Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gocc01 kaže...

Evo samo za info, usporedba crne boje kod AMVA GW2760HM koja ima ponajbolju crnu među monitorima pored plazme (plazma je s lijeve strane) 

 Pa tu nema ništa čudno, pogotovo ako ti AMVA monitor ima malo jače podešen Brightness.Kao drugo kamera ili fotič naglašava svjetlo, pa to onda na fotki ispadne znatno svjetlije od onako realnog doživljaja očima.

Tonči kaže...
rambox kaže...
Tonči kaže...

Crna boja... vrhunski LCD vs OLED. 

Vrhunski IPS da ali čak nije niti profi model to sigurno. Aj da je neki profi Eizo onda ok, barem bi imal dobro=skupo pozadinsko osvjetljenje, ovako i to je običan prosjek ispigani monitor za 1000+eura.IPS ili TN su crnom bojom+kontrast debelo zaostali iza VA/AMVA, otpisanu Plazmu da ne spominjemo kao ovaj dolnji video primjer. Preskupi OLED o tome možemo tek kad bude realno i dostupan širokim masama kupaca.

 

 Baš i ne. To je vrhunski IPS na slici. Ista je priča i s VA i AMVA - Sony VA TV vrhunskih karakteristika je smiješan s crnom prema ovom OLED-u. :)

Fučkaj ga sad pa ja nisam niti uspoređival VA/AMVA vs OLED, jer sa famoznim OLED-om po pitanju crne boje nema smisla uspoređivat niti jedan LCD panel. OLED nema pozadinsko osvjetljenje, pa zato nema nikakvog manjeg ili večeg blještavila zaslona, i onda je crna boja fakat crna.

 

Poanta svega je vrlo jednostavna, LCD panel/LED osvjetljenje stalno svjetli bio to TN/IPS/VA/AMVA, i onda nikako ne može bit mrtvački crno.Različite"LED Dimming" tehnikalije dosta pomažu(ako monitor/TV ima tu opciju), ali to opet ima svoje mane i zapravo nije baš posebno efikasno.

 

Ja stalno naglašavama VA/AMVA puno bolju ili uvjerljivu crnu boju+kontrast, u odnosu na IPS LCD panel to je ona glavna usporedba.Opet dolji link monitori u upotrebi, a ne LCD paneli fotkani kad je na njima crna pozadina+pozadinsko osvjetljenje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=175&jumpto=4861010&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 3:38 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Ja cu uskoro napravit test IPS vs AMVA u mraku i po danu. Ovih dana bas ne stignem.

 

Malo mi na zivce ide rasprava sa crnom, makar dok sad pisem gledam na AMVA BenQ. Kao da je prvo mjerilo kvalitete monitora razina crne boje. Sta je sa ostalim bojama? I da, kutevi gledanja ovog monitora nisu ni blizu IPSa. Nemoram biti pod mrtvim kutem da mi boje odu u k, dovoljno je da se dignem i gledam odozgora pod ajmo rec kutem od 30 stupnjeva, vec se javlja distorzija boja.

 

Jos se javim, ali za sada nikako ne mislim da je AMVA superiorna naspram IPS/PLS u rangu oko 1000kn.

**Monitor zapravo nije za mene, nego za dnevni boravak, ali cu ga posudjivat. Kazem radi toga jer da sam kupovao za sebe bi se svakako jos dobro premisljao kao danny_2. Unatoc svim razlikama izmedju IPS/VA/PLS, meni je najbitnije da novi monitor ima flicker-free matricu, da ima okej boje, da stalak nije smece i da znacajka specificna za tip panela dolazi do izrazaja.

 

 
Ok ne mog reci za taj monitor, ali gledao sam novi hw2760HM sa novijim panelom i kutevi gledanja su bili jako dobri.
Gledo sam ga ispod, sa strane i sto se toga tice zadovoljan sam. Monitor je imo prikljucen na tv programe i boje su 
takoder bile dobre na oko. Tako da sto se tice tih stvari na taj monitor nemam zamjerki sto se tice boja i kuta gledanja.
Nisam gledao odozgo.  Moguce je i da tvoj monitor u tom cjenovnom rangu nema tako dobar panel kao skuplji gw 2760 i slicno.
U svakom slucaju treba covjek dobro razmisliti prije nego uzme. Evo ja na svom PLS-u sam stvarno zadovoljan unatoc nekim manama.
A za buduce se nadem poboljsan jos AMVA panel sa 144hz i rijesenim problemom o kojem stalno pisem sporost pri tamnim scenama. 

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Po pitanju boja, svih boja ne samo crne, brzine ekrana, kuteva gledanja, prikaza slike nižih rezolucija tj. prikaza svi ne nativnih rezolucija plazma je bila i ostala ispred LCD panela pa makar bio to i dobar IPS. Uspjeli su se donekle približiti uz aktivno pozadinsko osvjetljenje na najskupljim modelima, koje pali i gasi ledice po potrebi ali kao što rekoh, to ide uz adekvatnu cijenu. Da su ikada uspjeli napraviti plazmu u 24"-27" prvi bih ju kupio umjesto LCD/IPS monitora 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 9:00 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
I imao bi burn-in. Plazma ne trpi statičnu sliku
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Imam plazmu spojenu na PC kao drugi ekran, istina ne stoji desktop upaljen nego se koristi po potrebi, i nikakvih problema sa time. Plazme su sa ugrađenim zaštitama jako napredovale u zadnjim generacijama ( "prodrmaju" statičnu sliku svakih desetak minuta u pozadini, skroz neprimjetno). Naravno na svakoj sam plazmi do sada "razradio" sliku prvih 200 sati upotrebe. Znači isključivo slika preko cijelog ekrana, smanjene svjetlina i kontrat ili tzv. filmski mod. Nakon toga koristiš kako ti drago. Znam neke koji ju koriste i baš kao monitor ali osobno ni sam to ne preporučam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 9:12 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
danny_2 kaže...
gocc01 kaže...

Evo samo za info, usporedba crne boje kod AMVA GW2760HM koja ima ponajbolju crnu među monitorima pored plazme (plazma je s lijeve strane) 

 Ovo mi je jako sumnjivo. Ovo vise lici na IPS panel nego AMVA. Pa ni na IPS nije 
 uvijek tak.  A jos nisam AMVA ovak los vidio, ako uopce to je AMVA, sto nekak sumnjam. 
 Sve ok da je plazma bolja i dublja crna i sve to, al ovo mi ne lici na AMVA. 
 Ajd ovi stop imaju AMVA slikajte pa postavite slike da vidimo.

 Nije crna, vuce na sivkasto! ja imam gw2760

evo slika:

vs 

no bez obzira za 1400kn monitor ubija! no to se primjeti samo u mraku i kad je samo crna boja preko cijelog ekrana, u igrama crna izgleda odlicno!(barem procjena iz mog iskustva)

 

LOOOOOOOL, pa vi vjerujte ramboxu i njegovim bajkama !

 

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudovi,

 

trebao bi preporuku monitora do 1300 kn za FHD gaming. Trgovina može biti bilo koja u HR samo da nije ED.

 

Ne kupujem često monitor pa sam malo zbunjen jako širokim izborom i neznam što odabrati od svega toga.

Origin: MazeOfDeath_01
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

danny_2

Obrati pozornost, na 0:30 imas osjetnu distorziju sa strane, kad je snimao odozgora je odma ulovio malo veci kut na 0:59, bilo bi distorzije i pod manjim kutem. Kad velim distorzija mislim na to sto vidis u videju, boje postanu blijede jer se shifta Gamma. Slabije se primjeti na takvim scenama kao na tom videju, opcenito tamnim scenama, a na prvu se primjeti na npr. bug forumu, di imas puno bijele i svjetlih nijansi. Ovo je, rekao bih drugaciji tip distorzije, nego kod TN jer tamo boje doslovno odu u k, kako sam jucer malo preuvelicao. Ovdje je bolji termin, boje postanu blijede/svijetle ili precizan termin, vrijednost Gamme se poveca (mozes otici pod "Calibrate display colour" u Windowsima, povecas pokusno Gammu i to se dogadja ovdje). Naravno, odmak Gamma vrijednosti od 2.2 nije dobro za vid, sto je vrijednost veca to je slika svijetlija/blijedja i losija za vid.

Sumnjam da 2-3g stariji GW2760/HM/HS ima osjetno bolji panel od ovog GW2270, isto kak mislim da BenQ ne krati nesto kao kut vidljivosti i sl. na manjoj dijagonali. Tj. mislim da je ovo smanjena verzija GW2470 ili GW2870, bez HDMI i sa nest manjom max. svjetlinom, koju ionako svi smanjimo.

Ne velim da je AMVA radi toga smece, nego me jednostavno zacudila ta mana koja se slabo spominje. Kod IPS mozes gledati pod skoro mrtvim kutem i slika ostaje ista. Ovdje ti slika poblijedi, po mojoj procjeni, kad gledas sa 45 stupnjeva sa strane, 30 stupnjeva odozgora. Radi jake crne i kontrasta, se tesko primjeti u tamnim scenama, pogotovo kad se uzivis u film. Lako se primjeti kod surfanja, al surfat neces sa ekipom, nego gledas direkt u ekran..

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 14:34 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ja bas probao na svom gw2760 cisto radi usporedbe i to sto ti vidis u tom videu ja bi rekao da sam po procjeni na svom izgubio mozda cca 5-10%! rekao bi cak zanemarivo! kut gledanja je odlican! cisto da nebi netko shvatio da nesto ne stima s tim panelom! kod mene se dosta cesto okuplja "masa" :p gamera i nitko nikad nije "a" spomenuo da mu kut nevalja ili nedaj boze da pomicem ekran da bi mu slika izgledala normalno!

 
 
ako treba mogu napraviti i u "mrklom" mraku! samo posaljite neku od 90,60,90...

The_Fichek koliko je po tvojoj procijeni to posvijetlilo?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 15:23 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ah nemam pojma. Slikat cu pa ce se vidit, sad idem na selo kod babe pa opet ne stignem. Slikat cu sa Sony Z3C, tak da ocekujte kvalitetnu usporedbu. Nadam se da cu uspjet pronaci nekakav ICC profile za GW2270 jer na laptopu imam ICC profile sa notebookcheck bas za taj laptop, tako da sam izvukao valjda najbolju kalibraciju za isti pa cu pokusat isto napraviti i za monitor, cim bolje iskalibrirat pa poslikat (ovo ne znaci da se profil sa laptopa kopira na monitor, monitor ima svoj gw2270.icm profil).

 

Ak netko zna kakav softver za kalibraciju, da je bolje od onog po difoltu iz Windowsa, slobodno linkajte.

 

I da, Stjepanj, okini koju sliku sa bug foruma pa stavi isto tak, nemoras pod skoro mrtvi kutem jer nije realna situacija, nego tipa 45° sa strane, 30° odozgo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 15:50 (The_Fichek).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Između prve i druge slike ti je ogromna razlika. Puno više od 5-10% kak veliš...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

da, ali to se u zivo ne manifestira kao kad snimas foticem! barem nedobijes toliki "efekt"! na bijeloj podlozi s crnim slovima, da slova posive pod 45°+ kutom!

edit.

evo slike:

 
 
 

i tu se vidi o cem pricam da slika/video nije isto sto i ljudskom oku, to bi se trebalo snimati brutalnim foticem da se umanji taj efekt/razlika!

jer druga slika nema veze s onim sto ja vidim ispred sebe! snimano s Canon SX160 IS (manualno)!

 

Mislim da cemo se svi sloziti da nekad ciste "ss" po forumima netreba uzimati za nekakvu referencu vec iskljucvo necije iskustvo pa onda i njegove preporuke!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 16:03 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

danny_2

Obrati pozornost, na 0:30 imas osjetnu distorziju sa strane, kad je snimao odozgora je odma ulovio malo veci kut na 0:59, bilo bi distorzije i pod manjim kutem. Kad velim distorzija mislim na to sto vidis u videju, boje postanu blijede jer se shifta Gamma. Slabije se primjeti na takvim scenama kao na tom videju, opcenito tamnim scenama, a na prvu se primjeti na npr. bug forumu, di imas puno bijele i svjetlih nijansi. Ovo je, rekao bih drugaciji tip distorzije, nego kod TN jer tamo boje doslovno odu u k, kako sam jucer malo preuvelicao. Ovdje je bolji termin, boje postanu blijede/svijetle ili precizan termin, vrijednost Gamme se poveca (mozes otici pod "Calibrate display colour" u Windowsima, povecas pokusno Gammu i to se dogadja ovdje). Naravno, odmak Gamma vrijednosti od 2.2 nije dobro za vid, sto je vrijednost veca to je slika svijetlija/blijedja i losija za vid.

Sumnjam da 2-3g stariji GW2760/HM/HS ima osjetno bolji panel od ovog GW2270, isto kak mislim da BenQ ne krati nesto kao kut vidljivosti i sl. na manjoj dijagonali. Tj. mislim da je ovo smanjena verzija GW2470 ili GW2870, bez HDMI i sa nest manjom max. svjetlinom, koju ionako svi smanjimo.

Ne velim da je AMVA radi toga smece, nego me jednostavno zacudila ta mana koja se slabo spominje. Kod IPS mozes gledati pod skoro mrtvim kutem i slika ostaje ista. Ovdje ti slika poblijedi, po mojoj procjeni, kad gledas sa 45 stupnjeva sa strane, 30 stupnjeva odozgora. Radi jake crne i kontrasta, se tesko primjeti u tamnim scenama, pogotovo kad se uzivis u film. Lako se primjeti kod surfanja, al surfat neces sa ekipom, nego gledas direkt u ekran..

Kompliciraš i sitničariš bez potrebe, prekaljeni testeri su odavno rekli svoje za AMVA LCD panele godina proizvodnje 2012+ i tu je onda sve jasno.Uostalom pa to smo več sve odavno prožvakali, i to sam ja posebno naglasil u svojem popisu AMVA vs IPS.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

"Viewing angles were actually quite a bit better than we'd seen from some other AMVA panels. If you compare the images above for example against the older GW2750HM model or other AMVA screens, you can see there is less colour wash-out from all angles. On the older GW2750HM a pale and yellow tint was introduced from an angle past about 40° either side, getting progressively darker as you moved wider. This was not evident on the new GW2760HS though and fields of view were much better which was pleasing. It appears some improvements have been made to the viewing angles in this latest generation of AMVA panel."

 

Prva fotka AMVA LCD panel godina proizvodnje prije 2012

 

- gledanje iz kuteva=izraženo žutilo i znatno tamnjenje slike=prva fotka

 

Druga fotka AMVA LCD panel godina proizvodnje 2012+

 

- izraženo žutilo+znatno tamnjenje slike je gotovo pa nestalo=druga fotka

 

 

Tvoj monitor 1000% ima noviju reviziju AMVA panela, u odnosu na stariji GW27060HS tu je kvaka dakle nikako ne može imat lošije kuteve gledanja.Sve ostalo kaj si ti videl, to prilagodi onome kaj su več ranije zaključili prekaljeni testeri.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=122&jumpto=4612539&sort=asc&view=flat

The_Fichek kaže...

Ah nemam pojma. Slikat cu pa ce se vidit, sad idem na selo kod babe pa opet ne stignem. Slikat cu sa Sony Z3C, tak da ocekujte kvalitetnu usporedbu. Nadam se da cu uspjet pronaci nekakav ICC profile za GW2270 jer na laptopu imam ICC profile sa notebookcheck bas za taj laptop, tako da sam izvukao valjda najbolju kalibraciju za isti pa cu pokusat isto napraviti i za monitor, cim bolje iskalibrirat pa poslikat (ovo ne znaci da se profil sa laptopa kopira na monitor, monitor ima svoj gw2270.icm profil).

 

Ak netko zna kakav softver za kalibraciju, da je bolje od onog po difoltu iz Windowsa, slobodno linkajte.

 

I da, Stjepanj, okini koju sliku sa bug foruma pa stavi isto tak, nemoras pod skoro mrtvi kutem jer nije realna situacija, nego tipa 45° sa strane, 30° odozgo.

Ne treba ti nikakva kalibracija slike, Windows kalibracija opciju zaboravi, pa monitor podesi preko njegovih Menu opcija.

 

To nije fotošop monitor fučkaj ga sad, dovoljno je promjenit(treča fotka)ponuđene Gamma opcije+Color Saturation+Color Temperature+Brightness po želji.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=110&jumpto=4550532&sort=asc&view=flat

 

Ne kužim zakaj se uopče i raspravlja o AMVA kutevima gledanja, kad to više nije nikakav problem u praksi.

 

TN LCD panel je jedini koji ima vrlo ozbiljne probleme sa kutevima gledanja.Dakle što je veči TN zaslon, automatski su problemi kuteva gledanja sve izraženiji=TN do 24 je ok sve preko toga je jezuš kristuš  li bože sačuvaj.

Ovo+fakat+baš+i+ne+izgleda+ok! Ovo+fakat+baš+i+ne+izgleda+ok!
E+to+je+več+sasvim+druga+priča=nema+nikakvih+bitnih+problema! E+to+je+več+sasvim+druga+priča=nema+nikakvih+bitnih+problema!
https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 21:49 (rambox).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav, trazim neki monitor do 900kn za gaming, da ne umara oci i da je 21+ inca, hvala :D
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Neznam jel sam ja blesav, ali ko jebeno gleda u monitor iz 170° kuta? Vecina ljudi jako rijetko gleda u monitor ako ne sjedi tocno ispred njega kamoli iz takvih pozicija. U ostalom bio TN/IPS/AV/AMVA ili koji god k... kad gledas iz takvog kuta nista "osim nepokretne slike" nemozes razaznat.

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
WannaBeGiks kaže...
Pozdrav, trazim neki monitor do 900kn za gaming, da ne umara oci i da je 21+ inca, hvala :D

Benq GW2255 ili ako se možeš protegnut 20kn do Benq GW2270.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
MADAGASCAR kaže...
WannaBeGiks kaže...
Pozdrav, trazim neki monitor do 900kn za gaming, da ne umara oci i da je 21+ inca, hvala :D

Benq GW2255 ili ako se možeš protegnut 20kn do Benq GW2270.

 

Ovaj BENQGW2255, 22" je odlican..

 

advokat

Advokat Sarajevo

Advokat Tuzla

Advokat Zenica

Advokat Bihac

Advokat Mostar

Advokat Banja Luka

Advokat Bijeljina

Advokat Brcko

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 22:33 (edhem33).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
hvala vam na pomoci :D
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hacknwack kaže...

Neznam jel sam ja blesav, ali ko jebeno gleda u monitor iz 170° kuta? Vecina ljudi jako rijetko gleda u monitor ako ne sjedi tocno ispred njega kamoli iz takvih pozicija. U ostalom bio TN/IPS/AV/AMVA ili koji god k... kad gledas iz takvog kuta nista "osim nepokretne slike" nemozes razaznat.

Ja pricam o 30-45° di se veci gubi originalna slika i mozda sam blag sa time. Usudio bi se rec da slika nije ista kad odmaknes glavu 25cm ulijevo ili udesno. Mozda netko tko prije nije imao IPS to nebi primjetio, al ja eto primjetim. To se lijepo vidi na pokretnoj i nepokretnoj slici. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 0:36 (The_Fichek).
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Nije problem u gledanju iz 170 stupnjeva. Što je veći vršni kut gledanja, to znači da promjene kreću kasnije, tj. da kod manjih kuteva imamo manje promjene. Ne govorimo o kutu gledanja u panel, nego u pojedine piksele. Nikad u jedan piksel ne gledaš pod 90 stupnjeva... ok možda gledaš u 2-3 reda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

nvm. riješeno.

Unlock the Power Within
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 17:18 (Puls3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
next'24 kaže...

 

1. LG 22MP47D-P 

 

2. LG 22MP57VQ-P i

 

 

 

Koji od ova 2 lg-a? ili je mozda bolja opcija benq gw2270


cijena benq i prvog LG -a je u 40kn dok je drugi lg skuplji 200kn. Isplati li se dati vise za drugi lg ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 18:38 (next'24).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

-

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 15:30 (next'24).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Ja cu uskoro napravit test IPS vs AMVA u mraku i po danu. Ovih dana bas ne stignem.

 

Malo mi na zivce ide rasprava sa crnom, makar dok sad pisem gledam na AMVA BenQ. Kao da je prvo mjerilo kvalitete monitora razina crne boje. Sta je sa ostalim bojama? I da, kutevi gledanja ovog monitora nisu ni blizu IPSa. Nemoram biti pod mrtvim kutem da mi boje odu u k, dovoljno je da se dignem i gledam odozgora pod ajmo rec kutem od 30 stupnjeva, vec se javlja distorzija boja.

 

danny_2

Dobra je slika koju je stavio. Evo sad sam bas provjerio. Kad gledas direkt u ekran onda je crn ali i dalje imas malo pozadinskog osvjetljenja, a kad gledas sa strane je upravo takva kao na slici jer kao sto sam rekao, kaj got gledas tako sa strane dolazi do distorzije, slika postane blijeda, a efekt je valjda izrazeniji radi semi-glossy finisha kakav je i na ovom AMVA GW2270.

 

Za sad je moj zakljucak za AMVA panel:

+ crna

+ nisam primjetio muljanje, black crush na YT videjima, pravi test ce biti kakva igra

- ostale boje nisu na razini IPS, problem se kolko preletno vidim nece moci rjesiti preko OSD menua, nego kalibracijom sa softverom

- distorzija boja kada se malo vise odmakne od ekrana

 

Jos se javim, ali za sada nikako ne mislim da je AMVA superiorna naspram IPS/PLS u rangu oko 1000kn.

**Monitor zapravo nije za mene, nego za dnevni boravak, ali cu ga posudjivat. Kazem radi toga jer da sam kupovao za sebe bi se svakako jos dobro premisljao kao danny_2. Unatoc svim razlikama izmedju IPS/VA/PLS, meni je najbitnije da novi monitor ima flicker-free matricu, da ima okej boje, da stalak nije smece i da znacajka specificna za tip panela dolazi do izrazaja.

 

 Kolega kada mozemo ocekivati puni review, upravo se dvoumim izmedu PLS i AMVA...

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ah.. zajednicki je monitor kao sto napisah i starci se malo vise sluze s novim kompom nego sto sam mislio (stari vec 4 sata na YT slusa Rock hitove, hehe).

Strpi se jos malo, budem najkasnije to sutra rjesio, obecajem! (nemoram cekati da padne noc, lako zamracim sobu za test sa glowom).

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 20:07 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
next'24 kaže...
next'24 kaže...

 

1. LG 22MP47D-P 

 

2. LG 22MP57VQ-P i

 

 

 

Koji od ova 2 lg-a? ili je mozda bolja opcija benq gw2270


cijena benq i prvog LG -a je u 40kn dok je drugi lg skuplji 200kn. 

 bilo kakva preporuka? vec 7 dana trazim monitor, vise ni sam ne znam koji da odaberem, a treba najkasnije sutra ili prekosutra da uzmem dok traje akcija. Najvise ce se koristit za programiranje, ponekad koja igrica  ili video edit ali nista bitno.

 

  LG 22MP57VQ-P  mi je zapeo za oko ali je skuplji a  u odnosu na LG 22MP47D-P  koliko sam primjetio ima samo par mogucnosti vise kao sto su color cloning ili 4 screen split i sl koje mi ne trebaju. Ostalo je koliko ja vidim sve isto

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dok sve vodi borba AMVA/IPS/PLS...Meni treba preporuka do 1400 kn Od AMVA sam skužio BENQ GW2470 je best buy.. Sad mi treba u tom cjenovnom rangu neki IPS/PLS monitor da si odlučim sam koji ću.. Hvala

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka nekog monitora od 27 incha za igranje prvenstveno!
Cijena do 2300kn, a trgovina a moze ADM i Links.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo sam ovo: BENQ-RL2455HM jučer za 1600kn u Elipsu u City Center One West u Zagrebu i mogu samo reći da sam super zadovoljan sa monitorom. Prije toga sam koristio od '06 sve do sad Samsung SyncMaster 720N 17'' LCD monitor a sad ih koristim oba dva.

Jedina mana koju ljudi kažu je da umara zbog svjetline prejake ali meni ne smeta iskreno, super sam zadovoljan i prosto mogu reć da vrijedi svaku paru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mario1990 kaže...

Dok sve vodi borba AMVA/IPS/PLS...Meni treba preporuka do 1400 kn Od AMVA sam skužio BENQ GW2470 je best buy.. Sad mi treba u tom cjenovnom rangu neki IPS/PLS monitor da si odlučim sam koji ću.. Hvala

 

Imas samsungov s24e390hl sa PLS panelom. Dobio je vrlo dobre recenzije.
Evo ti link pa vidi sta kazu. Svakako preporuka. Ja imam 27 inca verziju tog
i zadovoljan sam.

https://pcmonitors.info/reviews/samsung-s24e390hl/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice