Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.454.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Tonči kaže...

Darth, nažalost, color shifting je očit kod mnogih VA panel. Inače, Dell su relativno jeftini monitori.

 Uh, prijatelju, ne bih se baš složio...Pogotovo kod 27 " + modela

 S kojim dijelom? Cijenama? Pa Dellovi 27" su svi jeftini ekrani ispod 500€.

lllnuclearlll kaže...
Tonči kaže...

Darth, nažalost, color shifting je očit kod mnogih VA panel. Inače, Dell su relativno jeftini monitori.

Dali je VA panel obrnuti TN? 

 

Tak mi izgleda, jer TN ima color shifting kad gledaš gore/dolje kut.

 

Koliko je TN matrica lošija od VA po prikazu boja?

 

Radim s TN monitorima otkad znam za sebe, nisu smeće, kvalitetne su to matrice koliko toliko jer sam pazio što kupujem. Naravno kupljene prije 7-8 godina dok je IPS bio užasno skup i ne toliko dostupan kao danas.

 

Ne znam ni sam da idem na AMVA ili IPS sad na kraju... Najradije bi naravno OLED 

 Nije, lol, .... TN je lošiji s bojama, ali ne toliko koliko je *puno* lošiji s vertikalnim kutevima gledanja.

Za boje ideš na IPS, za kontrast na VA, za brzinu na TN. Svaka od matrica ima svoje neke minuse i pluseve, ali najdalje je došao IPS jer možeš ići skupo pa dobiti "duboku" crnu, solidan kontrast (1000:1) i najbolje kuteve.

 

Čime se baviš? Za igre se ne bih baš trsio ako nemaš dovoljno love da te nije briga. Za fotografiju i DTP možeš ići na jedan odličan IPS - https://www.computeruniverse.net/products/90551244/eizo-coloredge-cg277-bk.asp

Jeftiniji je od OLED-a, čak i jeftinog Dell OLED-a koji stiže. Nije 4K, ali opet je isplativ jer je unutar 2000 eura cijene.

 

Naravno, OLED je ok, ali samo ako možeš opravdati cijenu. Stiže ovog mjeseca relativno jeftin OLED od Della, ispod 5000 eura.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tonči kaže...

 

Čime se baviš? Za igre se ne bih baš trsio ako nemaš dovoljno love da te nije briga. Za fotografiju i DTP možeš ići na jedan odličan IPS - https://www.computeruniverse.net/products/90551244/eizo-coloredge-cg277-bk.asp

Jeftiniji je od OLED-a, čak i jeftinog Dell OLED-a koji stiže. Nije 4K, ali opet je isplativ jer je unutar 2000 eura cijene.

 

Naravno, OLED je ok, ali samo ako možeš opravdati cijenu. Stiže ovog mjeseca relativno jeftin OLED od Della, ispod 5000 eura.

Ma tražim nešto za kućnu upotrebu. Igre ne igram (osim PESa , al za to imam TN monitor tako da to nije problem). I definitivno ne tak skupo. cca 27" 1440p monitor do 3000-4000kn

 

Monitor će biti za sve (surfanje, filmovi, programiranje itd.), ali i za izradu weba između ostalog pa bi bilo OK da su boje koliko toliko OK. Naravno ne tražim perfektno jer mi to ni ne treba, ne bavim se fotografijom, ali ipak da boje budu što bolje prikazane.

 

Zato se dvoumim izmešu VA i IPS, makar VA još nema u toj rezoluciji i veličini, no pričekao bi jer vjerujem da bi uskoro moglo biti.

 

Taj glow ne znam koliko će mi smetati jer stvarno volim dobru crnu boju na ekranima. Plazma doma me naviknula na to 

 

Ako su boje izuzetno lošije na VA nego na IPS onda bi ipak išao na IPS, ali ako to nije toliko primjetno onda bi radije VA panel. Naravno kad se usporedi isti cjenovni  rang monitora.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 16:05 (lllnuclearlll).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
Tonči kaže...

 

Čime se baviš? Za igre se ne bih baš trsio ako nemaš dovoljno love da te nije briga. Za fotografiju i DTP možeš ići na jedan odličan IPS - https://www.computeruniverse.net/products/90551244/eizo-coloredge-cg277-bk.asp

Jeftiniji je od OLED-a, čak i jeftinog Dell OLED-a koji stiže. Nije 4K, ali opet je isplativ jer je unutar 2000 eura cijene.

 

Naravno, OLED je ok, ali samo ako možeš opravdati cijenu. Stiže ovog mjeseca relativno jeftin OLED od Della, ispod 5000 eura.

Ma tražim nešto za kućnu upotrebu. Igre ne igram (osim PESa , al za to imam TN monitor tako da to nije problem). I definitivno ne tak skupo. cca 27" 1440p monitor do 3000-4000kn

 

Monitor će biti za sve (surfanje, filmovi, programiranje itd.), ali i za izradu weba između ostalog pa bi bilo OK da su boje koliko toliko OK. Naravno ne tražim perfektno jer mi to ni ne treba, ne bavim se fotografijom, ali ipak da boje budu što bolje prikazane.

 

Zato se dvoumim izmešu VA i IPS, makar VA još nema u toj rezoluciji i veličini, no pričekao bi jer vjerujem da bi uskoro moglo biti.

 

Taj glow ne znam koliko će mi smetati jer stvarno volim dobru crnu boju na ekranima. Plazma doma me naviknula na to 

 

Ako su boje izuzetno lošije na VA nego na IPS onda bi ipak išao na IPS, ali ako to nije toliko primjetno onda bi radije VA panel. Naravno kad se usporedi isti cjenovni  rang monitora.

 

 Ako ti je cijena uvjet, Dell IPS su odličan odabir. Uzmeš neki stariji model i dobio si nižu cijenu, a nisi ništa izgubio. Samo preskoči xx14 seriju jer ima očajan premaz (zrnat).

 

Imaš i VA panele u 34" modelima Samsunga http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS34E790CNS/ZA

 

VA će ti biti skroz OK, bit će i IPS, TN zaobiđi u potpunosti.

 

Glow na IPS-u je nebitan problem, osim ako na ogromnoj dijagonali ne igraš Aliena.

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
Praetorian1 kaže...
rambox kaže...
Kad smo več tu eto i ove fotke, tako to izgleda u praksi lijevo je Benq AMVA monitor vs LG AH-IPS lcd panel.Modeli monitora uopče nisu bitni, dakle jedan AMVA vs IPS monitor i filmofili ili multimedija jel.To nisam ja slikal, na jednom forumu neko je to okačil kao zgodnu usporedbu,
 pa eto nek se vidi fotka u originalnoj veličini.Tu se odlično vidi taj poznati IPS Glow, dakle pogled iz manjeg kuta na IPS zaslon i eto ti IPS Glow blještavila.

 

https://drive.google.com/file/d/0BzFrxTwtpH4FUXMtZGJRSDM3T1k/view?usp=sharing

 I ako se netko dvoumi izmedu IPS ili AMWA ovu sliku neka pogleda i sve mu jasno

 Kod mene IPS ne izgleda ovako,  oba ekrana kad se malo nakrenu nemaju što tražiti pored plazme pod istim kutom. LCD tehnologija je po tom pitanju falična bez obzira na matricu, TN je naravno totalna katastrofa.

 

e da, reflektirajuči ekrani imaju tu manu pri direktnom udaru osvjetljenja, ali imaju daleko življe i ljepše boje. 

Pa to je več puno puta spomenuto, fotoaparat naglašava taj dojam blještavila IPS LCD panela.Ali opet fotič ili senzor nije glup, i on samo prenosi okvirno realan dojam mana IPS LCD panela+IPS Glow+slab kontrast.Zna se kaj su VA LCD paneli, pa onda isto tako znamo kaj je iPS LCD panel, a fotič kao fotič on samo fotka fučkaj ga sad.

 

Kaj se tiče te fotke koju sam okačil na zeleni link, meni se čini da jedan i drugi monitor imaju malo previsoko podešen Brightness.

 

Previsoko podešen Brightness je problem, i pogotovo za VA LCD panel jer onda njegov kontrast+crna boja nije u svom punom sjaju.Uostalom i to smo več ranije objasnili, dakle ovaj dolnji link, gdje je "video kamera" snimila dva monitora jedna uz drugi.Dalje više nema smisla komentirat, sve sam napisal ili preciziral na dolnjel linku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=175&jumpto=4861010&sort=asc&view=flat

Tonči kaže...

 Da, ovo na slici je dosta nabrijano, ali je razlika zaista velika kod jeftinih IPS-ova.Eizo IPS može postići 0.2cd za crnu,što je zapravo bolje od većine VA panela i ravno AMOLED-ima na mobitelima. :)

 

Ali on je 2000 eura. :)

Pa ja stalno i govorim i IPS LCD panelima za široke mase kupaca.Dakle to nisu Profi IPS monitor, meni se čini da večina nije svjesna ove činjenice, između IPS monitora za 1500kn i IPS monitora za 1000dolara nema nikakve razlike.Ako monitor nije Profi klasa, to sve spada u isti koš jeftinih IPS LCD panela na velikim 35 zaslonima puno previsoke cijene.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

 

Ček malo na koji ti to Eizo model misliš, i kakav je to zapravo IPS LCD panel u pitanju?Pa Eizo Profi modeli koriste LG IPS panele, barem je tak bilo u prošlosti a vjerojatno je i danas slična situacija.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_sx2762w.htm

DarthMarkus kaže...

 MA gluposti, ima VA panel svojih prednosti (i mana), ali uzeti onu sliku kao usporedbu, to moraš bit mentalac ekstra klase...

 

Btw, IPS glow je toliko jak da 90% korisnika novijih IPS monitora niti ne zna za njega...I tu govorim o profesionalnim korisnicima...Ista stvar se može reći i za famozni color shifting na Benq-u...

Ja sam do sad mjenjao, AOC-a, Viewsonica, Benqa, Asusa i Della...Od svih tih U2412M i 16 : 10 mi je najbolje sjeo i ne bi ga mjenjao nikada osim za novog Della na 4k...Jedino što je gadno kod njih kaj su skupi za popizdit...

Profesionalni korisnici ili ne, nemoj brkat Profi i ove obične IPS LCD panele jer razlika u kvaliteti izrade je prilično drastična.IPS Glow ima i na jeftinom i na Profi IPS monitoru, od njega izraženog ili manje izraženog ne moš pobječ to sigurno.Zapitaj se zašto Phillips TV za 2000eura ima 4K VA LCD panel, a ne recimo neki IPS LCD panel iste rezolucije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=172&jumpto=4850440&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Na kraju tu je još jedna bitna činjenica, koju treba posebno naglasit jer to je fakat žalosno na kvadrat.To je danas jedan od glavnih problema jeftinih IPS LCD panela, a golo oko ili fotič nije glup jer on samo fotka žalosne činjenice.

 

- VA/AMVA najmanje su skloni problematičnom probijanju pozadinskog osvjetljenja. Ova karakteristika je usko vezana za tehnologiju izrade VA/AMVA LCD panela, i to vrjedi za vrlo jeftine AMVA monitore to je ono najvažnije

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

Eto jednog dobrog primjera, ekipa je uzela dvadeset navedenih Asus monitora pa su testirali LCD panel i probijanje pozadinskog osvjetljena.Monitori koriste Benq AHVA=IPS LCD panel, ali to je zapravo nebitno, a bitna je samo kvaliteta izrade pozadinskog osvjetljenja.Monitori sa LG AH-IPS LCD panelom, dakle opet monitori za široke mase kupaca demonstriraju iste probleme to je ionako odavno poznata priča.Nije LG glup i blesav, zna se kako se izrađuje pozadinsko osvjetljenje za Profi IPS LCD ili monitor=to je puno skuplji proizvod.Ako gejming monitor košta 1000-1500 dolara, i u njemu je LG-AH IPS LCD panel to ne znači da taj monitor ima Profi IPS LCD panel.

 

Okvirno deset Asus PG279Q monitora ili 50%, oni imaju puno previše probijanja pozadinskog osvjetljenja.

 

 

Tu je i taj njihov link, sa fotkama svih tih dvadeset monitora koje su testirali i kako to izgleda u praksi.

 

https://imgur.com/a/jWO59

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 17:35 (rambox).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tonči kaže...

 

Čime se baviš? Za igre se ne bih baš trsio ako nemaš dovoljno love da te nije briga. Za fotografiju i DTP možeš ići na jedan odličan IPS - https://www.computeruniverse.net/products/90551244/eizo-coloredge-cg277-bk.asp

Jeftiniji je od OLED-a, čak i jeftinog Dell OLED-a koji stiže. Nije 4K, ali opet je isplativ jer je unutar 2000 eura cijene.

 

Naravno, OLED je ok, ali samo ako možeš opravdati cijenu. Stiže ovog mjeseca relativno jeftin OLED od Della, ispod 5000 eura.

 Sto nije ovo bolje uzeti a mislim da je i jeftiniji od tog Eiza..

 

 

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
lllnuclearlll kaže...
Tonči kaže...

 

Ne znam ni sam da idem na AMVA ili IPS sad na kraju... Najradije bi naravno OLED 

 I tata bi sine

 

 

Ako je suditi po Samsung note i S liniji, neka hvala, još ne. Da dobijem popizditis svaki put kad je jedna boja (siva recimo - kao dithering) i na različito osvjetljene dijelove na puno primjerka mobitela.... . Nadam se da bar monitori ne bi koristili titranje kao brightnes kontrolu kao mobiteli nakon s2 (nadam se da je to uvedeno zbog sparanja baterije, a ne zbog tranjanja panela). A scroll na potpuno crnoj pozadini = deformacije jer treba da se upale pixeli). Burnin necemo ni spominjati (koji bi bilo na monitoru)....

 

 

Treba to još puno žganaca papati da bude za monitor spremna....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 0:00 (Alfa_R).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
Tonči kaže...

 Da, ovo na slici je dosta nabrijano, ali je razlika zaista velika kod jeftinih IPS-ova.Eizo IPS može postići 0.2cd za crnu,što je zapravo bolje od većine VA panela i ravno AMOLED-ima na mobitelima. :)

 

Ali on je 2000 eura. :)

Pa ja stalno i govorim i IPS LCD panelima za široke mase kupaca.Dakle to nisu Profi IPS monitor, meni se čini da večina nije svjesna ove činjenice, između IPS monitora za 1500kn i IPS monitora za 1000dolara nema nikakve razlike.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

 

 

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_sx2762w.htm

zašto Phillips TV za 2000eura ima 4K VA LCD panel, a ne recimo neki IPS LCD panel iste rezolucije.

 To nije istina. :) Postoje ogromne razlike između IPS monitora za 3500 kuna i onoga za 15000 kuna. Kakav 1500kn? Ne budi smiješan.

 

Philips TV je TV i uvjeti korištenja TV-a nemaju apsolutno nikakve veze s monitorima. VA je bolji panel za TV primjenu.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
Praetorian1 kaže...

 I ako se netko dvoumi izmedu IPS ili AMWA ovu sliku neka pogleda i sve mu jasno

Nažalost AMVA monitori nisu dostupni u nekoj boljoj rezoluciji većoj od 1080p... Tako nešto čekam. Također AMVA nije savršena matrica, mene dosta zanima koje su joj mane. Prednosti su očito jako dobra crna boja, ali mane ne znam, sumnjam da je bez njih...

 kako nema:

http://www.expertreviews.co.uk/accessories/pc-monitors/1400247/acer-b326hul-review

 

može se uzeti za oko 3.800 kuna, što i nije previše obzirom na dijagonalu i rezoluciju

https://www.alzashop.com/32-acer-b326hulymiidphz-d1148515.htm?catid=18842948

 

ima i ovaj recimo

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_bl3200pt.htm

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 8:49 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

 

Evo jedan video koji pokazuje razlike između skupog i jeftinog ips-a :)

Mislim da će se večina ljudi zadovoljit sa jeftinijim..

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 9:03 (molnyi).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
molnyi kaže...

 

Evo jedan video koji pokazuje razlike između skupog i jeftinog ips-a :)

Mislim da će se večina ljudi zadovoljit sa jeftinijim..

 Meni nije jasno kako u 2016. godini preživi YouTube kanal koji snimi usporedbu monitora videom. Valjda bi trebalo biti očito da se razlika ne vidi gledanjem videa, pogotovo ne na nekom jeftinom monitoru.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Tonči kaže...

Darth, nažalost, color shifting je očit kod mnogih VA panel. Inače, Dell su relativno jeftini monitori.

 Uh, prijatelju, ne bih se baš složio...Pogotovo kod 27 " + modela

 

 

sada i mene to malo zanima, koji monitor najvise stedi oči a da nije prek kojih 3500 kn, ima dell 4k za male novce serija P, koja je osnovna razlika između tih serija kod dell-a i da treba biti 27 ili 28 inc i mozda 1440 ?

 

znači komp je kupljen sada uziman monitor

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
smotaniveliki kaže...
DarthMarkus kaže...
Tonči kaže...

Darth, nažalost, color shifting je očit kod mnogih VA panel. Inače, Dell su relativno jeftini monitori.

 Uh, prijatelju, ne bih se baš složio...Pogotovo kod 27 " + modela

 

 

sada i mene to malo zanima, koji monitor najvise stedi oči a da nije prek kojih 3500 kn, ima dell 4k za male novce serija P, koja je osnovna razlika između tih serija kod dell-a i da treba biti 27 ili 28 inc i mozda 1440 ?

 

znači komp je kupljen sada uziman monitor

 GTX 960 i 1440p? To neće ići, ako ti je trenutna kanta ovo pod Moj PC.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
molnyi kaže...

 

Evo jedan video koji pokazuje razlike između skupog i jeftinog ips-a :)

Mislim da će se večina ljudi zadovoljit sa jeftinijim..

 Razlika je nebo i zmlja!

 

 

 

 

 

 

U novcima 

 

 

edit

 

pogledajte si kaj je pošteni monitor ovdje kok kolege siick_bubble_gumm

 

to te ja pitam

 

 

Kupujem neš tako ali OLED panel i to za je dno 4-5 godina 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 10:58 (XXX).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

Ma mislio sam na 27" ekrane.

 

32" mi ni na stol ne stane, a i išao bi na nešto veći PPI. Eventualno razmišljam o 3840x1440 nekom ekranu od 30+", al to ću vidjeti još... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 12:14 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
picajzla0707 kaže...

Ma mislio sam na 27" ekrane.

 

32" mi ni na stol ne stane, a i išao bi na nešto veči PPI. Eventualno razmišljam o 3840x1440 nekom ekranu od 30+", al to ću vidjeti još... 

 ma ok, samo navodim da ima takvih monitora, jer sam već više puta vidio ovdje kako se kuka da nema amva monitora sa 1440p rezom

dakle ima, pa eto nisu ni preskupa opcija (cca 3800kn) obzirom da je taj acer popriličnih 32'' i 1440p - doduše nisam naletio na 1440p amva na 27'' ali i ovo su super opcije za nekog kome treba veći monitor

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
molnyi kaže...

 

Evo jedan video koji pokazuje razlike između skupog i jeftinog ips-a :)

Mislim da će se večina ljudi zadovoljit sa jeftinijim..

 Pa ja smatram da moj Asus nije bio jeftin (2000kn) pa mi je IPS glow smetao, ili sam ja preosjetljiv na to. Tak da ubuduce izbjegavam IPS

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Moglo bi pomoc svakome tko nije siguran sto je to ustvari response time. 

 

Mozda bi bilo zgodno napravili kakav tut za kupovinu monitora, uz ovo stavit i kakav edukacijski video za tipove panela itd.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 14:39 (The_Fichek).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

O čem uopće ovisi kvaliteta slika monitora?

 

Pretpostavljam da se ne radi samo o panelu... Kak uopće znati koji panel kupuješ? Kak znati koji panel je dobar?

 

Dali je svaki panel na LG monitorima (IPS recimo) isti??? Zašto postoje recimo od LGa više 1080p monitora s istim panelom i istom veličinom ekrana? Koja razlika???

 

Ima tu dosta stvari, a novi modeli samo stižu i stižu, a nitko ne zna koja je točno razlika od modela do modela.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, trebao bi brzu preporuku za monitor do 24", 1080p, cijena bi bila do 1200 kuna a monitor bi se koristio pretezito za gaming, i ako je moguce iz nekog ducana u zagrebu, hvala vam unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

O čem uopće ovisi kvaliteta slika monitora?

 

Pretpostavljam da se ne radi samo o panelu... Kak uopće znati koji panel kupuješ? Kak znati koji panel je dobar?

 

Dali je svaki panel na LG monitorima (IPS recimo) isti??? Zašto postoje recimo od LGa više 1080p monitora s istim panelom i istom veličinom ekrana? Koja razlika???

 

Ima tu dosta stvari, a novi modeli samo stižu i stižu, a nitko ne zna koja je točno razlika od modela do modela.

 

 

 

 O panelu, o pozadinskom osvijetljenju, o premazima i o kontroli kvalitete.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji 27 Benq bi onda bio best buy trenutno?

 

Namjena - office, web, igre

 

Hvala :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Penzo kaže...

Koji 27 Benq bi onda bio best buy trenutno?

 

Namjena - office, web, igre

 

Hvala :D

http://www.benq.com/product/monitor/gw2760hs/

 

 http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=benq+27%22

 

Noviji + malčice skuplji : 

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=benq+ew2750zl

 

http://www.benq.com/product/monitor/ew2750zl/

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 17:07 (molnyi).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

Ne razumijem se puno u monitore, pa bih vas zamolio da mi odgovorite.

Bavim se programiranjem, pa 8-12 sati dnevno gledam u monitor i hoće oči da mi ispadnu.

Koji monitor veličine 22-24 kupiti za moje potrebe. Cijena nije bitna.

Ja sam razmišljao o Dell U2312HM, nekako mi je to best buy.

Šta vi predlažete?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrndjo100 kaže...

Pozdrav.

Ne razumijem se puno u monitore, pa bih vas zamolio da mi odgovorite.

Bavim se programiranjem, pa 8-12 sati dnevno gledam u monitor i hoće oči da mi ispadnu.

Koji monitor veličine 22-24 kupiti za moje potrebe. Cijena nije bitna.

Ja sam razmišljao o Dell U2312HM, nekako mi je to best buy.

Šta vi predlažete?

Koliko ja vidim, na nabavi taj monitor nigdje nema...

 

Moj prijedlog :

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=BenQ+GW2470H

 

http://www.benq.com/product/monitor/gw2470h/features/

 

 Eye Care, Flicker free, low blue light. Stvarno odmor za oči :)

Koji su ti priključci bitni? Ovaj ima VGA / HDMI‎. 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 11:08 (molnyi).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrndjo100 kaže...

Pozdrav.

Ne razumijem se puno u monitore, pa bih vas zamolio da mi odgovorite.

Bavim se programiranjem, pa 8-12 sati dnevno gledam u monitor i hoće oči da mi ispadnu.

Koji monitor veličine 22-24 kupiti za moje potrebe. Cijena nije bitna.

Ja sam razmišljao o Dell U2312HM, nekako mi je to best buy.

Šta vi predlažete?

 Ja bi u tvom slučaju uzeo 2 komada s mogućnosću pivotiranja, pogotovo kad već cijena nije bitna, a jedan od njih bi definitivno bio 27" 2560x1440 (ako ne i oba) 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrndjo100 kaže...

Pozdrav.

Ne razumijem se puno u monitore, pa bih vas zamolio da mi odgovorite.

Bavim se programiranjem, pa 8-12 sati dnevno gledam u monitor i hoće oči da mi ispadnu.

Koji monitor veličine 22-24 kupiti za moje potrebe. Cijena nije bitna.

Ja sam razmišljao o Dell U2312HM, nekako mi je to best buy.

Šta vi predlažete?

 Dva do 3 Asusa PB279Q skalirana na 200% :) Dobiješ dva funkcionalno 1080 monitora, a vrhunsku oštrinu. Oči će ti biti zahvalne. Možeš i Dell 5K ako ti nije skup, bitno bolji čak (osim cijenom od oko 1000€).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
molnyi kaže...
mrndjo100 kaže...

Pozdrav.

Ne razumijem se puno u monitore, pa bih vas zamolio da mi odgovorite.

Bavim se programiranjem, pa 8-12 sati dnevno gledam u monitor i hoće oči da mi ispadnu.

Koji monitor veličine 22-24 kupiti za moje potrebe. Cijena nije bitna.

Ja sam razmišljao o Dell U2312HM, nekako mi je to best buy.

Šta vi predlažete?

Koliko ja vidim, na nabavi taj monitor nigdje nema...

 

Moj prijedlog :

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=BenQ+GW2470H

 

http://www.benq.com/product/monitor/gw2470h/features/

 

 Eye Care, Flicker free, low blue light. Stvarno odmor za oči :)

Koji su ti priključci bitni? Ovaj ima VGA / HDMI‎. 

 Biće mi priključen na MacBook tako da se za priključak neki konvertor koristiti.

Ekran na Mac-u će m biti drugi ekran kad zatreba, a ne bih preko 24'', to mi je nekako taman.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Best buy do 2200 kn u Linksu? Namjena je sve po malo, dakle multimedija nekakva, ništa specifično.

Panel svejedno. Frend traži, a nisam siguran što mu preporučiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cordas kaže...

Best buy do 2200 kn u Linksu? Namjena je sve po malo, dakle multimedija nekakva, ništa specifično.

Panel svejedno. Frend traži, a nisam siguran što mu preporučiti.

 Samo da se kratko javim, ovaj bi sebi uzeo po tim prametrima ponajprije jer volim 16/10 format, a bome je pravi monitor.

 

https://www.links.hr/hr/monitor-24-led-dell-u2412m-8ms-300cd-m2-20000001-ips-d-sub-dvi-dp-usb-hub-pivot-crni-100333033

 

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko kako funkcionira jamstvo za Dell U2414h.. jer imam jedan mrtav pixel na monitoru.. dal jamstvo pokriva to ? (monitor kupljen u hrvatskoj)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 16:14 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice