Wifi Adapter

poruka: 42
|
čitano: 19.870
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Wifi Adapter

pozdrav

 

jučer sam si na ruter uspio povezati štampač i ostale uređaje ali mi je komp još uvijek žicom spojen na ruter i zanima me da li bi ga se nekako dalo bežično spojiti na ruter a da nemam gubitka brzine interneta (20 megabita po sekundi)

 

hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter

PCi kartica, usb WIFI, Access point. Biraj ;)

14 godina
offline
Re: Wifi Adapter

nie problem nabaviti  nego me zanima da li ću imati gubitak brzine interneta

 

ako možete dajte preporuku kartice ili wifi usb

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter

Neces imati gubitak brzine...

6 godina
neaktivan
offline
Wifi pojačalo
Molim, pomagajte! Nedavno sam se prebacila na optiku i postavljen mi je ruter ISCOM HT803G-1GE (T). Koliko sam shvatila, radi na 5GHz (ne znam da li radi i na 2,4GHz, ali mi je čovjek koji ga je uključivao napravio dvije wi-fi mreže - jednu za starije uređaje, sporiju, i drugu za novije uređaje, bržu, nešto u svezi nečega što se zove ac).
Kako nisam stručnjak za ovo područje (totalni nestručnjak, sve izraze kojima se ovdje služim pokupila sam u zadnja četiri sata koliko čitam o ovome na netu), treba mi hitan savjet. Naime, wi-fi signal mi ne dopire na dva mjesta na kojima mi je potreban. 
Za prvo od ta dva mjesta htjela bih kupiti običan pojačivač wi-fi signala (repeater mode). Dakle pojačalo koje bi wi-fi putem primalo signal i prosljeđivalo ga na mjesto na kojem mi je potreban (na tom mjestu moja bi ga kćer koristila za laptop i mobitel). Možete li mi preporučiti neko takvo pojačalo (ili nekoliko njih), kompatibilno s ruterom koji imam?
Za drugo mjesto treba mi pojačalo koje će s ruterom biti spojeno LAN žicom jer do tog mjesta imam već sprovedenu takvu žicu, ali mi na njemu treba uređaj koji će davati wi-fi signal za dva laptopa i mobitele. Dakle, pojačalo bi s ruterom bilo spojeno žicom i davalo bi wi-fi signal, tj. radilo bi u access point modu. Molim preporuku i za to pojačalo, tako da bude kompatibilno s ruterom koji imam i da može biti s njime spojeno LAN kabelom te davati wi-fi signal.
Nije mi samo jasno da li ta oba pojačala daju istu wi-fi mrežu kao i ruter, tj. mrežu istog naziva i iste lozinke? Ili uspostavljaju neke svoje mreže koje tek moram nekako nazvati i staviti lozinke?
Također ne razumijem baš koju od dvije mreže koje su mi postavili (sporija za starije uređaje i brža za novije) bi prenosila ova dva pojačala?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wifi Adapter

Ljudi molim pomoć.
Želi bih se spojiti na internet od susjedne kuce udaljene oko 20m, između nema nikakvih prepreka.
Samo u najbližoj prostoriji hvatam signal od susjedne kuce, čim izidem iz te prostorije više nema signala.

Želio bih problem riješiti bez ikakvih žica i razmatram sljedeće opcije:

 

https://www.instar-informatika.hr/repeater-access-point-rp-n12-80211n-24-ghz-nacin-rada-aprepeater-prikljucci-rj45-integrirana-antena/0431309/product/

https://www.instar-informatika.hr/tp-link-bezicna-pristupna-tocka-ap-300mbps-24ghz-80211ngb-podrska-za-pasivni-poe-apclientbridgerepeater-multi-ssid-2-x-4dbi-odvojive-antene-/TL%2DWA801ND%2DLost/product/

https://www.instar-informatika.hr/tp-link-bezicna-pristupna-tocka-ap-300mbps-24ghz-80211ngb-podrska-za-pasivni-poe-apclientbridgerepeater-multi-ssid-3x-4dbi-odvojive-antene/TL%2DWA901ND%2DLost/product/

 

 

Za koji od ova tri uređaja biste se vi odlučili (ili možda imate još bolju opciju)?

Još me zanima ima ili neke bitne razlike između AP-a sa 2 i 3 antene, odnoso jeli se sa 3 antene može dobiti bolji signal na većoj udaljenosti u odnosu na 2 antene?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wifi Adapter

Moram kupit neki WiFi adapter za cca 10-15m udaljenosti od speedporta i uzet cu ovog.

TL-WN722N

 

Međutim u linksu ne stoji pod WiFi standard n nego samo g/b, a u drugim dućanima za isti adapter stoji i n.

Jel greska u opisu il ima vise verzija tog uređaja ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wifi Adapter
https://www.nabava.net/search.php?q=TL-WN722N

To je taj.
Ne mogu editirat post zato novi pisem.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Taj adapter jest b.g.n. tj  "n150" što znači da će ići u praksi do oko 75Mbps ukoliko nema na kanalu koji koristiš puno smetnji .... a domet mu je dobar jer ima vanjsku antenu za razliku od onih koji izgledaju kao memory-stick.

11 godina
offline
Re: Wifi Adapter
Kupio sam ga budem u toku dana isprobao kak radi.
Više mi je bitan domet, i onako mi je pušten vdsl 30/3 tak da svaki je dobar za tu brzinu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wifi Adapter

Može preporuka za neki wifi adapter, vidim da ima stikova od 50kn na gore, jel se isplati uzet te ili? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Ovisno kolika je brzina na ruteru možda treba biti dual band  , a i to koliko daleko treba veza raditi pa ako nije u istoj prostoriji bolji su sa vanjskim antenama, pa i položaj PC npr. ako je ispod stola bolje je uzeti sa USB kablom/postoljem da ga možeš podići uviše.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice