Što sa skuterom koji nije duže vožen?

poruka: 39
|
čitano: 78.730
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

Evo vam moj problem. Dobio sam skuter koji nije vozen tocno godinu dana. Od isteka registracije stoji na jednom te istom mjestu :) Radi se o Adly-evom motoru Fox 50. Baterija je skroz otisla ali se bez problema iz prve upali na kurbu.  Ovako vozi, krene jako polako te mu treba nekih 100 metara da povuce.

 

Jedino me zanima sta da sve mijenjam? Prvo ulja ima dosta, dali da ga diram, tj, ispraznim i novo stavim? Frend ce mi ujutro pogledat i ocistit karburator. Takoder ujutro kupujem novu svjecicu.

 

Sta je jos moglo otici i do cega je problem kad motor nema snage odmah u startu potegnut. Da se razumijemo, kasnije dobro vozi. Ali cim stane, opet slabo.

Proud to be adicted to WoW
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

Očisti karburator i promjeni benzinu u rezervaru.(ako je 2t)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 20:05 (Anti-fa).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)
Anti-fa kaže...

Očisti karburator i promjeni benzinu u rezervaru.

 

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
16 godina
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)

blokada (koju zakonski ne smiješ skidati tj., ne smije ići brzinom većom od 50 km/h) i/ili valjčići (koje zakonski ne smiješ skidati tj., ne smije ići brzinom većom od 50 km/h)..  od stajanja ne bi smjelo biti problema..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
13 godina
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

ako imas sta love odvezi ga kod mehanicara da nebi bilo viska djelova ;)

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

To sto tvoj skuter ima ulja,nema veze sa paljenjem,jer je u pitanju dvotaktni motor kojemu to ulje sto gledas je vjerovatno za podmazivanje variomata,ali nema veze sa masinom!

U svakom slucaju nije lose promjeniti ulje,pri tome pripazi da ne stavljas bilokako ulje,nego pogledaj na netu ili u knjizici vrstu ulja koje ide u njega!Vjerovatno 40W-30

 

Eh sada za tvoj problem:

98% slucaja da je ćok u pitanju!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)

Ok. Za sada sam cuo sam ocistit karburator, sto sam i naveo u prvom postu. Daj mi reci sta onda da napravim ako je do ćoka? To ce mi znati frend sigurno sutra ujutro ali eto i mene zanima.

Proud to be adicted to WoW
13 godina
protjeran
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

digni motor preko nogare i provjeri slijedece:

Zavrti zadnji tocak i vidi kako se vrti onda pritisni kocnicu do kraja i pusti i vidi dali se tocak okrece normalno.
Jer znaju pakne zapeci od stajanja....

Promjeni svjecicu
ili je ocisti...

I karburator mozes ocistiti ili kupi sredstvo za ciscenje i salij u rezervar i isturiraj motor ..

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)
vidikovac kaže...

Ok. Za sada sam cuo sam ocistit karburator, sto sam i naveo u prvom postu. Daj mi reci sta onda da napravim ako je do ćoka? To ce mi znati frend sigurno sutra ujutro ali eto i mene zanima.

Dijagnoza ti je jednostavna.Ćok sluzi prilikom hladnog starta,tj dok je masina hladna automatski poveca smjesu goriva(u biti leptirom blokira puni protok zraka),time se poveca snaga motora,da bi semasina brze ugrijala i time dosegla svoju punu snagu!Ispravnost coka mozes sam provjeriti,kada upalis motor(hladan) on mora u "leru" raditi na vecem broju nego sto je obicno cc 2-3 min zavisi o vremenu-time znas da ćok radi!U tvome slucaju prilikom hladnog starta motor,sporo radi,nepravilno,kao da ce se ugasiti(u leru-bez gasa)!

 

Ćok se shebe zbog dugog stajanja bez paljenja-dvotaktol(ulje) se jednostavno slegne u rezervaru i time zacepu dizne(u skutera koji nemaju "mjesalicu ulja)

Prljavo gorivo-Zivjela INA!

Zima,dotajalost.....

 

Moja preporuka svima da tokom dugog stajanja skutera:dobro je upaliti motor 2-3 min i prije paljenja malo ga protresti,da se koliko-toliko izbjegna talozenja svega i svacega!

 

Izvedbe cok-ova se razlikuju od motora do motora,zato bolje ne diraj pusti frenda!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)

To mi je i bilo donekle jasno, nego sta sad moram? Kupiti novi čok? ili

 

sad sam vidio zadnju recenicu. Znaci on ce ga napravit, ce se trebat sta kupit mozda

Proud to be adicted to WoW
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 20:28 (vidikovac).
13 godina
protjeran
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)
vidikovac kaže...

To mi je i bilo donekle jasno, nego sta sad moram? Kupiti novi čok? ili

 

sad sam vidio zadnju recenicu. Znaci on ce ga napravit, ce se trebat sta kupit mozda

Ma ne vjerujem!

Kada ti frend rastavi karburator neka ga dobro ocisti i izpuse,u najgorem slucaju ces morati kupiti membranu!

Nadoveza za blokiranje pakni-ako je to onda nakon voznje 300-500 m pipnu kuciste gdje ti se variomat-pakne nalaze,ako je vruce onda su pakne,mada u tim slucajevima,pakne se ipak razrade(sajle) pa pakna poslje radi normalno-ili stalno blokira-mada sumnjam u to!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
13 godina
protjeran
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

nista netrebas kupovati....
jer nije nista moglo otici na motoru....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)
#GaMerSC kaže...

nista netrebas kupovati....
jer nije nista moglo otici na motoru....

To mi je drago cuti :)) Onda vam javim sutra popodne sta je sve bilo i ako bude jos nekih problema :) Hvala decki

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)

Evo sad jos jedan problem. Ostali su koliko toliko rijeseni.... znaci

 

Samo odjednom su mi se ugasila prednje svjetlo i zadnja stop svjetla. I od onda vise ne rade. Do cega je problem? Zmigavci rade normalno. Kao i truba. Do baterije nije. To znam jer sam je mijenjao. Dali je moguce da je do osiguraca ali imam samo jedan ispod sica koji je dobar. Do cega je, nemam pojma. Jedan lik mi je rekao da tamo di se pali svijetlo ona sklopka to otvorim i spojim neke zice, kao da mi je to otislo. Da je spojeno sa zadnjim stop svijetlom. Je to moguce? Da nije samo crkla zarulja? Ali zasto je onda i zadnje..

 

 

pomozite :)))))))))

Proud to be adicted to WoW
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)

Meni smrdi na relej..

To se i meni događalo jednom dogodilo..

inace.. baterija nemoze biti nikako jer svijetla ne uzimaju struju iz nje nego sa pick-upa..

Ništa ja ne potpisujem
13 godina
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

I meni treba pomoc !!

Malo sam se zezo i skinuo vijak sa ručice za gas...i nemogu je zašarafiti nazad...?

U čemu je štos....

nerazumijem se bas u te stvari !

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 11:11 (markot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)
ferovca1 kaže...

blokada (koju zakonski ne smiješ skidati tj., ne smije ići brzinom većom od 50 km/h) i/ili valjčići (koje zakonski ne smiješ skidati tj., ne smije ići brzinom većom od 50 km/h)..  od stajanja ne bi smjelo biti problema..

ja nerazumijem kakve veze ima blokada sa ovime?? moze biti do loseg goriva, ili se nesto negdje "zacepi"

markot kaže...

I meni treba pomoc !!

Malo sam se zezo i skinuo vijak sa ručice za gas...i nemogu je zašarafiti nazad...?

U čemu je štos....

nerazumijem se bas u te stvari !

@ bold

ma bravo majstore..zovi nekoga ko zna da ti napravi..sigurno netko od kolega zna

11 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

Ovako..Kupio sam motor Silverstone prije 2 godine. Radio je normalno,ali onda ga je nešto počelo gušiti. Čistio sam svječicu,karburator..Ali ne pomaže.Ponekad upali,ali ne vozi ni 10/h. Molim pomoć!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)
Filter od zraka promjeni. Možeš ga ispuhat za prvu ruku da vidiš hoće li pomoć
14 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

da ne pisem drugu temu pa cu u ovu posto vidim da je aktivna imam 2 pitanja (motor je skuter baotian 49 ccm )

1 koje je ulje preporuceno za mjenjac ?

2 koje je ulje preporuceno za motor ?

 

uputstva su vrlo sturo napisana ne mogu nista razaznati

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc sa skuterom ;)

Kada si rekao da nema snage u startu a da tek kasnije povuče, mislim da bi trebao provjeriti valjčiće (neki to zovu i rolice) inače ti tvoji simptomi su kada se valjčići "izglodaju" odnosne istroše. Tako da mislim da bi trebao i to provjeriti.

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
11 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

molio bih za pomoć, imam gileru runner 180sp, i imam sitnih problema s njom, jedan od problema je paljenje, ujutro mi teško upali pa makar i bio na toplom,ali kada radi 2-3 min dalje pali iz prve, što bi bio problem i kako da ga sredim??? drugi problem je gašenje u vožnji, nikad mi nije ugasio nakon 5-10 minuta vožnje, nego uvijek nakon 15-20, i ne ugasi se odjednom nego pomalo gubi snagu i ako slučajno nabijem gas ispuca iz auspuha, i verglam nekih 20 sec i opet upali i vozi normalno koda nista nije bilo, što bi mogao biti problem sa time????molio bi da mi pomognete jer ga mislim prodavati a ne želim zaribati čovjeka PS- magnet mi nema plastike pa mu možda nutra voda došla, ali sumnjam jer sam se vozio pu suhom vremenu, mozda bi trebalo izmjeniti prirubnicu od fergazera jer je krpana, dali su možda to problemi????

Tommy
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

i još me zanima, šteti li šta pumpici onoj za ulje ako radi na suho, jer ja slažem mješavinu ne stavljam ulje posebno benzin posebno???? neki su mi rekli da ta pumpa može zaribati mašinu, al meni nije jasno kakve to veze ima kad pupma nema veze s mašinom

 

Tommy
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

pozz

ekipa , imam problem sa skuterom ...u pitanju kymco jup 50 2001 god , prije par dana skuter mi je poceo kao gusiti se ...otisao sam do maistora koji je rekao da je karburator u kriticnom stanju i da vuce zrak...ja sam kuci otvorio filter zrraka i djelimicno ga zacepio ...sa svih strana sa selotepom ...nakon par dana voznje skuter mi je poceo stekcati tj u voznji radi isto traktor i nemoze se voziti ...jeli moguce da je benzin otopio selotep i da ga je poovukao u karbuurator ili gdje vec pa da se zacepilo , hvala unaprjed ! 

frerew
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

luks96

 

- Provjeri boju svećice i iskru (prema potrebi zamijeni), skini fergazer, raskopaj ga, dobro očisti i ispuši sve prolaze za gorivo, provjeri onu gumenu priribnicu koja ide iz fergazera u blok, da nije ispucala, prema potrebi zamjeni, operi dobro filtar goriva i zraka, složi sve natrag i probaj upalit.

 

- Ako je kućište filtera zraka (airbox) loš, potrebno je isti zamijenit, nema se tu kaj ljepit.

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM, prihvaćam sve kritike, vrijeđanja, pohvale, sve što se kaže na PM ostaje samo za mene. Hvala :D ------
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

Molim za pomoc ako mi tko moze objasniti oko cega se radi. Ovako imam skuter koji sam posudio tako da neznam nista od njemu , samo da je gilera runner 50 i da je bolji od mog bautiona he. Uglavnom problem nastaje nakon 2 km voznje cim sam ga uzeo isti dan od grada , do kuce . Upali svijetli ulje nema ga vijerovatno ali radi super  nakon 2 km sam se gasi u voznji i ne pali vise .... Po vasem misljenju u cemu bi mogao biti problem???  (P.S Skuter nije radio ili nije vozen nekih 15dana)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

Neo31

 

- Imaš PM.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

skuter yet euro x 50 2t motor,imam problem sa skuterom nece da upali,zamenio sam mu vakum pumpu,elektricni saug,bobinu sa kabelom,filter goriva,dobija struju,gorivo kad povuce radi normalno ali posle pola sata kada hocu ponovo da ga upalim nece da povuce gorivo nikako,kad sipam u cilindar gorivo odradi koliko ima u cilindru i ugasi se,molim vas ako neko moze da mi pomogne,hvala unapred...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

imam apriliu sr 70 sa top performance kitom auspuhom i ostalim djelovima brutalno je slozena i leti ko metak ide do 115km al mi je stajala dosta dugo oko god i pol sam sam ju palio,i sad kad hocu da ju upalim ona nema struje uopce nece ni svirnit,znaci vuce mi negdje struju jer cim upali i odradi malo ja prebacim blokadu i on ide sve normalno i onda kad ga opet ostavim do ujutro moram ga verglat 20min da bi upalio,,kako sad da ja provjerim di mi vuce struju a da ga ne moram vozit kod majstora

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trebam pomoc sa skuterom ;)

Danas mi je pao prijatelj sa skutera i iskrivio mi se volan u jednu stranu. Pokušao sam stegnuti dvije matice (veliki krug) ali kad sam ih stegnuo onda mi je skuter bacao na stranu tijekom vožnje, pa sam ih olabavio kako je i bilo. Pokušao sam i vidu stegnuti (mali krug) ali nju nisam uspio jer ne mogu dosegnuti maticu pa mi se vida okrećala u prazno. Šta tribam sad stegnuti da to popravim?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice