Motor - vozačka dozvola izdvojena tema

poruka: 129
|
čitano: 117.158
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Motor - vozačka dozvola
minarelli kaže...
hau jes nou, dozvola netreba jedino za vozila koja nejdu brze od 25km/h al ta vozila nesmiju na cestu vec samo po plocniku

 Kakva su to vozila,bicikl,romobil,skateboard?

11 godina
protjeran
offline
Motor - vozačka dozvola

tomos automatik sa samo prvom brzinom, skoci do tomosovog ducana u vlaskoj pa se malo obrazuj

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Motor - vozačka dozvola

Koju kacigu uzet do 1000kn

Mislim se na ls 2

 

Prijedlozi.... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Motor - vozačka dozvola

Imam B kategoriju i sad da želim polagati za A1 ili A2 koliko bi me koštalo?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Motor - vozačka dozvola

Gledam neke motore i sad vidim da ih puno ima iznad 35 kW, ali nude opciju limitiranja snage do 35 kW tak da se može vozit i s A2 kategorijom.

Naravno, zanima me ima li neko iskustva s stavljanjem/micanjem te blokade?

Jel to šema da ga na registraciju i tehnički odfuraš s blokadom, a onda doma sam to skines ili kak funkcionira?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Motor - vozačka dozvola

Blokirati se može samo motor koji ima do 70kW. Sve preko toga se ne može blokirati na 35kW tj. na A2 kategoriju. Iznimke su uvezeni motori koji su 25kW u papirima (npr. zx6r a 25kw u papirima).

Druga stvar, blokada može biti na struji ali u većini slučajeva se nalazi na usisu tj. na klapni gasa i zapravo ti služi da ne možeš dati gas do kraja nego nekih 70-80%. Nije nikakav problem za skinuti ali je problem što ti stoji napomena u knjižici da se prilikom svakog tehničkog pregleda motocikla mora provjeriti plomba na blokadi a da bi skinuo blokadu moraš otkinuti plombu. Sad sve ovisi koliko si dobar s ekipom na tehničkom pregledu. Policija ti tu neće stvarati problem.

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Motor - vozačka dozvola

Razmišljam si uplatit A2 kategoriju sad prije faksa uspjet riješit, zanima me jedna stvar imam B kategoriju položenu znači samo bi trebao 15 sati odradit vozačkog ispita, ali piše ako kandidat ima položenu AM kategoriju ispadne 10 sati vožnje, AM kategorija je meni upisana u vozačku, malo mi je nejasno. 

 

Preporuka što bi trebao gledat za početni motor? Nešto jednostavno naked tipa (može i nešto sportsko bilo kakva preporuka da znam kotirat u glavi), i naravno za manji budžet da ostane za kvalitetnu opremu.

 

Hvala i lp!

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Motor - vozačka dozvola
Mislim da je 10 sati ako si sa 16 godina polagao za AM. Gledaj neki supermoto, definitivno najudobnini i jednostavniji za početak.👌
★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
odjavljen
offline
Re: Motor - vozačka dozvola

Završnio polaganje B kat 19.8., isti dan izvadio vozačku(izvadi i ti, A2 ti bude jeftiniji onda) i upisao A2.

Odradio 15 sati(vožnja + poligon) i 18.9. izašao na ispit.

Poligon prošao, vožnju pao(ne doslovno).

 

Za početak uzmi MT03, XT660(A2 je, nemoj da te kubikaža zavara) ili Z400

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 23:38 (Dex.pwn).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice