Koji router kupiti ?

poruka: 108
|
čitano: 60.649
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Bas gledam taj svoj opticki router Ericsson DRG  (bez wifia-a) i na njemu je na wan spojen opticki kabel - vidi sliku

Di cu spojiti ovaj novi wifi router? Napominjem da svoj comp mogu spojiti jedino na port 3, na drugima ne radi

Ako spojim na neki drugi onda ne radi - tako su mi i rekli tehnicari koji su instalirali.

Inace se radi o Metronetu. 

 

 

Ericsson DRG - metronet Ericsson DRG - metronet
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 9:54 (guB).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Ja inace preferiram Linksys. Imao sam prije WRT54G i radio je super dok ga nije skurila struja( posebna prica ) a onda sam uzeo linksys 610n. Strava cak po meni i previse opcija. Sto se tice dlinka par frendova mi ga ima i sve je ok bez puno petljanja samo malo konfiguriranja postavki i rade strava. Za ovaj drugi neznam niti nemogu govoriti ali moja osobna preporuka je linksys.
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
guB kaže...

Bas gledam taj svoj opticki router Ericsson DRG  (bez wifia-a) i na njemu je na wan spojen opticki kabel - vidi sliku

Di cu spojiti ovaj novi wifi router? Napominjem da svoj comp mogu spojiti jedino na port 3, na drugima ne radi

Ako spojim na neki drugi onda ne radi - tako su mi i rekli tehnicari koji su instalirali.

Inace se radi o Metronetu. 

 

 

WAN ti ide do media konvertera...

 

dakle, ti novi ruter upikni u eth1, eth2 ili eth3... Nek ti novi ruter ne bude DHCP server (jer ti je to vec ericsonov ruter pretpostavljam), vec mu dodijeli da bude ili DHCP klijent ili neku staticku adresu (u range-u koji daje ovaj eriksonov ruter). Bridgeaj ethernet portove na novom ruteru sa wirelessom i to je to. Dakle ruter vec imas. Tebi sada samo treba wireless ruter i to je to.

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
Bule14 kaže...
Ja inace preferiram Linksys. Imao sam prije WRT54G i radio je super dok ga nije skurila struja( posebna prica ) a onda sam uzeo linksys 610n. Strava cak po meni i previse opcija. Sto se tice dlinka par frendova mi ga ima i sve je ok bez puno petljanja samo malo konfiguriranja postavki i rade strava. Za ovaj drugi neznam niti nemogu govoriti ali moja osobna preporuka je linksys.

Linksys sam po sebi i nije neko cvijece... pravu njegovu moc mozes dobit tako da mu stavis openWRT ili DD-WRT... a to pak svi linksisovi modeli ne podrzavaju.

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Ja sam samo rekao da sam ih puno postavio i da su svi radili i rade i dan danas odlicno. TP link nudi odlican odnos koliko platis i sta dobijes. Samo sam to rekao. Nego koji wrt54g ovaj ili ovaj. Na koji moze taj modani firmware ici?

:)
15 godina
offline
Koji router kupiti ?

Na oba... iako je preporucujem ovaj plavi... Nisam siguran ali mislim da on podrzava MIMO...

 

EDIT: na ovom plavom sto si postao link ti DD-WRT dolazi predinstaliran.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 10:32 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

jbg oba su plava ;)

Prvi ili drugi tj v1 ili v2 ;)

:)
15 godina
offline
Koji router kupiti ?

V1... drugi je crni. Fensi smensi sminkerska kutija. ovaj prvi je robustniji. Dvije vanjske antene.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Ista je stvar da li s intregriranom antenom ili ne ali ovdje se trazi preporuka. Po meni noviji model koji ima i n a ne samo b/g.
14 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Krepao mi ruter sad trebam kupiti jedan ali neznam, totalo sam se izgubio u annex a,b,c bla bla. Ja sam na optimi (annex a) pa ako zna neko jel će raditi primjer ovaj ruter kako spada?

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 1:28 (Cevi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Taj bi trebao raditi na Annex A. Ili možeš kupiti SX763 za 100-ak kuna i prebacit ga na Annex A.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

To je Siemens Gigaset SX 763? Tražio sam ga i nema ga za kupiti, jedino na njušci a njuška ispada.  Znači pasao bi ovaj asusov? Piše Annex L a ja sam tudum za te stvari

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Može li mi netko reći dali bi pasao ovaj Asusov router, na njegovim specifikacijama piše Annex L a ja sam na optimi, oni su annex a? Pitam dva put da sam siguran da će raditi :)

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 17:33 (Cevi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Da ne otvaram novu temu interesuje me moze li ovaj router TP-LINK Wr841n emitovati jak wifi za razdaljinu od 15m do drugog racunara koji ima usb adapter tl-wn722n

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?
BooMBox kaže...

Da ne otvaram novu temu interesuje me moze li ovaj router TP-LINK Wr841n emitovati jak wifi za razdaljinu od 15m do drugog racunara koji ima usb adapter tl-wn722n

Naravno da može. Problem je jedino u preprekama (zidovi itd...).

When all else fails - crowbar the fucker
12 godina
offline
Koji router kupiti ?

ovako posto bih zelio uzeto amis 1(samo internet) a oni nude modem koji se samo zicno moze spojiti meni bi trebao sad jedan modem koji bi mi bio za wirelless odnosno vaj amisov bih stavio u bridge mode a ovaj drugi za bezicni internet ili kako to vec ide pa sad posto se bas ne razumijem u modeme i to da li bi mi neko mogao preporuciti neki modem koji to moze i da moze bezicno..??

sto se cijene tice pozeljno je sto jeftinije naravno..:D

i da imam usb wlan karticu airlive 1700 ona navodno ima svojstvo ap-a pa dali je mozda moguce preko nje nekako srediti to..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Pozdrav ekipa,

 

što mislite o ovom routeru? Mislio sam ga kupit jer mi je dosadilo više sadašnji router i do nekoliko puta dnevno restartirat (zblesira se majstor pri svakom malo većem opterećenju, nerijetko i sam od sebe {#})

Može slobodno i preporuka nekog drugog routera. Bitno mi je da može radit na b-netu, i da mogu stavit gore DD-WRT zbog QoS bi bilo lijepo {#}. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

bump {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?
Pozdrav, trenutno imam propingov router
https://www.pro-ping.hr/webshop/Ostalo/Netis-WF2411D-bezicni-WiFi-router-150Mbps-client/
Nemam nikakvih problema s njim, brzina je dobra i ne puca veza, ali nekako sam zainteresiran za xiaomi ruter 3 zbog dizajna i one 4 antenice jer više koristim wifi nego kabel.
https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/xiaomi-mi-wifi-router-3-white/
Ne kuzim se u rutere i nez jel bi ista bilo drugačije s novim routerom i dali bi ga mogao podesiti za tu mrezu.
Ako se tko razumije nek mi objasni što gledati kod rutera i što ga čini boljim izborom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji router kupiti ?

Moze preporuka za neki LTE SIM Router da ima izlaze za vanjske LTE antene!  tnx!

 

 

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 17:50 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji router kupiti ?

Ima li netko od nazočnih iskustva sa Mi Router 4A?

 

https://mi.hr/mi-router-4a

 

Nije mi bitno neko posebno podešavanje, samo stabilnost i domet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 9:03 (Punti).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji router kupiti ?

Na Bnetu sam i imam onaj prastari Technicolor router. Nije baš nekakva sreća što se tiče brzine, stabilnosti, pokrivenosti... Nedavno sam čak uzeo i Powerline adaptere da bih pokrio jednu sobu koja je bila crna rupa što se signala tiče. Ideja je da uzmem pristojan router do nekih 1.000 kn koji će biti u principu bolji u svemu od Technicolora, što vjerojatno nije teška zadaća. :) Ideje?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?
Da sam sebi odgovorim i ujedno preporučim router i drugima. Uzeo sam ASUS RT-AC58U V3. Odličan! Pokrio sam signalom cijeli stan. Tamo gdje uopće nisam imao signal s Bnet routerom, sad imam preko 50Mbps stabilnu vezu. Plus što router još ima hrpu opcija za igranje s postavkama.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji router kupiti ?

Evo čisto info ako je nekom interesantno, ja sam baš uzeo Honor Router 3, jedan od povoljnijih routera sa Wi-Fi 6 tehnologijom. Router je za globalno tržište i iznenađujuće sučelje je na Hrvatskom. Uzeo sam ga jednostavno jel me zanimalo kako radi. Podešavanje je super jednostavno, samo se spoji na postojeći router i ostalo se može ili kroz web sučelje ili preko aplikacije na mobitelu. Sučelje je dosta jednostavno i ono što me iznenadilo, dosta brzo reagira na izmjene. Ima mogućnost podešavanje gost mreže što mi je nedostajalo na starom routeru. Ima mogućnost kontroliranja brzine uploada i downloada po uređajima, dodavanja uređaja na crnu listu, roditeljske kontrole, zadavanje fiksnih adresa uređajima... sve je full jednostavno. Ono što je minus, a možda zato što koristim kombiniranu Wi-Fi mrežu a na starom routeru nisam, kad se udaljim od njega brzina pada. Recimo, ako sam mu dosta blizu na mobitelu mi piše 1200Mbps, u drugoj sobi 626Mbps, signal pokazuje full ali i po speed testu vidim pad brzine. Imam optiku A1, kod routera 528/120, u drugoj prostoriji 389/120. Subjektivan dojam je da mi malo brže otvara stranice na mobitelu kod surfanja, a aplikacija za nadzor spojenih uređaja i kontrolu istih je fora gadget. Za stan od 50m2 meni je super, pokrivenost odlična svuda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?
Sil kaže...
Da sam sebi odgovorim i ujedno preporučim router i drugima. Uzeo sam ASUS RT-AC58U V3. Odličan! Pokrio sam signalom cijeli stan. Tamo gdje uopće nisam imao signal s Bnet routerom, sad imam preko 50Mbps stabilnu vezu. Plus što router još ima hrpu opcija za igranje s postavkama.

 

Tražim neki router za brata koji ima djecu 6 i 11 godina.

U usporedbi s ovim gornjim ovaj ima AiProtectionPro što mi se čini kao korisna stvar
https://www.mall.hr/routeri/asus-rt-ax56u-bezicni-usmerivac-dual-band-wifi-ax1800

 

Čini mi se ok platiti tih 400 kn više. Ipak se kupuje jednom u 10 godina.

Ili je to bezveze opcija?

Što kažete? Malo me strah što ima manji broj antena, a ipak mu je domet i brzina navažnija stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 19:56 (CroDexter).
15 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?

-parental control danas ima svaki uređaj.. pa i prosječan router, + os (win) .. tako da nema potrebe viša cijena, ali možda je jednostavno bolji (soft..) tj stvar izbora (kupca) kao i primarni kriterij (što se od kojeg uređaja očekuje.. pa i čuda..).

-ne treba uspoređivati opremu koju dobijete od opreatera, jer je često osakaćena-ograničena + operater ima admin kontrolu, korisnik često nema tj danas je svima preporučljivo koristiti neki kupljeni uređaj dok modem radi osnovno-liniju, ostalo je sporedno ..

 

-asus ima pristojan soft-mogućnosti ali naravno ovisi i o klasi/cijeni tj svi routeri su isti, razlika je upravo u softwareu-mogućnostima (a manje u hw, kao veličina ROMa koji određuje koji soft može u njega + snaga chipa i ostale specifikacije kao brzina-wlan-lan..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?
ihush kaže...

-parental control danas ima svaki uređaj.. pa i prosječan router, + os (win) .. tako da nema potrebe viša cijena, ali možda je jednostavno bolji (soft..) tj stvar izbora (kupca) kao i primarni kriterij (što se od kojeg uređaja očekuje.. pa i čuda..).

-ne treba uspoređivati opremu koju dobijete od opreatera, jer je često osakaćena-ograničena + operater ima admin kontrolu, korisnik često nema tj danas je svima preporučljivo koristiti neki kupljeni uređaj dok modem radi osnovno-liniju, ostalo je sporedno ..

 

-asus ima pristojan soft-mogućnosti ali naravno ovisi i o klasi/cijeni tj svi routeri su isti, razlika je upravo u softwareu-mogućnostima (a manje u hw, kao veličina ROMa koji određuje koji soft može u njega + snaga chipa i ostale specifikacije kao brzina-wlan-lan..).

 

Dosta sam proučio taj model.

https://www.mbreviews.com/asus-rt-ax56u-rt-review/2/
https://techcyn.com/reviews/asus-rt-ax56u-review-the-best-entry-level-wi-fi-6-router-for-2020/

Koliko su to sponzorirani članci, a koliko istina ne znam

 

Nije pitanje samo parental control. Ima free AiProtection, powered by Trend Micro™, blocks internet security threats for all your connected smart devices.

Sad koliko je to dobro ili loše ne znam. Ako sam dobro skužio trebalo bi štititi i od malware appova.

 

Koliko vidim podržava 802.11ax Ne znam koliko je to bitno ali koliko kužim to je future proof.

 

Pronašao sam u komentarima
"Believe me or not, the AX56U has different cooling mechanism compared to AC68U and AC86U. I’ve used the AX56U for about a week and I can’t feel any heat coming from the router" "

Ima 1.5GHz quad-core processor with 256MB Flash and 512MB RAM
"Do You Need A Quad-Core Router?
You might ask, “why do I need a quad-core processor?” In this instance, the RT-AX56U’s ample feature set requires it to have the quad-core processor. See, like your PC or smartphone, having too many processes and tasks can muddle the overall performance of the router. In this case, the RT-AX56U’s features like the personal cloud server, adaptive QoS, Game Boost, Alexa & IFTT, and Firewall all take up a huge chunk of its processing capabilities when run at the same time.

Although most of the features mentioned above can be found in cheaper routers, it probably won’t be at the same performance as manufacturers would have to sacrifice certain parts as compromise. Usually it’s the processor that gets the boot. If bogged down by processes, your single or dual-core router may fail to give you the speeds that you want or need. For cheaper routers, if the load becomes too high, even loading the admin page can take time."

 

Tih 400 kn razlike je ustvari skoro dvostruko skuplji router. Meni se čini da se isplati.

A pitam zato što sam uvijek gledam neki best bang for the buck i uvijek gledam na dugi rok pa nisam realan.

 

A čitava priča mi je zanimljiva upravo iz razloga koji si spomenuo. Operateri daju smeće od routera, a danas svi vise na internetu kad su kod kuće i realno obitelj od 4 člana treba dobar router. Još kad imaš klince nije loše imati zaštićenu mrežu/uređaje od malware-a

 

UPDATE 3.3. da ne pišem novu poruku

Bratu sam na kraju rekao za model https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-6/All-series/RT-AX55/ koji je jeftiniji oko 200 kn od AX56U, a ima skoro sve iste opcije.

I naravno da se odlučio za taj jeftiniji mode.

Nema AiProtection Pro već AiProtection Classic ali ok.

Meni se čini bolja opcija od AU58
Za sada radi ok. Brzina dobra po cijelom stanu. Pronašao sam i za taj router dobre recenzije i jednu raspravu na redditu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 22:47 (CroDexter).
7 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?
Znam da nije tema ode ali može li pomoć

Ekipa imam jedno pitanje. Uzeo od A1 kabel 200/20. E sad imam 2 routera ubee. Jedan mi je na hodniku za internet a drugi je u sobi za tv. U stan ulazi jedan coax i onda spliter u router za internet jedan coax i drugi coax do drugog routera u sobi za tv. U taj router u sobi je spojen onaj njihov box za tv. E sad mislio sam spojit tv lan na taj router u sobi za youtube ali mi internet ne radi na tom routeru. Pokušao se spojit sa laptop prema njegovoj adresi sta piše sa zadnje strane sa lan kabelom ali nista. Taj ruter kao da nema interner. Wifi isto ne prikazuje. Sad me zanima dali je to tako isključeno u centrali ili imam pokvaren router. Da naglasim kad spojim lan u taj router od A1 box onda box radi ali bez njega ne radi
Pozdrav
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Koji router kupiti ?

Ekipa, trebam preporuku routera koji bi mi zamjenio originalni t-comov(ZTE je trenutno).

Gledam tipa: D-LINK DIR-809, ASUS RT-AC1200G+

Znači u potpunosti želim maknuti t-comov router i staviti drugi, uz taj drugi router ide i d-link switch.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji router kupiti ?

ako si na optici, koliko vidim ni jedan ne podržava vlan, ako si na adsl/vdsl, u što ćeš spojiti liniju ako izbaciš tcom router?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice