WD My Cloud EX2 Ultra, vraćanje obrisanih fajlova

poruka: 1
|
čitano: 3.341
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
offline
WD My Cloud EX2 Ultra, vraćanje obrisanih fajlova

Koristim WD (Western Digital) My Cloud EX2 Ultra server. Serverom se koristi nekih deset ljudi i na njemu sam kreirao nekoliko foldera, stavio dopuštenja za određene foldere i sve to funkcionira (putem ZeroTiera). Na server se spajamo putem File Explorera (dakle, mapirani su serverski folderi koje trebamo, odnosno koje pojedini korisnik treba).

 

E sada se javio problem - od strane jednog korisnika je slučajno obrisano nekoliko važnih datoteka. Odmah sam išao u postavke servera i primijetio da ima opciju 'Recycle Bin' te da isti nije aktiviran. Odmah sam ga aktivirao za sve foldere (naravno, za ubuduće, nisam mislio da će retroaktivno funkcionirati).

 

Naknadno sam išao proučavati i neki kažu da bez obzira ako je Recycle Bin aktiviran na serveru, u njega se ne 'prebacuju' datoteke koje se obrišu preko File Explorera na taj način. Testirao sam i stvarno ih ne sprema u Recycle Bin nakon brisanja.

 

Pa mi sada ništa nije jasno - kako riješiti taj problem?

 

Druga stvar, naletio sam na ovaj softver za 'undelete' datoteka:
https://www.imyfone.com/data-recovery/recover-data-from-wd-my-cloud/

 

I tu jasno piše: "As WD My Cloud is remotely accessible, iMyFone D-Back Hard Drive Recovery Expert can work from any PC as well."

 

Ali ja s njim ne mogu 'locirati' taj mapirani folder koji mi stoji u File Exploreru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice