Motor - vozačka dozvola izdvojena tema

poruka: 129
|
čitano: 117.379
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Motor/vozacka

Znate li stranicu neku gdje se prodaju motori tako al da je hrvatska :D

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

Imaš na njuškalu, oglasnik.hr i auti.hr, također imaš nešto sitno i na motori.hr

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

kazes da ides polagat za A1,i ti sa tom vozackom možes vozit samo motore do 11kw zato pazi sta kupujes ako ces se sa tim vozit po gradu,i vozacka za auto ti nece bit jeftinija(do sad sam platio 4.500 jos propise,ispit prva pomoc i voznja ispadne oko 7k) imam i ja A1 to mi je bio najveci zaheb u zivotu sta sam dao pare za to jel sam mislio da cu dobit A, a ono jazavci bas promjene zakon :D

pazi sta kupujes na njuskalu cijene su im prenapuhane,i sam si kupujem neki cross ali uz takve cijene izgleda da cu jos pjesacit....

 

um caruje dok snaga ne popizdi
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
19ivan91 kaže...

kazes da ides polagat za A1,i ti sa tom vozackom možes vozit samo motore do 11kw zato pazi sta kupujes ako ces se sa tim vozit po gradu,i vozacka za auto ti nece bit jeftinija(do sad sam platio 4.500 jos propise,ispit prva pomoc i voznja ispadne oko 7k) imam i ja A1 to mi je bio najveci zaheb u zivotu sta sam dao pare za to jel sam mislio da cu dobit A, a ono jazavci bas promjene zakon :D

pazi sta kupujes na njuskalu cijene su im prenapuhane,i sam si kupujem neki cross ali uz takve cijene izgleda da cu jos pjesacit....

 

ma i ja si sad razmisljam reko bolje platiti ispite za auto i onda imam i za motor samo voznju...ali uzeo bi si cross tamo malo po samoboru da vozam :)

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
13 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

cross za po cesti to jos nisam cuo,onda uzmi super moto.ali za tak male pare neces nac ni jedno ni drugo a da traje bar godinu dana..

um caruje dok snaga ne popizdi
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
19ivan91 kaže...

cross za po cesti to jos nisam cuo,onda uzmi super moto.ali za tak male pare neces nac ni jedno ni drugo a da traje bar godinu dana..

pa mislio sam tamo po livadama i sl. :)

 

super moto? 

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
13 godina
neaktivan
offline
Motor/vozacka

da super moto slicno crossu ali za po cesti.evo u zadnje vrijeme sam cesto na njuskalu i ovaj bi bio dobra kupnja http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/suzuki-rm-125-cm3-oglas-2942649 da je 1,5k jeftiniji ma da za moje potrebe nebi durao ni mjesec dana,ali mozda bi tebe sluzio...

um caruje dok snaga ne popizdi
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
19ivan91 kaže...

da super moto slicno crossu ali za po cesti.evo u zadnje vrijeme sam cesto na njuskalu i ovaj bi bio dobra kupnja http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/suzuki-rm-125-cm3-oglas-2942649 da je 1,5k jeftiniji ma da za moje potrebe nebi durao ni mjesec dana,ali mozda bi tebe sluzio...

uhh...to mi je i dalje puno...e gle netrazim ja sad neki motor da se trkam ili sl. nego eto da ide do 100km/h, nesmeta meni ni 80 ali eto da imam sta voziti

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Moja preporuka bi ti bila da prvo položiš B kategoriju i zatim A2. Tako sam ja napravio i to te iziđe jeftinije jer je to 3000kn + 200-300kn polaganje ispita, lječnički imaš od B kategorije tako da to ne trebaš plaćati, a s tim možeš voziti do 39kW što i nije malo.

A što se tiče motora ja bih ti preporučio neku staru 2T yamahu dt da se na tome naučiš malo brzine šaltati i da dobiješ osjećaj za gas, kočnicu...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
19ivan91 kaže...

da super moto slicno crossu ali za po cesti.evo u zadnje vrijeme sam cesto na njuskalu i ovaj bi bio dobra kupnja http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/suzuki-rm-125-cm3-oglas-2942649 da je 1,5k jeftiniji ma da za moje potrebe nebi durao ni mjesec dana,ali mozda bi tebe sluzio...

Ovo nema veze sa SM, SM je cross motor sa SuperMoto gumama i manjim modifikacijama na ovjesu, znači i Yamaha dt može biti SM ako joj se stave cestovne gume. Ovo ovdje je Motocross motor.

13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
Joco55 kaže...
Moja preporuka bi ti bila da prvo položiš B kategoriju i zatim A2. Tako sam ja napravio i to te iziđe jeftinije jer je to 3000kn + 200-300kn polaganje ispita, lječnički imaš od B kategorije tako da to ne trebaš plaćati, a s tim možeš voziti do 39kW što i nije malo.

A što se tiče motora ja bih ti preporučio neku staru 2T yamahu dt da se na tome naučiš malo brzine šaltati i da dobiješ osjećaj za gas, kočnicu...

 e to sam trazio za motor...kako se cijene krecu tog motora?

 

a za polaganje...polozit cu za vozit auto pa onda cu uzet onaj vozni dio za motor, odvozim 15h i gotovo

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
FiCoO kaže...

 e to sam trazio za motor...kako se cijene krecu tog motora?

 

a za polaganje...polozit cu za vozit auto pa onda cu uzet onaj vozni dio za motor, odvozim 15h i gotovo

A šta ja znam pogledaj po oglasnicima i oduzmi od toga 100 eura jer kod nas uvijek stave veću cijenu računajuć "naić će neka budala", čini mi se da bi to išlo od 5-6 pa sve do 15k kn.

 

Bolje bi ti bilo uzet stariju 2T verziju jer ona ima ako se ne varam 22 KS dok ove nove 4T imaju 15, i također 2T motor je jaaako zabavan za vozit.

13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
Joco55 kaže...
FiCoO kaže...

 e to sam trazio za motor...kako se cijene krecu tog motora?

 

a za polaganje...polozit cu za vozit auto pa onda cu uzet onaj vozni dio za motor, odvozim 15h i gotovo

A šta ja znam pogledaj po oglasnicima i oduzmi od toga 100 eura jer kod nas uvijek stave veću cijenu računajuć "naić će neka budala", čini mi se da bi to išlo od 5-6 pa sve do 15k kn.

 

Bolje bi ti bilo uzet stariju 2T verziju jer ona ima ako se ne varam 22 KS dok ove nove 4T imaju 15, i također 2T motor je jaaako zabavan za vozit.

 e ovaj minimalac me zanima xD znaci do 5k bi isao...nadam se da cu naci nesto

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
sorry sto upadam ali kolika je minimalna kubikaza za ic na autoput?
I koliko kosta 'puna' A vozacka za sve motore? te koliko treba god za nju? 18 ili 21?

I zadnje, kakva je to A2 vozacka?
13 godina
offline
Motor/vozacka

Joco55 e ja nasao 2T yamahu DT 50...sta mislis o njoj? Jel to moze potegnuti 60-70km/h?

 

Model: DT50R

Godiste: 1997

Presla: 4000km

Snaga: 2.00KW

Kubika: 50cm3

Tip: Enduro

Mjenjac: Manual, 4 brzine

Stanje vozila: Odlicno

Registriran do: 07.2011

 

Cijena 850€ ali ja bi to snizio na nekih 700€...sta mislis o tome?

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Laxarus kaže...
sorry sto upadam ali kolika je minimalna kubikaza za ic na autoput?
I koliko kosta 'puna' A vozacka za sve motore? te koliko treba god za nju? 18 ili 21?

I zadnje, kakva je to A2 vozacka?

Pa ja mislim ali nisam siguran da na auto put ne mogu ić vozila koja ne mogu razvit brzinu veću od 90 km/h, a to rijetko koji motocikl od 50ccm može, također moped ne može preko 50.

 

A kat. košta čini mi se oko 5.5k kuna, a nju polažeš s 24 god. ili nakon 2god. iskustva s A2.

A2 možeš polagati s 18, a s njom možeš vozit motore do 39kW.

FiCoO kaže...

Joco55 e ja nasao 2T yamahu DT 50...sta mislis o njoj? Jel to moze potegnuti 60-70km/h?

 

Model: DT50R

Godiste: 1997

Presla: 4000km

Snaga: 2.00KW

Kubika: 50cm3

Tip: Enduro

Mjenjac: Manual, 4 brzine

Stanje vozila: Odlicno

Registriran do: 07.2011

 

Cijena 850€ ali ja bi to snizio na nekih 700€...sta mislis o tome?

A iskreno ne znam šta bi ti reka, ja taj motor nisam nikad vidio uživo stoga neka ti moja ne bude zadnja, ali gledajuć po specifikacijama ne čini mi se ništa posebno, 2kW je jako slabo, čini mi se da tomos apn ima 4.5, također cijena je prevelika, a ima samo 4 brzine što je loše za 2T motor, jer on je najoptimalniji kad radi na visokim okretajima, a to je lakše postić kad imaš više brzina.

 

I čak mislim da je ovo moped a ne motocikl pa za ovo bila dostatna i B kategorija, tj. kad položiš za B dobiješ još za traktor, moped...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
39kw, koliko bi to bilo kubika?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Laxarus kaže...
39kw, koliko bi to bilo kubika?

Tu kubikaža nema veze, znači možeš voziti motocikl koji ima snagu 39kW ilitiga 53 KS, a tu može bit kubikaža neznam, do nekih 500 čini mi se...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
Joco55 kaže...
Laxarus kaže...
sorry sto upadam ali kolika je minimalna kubikaza za ic na autoput?
I koliko kosta 'puna' A vozacka za sve motore? te koliko treba god za nju? 18 ili 21?

I zadnje, kakva je to A2 vozacka?

Pa ja mislim ali nisam siguran da na auto put ne mogu ić vozila koja ne mogu razvit brzinu veću od 90 km/h, a to rijetko koji motocikl od 50ccm može, također moped ne može preko 50.

 

A kat. košta čini mi se oko 5.5k kuna, a nju polažeš s 24 god. ili nakon 2god. iskustva s A2.

A2 možeš polagati s 18, a s njom možeš vozit motore do 39kW.

FiCoO kaže...

Joco55 e ja nasao 2T yamahu DT 50...sta mislis o njoj? Jel to moze potegnuti 60-70km/h?

 

Model: DT50R

Godiste: 1997

Presla: 4000km

Snaga: 2.00KW

Kubika: 50cm3

Tip: Enduro

Mjenjac: Manual, 4 brzine

Stanje vozila: Odlicno

Registriran do: 07.2011

 

Cijena 850€ ali ja bi to snizio na nekih 700€...sta mislis o tome?

A iskreno ne znam šta bi ti reka, ja taj motor nisam nikad vidio uživo stoga neka ti moja ne bude zadnja, ali gledajuć po specifikacijama ne čini mi se ništa posebno, 2kW je jako slabo, čini mi se da tomos apn ima 4.5, također cijena je prevelika, a ima samo 4 brzine što je loše za 2T motor, jer on je najoptimalniji kad radi na visokim okretajima, a to je lakše postić kad imaš više brzina.

 

I čak mislim da je ovo moped a ne motocikl pa za ovo bila dostatna i B kategorija, tj. kad položiš za B dobiješ još za traktor, moped...

ma ok onda...kaze mi nick koji je suspendiran da se nadju takvi 125 kubika motori za 700-750€

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
FiCoO kaže...

ma i ja si sad razmisljam reko bolje platiti ispite za auto i onda imam i za motor samo voznju...ali uzeo bi si cross tamo malo po samoboru da vozam :)

Polaganje za auto mozes tek sa 17,5 polagat.. osim ako su nasi debili u 2 godine nesto promjenili.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
Mitsuoka kaže...
FiCoO kaže...

ma i ja si sad razmisljam reko bolje platiti ispite za auto i onda imam i za motor samo voznju...ali uzeo bi si cross tamo malo po samoboru da vozam :)

Polaganje za auto mozes tek sa 17,5 polagat.. osim ako su nasi debili u 2 godine nesto promjenili.

da znam....nebi se ja vozao po gradu nego eto odem tamo do bistre, podsused i malo raspali tamo po starim cestama :)

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
FiCoO kaže...

da znam....nebi se ja vozao po gradu nego eto odem tamo do bistre, podsused i malo raspali tamo po starim cestama :)

Nebitno, ako ne polozis, a vozas se tako... to je stvar koju bi samo kreten moze napravit, strpi se malo, iako ce te tada docekat vozacki od 10000kn

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
Mitsuoka kaže...
FiCoO kaže...

da znam....nebi se ja vozao po gradu nego eto odem tamo do bistre, podsused i malo raspali tamo po starim cestama :)

Nebitno, ako ne polozis, a vozas se tako... to je stvar koju bi samo kreten moze napravit, strpi se malo, iako ce te tada docekat vozacki od 10000kn

e pa stedit taman do 18.g za vozacki

 

nebrini imam ja dobro ucitelja{#}

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
FiCoO kaže...
nebrini imam ja dobro ucitelja{#}

e to je bas razmisljanje nadobudnog klinca... mislim mene ionako nije briga, mene ne ugrozavas, a i ja necu tugovat na tvome sprovodu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
Mitsuoka kaže...
FiCoO kaže...
nebrini imam ja dobro ucitelja{#}

e to je bas razmisljanje nadobudnog klinca... mislim mene ionako nije briga, mene ne ugrozavas, a i ja necu tugovat na tvome sprovodu.

nebrini nisam ti ja nadobudan uostalom stari moj vozi motor i sve polako...kao sto sam i bicikl ucio voziti tako i motor

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
14 godina
offline
Motor/vozacka

E gle ak mislis kupit CROSS motor kaj ce ti onda Vozacka, tak i tak se sa CROSS motorom nesmijes vozit po cesti ( nema svijetla.... ) 
Najisplativije i najbolje ti je polozit i kupit polovnu Yamahu YBR 125 ( da se nac za nekih cca. 1000 € ) 

To ti je nepoderiva masina, fino ide, ljepo izgleda, najbolji motor za pocetnike 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Motor/vozacka
GRDI-146 kaže...

E gle ak mislis kupit CROSS motor kaj ce ti onda Vozacka, tak i tak se sa CROSS motorom nesmijes vozit po cesti ( nema svijetla.... ) 
Najisplativije i najbolje ti je polozit i kupit polovnu Yamahu YBR 125 ( da se nac za nekih cca. 1000 € ) 

To ti je nepoderiva masina, fino ide, ljepo izgleda, najbolji motor za pocetnike 

ma nista od crossa

 

ljepo izgleda ali nekako izgleda prebrzo za mene

Gamers Don't Die, They Respawn¤¤xf:carlibas¤¤pocetnik u LoL
13 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka

nisam ja ni rekao da je to SM,to je cisti cross.a sto ti se tice yamahe dt najvece smece od motora nebih ga uzeo pa da mi ga zabadava dajes..

um caruje dok snaga ne popizdi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Motor/vozacka
Joco55 kaže...
Laxarus kaže...
sorry sto upadam ali kolika je minimalna kubikaza za ic na autoput?

Pa ja mislim ali nisam siguran da na auto put ne mogu ić vozila koja ne mogu razvit brzinu veću od 90 km/h, a to rijetko koji motocikl od 50ccm može, također moped ne može preko 50.

 

NE!!! Na autoput nesmije motor sa manje od 150 ccm. Brzina i snaga nemaju nikakve veze. Bezveze, ali smije stara Vespa PX200 sa svojih 10KS i 100-110 km/h, ali ne smije otvoreni 125 sa 30+KS i 170 km/h.

Sako cera bolje, sako jutre huje!
14 godina
offline
Motor/vozacka

Uskoro idem polagat za auto. Zanima me koliko bi moro nadoplatit kad bi istovremeno polagao i za motor 125ccm?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice