Prebacivanje kabla od interneta problem

poruka: 4
|
čitano: 3.130
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Prebacivanje kabla od interneta problem
Poštovanje. Naime imam jedna problem koji mi trenutno ne izlazi iz glave.

Naime krenuo sam sređivati kat, e sad tamo mi je bio provucen kabal od ht-a do kutije i iz kutije dolje do utičnice.

Posto sam ja na gigaboxu već 6 godina taj kabal nije služio za ništa i kad smo krenuli sređivati kat je smetao te sam ga odrezao i gurnuo ispod grede.

Zbog loše konekcije nisam se mislio više vraćati na žicu.

Da bi me teta zvala danas da odjednom u mom selu je moguće imati 50/30 brzinu.

Tu dolazim do dileme sta i kak.

Kabal se ne može više iščupat jer je ispod knaufa. Po plahonu ne mogu hodat jer su grede.

Sa vanjske strane kuće mogu doc do kabla i ima jedno metar i pol viška da ga se stavi tamo di bi ja htio.

E sad već sam pristao na ugovor da dođe tehničar spojit ali dali ja mogu imati kakvih pravnih zavrzlama jer sam svojevoljno maknuo kabal sa mjesta gdje je bio jer je smetao.

I ako ja kupim nazbuknu kutiju 100x100 i stavim je na mjesto blizu kabla gdje dolazi izvana dali bi mi tehničar to htio spojiti.
Jer iskreno ugovor je još na hoću prihvatit ili neću posto je bio telefonski.
Ako ima previše zavrzlama u vezi toga onda bi odbio i ostao na gigaboxu..

Stara linija je glasila na cacu na istoj adresi ali pošto je to sve na meni već 4 godine mene nemaju u sustavu da sam koristio fiksnu liniju.

Hvala vam na odgovorima
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prebacivanje kabla od interneta problem

Dovedi novi kabel do HT-ove kutije i ostavi ga malo viška.

 

Ako oni na to gledaju kao na novu liniju, svakako bi ga trebali spojiti. Ako gledaju kao na aktivaciju postojeće, vjerojatno ćeš morati zatražiti intervenciju - samo prijavi da je pri intervenciji oštećen kabel u samom zidu i zatraži da ti novi spoje u kutiji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Prebacivanje kabla od interneta problem

Mislio sam ja staviti utp kabal od kutije i sebi provuc do tamo gdje ce mi trebat vec sam nasao mjesto gdje treba busiti kroz zid.

Problem je u tome sto ja fizicki imam kabal koji mi ide sa bandere na vjencanicu i sa vjencanice ulazi u potkrovlje.

Ali do tog kabla u potkrovlju se ne moze doc jer je sve obuceno sa knaufom (znaci to je glavni dovodni kabal od HT-a koji ide preko bandere).

Prilikom postavljanja knaufa ja sam skinuo HT-ovu kutiju sa zida jer je bila samo stavljena tek tolko da je tamo i zice odpojio te kabal smotao i stavio pod rogove.

I ja sad to tog kabla ne mogu nikak. A bome ni kutije od HT-a jer je sa kablom stavljena zajedno.

Sad ja bi kupio kutiju (ne znam jel mora bit bas od HT-a ili moze i obicna ona vodonepropusna 100x100) i usarafio ju u vanjski rog. Prerezao kabal koji ide u potkrovlje jer cak i ima viška 1,5 metar pa mu se onda gubi svaki trag pod gredama i stavio to lijepo sve u kutiju.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prebacivanje kabla od interneta problem

Obično HT stavlja kutiju vani, a ne unutra. Mislim da su prije uvodili kroz zid kabel, pa je moguće da je ta kutija bila samo obična spojna kutija za spojiti uvedeni kabel na ostatak instalacije. Međutim u bilo kakvoj naknadnoj intervenciji, primjerice, u slučaju oštećenja kabela od nevremena ili čisto od starosti, bi uredno taj kabel prekinuli vani i stavili kutiju, pa tako mislim da ne bi trebalo biti problema da ti HT stavi svoju kutiju na fasadu, a da ti dovedeš novi kabel do nje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice