Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 16.920
|
čitano: 2.415.500
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Koji monitor kupiti

Znači onda u trgovinu i po DP kabel!

PSN:nikolacurak

0 0 hvala 0
3 godine
Koji monitor kupiti

pozdrav ljudi. trazim neki monitor do max 3000kn za 4k igranje za ps5 kada izade. tv mi ne stane radi ugradbenog ormara i radi udaljenosti od ekrana, 27" bi bio taman. dali postoji neki dobar na trzistu za ok lovu a da grafika bude dobra?

0 1 hvala 0
12 godina
Re: Koji monitor kupiti
Zec04 kaže...

pozdrav ljudi. trazim neki monitor do max 3000kn za 4k igranje za ps5 kada izade. tv mi ne stane radi ugradbenog ormara i radi udaljenosti od ekrana, 27" bi bio taman. dali postoji neki dobar na trzistu za ok lovu a da grafika bude dobra?

pricekaj do izadje PS5, dovoljno vremena da vidimo desetak novih, potencijalno dobrih, 4k monitora do tada

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
3 godine

a cemo se strpit onda

9 mjeseci
Koji monitor kupiti

Pricekaj da vidis da li ce podrzavati 1440p rezoluciju sto je jako izgledno posto xbox podrzava.

Onda ti se vise isplati uzet 1440p monitor sa 120 Hz minimalno umjesto 4k60hz pošto već sad neki developeri igara najavljuju

da će ići u 120 fps na ps5. (dirt, gran turismo, vjerojatno cod..)

0 0 hvala 0
5 dana
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipo,

možete li mi preporučiti monitor do 1000 kn? Vidim da ih ima na izbor: Dell, AOC, Samsung... Treba mi za uredski rad, naravno

nije na odmet ni malo multimedije. Ne mora biti 24", kvalitetnija slika mi je važnije nego veličina.

hvala na savjetima!

0 0 hvala 0
3 godine
Koji monitor kupiti

Kupih DELL SE2719HR u Linksu 1080kn (popust 59 kn za bodove)

https://www.links.hr/hr/monitor-27-dell-se2719hr-ips-4ms-300cd-m2-1000-1-crni-100300493

Probao odigrati koju igru, sve OK, Free sync 75 hz a najbitnija je garancija 5 godina...

Monitor uopće nije zrnat zbog 81 ppi kako su me tu plašili..

Imao sam 9 godina samsung 24 inch i ne vidim razlike iako je taj samsung imao nekih 94 ppi 1920x1200

Jeftiniji od drugih je jer nema DVI i ima samo jedan HDMI port a ne zbog kvalitete prikaza ili izrade.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 17:05 (Anđeo bez falinge).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
Anđeo bez falinge kaže...

Kupih DELL SE2719HR u Linksu 1080kn (popust 59 kn za bodove)

https://www.links.hr/hr/monitor-27-dell-se2719hr-ips-4ms-300cd-m2-1000-1-crni-100300493

Probao odigrati koju igru, sve OK, Free sync 75 hz a najbitnija je garancija 5 godina...

Monitor uopće nije zrnat zbog 81 ppi kako su me tu plašili..

Imao sam 9 godina samsung 24 inch i ne vidim razlike iako je taj samsung imao nekih 94 ppi 1920x1200

Jeftiniji od drugih je jer nema DVI i ima samo jedan HDMI port a ne zbog kvalitete prikaza ili izrade.

Jeftiniji je najviše zbog reze koja je 1080p. Danas je standard 1440p na toj dijagonali a razlika u kvaliteti slike i detaljima se itekako vidi. Veći ppi nije bezvezna kategorija. Osim za one sa osjetno slabijim vidom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 17:35 (gnomisa).
2 godine

drago mi je da si zadovoljan,nisam te ja plašio za dell se2719 ja sam ga imao i bio zadovoljan ali neki su tu na forumu bili skeptični

12 godina
Koji monitor kupiti

Ja imam AOC C32G1 i zadovoljan sam, a to je 32 sa FHD rezolucijom. Monitor ima odličnu sliku nakon kalibracije, no da bi veća rezolucija bila bolja, sigurno, no onda treba i jača grafička. Jedno povlači drugo. Za ono što meni treba, monitor je odličan. Npr. Čitati stripove na njemu je pravi užitak, igrati igre također.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake

1 0 hvala 0
3 godine
gnomisa kaže...

Jeftiniji je najviše zbog reze koja je 1080p. Danas je standard 1440p na toj dijagonali a razlika u kvaliteti slike i detaljima se itekako vidi. Veći ppi nije bezvezna kategorija. Osim za one sa osjetno slabijim vidom.

Najviše zbog "reze" sigurno nije jer ima monitora s tom rezolucijom s preko 2 tkn https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-samsung-ls27r650fduxen-ips-5ms-250cd-m2-1-000-1-siva-100300540 isto IPS, isto 75 hz a još manje osvjetljenje od 250 i još s 2 godine garancije....

ne znam što taj ima da je skoro duplo skuplji.

3 godine
Nikolacurak kaže...
Kupljen Asus Tuf VG249Q u Instaru... U kutiji nisam dobio DisplayPort kabel, je li to tako inače ili je ovo propust

Inače je tako. Kupiš ga za do 10 eura tako da ti to ne bi trebao bit problem!

9 godina
gnomisa kaže...

Najviše zbog "reze" sigurno nije jer ima monitora s tom rezolucijom s preko 2 tkn https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-samsung-ls27r650fduxen-ips-5ms-250cd-m2-1-000-1-siva-100300540 isto IPS, isto 75 hz a još manje osvjetljenje od 250 i još s 2 godine garancije....

ne znam što taj ima da je skoro duplo skuplji.

Ima naljepnicu Samsung, zato ta komična cijena za 1080p monitor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2020 12:09 (gnomisa).
3 godine

e to, te sitnice mene zanimaju, samo se jos nista nezna. treba se strpit malo. jer definitivno moram mijenjat jer imam full hd led tv bez hdr-a a neznam sta je najbolje za uzet. znaci bolje uzet 2k sa vise hz nego 4k sa manje? fluidnije ce bit? 

3 godine
markec997 kaže...

Pricekaj da vidis da li ce podrzavati 1440p rezoluciju sto je jako izgledno posto xbox podrzava.

Onda ti se vise isplati uzet 1440p monitor sa 120 Hz minimalno umjesto 4k60hz pošto već sad neki developeri igara najavljuju

da će ići u 120 fps na ps5. (dirt, gran turismo, vjerojatno cod..)

e to, te sitnice mene zanimaju, samo se jos nista nezna. treba se strpit malo. jer definitivno moram mijenjat jer imam full hd led tv bez hdr-a a neznam sta je najbolje za uzet. znaci bolje uzet 2k sa vise hz nego 4k sa manje? fluidnije ce bit? 

3 godine
Koji monitor kupiti

najbolje je uzeti 4k s više herza... 

ako imaš novaca i ostale komponente koje to sve mogu pogurati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

najbolje je uzeti 4k s više herza... 

ako imaš novaca i ostale komponente koje to sve mogu pogurati...

a to je za ps5, naravno treba pocekati da vidimo sta ce bit najbolje kada iz sony-a objave ali se malo raspitujem

3 godine
Zec04 kaže...

a to je za ps5, naravno treba pocekati da vidimo sta ce bit najbolje kada iz sony-a objave ali se malo raspitujem

kupiš jedan od ovakvih modela s 2560x1440 i 144 Hz i nećeš falit za PS5... 

to su samo primjeri iz Linksa.

...i gledaj da uzmeš bar 32"..brzo će ti npr 24 ili 27 postati mali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 10:06 (Anđeo bez falinge).
3 godine
Zec04 kaže...

mislis da nece bit bitno jer nije 4k?

10 godina
Zec04 kaže...

Sad sam jedno kratko glupo i nebitno pitanje. Kad se pogledaju podaci o kontrastu, koji su i navedeni (i na slici su, gore)... prvi imaju "normalnih" 3.000:1, dok zadnji ima 80.000.000:1?!?!?!?!? Osamdeset milijuna naprama jedan! Svete ti krave?!?!

Pita li se itko tko kupuje išta o tome? Onako, realno... kad vidite podatak o 80000000:1 - znači li vam to išta?

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 14:12 (tajo1960).
9 godina
Koji monitor kupiti

Molim vas prijedlog dobrog monitora veličine 27″ u cijenovnom rangu do 1500 kn. Monitor će služiti za uredske poslove+povremeni soft gaming/gledanje filmova.

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 14:07 (the_man34).

0 0 hvala 0
3 godine
tajo1960 kaže...

Sad sam jedno kratko glupo i nebitno pitanje. Kad se pogledaju podaci o kontrastu, pa koji su i navedeni (i na slici su, gore)... prvi imaju "normalnih" 3.000:1, dok zadnji ima 80.000.000:1?!?!?!?!? Osamdeset milijuna naprama jedan! Svete ti krave?!?!

Pita li se itko tko kupuje išta o tome? Onako, realno... kad vidite podtak o 80000000:1 - znači li vam to išta?

3000:1 za VA monitor je normalan i vjerojatno točan podatak, na IPS monitorima ide maks do 1200:1 a to s 80000000000000000000000000000000000000000.........bilijuna trilijuna je stara budalaština za loviti budale. 

LCD televizori s VA panelom idu i do 7000:1  (realno nekih 5000:1) dok IPs ide do 1500:1

https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd

10 godina
tajo1960 kaže...

Sad sam jedno kratko glupo i nebitno pitanje. Kad se pogledaju podaci o kontrastu, pa koji su i navedeni (i na slici su, gore)... prvi imaju "normalnih" 3.000:1, dok zadnji ima 80.000.000:1?!?!?!?!? Osamdeset milijuna naprama jedan! Svete ti krave?!?!

Pita li se itko tko kupuje išta o tome? Onako, realno... kad vidite podtak o 80000000:1 - znači li vam to išta?

3000:1 za VA monitor je normalan i vjerojatno točan podatak, na IPS monitorima ide maks do 1200:1 a to s 80000000000000000000000000000000000000000.........bilijuna trilijuna je stara budalaština za loviti budale. 

LCD televizori s VA panelom idu i do 7000:1  (realno nekih 5000:1) dok IPs ide do 1500:1

https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd

Poznato mi je to, tnx, samo, pitao sam se - znači li to išta onome tko traži (i kupuje) novi monitor? Jer, činjenica je da se ti brojčani podaci stavljaju "u vrh" podataka, da "ubodu u oko", da se vide, da ne prođu nezapaženi, a nije mi jasno da trgovina monitora (kao grana prodaje) još nije shvatila da se ljudi, uglavnom, informiraju prije kupovine istog i da se neće baš tako olako zalijepiti na podatak 80000000:1. No, čini se a sam u krivu i da nas i dalje smatraju dibidusima.

3 godine
tajo1960 kaže...

Poznato mi je to, tnx, samo, pitao sam se - znači li to išta onome tko traži (i kupuje) novi monitor? Jer, činjenica je da se ti brojčani podaci stavljaju "u vrh" podataka, da "ubodu u oko", da se vide, da ne prođu nezapaženi, a nije mi jasno da trgovina monitora (kao grana prodaje) još nije shvatila da se ljudi, uglavnom, informiraju prije kupovine istog i da se neće baš tako olako zalijepiti na podatak 80000000:1. No, čini se a sam u krivu i da nas i dalje smatraju dibidusima.

zemljak, koliko sam čitao razumiješ se u audio sustave..

to je isto kad na onim malim zvučnicima od 75 kn napišu 2x100 W  a negdje skriveno napišu 2x1,5 W RMS (što je realno)

tu foru su šljakali dugo godina. baš više ni ne pratim audio scenu pa ne znam da li još muljaju s tim spec...

10 godina
tajo1960 kaže...

zemljak, koliko sam čitao razumiješ se u audio sustave..

to je isto kad na onim malim zvučnicima od 75 kn napišu 2x100 W  a negdje skriveno napišu 2x1,5 W RMS (što je realno)

tu foru su šljakali dugo godina. baš više ni ne pratim audio scenu pa ne znam da li još muljaju s tim spec...

Mislim da na auto piji još možeš naći tih bisera tehnike. no, nebitno. Zanimalo me da li itko pridaje imalo pažnje tim silnim milijunima kontrastnog odnosa ili ljudi samo odmahnu rukom na to.

2 godine
Koji monitor kupiti

pozdrav, 

imam jedno pitanje, nije u vezi kupnje monitora nego u kalibriranju. cemu to tocno sluzi? da li je to pozeljno uraditi? hoce li vidjetu kakvu razliku? 

hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 tjedna
protjeran
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

imam jedno pitanje, nije u vezi kupnje monitora nego u kalibriranju. cemu to tocno sluzi? da li je to pozeljno uraditi? hoce li vidjetu kakvu razliku? 

hvala. 

Ako zivis od fotografije ili su ti boje jako bitne vjerovatno je pozeljno (no to mozes donekle i preskociti ako vec u startu kupis monitor koji je tvornicki kalibriran), cak i ako si samo gamer boje u recimo starcraftu 2 ili evo zadnjem cod-u na kalibriranom monitoru je doslovno svaki zid drugacije boje!

https://foto-tecaj.com/kalibracija-monitora/

Inace kad jednom udes u taj krug visokih rezolucija i kalibriranih monitora tek ces onda shvatiti kako je netko zapravo zamislio da mu neka igra izgleda, u nekim igrama ovisno koliku su paletu boja i tekstura koristili razlike znaju biti ogromne na takvim monitorima.

5 godina
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,zanima me jeli ovo najbolji deal trenutno 

https://www.hgshop.hr/aoc-led-27-va-qhd-dp-2xhdmi-144hz-4xusb3-0/proizvod/253186 sada imam laptop sa gtx1050ti ali sljedece godine kupujem pc za 8-10 tisuća kuna s grafom tipa rx5700 xt ili ako nešto novije ne izađe slj godine.

0 0 hvala 0
9 godina
Koji monitor kupiti

Molim preporuku za 32" 1440 monitor do 2500kn.

Razmisljam o: https://www.mall.hr/lcd-monitori/philips-led-monitor-328b6qjeb-1300965

Misljenja? :D

0 0 hvala 0
4 tjedna
protjeran
warezboy kaže...

Molim preporuku za 32" 1440 monitor do 2500kn.

Razmisljam o: https://www.mall.hr/lcd-monitori/philips-led-monitor-328b6qjeb-1300965

Misljenja? :D

Zasto da dajes cca 800kn vise kad imas , https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-led-monitor-q3279vwfd8?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

dobio nagradu za best buy monitor u Bug casopisu. Samo pazi piksel polica osiguranja ti kod Aoc monitora nepokriva do 5 mrtvih piksela!

Svakako ako se odlucis obavezna ga uzmi prek web shopa da ga mozes vratiti bez ikakvog razloga!

Inace taj Philips je odlican, skuplji no i dosta kvalitetniji, kalibriran no nije i P serije, ali ima veliku manu nema nikakvu sinkronizaciju pa ako se mislis igrati na njemu rade ga zaobidi.zz

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice