Motokross - po šumama i gorama

poruka: 5
|
čitano: 6.959
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Motokross - po šumama i gorama

Forumaš kaj mislite o tome da ekipa sa motorima se vozika po šumama i gorama.

Jel to okay? Jel' po zakonu? 

Zašto im ljudi postavljaju zamke, da se ozlijede?

 

Zašto se šuma ne može ostatiti životinjama i dobronamjernim ljudima: šetačima, gljivarima, planinarima, izletnicima survivalistima, itd....

Zašto se neka šuma samo tako nađe uzurpirana sa strane motorista? Ne mislim na privatne posjede, gdje se netko vozika po svojem, nego po javnim i tuđim parcelama.

Mislim zlo im je postavljati klopke da se ozlijede i nisam za to, ali isto tako nisam da mi recimo Sljeme uzurpiraju "moto-sportaši".

 

Koji su to sportaši koji bez kotača, ne mogu preći ni sto metara?

 

Kako sve to pomiriti?

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Motokross - po šumama i gorama

Neke staze trebaju biti pješačke, neke biciklističke, a na onim kombiniranim biciklisti bi trebali voziti samo uzbrdo...

 

Neovisno o tome, motocikli nemaju što raditi u šumama i na biciklističkim i pješačkim stazama, i treba ih ograničiti na motocross staze... Motocikli i quadovi mi nikako ne idu u sklad s prirodom, očuvanjem okoliša i sl. i zakonski bi trebalo regulirati da motocikl nema što raditi na šumskoj stazi bilo koje vrste isto kao što za trkaće automobile postoje posebne staze, tako i za motocikle trebaju postojati motocross staze i to je to. Koliko god oni govorili da to nije fer i da nemaju ista prava, istina leži u tome da svojim djelovanjem onečišćuju okoliš, planet i uništavaju te iste staze i to mi se nikako ne uklapa u civilizacijski doseg kojem bi trebali težiti.

 

A ove što im postavljaju zamke treba strpati u zatvor... Jednostavno potrebno je zakonom regulirati neke stvari, a većina toga lošeg što se dešava u RH je posljedica loše zakonske regulative i neprovođenja one dobre... 

 

Zakoni o zaštiti prirode su nam katastrofalni, a to je jedino čime je ova zemlja bogata, a uništavamo to sustavno... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 12:22 (lllnuclearlll).
Moj PC  
3 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Motokross - po šumama i gorama

Ljubitelji izvancestovne vožnje sada imaju priliku nabaviti si električne enduro i cross motocikle - ako ništa drugo barem neće stvarati buku u prirodi!

 

https://www.autonet.hr/aktualno/stigli-su-kuberg-elektricni-motocikli-za-one-zeljne-uzbudenja/

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 20:39 (Miro).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Motokross - po šumama i gorama

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/misteriozni-planinski-jahaci-unistavaju-prirodu-i-nitko-im-nista-ne-moze-628090

 

Tu prvo objašenjenje MUP-a ne drži vodu jer se zakon o sigurnosti prometa na cestama odnosi i na nerazverstane ceste koje su definirane kao: "površina koja se koristi za promet po bilo kojoj osnovi i koja je dostupna većem broju raznih korisnika (seoski, poljski i šumski putovi, putovi na nasipima za obranu od poplava, pristupne ceste i prostori parkirališta, benzinskih crpki i sl.),".

 

Dakle, neregistrirana vozila se po toj osnovi itekako mogu kažnjavati.

 

Zakonom o zaštiti prirode je zabranjena vožnja po zaštićenim područjima (park prirode, nacionalni park, strogi rezervat) izvan područja koja su namijenjena za vožnju.

 

Mislim da je trenutna regulativa loša jer zapravo nema izričite zabrane voženje po planinarskim putevima izvan zašitćenih područja, a MUP ne želi koristiti mogućnosti koje ima (kažnjavanje neregistriranih, izvanredni tehnički zbog modificiranog auspuha koji ne zadovoljava dopuštene razine buke...).

 

Većina planinarskih i pješačkih staza nije građena za takvo opterećenje i ono ih ubrzano uništava i mislim da bi to trebalo zakonski regulirati. Dodatno, mnoge od tih staza prolaze preko privatnog vlasništva i vlasnici se s pravom bune ako im motorna vozila prolaze preko zemlje.

 

 

 

S druge strane, zamke su potpuno neprihvatljive. Ono što je prihvatljivo jest ograđivanje vlastite zemlje na način da je ograda jasno istaknuta, te da pješaci i dalje mogu proći postojećom stazom.

 

Međutim, iako neprihvatljive i za svaku osudu, zamke su očekivane jer, kad sustav ne funkcionira, ljudi će uzeti stvar u svoje ruke. Na žalost, nerijetko stradaju i nevini i/ili posljedice za stvarne krivce budu neproporcionalne djelu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Motokross - po šumama i gorama

 

 

Ubojice su otkrivene.

 

Nemojte nikome postavljati zamke. Ako je vaša parcela, ogradite ju, postavite table, zatvorite prilaze na regularni način.

Mučki i podmuklo postavljati zamke je van pameti.

 

Javne površine mora riješiti sistem. Ne uzimjate pravdu u svoje ruke.

Čuvajte se kako god bilo.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice