Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

poruka: 22
|
čitano: 20.441
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

Dakle, nisam siguran kako definirati ovaj problem u nazivu teme, ali uglavnom... Imam internet brzine 100/100 mbps. Imam bežičnu mrežnu brzine 150 mbps (TP LINK tl-wn751nd). OS Windows 7 x64 sp1. Problem je u tome što mi brzina ne prelazi 50 mbps na speedtestu, a ni transfer rate na downloadu ne prelazi preko 4-5 MBps. Signal je pun i link je odličan... preko kabla dobivam punu brzinu (90-100mbps i downloada i uploada), ali eto putem bežične mrežne jednostavno neće preko 50. Također vidim i na upravitelju zadatka, rad sa mrežom da ne prelazi iskorištenost preko 35%. Jeli tko imao ovakav problem i u čemu je kvaka. Još da napomenem kada dijelim mrežu sa smart phonea putem usba, tada brzina na speedtestu bude oko 70 mbps. Što se tiče pinga, uvijek je na 1-3 ms.


HVALA!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Očito ti to nešto (laptop, wifi usb?) podržava samo b/g standarde a ne i N standard - b/g mogu samo do 54mbit.

 

Što se tiče shareanja preko mobitela i USBa, nisi napisao koji je mobitel i pitanje je koje su tu max brzine moguće.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Radi se o stolnom računalu. Mrežna kartica je u pitanju. Što se tiče mobitela, to nije bitno... uzeo sam samo za primjer kako mobitel sa istoga mjesta ima veći transfer rate od mrežne kartice. Hm.. ali ako ne podržava brzinu veću od 54, zašto je bežična kartica 150 mbit?

Specifikacije kartice:

150Mbps Wireless N PCI Adapter TL-WN751ND
  • Up to 150Mbps wireless transmission rate
  • Provides 32-bit PCI interface

Hvala na odgovoru!

8 godina
neaktivan
offline
Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

Imao sam ranije 54 mbit karticu i ona je koristlia isto oko pola kapaciteta prenosa, pa pretpostavljam da ima neka caka u windowsu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Da nije postavka u routeru? Kanal mora biti "slobodan" bez puno preklapanja sa susjedima (imaš WiFi Analyzer za mob pa pogledaj) i mora biti upaljeno b/g/n u postavkama, ne samo b/g. Koji router imaš?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

 ELTEK R3621-W2 Fiber Gigabit IAD

 

 

Misliš da bi moglo bit do kanala?  Probat ću promijenut pa javim jeli se šta promijenilo! Hvala

 

8 godina
neaktivan
offline
Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

hm... na koji kanal preporučaš da stavim? moj je ssid je amis1

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Evo stavio sam na kanal 4.. nekako mi izgleda da ima najmanje preklapanja... poslao sam tio screenshootove. Brzina se popravila za nekih  15mbit/s. Još ću malo istraživat po internetu... znaima me gdje mi je nestalo još 35 mbit/s, jer da je 5 mbit/s nebi se bunio, ali ovako.. i kako to optimizirat, pa napišem ovdje šta sam pronašao. U svakom slučaju tvoja sugestija je pomogla! Upload je sad na 94 mbit/s. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 16:58 (IvanV6).
10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Ako je to u istoj prostoriji neznam zašto je problem povući LAN-kabal i da više nemaš nikakvih problema na PC.

 

Za razliku od LAN-kabla WiFi je podložan raznim smetnjama iz okoline i ne samo od drugih korisnika tj. wifi uređaja već i ostalih uređaja koji koji proizvode EM polje.

 

Čak da smetnje nisu od drugih korisnika  same refleksije tvojih wifi signala ometaju maksimalne perfomanse.

 

Pomicanjem wifi antene ili cjelog uređaja za +/- 10cm može napraviti primjetnu razliku u radu,  još ti nažalost nemaš USB wifi uređaj na komadu kabla  pa bi morao micati cili PC :(  jer koristiš PCI karticu koja nije po ničemu bolja već je ograničena položajem.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Ma da, naravno. Jasno mi je sve. Što se tiče UTP-a, povuko bi ga, ali nije baš estetski fino. Naravno da netražim max performance, ali ipak je to razlika od 40ak mib/s .... tako da nije nikako malo... kao što sam rekao, pomirio bi se sa 5-10 brzinom manjom.. ali 40... Ugl. hvala na prijedlozima, bili su korisni! Uspio sam povećati brzinu downloada do 73 mib/s i uploada do 95 mib/s. Probat ću još malo sa nekim network optimizatorom i to je to.

10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Nećeš dobiti ništa bolje od toga što sad imaš jer 150Mbit/s je teoretska brzina a u praksi se to ni u idealnim uvjetima nemože postići, ima na net-u dosta testova pa provjeri.

Optimizatori , drajveri itd. nemogu ništa poboljšati jer i dalje ostaje standard 802.11 za bežične veze (simplex).

8 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m
Rjesenje je kupiti router i kartici koja podržava ac standard. Neuporedivo brže
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

"ac" mod ima samo na 5 GHz , dakle lošiji domet kroz zidove.

Ako je ruter "n" 300 Mb/s jeftinije je uzeti samo usb adapter umjesto PCI kartice koji to podržava kao npr.: TP-LINK TL-WN822N .

Za što bi mu trebalo brže (skuplje) ako ima DSL100/100 Mb/s ruter (dakle preko 100Mb/s nemože osim novog skupljeg ugovora sa svojim ISP).

8 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m
AF139 kaže...

"ac" mod ima samo na 5 GHz , dakle lošiji domet kroz zidove.

Ako je ruter "n" 300 Mb/s jeftinije je uzeti samo usb adapter umjesto PCI kartice koji to podržava kao npr.: TP-LINK TL-WN822N .

Za što bi mu trebalo brže (skuplje) ako ima DSL100/100 Mb/s ruter (dakle preko 100Mb/s nemože osim novog skupljeg ugovora sa svojim ISP).

 Sve to stoji ali ja sam samo dodao da moze brze od N standarda ako ne zeli kabel...Koliko sam shvatio sve se nalazi u istoj prostoriji pa ce i na 5GHz uredno raditi...

8 godina
neaktivan
offline
Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

Hvala svima na odgovorima! Ruter se nalazi u susjednoj prostoriji, podijeljen jako tankim zidom cca 10 cm, 1,5m udaljenosti sveukupno. Ugl. najbolje sa ovom opremom što sam uspio dobiti je na slici. Neću cijepidlačit :) , zadovoljan sam i sa ovim! Ako eko otvori temu i ima sličan problem neka slijedi gore navedene upute... uspješno optimizirano za 50ak %

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

imam tp link archer c7 i na treci kat mi je wifi 220-267 mbps

 

http://www.speedtest.net/result/5108452747.png

 

 

mnogo njih su dobro napisali uvijeti kad imas rutera su drugaciji cak i mikrovela i slicne stvari ti kvari wifi ;)

 

moja brzina je inace 500/500 na wifi dobijem max 350 mbps i ako sam pored njega a inace 200-300 znaci gubim preko 200 mbps..cak sam stavio i TP-LINK RE200 extender 2-5 ghz ali ne pomaze praksi je drugacije jedino kabel.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 mbps

Da ne zapocinjemo novu temu.

Imam TP LINK tl-wn751nd katicu i ZTE 931 VII ROUTER. PC mi je na katu, a router je u prizemlju signal strenght mi je fair uvijek, znaci tri crtice maksimalno. Imam 30 Mbps internet, na speed testu na katu mi je download 16 maksimalno, dok je na tebletu ili mobitelu 24 Mbps, a upload je 6.4 i na kompu i na tabletu. Kupio sam antenu novu 8dbi misleci da ce biti bolji signal, a signal je jos losiji. Jel mogu kako taj signal poboljsat ili da jednostavno kupim neku novu karticu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 23:58 (kukuriža).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m
kukuriža kaže...

Da ne zapocinjemo novu temu.

Imam TP LINK tl-wn751nd katicu i ZTE 931 VII ROUTER. PC mi je na katu, a router je u prizemlju signal strenght mi je fair uvijek, znaci tri crtice maksimalno. Imam 30 Mbps internet, na speed testu na katu mi je download 16 maksimalno, dok je na tebletu ili mobitelu 24 Mbps, a upload je 6.4 i na kompu i na tabletu. Kupio sam antenu novu 8dbi misleci da ce biti bolji signal, a signal je jos losiji. Jel mogu kako taj signal poboljsat ili da jednostavno kupim neku novu karticu?

Ja sam baš danas kupio Asus N-14, jer mi je taj router u prizemlju, a ja na katu radim i mogu ti reći: PREPORODIO SAM SE, veća brzina, i ono najvažnije, sve lijepo i stabilno, jest da ja i inače imam usranu vezu (10 mbit), ali ovo je značajan napredak, tako da probaj. Za mob ne znam, jer koristim mobilne podatke na kojima imam 4 GB i 45 DL i 20 UL, tak da...

10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m
Hvala. Na mobu je brzina dobra na to se ne zalim, usporedbe radi sam napisao. Izgleda da cu i ja morat mijenajt ovu mreznu.
10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

Probaj nagnit antenu u horizontalni položaj na toj kartici  kad je već nemožeš pomjerati  jer je skrivena između zida i PC za razliku od onih korisnika koji su nabavljali USB-WiFi adaptere sa usb kablom do 5m.

10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m
AF139 kaže...

Probaj nagnit antenu u horizontalni položaj na toj kartici  kad je već nemožeš pomjerati  jer je skrivena između zida i PC za razliku od onih korisnika koji su nabavljali USB-WiFi adaptere sa usb kablom do 5m.

 Jesam, ali isto je sve. Jel mi mozes reci jel bolje kupiti novi merznu karticu/usb adapter ili onaj wifi repeater?

10 godina
offline
Re: Brzina bežične mrežne (150 mbps) manja od 50 m

" Jesam, ali isto je sve. Jel mi mozes reci jel bolje kupiti novi merznu karticu/usb adapter ili onaj wifi repeater? "

 

- Mrežna wifi PCI kartica ima problem što je antena iza PC a produživanje koaksom stvara gubitke.

- USB wifi-adapteri se mogu spojiti na usb-kabal do 5m bez gubitaka i može se tako postaviti adapter na poziciju sa najboljim prijemom. Usb wifi adapteri su bolji ako imaju svoju štap antenicu na sebi nego kad je unutarnja pa izgleda kao memory-stick :(

- Wifi repetitor (extender) se treba postaviti između uređaja (otprilke na pola udaljenosti) da dobro čuje i  ruter i tvoj PC ali skoro upola smanji brzinu rada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 10:45 (AF139).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice