Ispitivač LAN kabela

poruka: 3
|
čitano: 1.243
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Ispitivač LAN kabela

Dragi svi. Molim vas znate li kako radi ispitivač LAN kabela?

 

Imam mrežni kabel u zidu koji moram ispitati i ispitival javlja grešku koju ne znam očitati.

 

Prije pojave problema samo kupila kliješta za krimpanje i napravila nekoliko kabela bez ikakvog problema da isprobam znam li znanje. Ispitivač je pokazao da radi na mom ručno napravljenom kabelu, radio je na kupovnom kabelu. Svjetlio je na svih 8 pinova.

 

Kabelu koji je u zidu je trebalo napraviti krajeve. Napravila sam ali ne radi. Kako nemam previše kabela s jedne strane, morala sam biti precizna i ponovila sam postupak koji sam napravila na probnom kabelu. Ispitivač koji inače pokazuje na oba dijela istovremeno paljenje svjetla ako pin radi, je pokazivao sve OK na pinovima 3-8. Međutim, pinovi 1 i 2 su problem. Kad na jednoj strani 1 svijetli na drugoj isti pin 1 ne svijetli. Onda pređe na 2 i sad tamo svijetli, a na drugoj strani isti taj ne svijetli. Prvo sam pomislila da su pinovi 1 i 2 zamijenjeni pa sam ponovila postupak, provjerila da je isti redoslijed žica na obje strane i - ne radi nego javlja isto. Ne kužim šta bi to značilo?

 

Ja sam mislila da ako neka zica ne radi onda isti pin nece svijetliti na obje strane , a ovo kombinirano rješenje mi nije jasno. S jedne strane imam 2 m žice viška, a sa druge max 10 cm. Sta da radim?

 

Puno hvala

Luisa

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ispitivač LAN kabela
Luisa kaže...

Dragi svi. Molim vas znate li kako radi ispitivač LAN kabela?

 

Imam mrežni kabel u zidu koji moram ispitati i ispitival javlja grešku koju ne znam očitati.

 

Prije pojave problema samo kupila kliješta za krimpanje i napravila nekoliko kabela bez ikakvog problema da isprobam znam li znanje. Ispitivač je pokazao da radi na mom ručno napravljenom kabelu, radio je na kupovnom kabelu. Svjetlio je na svih 8 pinova.

 

Kabelu koji je u zidu je trebalo napraviti krajeve. Napravila sam ali ne radi. Kako nemam previše kabela s jedne strane, morala sam biti precizna i ponovila sam postupak koji sam napravila na probnom kabelu. Ispitivač koji inače pokazuje na oba dijela istovremeno paljenje svjetla ako pin radi, je pokazivao sve OK na pinovima 3-8. Međutim, pinovi 1 i 2 su problem. Kad na jednoj strani 1 svijetli na drugoj isti pin 1 ne svijetli. Onda pređe na 2 i sad tamo svijetli, a na drugoj strani isti taj ne svijetli. Prvo sam pomislila da su pinovi 1 i 2 zamijenjeni pa sam ponovila postupak, provjerila da je isti redoslijed žica na obje strane i - ne radi nego javlja isto. Ne kužim šta bi to značilo?

 

Ja sam mislila da ako neka zica ne radi onda isti pin nece svijetliti na obje strane , a ovo kombinirano rješenje mi nije jasno. S jedne strane imam 2 m žice viška, a sa druge max 10 cm. Sta da radim?

 

Puno hvala

Luisa

 

 Sve ovisi koji instrument imas.

Nazalost, razliciti instrumenti razlicito prijavljuju istu gresku.

 

Nekom logikom, ipak bih ustvrdio da te muce zamjenjene zice.

 

Provjeri jos jednom da ti je redoslijed zica na RJ45 konektoru kad ga gledas odozgora (kontakti okrenuti prema tebi)

bijelo narancasta

narancasta

bijelo zelena

plava

bijelo plava

zelena

bijelo smedja

smedja

 

Ukoliko je razlika, a na tom kracem kraju vise nemas "mesa" za prekrimpati ponovo, prilagodi dulji kraj prvome.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ispitivač LAN kabela
Ako su kompletne parice zamijenjene, onda se to može prilagoditi na onom kraju na kojem je praktičnije, ali ako se pomiješalo žice iz različitih parica, to se mora riješiti tamo gdje je problem, inače neće raditi kako treba.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice