Wi-Fi USB

poruka: 25
|
čitano: 9.124
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Jel mi moze neko preporuciti neku dobru wi fi usb karticu (nezz kako se to zove), gledao sam ovu d-link DWA-131, samo ne razumijem se u ove kartice.

 

Router se nalazi u drugoj kuci, pa mi treba nesto dobro i kvalitetno da imam dobar signal, a kad odem na odmor da mogu i tudji net hvatat :D

 

Ako moze u ovoj - http://www.mlacom.si/mrezna-oprema/brezzicni-vmesniki ili ovoj trgovini - http://www.agt.si/racunalniska-oprema/mrezna-oprema/brezzicna-oprema/

 

* cjena neka bude ispod 30€ ili moze i malko vise al ako se uopste isplati to kupovat.

potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 19:02 (kin9).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB

s obzirom da si reka da tribas sto veci domet, onda u svakom slucaju ove s malo vecom antenom...

http://www.mlacom.si/dlink-brezzicni-n-usb-adapter-dwa-127 (iako mi se cini da ova nema odvojivu antenu vec fiksnu)

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/mrezna-oprema/edimax-ew-7711usn.html (ova jer ako ti je antena preslaba mozes kupit "jacu" antenu napose posto je ova izmjenjiva)

11 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Znaci sa ovim nece biti nikakvih problema, ovaj wi fi sto je na HP laptopu je preslab, 1 crticu jedva uhvati ;) a i ovu cu koristit isto za stolni komp.

potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB

a slusaj, od ovih webshopova sto si stavia i ponude koju imaju, to je ono sto mozes uzet. U svakom slucaju je bolje cim imaju konkretnu antenu umjesto integriranu, ali sad koliki ce ti bit napredak tesko je predvidit...

13 godina
offline
Wi-Fi USB

Možeš naručiti i wlan karticu sa ebay-a ako ti se da čekati 2-3 tjedna dok ti ne dođe...

 

http://www.ebay.com/itm/ALFA-NETWORK-AWUS036H-1W-1000mW-Wireless-G-USB-Adapter-/180815982782?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item2a1978f0be

 

Imam navedenu karticu kupljenu od ovog prodavača i prezadovoljan sam prijamom signala {#}

 

 

EDIT: tek sada vidim da si stavio iz kojih trgovina imaš izbor {#}

Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 21:14 (J3ckYYY).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Ajd kupit cu ovu iz agt, pa cu vidit sta je i kako. Ako ne bude napredak onda cu probat nesto drugo ili uzet ovu sto je kolega predlozio.

 

Hvala vam.

potpis
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.

Imam problema s usb wi-fi uređajem, tj komp mi ga prepozna ali ne mogu ga spojiti sa mrežom. Pokušao sa i s skinutim driverima.

 

Javlja mi da nije porkenut bežični servis u sustavu. Kada pokušam promjenit te postavke kao administrator javi mi mda nije popravljeno. Pokušao sam i s drugim wifi usb uređajem ali ista je situacija. Reče mi kolega da na ovim windowsnima 10 ne može raditi wifi usb što je meni neshvatljivo?

Kako pokrenuti navedene servise?

Jedan od uređaja je D-link DWL-G122 a drugi je isto d-link samo se ne mogu sjetit modela

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 11:58 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB
mmmnnn kaže...

Kako pokrenuti navedene servise?

Jedan od uređaja je D-link DWL-G122 a drugi je isto d-link samo se ne mogu sjetit modela

 

 Control Panel > Administrative Tools > Services > WLANAutoConfig desni klik properties vidi na čemu ti je namješteno i stavi na Automatic

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 13:00 (Flying Dutchman).
6 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

jesi provjerio dali ti radi WLAN AutoConfig u servisima -  da ga nisi možda stavio na "disable" - stavi ga na automatic i startaj ako nije startaj pa onda probaj.

Kolegu ne slušaj jer to radi normalno sve na win 10, naravno pod uvjetom da su driveri ok i da svi servisi rade.

 

evo copy paste uputa jer mi se neda više tipkat :)

 

1. Click Start, type services.msc and hit enter.
2. Locate WLAN AutoConfig service, double click on it to open its properties window.
3. Under General tab, change the Startup type to Automatic and click Start button.
4. Click Apply and then ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 13:24 (nikonja).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB
Flying Dutchman kaže...
mmmnnn kaže...

Kako pokrenuti navedene servise?

Jedan od uređaja je D-link DWL-G122 a drugi je isto d-link samo se ne mogu sjetit modela

 

 Control Panel > Administrative Tools > Services > WLANAutoConfig desni klik properties vidi na čemu ti je namješteno i stavi na Automatic

 

Ne mogu naći taj servis. Je li moguće da je pod drugim nazivom?

 

Evo slika:

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB
mmmnnn kaže...

 

Ne mogu naći taj servis. Je li moguće da je pod drugim nazivom?

 

Evo slika:

 

 zove ti se Samokonfiguriranje WLAN-a, i postavi startup type na Automatic i restartaj PC

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 10:19 (Flying Dutchman).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB

Ne znam, čudno mi sve ovo.

Windows ne želi startati navedeni servis.

Slika u prilogu...

15 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

-čačkanje po servisima neće pomoći.. tj to se ne radi tako. :)

-prvo, imaš li pravi-odgovarajući driver, važno 32-64bitno.. tj ako imaš 64bitni win, moraš imati 64bitni driver (stari uređaji +10 god su često s driverima za npr xp i tad 99% isključivo x32bitno tj možda nema x64bitni driver za win10).

-nakon tog, standardi, a-b-g-n-ac.. itd, tj da bi dva uređaja komunicirala moraju podržavati isti standard, npr ako je router na n, tad wlan adapter ne može na njega, jer je star, ne podržava tj može do g.

-drugi dio vezan uz sigurnost, nema više open (bez enkripcije) + korzt generacije win postoženo i sad već isključeno tj mora podržavati psk-wpa enkripciju, a to možda ne podržava ili wpa-1-2.. tj vidiš što nudi modem-router-wlan server i koji je zajendički + koji nije onemogućen od win zbog sigurtnosti tj probijanja šifre, zakona u eu itd.. pa ono što je do jučer radilo danas ne radi. Povezano s driverom tj starost operme za koju proizvođač nema razloga supportati čak ako bi hw i podržavao, tj žele prodati novo.

- + uvjek moguć kvar, smetnje, loš napon na usb portu i sl. pa nešto može biti deketkriano kao usb ali ne mora raditi, npr vidi li win uređaj, što vidi, spomenuo si drivere i da si nešto .. a to je znak da vjerojatno nemaš ispravan driver ili ispravan uređaj + sve ovo oko standarda jer sve to mora biti zadovoljeno da bi radilo. Žica nema tih međukoraka kao uvjet pa manje problema tj ne postoje kao za wlan.

 

+ ako možeš, za test, bootaš neku linux distru npr ubuntu-mint.. nešto i 99% mreža radi, ako je ispravan uređaj i kompatibilno.. tj ako to radi tad dalje tražiš problem-uzrok pod win, ako ne radi tad ili je kvar ili neupotrebljivo za današnje standarde (kao npr dvb-t za tv..).

+ ne krene se u čačkanje servisa, tj to tek kao posljednji korak ako zaključiš da su svi gornji uvjeti ok-ispunjeni.. no tad imaš neki probel s win i poželjnije je eliminirati ga npr clean install tj tko zna što imaš podešeno, kakvu verziju i sl. npr što kaže u cmd-u sfc /scannow ..? ok ili neke greške? ako ima greške, treba otkriti uzrok i otkloniti ga, možda clean..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

Ovo što ti je napisao ihush ukratko:

1) Provjeri da li ti mreža radi preko nekog drugog uređaja npr mobitela.

2) Provjeri da ne koristiš "stare" usb wifi adaptere koji nisu za win 10. Takvih i dan-danas imaš u prodaji. Znači mora podržavati win 10!

3) Provjeri koji standard ti wifi adapter podržava, npr idealno bi bilo da piše "802.11a/b/g/n/ac wireless standards".

4) Ako je sve navedeno (pod1, 2, 3) OK, provjeri, ako spajaš usb wifi adapter preko kabla, kabl - zamijeni ga, promijeni usb utor (uštekaj u drugi usb izlaz na kompu).

5) Ako je sve navedeno (pod1, 2, 3, 4) OK, a još uvijek ne radi, probaj wifi adapter na drugom kompu. Ako tamo radi, znaš da je greška u windowsima.

 

Naravno sve to ako su win 10 skinuti sa Microsoft servera -original i ako nisi od rutera udaljen iza 3 armirano-betonska zida i 100 metara.

 

10 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

...imam G122 ver. C i radi normalno na Win10 sa odgovarajućim drajverom , samo je trenutno kod sina ali mogu ga kad je doma zovnit da vidimo verziju drajvera ako treba.

15 godina
offline
Re: Wi-Fi USB
AF139 kaže...

...imam G122 ver. C i radi normalno na Win10 sa odgovarajućim drajverom , samo je trenutno kod sina ali mogu ga kad je doma zovnit da vidimo verziju drajvera ako treba.

- sve radi s odgovarajućim driverom ako je ispravno i podešeno.. a što je ili nije možemo nagađati.

- npr driver, pa ako nije certificiran mora u 'safe mod' da bi ga uopće instalirao, .. + gašenje supporta i isključivanje starih standarda koji više nisu podržani.

- dovoljno da wlan driver podržava samo wpa-tkip bez npr aes-a, nedavno onemogućeno kao nesigurna mreža .. dok prosječan wlan stikić ima cijenu od 50-70kn nije vrijedno muke-traženja drivera + zastarjeva ako ne zbog sigurnosti onda brzine a novi os nas tjera dalje, neovsno što nam to ne treba.. update-upgrade je obavezan.

+ pošto se driveir realno nisu bitno mijenjali, često je staro računalo bilo s win7 nadograđeno na w10 i tako je driver nasljeđen, dok ga bez te nadogradnje nema.

+ do verzije 1703 je stvar s driverima bila 'normalna' nakon tog, 18-19 je dosta starog izbačeno, manje zastupljeni uređaji +10tak godina starosti, wlan, printer, skener.. svašta i tad ovisiš o proizvođačevoj dobroj volji da po isteku svih obveznih rokova želi produžiti support, koji čak ima smisla za npr printer-skener ako rade dok za wlan zbog hw+standarda može biti beskorisno + cijena u maloprodaji, koliki je interes proizvođača da to produži čak i kad može ili da proda novi uređaj.. na kojem on zaradi čistog 10tak kuna, ostalo su marže i porezi posrednika.. i to nakon +10 godina od prodaje uređaja... to nije u našem interesu kao korisnika ali je relanost :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

Da li je to ovaj model:

https://www.ronis.hr/bezicni-usb-adapter-d-link-dwl-g122/DWLG122/product/

 

To mi liči na nepodržani standard bežične mreže!

Naravno, pretpostavljam da ga nisi "uštekao direktno" u komp nego preko "produženog" kabla, zbor elektromagnetskih smetnji koje PC stvara. Pogotovo ako je "uštekan" iza kutije.

 

Probaj kupiti novi adapter, npr nešto ovako:

https://www.nabava.net/bezicni-adapteri/tp-link-tl-wn821n-usb-300mbps-20dbi-bezicni-adapter-cijena-20583371

Naravno, ako ti ruter radi na 5 GHz onda traži 5 GHz model adapptera ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 16:04 (Nemo nemo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB

Radi se o ovom uređaju: D-link DWL-G122 H/W ver: C1.

S njim dođe i produžni kabel, tj. postolje za stol u koji se on ušteka.

A s ove stranice sam drivere skinuo: driveri

 

Pokušat ću ga na drugom kompjutoru pa se javim.

Smrdi mi da bi problem mogao biti u windowsima. A i sam uređaj je jako star.

 

Stvar je u tome da je kolegi u uredu normalno radio dok na ovom kompjutoru neće, a oba imaju win 10. Zato mi je sve ovo čudno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 8:25 (mmmnnn).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB
AF139 kaže...

...imam G122 ver. C i radi normalno na Win10 sa odgovarajućim drajverom , samo je trenutno kod sina ali mogu ga kad je doma zovnit da vidimo verziju drajvera ako treba.

 

Ajde molim te provjeri koje drivere koristi. Znači isti uređaj je i u mene.

 

Nemo nemo kaže...

Da li je to ovaj model:

https://www.ronis.hr/bezicni-usb-adapter-d-link-dwl-g122/DWLG122/product/

 

To mi liči na nepodržani standard bežične mreže!

Naravno, pretpostavljam da ga nisi "uštekao direktno" u komp nego preko "produženog" kabla, zbor elektromagnetskih smetnji koje PC stvara. Pogotovo ako je "uštekan" iza kutije.

 

Probaj kupiti novi adapter, npr nešto ovako:

https://www.nabava.net/bezicni-adapteri/tp-link-tl-wn821n-usb-300mbps-20dbi-bezicni-adapter-cijena-20583371

Naravno, ako ti ruter radi na 5 GHz onda traži 5 GHz model adapptera ...

 

Radi se o D-link DWL-G122 H/W ver: C1. Uštekan je preko produžnog kebela koji je došao s njim.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 8:29 (mmmnnn).
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Evo sad probao na još jednom kompjutoru s win 10 radi normalno, znači uredno se spoji s istim modemom. 

No na ovom jednostavno ne želi pokrenuti wlan autoconfig servis.

Izgleda da je do windowsa neki problem. 

Ako još netko ima neku ideju nek napiše ili ću ipak morati clean install windowsa

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Clean install rješio problem. Nešto s windowsima nije bilo u redu

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi USB

Trebao bi preporuku neke USB Wi-Fi kartice do nekih 300kn. Udaljenost do routera je nekih 5m, te jedna vrata. Trenutna brzina interneta je 30mbit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

Kolika je zakupljena (stvarna) brzina na ruteru i koju sad wifi karticu koristiš za PC ?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi USB

Zakupljena brzina je 30mbit, a trenutna 20mbit zbog wifi kartice (posudio drugu pa probao). Trenutno koristim prastari D-Link AirPlus G DWL-G122 Wireless USB Adapter(rev.C).

10 godina
offline
Re: Wi-Fi USB

Taj wifi adapter sa unutarnjom antenom u idealnom slučaju sa dobrim signalom i bez smetnji drugih wifi uređaja u okolini na istom kanalu i nemože brže od 27mbps. Ako ruter ima  prema internetu 30Mbps uzmi neki adapter npr. WN722N ( vanjska antena , 150Mbps ) i trebao bi imati tih 30Mbps ukoliko ih ruter ne djeli sa drugim korisnikom kao tvoj mob , TV ili laptop  jer tada bi normalno bilo manje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice