Powerline adapter?

poruka: 92
|
čitano: 51.777
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
user2206 kaže...

Imam par od 2 Powerline adaptera. Mogu li kupiti i treći i da rade sva tri odjednom?

 

Možeš...mislim da stariji standard dopušta max 8, a noviji i više

16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Uzeo D-LINK DHP-P601AV. Ovo su brzine koje dobijem preko AP spojenog na powerline. Bnet 100Mbps router.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
VladimirLem kaže...

Može preporuka nekog trenutnog best buy Powerline adaptera?

Također, je li moguće da mi "izlaz" bude na 2 mjesta jer imam dva računala (odnosno da jedan bude uštekan kraj rutera a druga dva kraj računala)?

 

Je, dapače. možeš ih preko 10 staviti

16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
user2206 kaže...

Imam par od 2 Powerline adaptera. Mogu li kupiti i treći i da rade sva tri odjednom?

 

Da, ali moraš ih sve upariti, možeš staviti u teoriji do 64, a praktično 10 do 15

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 14:06 (segregator).
10 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Sil kaže...
Uzeo D-LINK DHP-P601AV. Ovo su brzine koje dobijem preko AP spojenog na powerline. Bnet 100Mbps router.

 To je preko nekog wifi AP , a koliko imaš ako računalo spojiš na powerline LAN kablom ?

16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
AF139 kaže...
Sil kaže...
Uzeo D-LINK DHP-P601AV. Ovo su brzine koje dobijem preko AP spojenog na powerline. Bnet 100Mbps router.

 To je preko nekog wifi AP , a koliko imaš ako računalo spojiš na powerline LAN kablom ?

 

Može biti samo bolje od toga, jedan uređaj manje u nizu

16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
U toj sobi mi treba samo za IPTV i eventualno za mobitele. Tako da sam spojio AP za te potrebe. Planiram uzeti neki bolji router umjesto ovog starog Bneta koji imam pa ću možda dobiti bolju pokrivenost cijelog stana i powerline možda neću niti trebati.
15 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Sil kaže...
U toj sobi mi treba samo za IPTV i eventualno za mobitele. Tako da sam spojio AP za te potrebe. Planiram uzeti neki bolji router umjesto ovog starog Bneta koji imam pa ću možda dobiti bolju pokrivenost cijelog stana i powerline možda neću niti trebati.

 -imat ćeš problem, iptv nije lan, tj to su dvije odvojene paralelne mreže.. tj ovisi kako koji operater radi, ali u pravilu iz modema-routera ide žica u prijemnik i to je odvojeno od ostatka mreže, drugi subnet itd. ili moraš imati morežnu opremu koja može hendlati vlanove po portovima a to powerline ne nudi (mada možda postoji, možda..). Tj. spojit ćeš ili iptv ili lan, ne oboje istovremeno tj 99% problem + to nije problem tipa mreže, tj jednako je vučeš li jedan mrežni kabel jer tad trebaš dva, tj nešto sasvim drugo je kad tv spojiš na mrežu i on ide na internet-yt-netflix tj to nije iptv-kabelska tv, tj nema takvu recimo zaštitu tj operater to ne želi i zato to nije tako jednostavno, jer bi tad mogao bez plaćanja imati desetke prijemnika itd itd. pa zapravo nije to preblem mereže, nego zaštite-interes operatera..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 10:31 (ihush).
16 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Pogrešno sam koristio terminologiju možda. Imam IPTV aplikaciju na TV-u (plus Netflix), tako da ne koristim drugi hardverski IPTV uređaj. Max na programima je koliko sam vidio full HD, tako da mi treba ta brzina uglavnom.
15 godina
offline
Re: Powerline adapter?

-da, internet nije iptv (mada je ista osnova, mreža..).

-brzina nije problem, nekad je wlan bio nedovoljan sad radi glatko npr spomenuti netflix.. ali naravno sve ovisi o tvojoj opremi, količini računala-mobitela, smetnjama pa i broju susjeda.. i nema pravila, dok je žica-žica-konkretno.

-brzine koje trebaš za film ovisi o rezoluciji-kompresoru recimo 4mbps za sd, 7mbps za hd.. pošto su sad brzine 10-50 normalne tad to može raditi zadovoljavajuće dok na optici-coaxu i sl. može i više-glatko tj ne moraš paziti tko što surfa dok je na starom adsl-u 13-16 bilo max + centrala-opterećenje i kvaliteta bakra-udaljenost tj zato je ograničenje do dva maxtv uređaja dok je nacionalni minimum 4mbps za pristup internetu što daje ovisno o sd-hd 10-20mbps kao potrebno za normalno korištenje, više od tog = glatko bez problema..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Powerline adapter?

Pozdrav svima. Novi sam ovdje i nisam baš neki poznavalac te tehnologije. Naime, prije par godina kupio sam Powerline, ne znam točan naziv, ali se sjećam da je bila ovakva kutija, i tražio sam isključivo 3 kom. u kompletu.E sad, problem sa mrežom. U kući mi savršeno radi i brzina je skoro jednaka brzini na liniji sa glavnog rutera. U drugoj (dječjoj) sobi imam mrežni ruter koji je priključen na drugi powerline, sa kojeg idu 3 izlaza (comp, Playka i tv box) i sve savršeno radi sa istom brzinom. Treći powerline mi je u ljetnoj kuhinji gdje je u njega uštekan još jedan mrežni ruter, koji ni zapravo služi pretežno samo za jedan comp i zbog wifi-a- E tu nastaje problem sa prekidom veze, ali ne mogu naći razlog. Jednostavno mi na mobitelu napiše da je veza uspostavljena, ali nema priatupa interneru. Da li je možda razlog udaljenost od glavnog rutera (cca 30 metara), to što ide preko osigurača!? Znam da ne može preko sata, ali ne znam za osigurače. Nema mi logike jer i u kući gdje sve savršeno radi, ide preko osigurača, Jedino ako je fidovka problem jer u drugoj prostoriji (kući) je deuga fidovka. Zna li netko koji bi mogao biti razlog prekida jer nije stalno u prekidu, Vidim to po kameri koja bi tamo trebala biti povezana preko wifia. Molim pomoć ili savjete ako netko zna, jer već sam lud od toga.Unaprijed hvala.

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Powerline adapter?

Pozdrav. Uspio sam pronaći problem. Kao što sam i predpostavio, mreža ne može preko fidovke, može ali ne bez pucanja veze. 

Mih
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Powerline adapter?
ihush kaže...

-da, internet nije iptv (mada je ista osnova, mreža..).

-brzina nije problem, nekad je wlan bio nedovoljan sad radi glatko npr spomenuti netflix.. ali naravno sve ovisi o tvojoj opremi, količini računala-mobitela, smetnjama pa i broju susjeda.. i nema pravila, dok je žica-žica-konkretno.

-brzine koje trebaš za film ovisi o rezoluciji-kompresoru recimo 4mbps za sd, 7mbps za hd.. pošto su sad brzine 10-50 normalne tad to može raditi zadovoljavajuće dok na optici-coaxu i sl. može i više-glatko tj ne moraš paziti tko što surfa dok je na starom adsl-u 13-16 bilo max + centrala-opterećenje i kvaliteta bakra-udaljenost tj zato je ograničenje do dva maxtv uređaja dok je nacionalni minimum 4mbps za pristup internetu što daje ovisno o sd-hd 10-20mbps kao potrebno za normalno korištenje, više od tog = glatko bez problema..

 E sad, ja bi stavio jos jedan prijamnik u drugu sobu, router i prijamnik su mi u dnevnom boravku. Da li ce biti problem ako spojim preko d-link powerlinea (router - powerline u boravku - powerline u sobi - prijamnik)?

Ta bi se veza koristila samo za prijamnik tj gledanje tv-a preko providera (tcom, a1,iskon) preko optike. 

Internet imam pokriven sa wifi preko routera.

Ili je bolja opcija kupiti neki jeftin ap i preko njega spojiti prijamnik preko lan konekcije? 

I believe Wi can Fi...
15 godina
offline
Re: Powerline adapter?

žica ili bežično je samo stvar medija, teoretski isto, samo ne miješati dvije mreže, tj iptv i lan tj ovisi kako operater ima riješenu soft-kontrolu-zaštitu i sve se mijenja pa tako i to s novom generacijom uređaja..

-npr da postaviš dva-više potrebnih mrežnih kablova (kao primjer, razumljivije) do svakog uređaja, istu stvar možeš i powerline adapterom ili switchem ili AP .. tj to je tad samo stvar žice-medija, ali ne miješaš signal od routera jer su to dvije različite mreže, poseban subnet-kontrola za iptv različito od mreže-lan za računala/internet kao i ip-adrese koje se koriste. Odnosno može smart-switch (rudimentarni router) koji može baratati vlanovima (paralelno ne miješati više mreža) tj to je tad zamjena za jednu-više paralelnih žica ali takav switch košta više pa nije isplativ..

-AP je u pravulu kad želiš wirelesom-bežino pokriti npr sobu, tj ne nešto za iptv ali može, tj ovisi što je želja-potreba može žica do tv-iptva a wlan za računala, ali ako bi prekid-ping-lag bio problem npr za onlinegaming tad ide obrnuto a wlan brzina-stabilnost su stvari koje ne možeš znati prije nego probaš jer ovisi o bezbroj faktora-smetnji pa i broj kanala-signala oko tebe, broj wlan uređaja itd. da ne spominjemo armaturu-zid..

-jedno je tahnička mogućnost, a dugo zaštita, interes operatera za kontrolu tj često to radi veći problem nego što bi sama oprema bila ograničenje tj da nema zaštite tad bi lako distribuirao signal iptva na proizvoljan broj uređaja pa tad modem-router-iptv komuniciraju i imaju interno neke svoje postavke-fičere kojima operater osigurava da ne dobiješ nešto izvan paketa ili na više uređaja tj to radi a sve ostalo je upitno dok ne probaš ne zbog same mogućnosti nego zaštita ili banalne smetnje. Konkretna žica eliminira wlan-smetnje i po mogućnostima-brzini-cijeni je prvo rješenje, ostalo je kemijanje ovisno o želji-mogućnosti tj nužda.. dok je wlan zgodan ako je zadovoljavajuća brzina bez smetnji-prekida.

Današnji wlan je ok, dovoljan.. gledam tako npr netflix na tvu (lan/wlan), pa ako to radi teoretski može i iptv ali tad ovisi o zaštiti.. tj lako je wlanom pokriti mrežu-lan (pc-internet) dok iptv ne mora biti problem signala (jer je isto) nego može biti ograničenje-zaštita operatera tj kutija-iptv prijemik koji spajaš ima lan, da je wlan vjerojatno bi radio ok.. a možda se u ponudi nađe i wlan pa ne treba žica.

 

-dolaza linija kao optika s tim nema veze, tj to je do modema, ostalo je interna mreža lan-iptv, osim moguće brzine-paketa koji je na adsl-bakru cca 16, na optici 100-200-više.. (600..) kao i coax. Koji operater u kojem kvartu ima koju liniju-žicu.. to je stvar kvarta-lokacije (sreća) i upravo ovih dana uvode optiku na mojoj lokaciji.

-stari paketi, dojčland, optički-modem, router za mrežu-wlan.. i iptv, = tri kutijice, što možda sutra postane jedna ili dvije, tj sve te kutijice su iste-slične, chipvi koji rade istu-sličnu stvar no prvo se uvedu na dojč tržištu dok se kod nas troše zalihe-staro.. + uvođenje 5G mreže i problemi s kinezima, korona-kriza itd itd. pa su svi planovi poremećeni.

 

-neki jeftin AP? .. ap je u osnovi osakaćeni router.. većina ap može glumiti router, većina routera može ap.. po tome radije kupi router, ako ništa drugo ima više lan-portova (normalno 4, ap-1) + često je ap skuplji mada nema razloga.

-razlika? reset na tvorničke postavke i paljenje, uređaj je u svom default modu.. to je prednost za početnike ili one kojima je podešavanje problem, upališ-radi.. za promjenu moda moraš ući u postavke, kliknuti.. i to je nekima previše, za takve je ap 'bolji'. Ostalo je isto. (ali naravno treba provjeriti, ne mora svaki router imati ap mod.. odnosno i router i ap imaju par predefiniranih modova, ap-extender-reapeter.. isto-slično, piše na kutiji ili brošuri..).

-meni je router draži, neovisna mreža, postavke.. i jednom podešeno radi godinama, kategorija ukluči/podesi i zaboravi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Powerline adapter?
ihush kaže...

žica ili bežično je samo stvar medija, teoretski isto, samo ne miješati dvije mreže, tj iptv i lan tj ovisi kako operater ima riješenu soft-kontrolu-zaštitu i sve se mijenja pa tako i to s novom generacijom uređaja..

-npr da postaviš dva-više potrebnih mrežnih kablova (kao primjer, razumljivije) do svakog uređaja, istu stvar možeš i powerline adapterom ili switchem ili AP .. tj to je tad samo stvar žice-medija, ali ne miješaš signal od routera jer su to dvije različite mreže, poseban subnet-kontrola za iptv različito od mreže-lan za računala/internet kao i ip-adrese koje se koriste. Odnosno može smart-switch (rudimentarni router) koji može baratati vlanovima (paralelno ne miješati više mreža) tj to je tad zamjena za jednu-više paralelnih žica ali takav switch košta više pa nije isplativ..

-AP je u pravulu kad želiš wirelesom-bežino pokriti npr sobu, tj ne nešto za iptv ali može, tj ovisi što je želja-potreba može žica do tv-iptva a wlan za računala, ali ako bi prekid-ping-lag bio problem npr za onlinegaming tad ide obrnuto a wlan brzina-stabilnost su stvari koje ne možeš znati prije nego probaš jer ovisi o bezbroj faktora-smetnji pa i broj kanala-signala oko tebe, broj wlan uređaja itd. da ne spominjemo armaturu-zid..

-jedno je tahnička mogućnost, a dugo zaštita, interes operatera za kontrolu tj često to radi veći problem nego što bi sama oprema bila ograničenje tj da nema zaštite tad bi lako distribuirao signal iptva na proizvoljan broj uređaja pa tad modem-router-iptv komuniciraju i imaju interno neke svoje postavke-fičere kojima operater osigurava da ne dobiješ nešto izvan paketa ili na više uređaja tj to radi a sve ostalo je upitno dok ne probaš ne zbog same mogućnosti nego zaštita ili banalne smetnje. Konkretna žica eliminira wlan-smetnje i po mogućnostima-brzini-cijeni je prvo rješenje, ostalo je kemijanje ovisno o želji-mogućnosti tj nužda.. dok je wlan zgodan ako je zadovoljavajuća brzina bez smetnji-prekida.

Današnji wlan je ok, dovoljan.. gledam tako npr netflix na tvu (lan/wlan), pa ako to radi teoretski može i iptv ali tad ovisi o zaštiti.. tj lako je wlanom pokriti mrežu-lan (pc-internet) dok iptv ne mora biti problem signala (jer je isto) nego može biti ograničenje-zaštita operatera tj kutija-iptv prijemik koji spajaš ima lan, da je wlan vjerojatno bi radio ok.. a možda se u ponudi nađe i wlan pa ne treba žica.

 

-dolaza linija kao optika s tim nema veze, tj to je do modema, ostalo je interna mreža lan-iptv, osim moguće brzine-paketa koji je na adsl-bakru cca 16, na optici 100-200-više.. (600..) kao i coax. Koji operater u kojem kvartu ima koju liniju-žicu.. to je stvar kvarta-lokacije (sreća) i upravo ovih dana uvode optiku na mojoj lokaciji.

-stari paketi, dojčland, optički-modem, router za mrežu-wlan.. i iptv, = tri kutijice, što možda sutra postane jedna ili dvije, tj sve te kutijice su iste-slične, chipvi koji rade istu-sličnu stvar no prvo se uvedu na dojč tržištu dok se kod nas troše zalihe-staro.. + uvođenje 5G mreže i problemi s kinezima, korona-kriza itd itd. pa su svi planovi poremećeni.

 

-neki jeftin AP? .. ap je u osnovi osakaćeni router.. većina ap može glumiti router, većina routera može ap.. po tome radije kupi router, ako ništa drugo ima više lan-portova (normalno 4, ap-1) + često je ap skuplji mada nema razloga.

-razlika? reset na tvorničke postavke i paljenje, uređaj je u svom default modu.. to je prednost za početnike ili one kojima je podešavanje problem, upališ-radi.. za promjenu moda moraš ući u postavke, kliknuti.. i to je nekima previše, za takve je ap 'bolji'. Ostalo je isto. (ali naravno treba provjeriti, ne mora svaki router imati ap mod.. odnosno i router i ap imaju par predefiniranih modova, ap-extender-reapeter.. isto-slično, piše na kutiji ili brošuri..).

-meni je router draži, neovisna mreža, postavke.. i jednom podešeno radi godinama, kategorija ukluči/podesi i zaboravi.

 Znaci bolje je onda uzeti router i spojiti ga na postojeci wifi koji imam u stanu pa onda kabelom spojiti prijamnik na novi router?

Bilo koja opcija osim provodjenja kablova po stanu mi igra, dodatni router ili powerline, nebitno.

 

I believe Wi can Fi...
15 godina
offline
Re: Powerline adapter?

-da, ali naravno moraš provjeriti da u postavkama ima odgovarajuće opcije (mora imati ali ..). Praktički svi, 100-200kn dok skuplji 300-400+ imaju posebne fičere, npr gbe-switch, usb-share, itd. ovisi što ti je od tih stvari potrebno.

 

-nikad ne sugeriram konkretan model ili trgovinu, ovo je samo primjer što trebaš tražiti-gledati.

npr links, sortiraj po cijeni..

tp-link, router=137kn, ap=141kn.. i tad googlaš za model, specifikacije proizvođača (ili pročitaš s kutije, dok navedeno u trgovini ne mora biti 100% ili potpun opis), gdje kažu da ima i ap+ ostale modove. Nije stvar u brandu-cijeni, trgovini.. nego je stvar da ista kutija, iste mogućnosti za manji iznos nudi više opcija koje možda sad ne trebaš ali kad imaš možda iskoristiš, jer router može svašta-više, dok ap ako nudi identične soft-opvije opet ima manje portova ili antene-pokrivenost.

-svi uređaji tog tipa se koriste-podešavaju na isti način, ip-adresa kao 192.168.1.1 ili unc-ime, dok je jeidna razlika da je router defaultno u router modu + dhcp i ostalo, a ap u ap modu (ako nudi i router mod..).

 

-svi ostali fičeri koje možda zatrebaš, kao gbe-1000mbps su stvar izbora-potrebe pa i cijene-ponude i više se nudi u router klasi nego ap.

 

-odgovor nije 'bolje' nego ovisi što sve zatrebaš ili mogućnosti-ograničenja kutijice, pogotovo ako mogu-nude iste opcije jer je to u osnovi isti uređaj tj osnova je router. Recimo optimalnije ili praktičnije, osim za juzera koji baš ništa ne zna i kad je nužno spojiš-upališ-radi bez podešavanja.. (na ovom forumu bi to trebalo biti izuzetak..) :) .. odsnosno, tih par kuna razlike nije stvar cijene kao kriterija kao što po raznim trgovinama možeš naći razne ponude pa i cijene ili će kriterij kupnje biti koja ti je trgovina bliža-parking i sl. pa kupiš što imaju na polici..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 9:27 (ihush).
10 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Striko2009 kaže...

 E sad, ja bi stavio jos jedan prijamnik u drugu sobu, router i prijamnik su mi u dnevnom boravku. Da li ce biti problem ako spojim preko d-link powerlinea (router - powerline u boravku - powerline u sobi - prijamnik)?

Ta bi se veza koristila samo za prijamnik tj gledanje tv-a preko providera (tcom, a1,iskon) preko optike. 

Internet imam pokriven sa wifi preko routera.

Ili je bolja opcija kupiti neki jeftin ap i preko njega spojiti prijamnik preko lan konekcije? 

 Ja imam max tv spojen preko powerline-a. Imam 2 max tv-a i radi bez problema. Jedino moraš kupiti malo kvalitetnije uređaje jer ovim jeftinijim puca veza često (barem u moje slučaju). Ja sam kupio d-link za nekih 700+ kuna.

 

Plus na te powerline-e su mi spojeni produžni sa oko 5-6 uređaja spojenih na svaki od njih 

Nadglednik dina
5 godina
offline
Re: Powerline adapter?

Imam 4 powerlink adaptera tp linka ona koja daju 1000 mb/s i niti u jednoj sobi ne daju više od 100 mb s probao s novim laptopom koji ima gb lan i kod klinca u sobi na novom all in one računalu isto takva brzina....u dnevnom boravku brzina ide jedva do 60 mb.Inače imam A1 internet gigabit brzinu.Vi koji imate D-link powerline dali su vam brzine bar otprilike ili upola kao na lanu od routera?

 

Inače stan je prije cca 4.5 godine potpuno renoviran s novom žicom od struje full po stanu

10 godina
offline
Re: Powerline adapter?

A da napišeš za ta 4 powerline adaptera koji je tip ?

5 godina
offline
Re: Powerline adapter?

TP-link je , bacio sam kutiju ali relativno je to novi model cca 2 god , to je skuplji model bio s gigabitnim izlazom lana

 

TP-Link TPLNC-TL PA7017P KIT mrežni adapter | MALL.HR

 

Isti ovaj na linku...

 

Mislim rade oni svi kao što sam napisao ali s brzinama nigdje iznad 100 mb s

10 godina
offline
Re: Powerline adapter?

- Kod powerline adaptera je poželjno koristiti ih tako da su na istoj fazi.

- Brzina je ovisna o smetnjama u el. mreži od raznih uređaja sa napajanjima koja nemaju dobre mrežne

filtere kao npr. PC, TV, punjači za mobitele pa i LED sijalice.

- Usput sa ta četri koje imaš djeliš na tri izlazna adaptera ukupnu brzinu , a max praktična nije ni pola od teorijske 1GB brzine .

5 godina
offline
Re: Powerline adapter?

A da.... tamo gdje mi je TV ima svega od ps5 pojačala ma svega vjerovatno ga to guši...Mislio sam da je možda bolje s drugom firmom tipa D-link nešto bolje ali sumnjam...Možda uzmem jedan komplet sad ako će biti popusti pa da se poigram malo...

8 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Blackcastle kaže...

Imam 4 powerlink adaptera tp linka ona koja daju 1000 mb/s i niti u jednoj sobi ne daju više od 100 mb s probao s novim laptopom koji ima gb lan i kod klinca u sobi na novom all in one računalu isto takva brzina....u dnevnom boravku brzina ide jedva do 60 mb.Inače imam A1 internet gigabit brzinu.Vi koji imate D-link powerline dali su vam brzine bar otprilike ili upola kao na lanu od routera?

Imaš odgovarajuće kablove sa kojima isprobavaš? Teoretski je dovoljan cat5e ali bilo bi dobro da je cat6, onda si siguran da može do 1gbit.

 

Inače, tim powerline adapterima (svi proizvođači, nema veze, ionako je unutra isti čip) smeta svaki k na struji - mikrovalne, pećnice, klime, LED svjetla, bilo što sa imalo jačim ili "neurednim" napajanjem. FIDOvke, razne zaštite, ne vole kad su spojeni u letvu a ne direktno u zid, trebali bi biti na istoj fazi itd... Svačeg sam se nagledao. Nema do običnog ethernet kabela, ovo je sve prva pomoć i krpanje - za spojiti drugi maxtv u spavaćoj i slično a ne kao zamjena za normalnu mrežu.

Blackcastle kaže...

Inače stan je prije cca 4.5 godine potpuno renoviran s novom žicom od struje full po stanu

I da niste povukli UTPove do svake sobe, bar po 2 komada -.-

15 godina
offline
Powerline adapter?

Slažem se, i ja sam prije 5-6 godina pokušavao sve i svašta kako bi imao stabilniju vezu (router bio na katu a ja u prizemlju) i na kraju se ispostavilo kao najbolje rješenje uzeti bolju wlan antenu. Ovo sa powerline adapterom zvuči odlično u praksi ali volio bih čuti barem jednu osobu koja se nije razočarala u to. To je baš nužno zlo, iako meni da je radilo u to vrijeme sa 60mbita ja bih bio presretan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Powerline adapter?

Ma da to da nisam provukao UTP tada mi je najveća greška ali jbg.Ma generalno sam ja i zadovoljan njihovim stabilnim radom, meni oni najviše služe za tri televizora koji su na IPTV-u za sve ostalo mi Asusov Router pokriva dosta dobro stan.Ali eto mislio sam da možda nešto ima, neka posebna caka jel nešto krivo radim...

 

kablovi su svi Cat6...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 10:45 (Blackcastle).
15 godina
offline
Re: Powerline adapter?
steve90 kaže...

Slažem se, i ja sam prije 5-6 godina pokušavao sve i svašta kako bi imao stabilniju vezu (router bio na katu a ja u prizemlju) i na kraju se ispostavilo kao najbolje rješenje uzeti bolju wlan antenu. Ovo sa powerline adapterom zvuči odlično u praksi ali volio bih čuti barem jednu osobu koja se nije razočarala u to. To je baš nužno zlo, iako meni da je radilo u to vrijeme sa 60mbita ja bih bio presretan.

 Eto ja koristim u kući powerline adapter-više njih već 10+ godina, kad sam uzimao čak ga nije bilo kod nas nego sam u A kupio.   Neću pisat ''biblijski'' tekst, samo ću reći da sam super zadovoljan. Brzina je stabilna konstantno, nema pucanje veze i slično....

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Powerline adapter?

U jednom trenutku sam bio zagrizao za te powerline adaptere ali mi se nekako cini bolja opcija uzeti neki mesh, tipa deco m4?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Powerline adapter?

Meni powerline adapter već 3 godine radi odlično. 100 megabita ide ko mlijeko.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 15:02 (Punti).
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Powerline adapter?

Ma da ok ljudi i meni tako radi do 100 mb s , samo u dnevnoj sobi do 70 ali nikome ne ide preko te brzine, jel?

6 godina
offline
Re: Powerline adapter?
Dosta ovisi i o kvaliteti kućne instalacije i šumu na liniji.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice