Motor - vozačka dozvola izdvojena tema

poruka: 129
|
čitano: 117.427
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka

aha... hvala...sad trenutno imam piaggio nrg 2003 zamjenio bi ga za zongshen 200 dali se to isplati?

JAGEC
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Volvox kaže...
Darac200 kaže...

uff ali A1 je do 125ccm i 11kw a taj motor ima 200ccm i 11 kw ali me zanima dali mogu voziti sa A1 jer ima 11kw a ako bi imao A1 kolka bi onda bila kazna?

Nemožeš vozit sa A1, točno je napisano da je A1 do 125ccm, kazna bi bila oduzimanje vozačke vjerojatno, to ti je isto koda pitaš dali bi smio vozit auto sa A1 kategorijom, nemozes, 200ccm spada pod drugu kategoriju.

moze se vozit i vespa od 150ccm. stovise, na njoj se i polaze.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Darac200 kaže...

aha... hvala...sad trenutno imam piaggio nrg 2003 zamjenio bi ga za zongshen 200 dali se to isplati?

Eh u motore ti se ne razumijem:) Polažem sad A1 kategoriju pa zato znam ,ali u motore se ne kužim:)

Ali šta nije nrg od 50 kubika?

 

Mitsuoka kaže...

moze se vozit i vespa od 150ccm. stovise, na njoj se i polaze.

Ja polažem na Haribo 125ccm motoru, ne na Vespi.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2012 21:00 (Volvox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka

da piaggio je 50 ali sad cu ga zamjeniti za zongshen 200 pa me zato zanimalo to u vezi vozacke ako me ulove

JAGEC
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka

Pa jesi vidio u autoskoli da svi polazu na jednom autu?

Na njoj polazu oni koji zele naucit vozit motor bez CVT mjenjača.  

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

tj za 125 ccm se moze polagat sa 16 msm moze se 6 mj prije ali sa 16 se dobije vozacki? za 125 ccm je cijena 5000 kuna?

JAGEC
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Darac200 kaže...

tj za 125 ccm se moze polagat sa 16 msm moze se 6 mj prije ali sa 16 se dobije vozacki? za 125 ccm je cijena 5000 kuna?

Raspitaj se malo, jer dizu cijene, za auto je sad 11000

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Motor/vozacka

za 15 i pol mozes ici polagat za motor 125 kubika

 

sa 16 tek mozes otic na policiju po vozacku

 

ja polozio sve iz prve cak na teoriji imao 120/120, samo rjesite onu radnu i to je to

 

cijena je 4 tisuca al sve testovi, ljecnicki i to i na 6 tisuca si

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

aha hvala ali sad bi zamjenio za 200ccm malo bi se vozio  posto nemam vozacki nebi se bas igrao s policijom pogotovo ako je tolka kazna rađe budem zamjenil 200ccm za neki koji ima 125ccm pa polozim za 125 i nemam brige za kazne

JAGEC
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

Ja nisam mogao na cestu dok nisam napunio 16, mislim po poligonu sam išao ali na cestu ne. Također 120/120 rješeno, od nas 20 u grupi samo ja i još jedan dečko prošli:) Nije teško, ali moraš učit, ako skužiš raskrižja odmah bit će ti lagano, jer jedno fulano raskrižje ruše te, pa makar imao sve točno.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Volvox kaže...

Ja nisam mogao na cestu dok nisam napunio 16, mislim po poligonu sam išao ali na cestu ne. Također 120/120 rješeno, od nas 20 u grupi samo ja i još jedan dečko prošli:) Nije teško, ali moraš učit, ako skužiš raskrižja odmah bit će ti lagano, jer jedno fulano raskrižje ruše te, pa makar imao sve točno.

To si nedavno bio otkad su postrozili? Kad sam ja polagao prije par godina, samo ih je par palo, a i mogao sam na cestu iako nisam imao 18, a ne znam bi li ispit mogao polagat, ali sam taman tempirao ispit malo nakon sto sam napunio 18. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Mitsuoka kaže...
Volvox kaže...

Ja nisam mogao na cestu dok nisam napunio 16, mislim po poligonu sam išao ali na cestu ne. Također 120/120 rješeno, od nas 20 u grupi samo ja i još jedan dečko prošli:) Nije teško, ali moraš učit, ako skužiš raskrižja odmah bit će ti lagano, jer jedno fulano raskrižje ruše te, pa makar imao sve točno.

To si nedavno bio otkad su postrozili? Kad sam ja polagao prije par godina, samo ih je par palo, a i mogao sam na cestu iako nisam imao 18, a ne znam bi li ispit mogao polagat, ali sam taman tempirao ispit malo nakon sto sam napunio 18. 

Da, ja sam polagao pred 2 mjeseca. I da postrožili su, sad ti imaju bazu od oko 2000 pitanja i na kompu pišeš i pitanja ti se generiraju random, i koja dobiješ dobiješ, nemožeš ih sve naučit napamet, tako da moraš cjelu onu knjižurinu pročitat, dobiješ 4 raskrižja, i na svakom moraš označit 3-4 stvari, dosta je teško nego prije, reko ovaj da je stopa prolaska oko 35%.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka

Daleko bolje, da si vidio samo kakvi su ljudi prolazili sa mnom. Na mojim predavanjima sam jedino ja od prvog dana sve vježbe znao, doduše, moji su radili u autoškoli pa sam ka mal čita te knjige, a i vozio sam bar 5-6 godina prije nego sam polagao. Naravno nikad na cesti, jer nisam htio da mi slucajno prolongiraju polaganje.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Mitsuoka kaže...

Daleko bolje, da si vidio samo kakvi su ljudi prolazili sa mnom. Na mojim predavanjima sam jedino ja od prvog dana sve vježbe znao, doduše, moji su radili u autoškoli pa sam ka mal čita te knjige, a i vozio sam bar 5-6 godina prije nego sam polagao. Naravno nikad na cesti, jer nisam htio da mi slucajno prolongiraju polaganje.

Ma mene baš začudilo, pošto sam ja rijetko na predavanja dolazio(zbog treninga nisam stizo,ili sam kasnio nekih pol sata uvijek), kad nas je on ispitivo rijetko sam nešto znao i na onim vježbama sam uvijek imao najgore rezultate testa, jedino sam raskrižja rasturo. Dan prije ispita sam pročitao cijelu oni knjižurinu i došo na ispit i valjda me potrefilo, sve sam znao,a ovi koji su sve znali na predavanjima na testu totalno loše, ovaj jedan je popi*dio kad je vidio da sam ja prošo a on nije, šta je najgore skupa smo bili u sobi onoj di se polaže za prvu pomoć i on jadan nije prošao a ja jesam, i to tako da nisam uopće izvlačio one papiriće( da dobijem pitanja) nego sam znao odgovore na njegova pitanja(koje on nije znao) i prošao:)

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

pozdrav

planiram polozit za A2 kategoriju posto nemam 24 (imam 22 god) godine da polozim za A!
sad me zanima,ako polozim za A2 da li kasnije kad napunim 24 godine automatski dobivam A kategoriju ili opet moram ici polagati?
cijenim svaki odgovor :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

kad polozis a2, nakon 2 godine mozes ic polagat a kategoriju (ne dobijas ju), znači moras 2 puta plačat....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

uuu pa oni su ludi...hvala na odgovoru :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

da svi samo gledaju kako izmust sto vise para iz kandidata.... prije je bilo jednostavno: polozis a1, nakon 2 god DOBIJES a2 i onda opet nakon 2 dobijes a kat... {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

Pozdrav svim forumašima,novi sam tu na forumu a imam par pitanja vezano uz autoškole.

E ovako imam 20 godina i još nisam polagao za automobil tj, B kategoriju a sada razmišljam da  polažem odmah i za B i za A2 (tj, motor od 250 kubika) kategoriju.

Ako neko ima iskustva ko je polagao te dvije kategorije u isto vrijeme koliko je cijena manja   ???   

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Motor/vozacka
bambučaa kaže...

Pozdrav svim forumašima,novi sam tu na forumu a imam par pitanja vezano uz autoškole.

E ovako imam 20 godina i još nisam polagao za automobil tj, B kategoriju a sada razmišljam da  polažem odmah i za B i za A2 (tj, motor od 250 kubika) kategoriju.

Ako neko ima iskustva ko je polagao te dvije kategorije u isto vrijeme koliko je cijena manja   ???   

Za B polažeš naravno B, a za A2 kategoriju polažeš samo vožnju, cijena A2 kategorije te ispadne u odnosu na cijeu sati vožnje neznatno jeftinije, pošto nemoraš dvaputa polagati i plaćati propise i prvu pomoć. Cijene variraju od autoškole do autoškole, očekivana cijena se kreže između 3000 - 4000 kn samo za A2 kategoriju.

11 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

E hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Motor/vozacka
alankish kaže...
bambučaa kaže...

Pozdrav svim forumašima,novi sam tu na forumu a imam par pitanja vezano uz autoškole.

E ovako imam 20 godina i još nisam polagao za automobil tj, B kategoriju a sada razmišljam da  polažem odmah i za B i za A2 (tj, motor od 250 kubika) kategoriju.

Ako neko ima iskustva ko je polagao te dvije kategorije u isto vrijeme koliko je cijena manja   ???   

Za B polažeš naravno B, a za A2 kategoriju polažeš samo vožnju, cijena A2 kategorije te ispadne u odnosu na cijeu sati vožnje neznatno jeftinije, pošto nemoraš dvaputa polagati i plaćati propise i prvu pomoć. Cijene variraju od autoškole do autoškole, očekivana cijena se kreže između 3000 - 4000 kn samo za A2 kategoriju.

 

 

Ne znam kakve ti informacije siris,cijena A2 kategorije znaci sto ide autoskoli je 2595 u Brodu medju jeftinijima kod A.STOP gdje sam i sam polagao.

Manji gradovi pretpostavljam imaju vece cijene,ali ne do 4000kn.

Drugo sto ti moras platiti ispit 400 kn,to ne ulazi u ono sto dajes autoskoli,osim ispitnog sata ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka

Od 7. mjeseca su cijene porasle, na to pripazite.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

Pozdrav svima ja imam 15 god i iz Hrvatske sam tocnije iz Virovitice i sa 16 zelim polagati kategoriju A (za motor) koliko sam cuo ako to polozim smijem voziti modtor do 125cm3, ili?
pa dali mi mozete nesto reci o cjenama i tome ostalom....... i kubio bih si neki enduro motor....... pa da cujem vasa misljenja i iskustva :)

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

Moj savjet: Ako ces vec polagat za 125 onda si uzmi pravi motor :D

 

Ako imas para uzmi si neku novu 4 taktnu yamahu sto ce ti durati dok ti ne dosadi, ali ako si vise za jace motore uzmi si neku yamahu 2 taktnu sto ce moci povuci ko luda, ako nades neki dobar ktm uzmi si ga.

Nemoj uzimati u obzir ove skutere jer ce ti dosaditi za 4 dana... viruj mi.

 

Evo neki motori pa pogledaj: Yamaha DT 125   -2T ( samo 2000+ godiste )

                                                      Yamaha WR 125 r/x -4T

                                                        KTM EXC 125 six days - 2T

                                                        KTM SX 125 -2T

 

Ima tu jos dobrih motora koje bi trebao vidit prije nego sto kupis, ja sam ti naveo samo 4 koja su jako dobri....

 

2T idu jace ali trose vise...

4T idu sporije ali trose kolko i upajac...

 

Viruj mi ako kupis skuter i pored tebe proleti cross pitat ces se sto si uzeo to sra*** :D

 

Još uzmi u obzir ako si pocetnik sa motorima pozeljno je da uzmes 4T motor da nebi slomio se na 2T jer motori stvarno znaju povuc.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2013 13:19 (-SHOCK-).
 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Motor - vozačka dozvola
Imas na njuskalu derbi gpr 125 za 9000
Imas apriliu za 15tak tisuca i tak
Na njuskalu si gledaj, ima ih koji su dobro ocuvani
11 godina
offline
Motor - vozačka dozvola

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje vezano uz stare motore poput Tomosa.
Ovako,imam 24 godine i nikad nisam imao motor,pa razmišljam o kupnji jednog starog Tomosa.
Zanima me što trebam posjedovat i koju dozvolu trebam imati za slabiji motor do 50ccm?
Mislio sam na nešto poput ovog ili nešto slično:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/tomos-a3-sl-49-cm3-oglas-20953001

Da li je to AM kategorija?

Svaka pomoć je dobrodošla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 21:52 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Motor - vozačka dozvola
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje vezano uz stare motore poput Tomosa.
Ovako,imam 24 godine i nikad nisam imao motor,pa razmišljam o kupnji jednog starog Tomosa.
Zanima me što trebam posjedovat i koju dozvolu trebam imati za slabiji motor do 50ccm?
Mislio sam na nešto poput ovog ili nešto slično:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/tomos-a3-sl-49-cm3-oglas-20953001

Da li je to AM kategorija?

Svaka pomoć je dobrodošla.

 Kolko ja znam možeš i sa vozačkom od auta jer automatski dobiješ i dozvolu za motor do 50ccm

11 godina
offline
Re: Motor - vozačka dozvola
cindrix2207 kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje vezano uz stare motore poput Tomosa.
Ovako,imam 24 godine i nikad nisam imao motor,pa razmišljam o kupnji jednog starog Tomosa.
Zanima me što trebam posjedovat i koju dozvolu trebam imati za slabiji motor do 50ccm?
Mislio sam na nešto poput ovog ili nešto slično:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/tomos-a3-sl-49-cm3-oglas-20953001

Da li je to AM kategorija?

Svaka pomoć je dobrodošla.

 Kolko ja znam možeš i sa vozačkom od auta jer automatski dobiješ i dozvolu za motor do 50ccm

 Problem je što ja nemam auto,pa tako ni dozvolu za bilo koju kategoriju.

Mislio sam da za takve slabe i stare mopede možda ne treba dozvola?

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Motor - vozačka dozvola
hau jes nou, dozvola netreba jedino za vozila koja nejdu brze od 25km/h al ta vozila nesmiju na cestu vec samo po plocniku
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice