Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

poruka: 26
|
čitano: 11.817
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Ovak trebao bih spojiti komp koji nema utor za mrezni kabal na net, da li je to moguce, i posto nisam prevelik znalac informatike da li tome kompu treba kupiti onda mrežnu karticu il sta?

hvala!

p.s. ako nije pitanje bas jasno samo recite...

La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Moguce je ako   modem podrzava spajane preko USB-a ili wireless...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

mozes preko usba spojit...ili kupi mreznu karticu xD xD

Edit: insomniac_cro pretekao meee :S xD

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 20:36 (dado16).
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

hvala, ali malo je ruter predaleko (15 metara) za usb, a samo za info ruter je speed touch, a vec je kupljen mrežni kabal od 15 m Belji se

 

e da, da li ima neko pravilo kakvu bih karticu trebao uzeti (mislim u stilu kao s HDD-om, kao on je SATI a ti uzmes ATA):-p

 

La lucha continuada...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 20:47 (eterna luchar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

kupi mreznu karticu kosta oko 50-60 kuna

kao prvo bolji je nacin spajanja nego preko usb-a as kao drugo gdje ces naci usb kabal od 15 metara

 

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 20:49 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
crozoki kaže...

kupi mreznu karticu kosta oko 50-60 kuna

kao prvo bolji je nacin spajanja nego preko usb-a as kao drugo gdje ces naci usb kabal od 15 metara

 

 sorry, al ne kontam sto si htio reci...
bolje preko USb-a, a onda gdje cu naci USB kabal od 15 m?
bez ljutnje sam pitam...
La lucha continuada...
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

nema nikakvog pravila =)

EDIT: haha malo si krivo procitao covjek je rekao da je bolje nego usb...nije rekao da je bolji usb..ohh

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 20:55 (dado16).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
dado16 kaže...

nema nikakvog pravila =)

EDIT: haha malo si krivo procitao covjek je rekao da je bolje neg usb...nije rekao da je bolji usb..ohh

 hvala...
La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
eterna luchar kaže...
crozoki kaže...

kupi mreznu karticu kosta oko 50-60 kuna

kao prvo bolji je nacin spajanja nego preko usb-a as kao drugo gdje ces naci usb kabal od 15 metara

 

 sorry, al ne kontam sto si htio reci...
bolje preko USb-a, a onda gdje cu naci USB kabal od 15 m?
bez ljutnje sam pitam...
 sorry...
La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

uglavnom, misterija rijesena...

hvala svima na pomoci i bez ljutnje ak sam nekog uvrijedio...

i za kraj kak da oznacim temu kao rijesenu? :-p

La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Možeš kupiti neki USB-Ethernet adapter i onda iskoristiti taj mrežni kabel za povezivanje računala s ruterom.

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=usb+ethernet&x=0&y=0

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
hahaha....nisi nikog uvrijedio..ajme...samo napisi u postu LOCK i to je to...bar mi se cini tak xD
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
eterna luchar kaže...

uglavnom, misterija rijesena...

hvala svima na pomoci i bez ljutnje ak sam nekog uvrijedio...

i za kraj kak da oznacim temu kao rijesenu? :-p

 Nemores ti stavit lock na temu, nego moderatori.
A imam i ja problem, ovako daljina 10 m, 4 zida (znam koliko su debeli, i od cega su) i USB Adapter koji imam nemoze uhvatiti signal, veza stalno nestaje, i sad mislio sam uzimat antenu, ali nemam na kompu mreznu (imam na maticnoj 2 utora za LAN, ali treba mi bezicno) i sad koju mreznu da nabavim da more hvatat kroz 4 zida i 10 m, i jeli potrebna jos antena za taj model mrezne, ili je kao npr. ova.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 21:07 (markoal).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Nemoj lokati, baš i nije neka simpa tema ali postovi su bolji nego na bilo kojoj drugoj temi.

Imam i ja 1 prijedlog;

1. Kupiš wirles karticu za 100-120 kuna i spojiš se bez žice. Ko će razvlačit 15 m kabla, ak ne moraš.

AMD x2 7750 BE (3,4 GHz), cooler Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac am 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB Caviar Blue, Chiftek 550W i zvučnici 2+1 Altec Lansing.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
markoal kaže...
eterna luchar kaže...

uglavnom, misterija rijesena...

hvala svima na pomoci i bez ljutnje ak sam nekog uvrijedio...

i za kraj kak da oznacim temu kao rijesenu? :-p

 Nemores ti stavit lock na temu, nego moderatori.
A imam i ja problem, ovako daljina 10 m, 4 zida (znam koliko su debeli, i od cega su) i USB Adapter koji imam nemoze uhvatiti signal, veza stalno nestaje, i sad mislio sam uzimat antenu, ali nemam na kompu mreznu (imam na maticnoj 2 utora za LAN, ali treba mi bezicno) i sad koju mreznu da nabavim da more hvatat kroz 4 zida i 10 m, i jeli potrebna jos antena za taj model mrezne, ili je kao npr. ova.
 Tebi bih prijatelju predložio vanjsku antenu, ili prijedlog 2 buši zidove.
AMD x2 7750 BE (3,4 GHz), cooler Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac am 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB Caviar Blue, Chiftek 550W i zvučnici 2+1 Altec Lansing.
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
CUNO kaže...
markoal kaže...
eterna luchar kaže...

uglavnom, misterija rijesena...

hvala svima na pomoci i bez ljutnje ak sam nekog uvrijedio...

i za kraj kak da oznacim temu kao rijesenu? :-p

 Nemores ti stavit lock na temu, nego moderatori.
A imam i ja problem, ovako daljina 10 m, 4 zida (znam koliko su debeli, i od cega su) i USB Adapter koji imam nemoze uhvatiti signal, veza stalno nestaje, i sad mislio sam uzimat antenu, ali nemam na kompu mreznu (imam na maticnoj 2 utora za LAN, ali treba mi bezicno) i sad koju mreznu da nabavim da more hvatat kroz 4 zida i 10 m, i jeli potrebna jos antena za taj model mrezne, ili je kao npr. ova.
 Tebi bih prijatelju predložio vanjsku antenu, ili prijedlog 2 buši zidove.
 Mislio sam LAN, ali nemogu po sri kuće, a zasto ne bi mogao unutarnju antenu, glupo je sa vanjskom a to u istoj kući, a 4 zida su, a od toga 2 zida su ćošak pa sam rekao ukupno 4 a ne 3.
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

http://www.konikom.hr/p5236/edimax-wlan--usb-ew-7318usg/product_info.html

Ja bih ovako nesto,ima izmjenjivu antenu.

Nemoj uzimati PCI kartice jer si onda ogranicen s postavljanjem antene,tj. antena ti je onda iza kompa a s USB karticom ipak mozes traziti najbolji signal.

I jos eventualno antenu od 10 dBi, 90 kuna u H2 Shop http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217398947821

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 21:23 (Kristyans).
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
Kristyans kaže...

http://www.konikom.hr/p5236/edimax-wlan--usb-ew-7318usg/product_info.html

Ja bih ovako nesto,ima izmjenjivu antenu.

Nemoj uzimati PCI kartice jer si onda ogranicen s postavljanjem antene,tj. antena ti je onda iza kompa a s USB karticom ipak mozes traziti najbolji signal.

I jos eventualno antenu od 10 dBi, 90 kuna u H2 Shop http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217398947821

 Ima li ista jeftinije, i jesi siguran da moze kroz 10 m(i 4 zida).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Strah me da unutarnja antena nece biti dovoljna za dobivanje stabilnog signala. Mogao bi se posluziti ethernetom preko struje.

Nije najjeftinije riješenje ali radi

15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
riba_rovinj kaže...

Strah me da unutarnja antena nece biti dovoljna za dobivanje stabilnog signala. Mogao bi se posluziti ethernetom preko struje.

Nije najjeftinije riješenje ali radi

 Dobra ideja ali samo ako su mu uredjaji na istoj fazi ali po Murphyju vjerojatno nisu.
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

ja imam u zidu izbusenu rupicu i kroz njega mi kabel iza ormara i do kompa

Moja konfa: :AMD Phenom X3 8450 :2 gb ram :ATI HD4650 1024mb :ASUS M2N68 Motherboard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Brate kabel je majka !!!!   Jedanput to nparavis kako triba i miran si , ionako ce za par godina sve ic preko ethernet-a -Tv ,telefon ,internet itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
insomniac_cro kaže...

Brate kabel je majka !!!!   Jedanput to nparavis kako triba i miran si , ionako ce za par godina sve ic preko ethernet-a -Tv ,telefon ,internet itd...

 E da mogu, ali jednostavno trebao bi kabel oko cijele kuce, i to bi ispalo min. 20 m, a opet ce bit problem na onom djelu ti se LAN kabel usteka u router, vidit ce se kabel, jednostavno nemogu, jer je router u hodniku, a kuca je velika, ma jednostavno nemore.
A nisam bas vele cuo od ethernetu, pa more li itko objasnit kako to funkcionira?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?
markoal kaže...
insomniac_cro kaže...

Brate kabel je majka !!!!   Jedanput to nparavis kako triba i miran si , ionako ce za par godina sve ic preko ethernet-a -Tv ,telefon ,internet itd...

  E da mogu, ali jednostavno trebao bi kabel oko cijele kuce, i to bi ispalo min. 20 m, a opet ce bit problem na onom djelu ti se LAN kabel usteka u router, vidit ce se kabel, jednostavno nemogu, jer je router u hodniku, a kuca je velika, ma jednostavno nemore.
A nisam bas vele cuo od ethernetu, pa more li itko objasnit kako to funkcionira?
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ethernet
aka LAN ili ti ga mriza u narodu :) 
15 godina
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

Ej ljudi, evo jos nisam uzeo nikakvu antenu,  zanima me sad posto nemam puno izbora, mogu uzet samo nesto ovako
http://www.konik....uct_info.html

Samo sa 5 dBi, sad udaljenost sobe i routera je maximalno 10 m, i par zidova, sad kako bi to hvatalo singal.
Help!?
Thx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompa bez mrežne kartice na max adsl?

haj...

imam i ja jedno pitanje, imam adsl, a na kompu nemam utor za mrežni kabal, e al sam imala prije na vipu bežični internet i sada mi je osta usb (HUAWEI Mobile Connect 3G Modem) pa me zanima jel se preko toga mogu nekako bežično spojiti na adsl...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice