Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

poruka: 154
|
čitano: 32.728
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina

nabavio deco e4 3 komada za 400kn, tek ih stavio u rad i za sada prva liga, pokriva gornji kat 100m2 i dole jedno 150 objekta i plus cijelo dvoriste. moram još malo bolje postaviti lokacije trenutno je u test fazi. postavke su 2.4/5ghz, ali kada trazim mrezu vidim samo jedan SSID, sta on sam onda bi kako ce biti spojen? jer na ruteru glavnom vidim dva SSID-a

koliko sam skuzio prvi deco mora biti spojen kablom ako ga stavim u AP mode? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
dennocro kaže...

nabavio deco e4 3 komada za 400kn, tek ih stavio u rad i za sada prva liga, pokriva gornji kat 100m2 i dole jedno 150 objekta i plus cijelo dvoriste. moram još malo bolje postaviti lokacije trenutno je u test fazi. postavke su 2.4/5ghz, ali kada trazim mrezu vidim samo jedan SSID, sta on sam onda bi kako ce biti spojen? jer na ruteru glavnom vidim dva SSID-a

koliko sam skuzio prvi deco mora biti spojen kablom ako ga stavim u AP mode? 

Upravo jučer podešavao jedan Deco X20 tri komada...

Jedan Deco mora biti glavni (main) i taj mora biti kabelom spojen na router/modem s kojeg će dobivati Internet.

Ostali se samo uparuju sa glavnim Decom za proširenje WiFi pokrivenosti.

Bilo da se Deco podesi u router ili AP mode, mora biti mrežnim kabelom spojen na router/modem, uređaj koji daje Internet.

Na tom uređaju koji daje Internet treba isključiti WiFi jer to sada radi Deco.

Što se tiče WiFi mreže, mobiteli ih vide kao jedan SSID.

Samo posebnom aplikacijom za skeniranje WiFi mreža vidite da Deco emitira čak tri WiFi mreže, dvije su vidljive našim mobitelima/tabletima/laptopima kao jedna koja radi na 2,4 i 5 GHz a treća je skrivena i služi za internu komunikaciju među Deco uparenim satelitima na 5GHz (barem u mom slučaju kod Deco X20).

Mobiteli/laptopi/tableti se preferirano spajaju na 5GHz ako ga podržavaju i ako je signal dovoljno jak.

Ako ne, onda se spajaju na 2,4 GHz.

Inače, mesh wifi je zakon.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 15:42 (Tirkiz).
13 godina

Što uzeti? Ima li neki jeftini Xiaomi wifi nešto...?  :)

Opis - Dakle, kuća na kat, sobe kablirane sa gigabit mrežom, ormar u kojem je router je dolje i na katu je slab wifi.

Što mi treba - jel to AP, extender ili Mesh ne znam, ali trebam nešto što bih spojio u sobi na katu na kablom na gigabit mrežu i da to glumi router sa istim SSID i pass, te da se uređaji tipa mobitel automatski prebace na jaču mrežu.

Koji bi to bio uređaj?

0 0 hvala 0
10 godina
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
@DarK.xy nemaš previše što razmišljati..kad već imaš kabliranu gigabitnu mrežu onda Deco M4.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice