Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.448.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima ima, BenQ EW2440L kojeg sam prvog spomenuo je trenutno razumne cijene u HR, od 1290knnesto noviji AMVA karakteristicnog dizajna, vrlo cvrste i solidne izrade, nema VESA, konektori su VGA i 2xHDMI od kojih je jedan MHL HDMI. Znaci dizajn sa sobom ne povlaci ergonomiju, sto je uobicaijeno, sRGB je normalnih 80% i nesto posto kao npr. i kod G2760HS, vrlo pozitivno ocijenjen na Amazonu i Neweggu kao sto napisah. S obzirom na +1god jamstva i osjetno cvrscu bazu, po meni je to itekako dostojna zamjena tom Aceru kojeg spominjes i za kojeg sam cuo, dapace predlozio frendu. Zapravo i dizajnom su vrlo slicni, promovira se "Zero Frame", al nije to onaj zero frame kao kod Dell U2414H jer je su rubovi samog panela crni jednom kad se monitor upali. Eto to npr. covjek nemre zakljucit iz takve reklame, al moze iz detaljnog reviewa.

 

Sta kazes na T24D391EW? Vidim da je visoko ocijenjen na Alzi, al nema konkretnih recenzija niti misljenja korisnika..

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2015 18:00 (The_Fichek).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

 

Pored prednosti koje je Picajzla nabrojao, a koje su vec prilicno poznate, valjda najvise zahvaljujuci Ramboxu, kaj se ovog foruma tice, ja bih jos nadodao prilicno dobru uniformnost osvjetljenja.

 

 gledam i ja uskoro uzeti novi monitor i za moje potrebe upravo ta iiyama se čini najbolja

naručio sam je prije par mjeseci za frenda i bila je kod mene na testiranju nekoliko dana (verzija sa lošijim stalkom - i mogu reći da se isplati dati koji euro više za kvaliteniji stalak) - ali što reć, oduševljen sam kvalitetom slike

 

imam nekoliko ips monitora u firmi i ova iiyama je, po meni, daleko bolji monitor

 

ne znam, možda je to subjektivan dojam, jer svi smo malo skloni navijanju kad nešto odaberemo, možda su ti ips-ovi u firmi malo stariji modeli, no kako bilo, ako ne izađe nešto novo i bolje u sljedećih mjesec-dva, ide još jedna narudžba u alzashop

 

u svakom slučaju ne igram pucačine gdje je brzina najbitnija i za mene je to idealan monitor

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2015 18:09 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Ima ima, BenQ EW2440L kojeg sam prvog spomenuo je trenutno razumne cijene u HR, od 1290kn, nesto noviji AMVA karakteristicnog dizajna, vrlo cvrste i solidne izrade, nema VESA, konektori su VGA i 2xHDMI od kojih je jedan MHL HDMI. Znaci dizajn sa sobom ne povlaci ergonomiju, sto je uobicaijeno, sRGB je normalnih 80% i nesto posto kao npr. i kod G2760HS, vrlo pozitivno ocijenjen na Amazonu i Neweggu kao sto napisah. S obzirom na +1god jamstva i osjetno cvrscu bazu, po meni je to itekako dostojna zamjena tom Aceru kojeg spominjes i za kojeg sam cuo, dapace predlozio frendu. Zapravo i dizajnom su vrlo slicni, promovira se "Zero Frame", al nije to onaj zero frame kao kod Dell U2414H jer je su rubovi samog panela crni jednom kad se monitor upali. Eto to npr. covjek nemre zakljucit iz takve reklame, al moze iz detaljnog reviewa.

 

Sta kazes na T24D391EW?Vidim da je visoko ocijenjen na Alzi, al nema konkretnih recenzija niti misljenja korisnika..

 

 

 

 

 

 

Kaj ti to vrjedi kad je preskup, dakle 200kn više nego Acer, ali pazi taj Benq model nema več odavno standardni DVI priključak fučkaj ga sad.

 

Šta bi trebal reči za taj Samsung monitor/TV, pa ništa to je Samsung PLS LCD panel, dakle uz njega idu sve mane kao uz neki drugi jeftini IPS monitor.

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/digital-tv-monitor/LT24D391EW/XU

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da nije preskupo +200kn za god jamstva vise, osjetno bolju izradu samog stalka i opcenito monitora i mozda bolju matricu, al to su spekulacije, posto nema detaljnog reviewa Acera. Acer ima DVI, ovaj umjesto DVI ima jos jedan HDMI. Nemoras linkat onaj svoj post za nekakav HDMI problem sa grafickama, sve je jasno, kom smeta ima adapter, ak se odluci na tako neki monitor. Vani je i veca cijenovna razlika od 200kn, npr. na Alzi 50 eura. Sve 5, malo smo si popricali Mozda netko slucajno baci pogled na ovih par postova prije kupnje monitora, nikad neznas   

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2015 19:22 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me ovako, kako stoji FHD na 27" monitoru, gledam po nabavi, za 1500-1600kn se nabavi kakav ok Benq/Acer. Koji po vašoj preporuci da uzmem? 

Trenutno 22" imam, taj ide na stari komp kojem je riknuo monitor tako da na main komp planiram uzeti veći monitor, 25-27"

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Mislim da nije preskupo +200kn za god jamstva vise, osjetno bolju izradu samog stalka i opcenito monitora i mozda bolju matricu, al to su spekulacije, posto nema detaljnog reviewa Acera. Acer ima DVI, ovaj umjesto DVI ima jos jedan HDMI. Nemoras linkat onaj svoj post za nekakav HDMI problem sa grafickama, sve je jasno, kom smeta ima adapter, ak se odluci na tako neki monitor. Vani je i veca cijenovna razlika od 200kn, npr. na Alzi 50 eura. Sve 5, malo smo si popricali Mozda netko slucajno baci pogled na ovih par postova prije kupnje monitora, nikad neznas   

 Nema milosti moram linkat, jer večina korisnika niti ne zna za te detalje ili HDMI probleme kaj drugo.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

VedranMik kaže...

Zanima me ovako, kako stoji FHD na 27" monitoru, gledam po nabavi, za 1500-1600kn se nabavi kakav ok Benq/Acer. Koji po vašoj preporuci da uzmem? 

Trenutno 22" imam, taj ide na stari komp kojem je riknuo monitor tako da na main komp planiram uzeti veći monitor, 25-27"

Nema nikakvih problema sa 1080p rezolucijom na nekom 27 monitoru.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/monitori-1080p-rezolucijom-rijetki/220305.aspx?page=0&jumpto=4497554&sort=asc&view=flat

 

Na kraju moraš odlučit šta češ kupit dakle 27 ili 25 veličinu. Ovo dole je uloženo-dobiveno najbolji izbor to sigurno, znači Benq AMVA monitor vs osjetno manji Acer IPS monitor.

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2760hm-ips-led__5212921

 

http://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-g257hlbidx-ips-lcd-led__9246871

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
The_Fichek kaže...

Mislim da nije preskupo +200kn za god jamstva vise, osjetno bolju izradu samog stalka i opcenito monitora i mozda bolju matricu, al to su spekulacije, posto nema detaljnog reviewa Acera. Acer ima DVI, ovaj umjesto DVI ima jos jedan HDMI. Nemoras linkat onaj svoj post za nekakav HDMI problem sa grafickama, sve je jasno, kom smeta ima adapter, ak se odluci na tako neki monitor. Vani je i veca cijenovna razlika od 200kn, npr. na Alzi 50 eura. Sve 5, malo smo si popricali Mozda netko slucajno baci pogled na ovih par postova prije kupnje monitora, nikad neznas   

 Nema milosti moram linkat, jer večina korisnika niti ne zna za te detalje ili HDMI probleme kaj drugo.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

VedranMik kaže...

Zanima me ovako, kako stoji FHD na 27" monitoru, gledam po nabavi, za 1500-1600kn se nabavi kakav ok Benq/Acer. Koji po vašoj preporuci da uzmem? 

Trenutno 22" imam, taj ide na stari komp kojem je riknuo monitor tako da na main komp planiram uzeti veći monitor, 25-27"

Nema nikakvih problema sa 1080p rezolucijom na nekom 27 monitoru.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/monitori-1080p-rezolucijom-rijetki/220305.aspx?page=0&jumpto=4497554&sort=asc&view=flat

 

Na kraju moraš odlučit šta češ kupit dakle 27 ili 25 veličinu. Ovo dole je uloženo-dobiveno najbolji izbor to sigurno, znači Benq AMVA monitor vs osjetno manji Acer IPS monitor.

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2760hm-ips-led__5212921

 

http://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-g257hlbidx-ips-lcd-led__9246871

 Sad nekako si mislim QHD, da uložim u bolji monitor, problem je u tome što ako mislim gaming pri toj rezoluciji, moja R9 280 neće baš bit oduševljena haha, trenutno imam ACER V226HQL, još ću razmisliti o ova dva monitora.
Koje su prednosti AMVA naspram IPS, nisam se još upoznao s AMVA tehnologijom?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
VedranMik kaže...

 Sad nekako si mislim QHD, da uložim u bolji monitor, problem je u tome što ako mislim gaming pri toj rezoluciji, moja R9 280 neće baš bit oduševljena haha, trenutno imam ACER V226HQL, još ću razmisliti o ova dva monitora.
Koje su prednosti AMVA naspram IPS, nisam se još upoznao s AMVA tehnologijom?

 Pogledaj prijašnje postove, točnije moj prvi post na ovoj zadnjoj stranici.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima

 

 

Planiram uskoro kupiti novi monitor jer mi ovaj trenutni polako krepava. S obzirom da se niš ne kužim u monitore (totalni sam tutlek za to) nadam se da mi možete pomoći.

 

Trenutno imam Acer AL2216W, kupio sam ga prije nekih 7 godina i sasvim sam bio zadovoljan s njim. Odgulio je svoje jer se u zadnje vrijeme gasi sam od sebe na trenutke. Bio je na popravku, promjenio je čovjek neke stvari unutra ali mi je rečeno da polako gledam drugi, da neće još dugo. Neki dan je opet počeo sa gašenjem sam od sebe pa me eto 

 

tih 22" mi je i više nego dovoljno

 

Pročitao sam dosta temu unatrag i vidim da se uglavnom slažete da je neki best buy za ispod 1000kn BENQ GW2255.

 

za buđet mi paše taman, ali me zanima ako mi netko može "ko djetetu" objasnit zašto je taj best buy, koja je razlika između njega i tipa neznam, ASUS VS228DE npr. ili nekog drugog u tom cjenovnom rangu?

 

za BenQ sam čuo samo davno kad su biloiBenQ mobiteli u T-mobileu, ako se sjećam sa Siemensom su bili u kompi nešto, i fotići i kamere mislim da sam negdje vidio njihove. Pa me zanima kakvi su oni što se tiče kvalitete (jer su oni mobiteli bili jako loši tada)

 

 

Hvala svima i ispričavam se na gnjavaži unaprijed 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav društvo, prije par dana sam upgredao komp i naravno sada je došlo i vrijeme za zamjenu monitora.

Pošto sam malo previše potrošio na komponente jedina solucija za monitor mi je da kupim polovni. Pošto se baš ne razumijem u monitore zamolio bih Vas da mi date neki savjet koji od ovih monitora najbolje uzeti.

Hvala Vam :)

 

LG 23EN43

Acer s243hl

AOC E2470SWDA

Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

nadodaj 100kn i kupi pošteni novi sa garancijom http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2255-led-215__3934131

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dakle odluka je pala kupujem novi monitor... mada još uvjek se mislim dali da uzmem UltraSharp 27 U2715H ili Dell UltraSharp 25  U2515H ... dakle 25 ili 27 ... dali ta 2 incha na 2K rezoluciji igraju neku ulogu. Nekako sam dojma da će 25 bit sasvim dovoljna obzirom da je cjena za 27 puno veća (razlika u cjeni je veća od 1200 kn) ... kad bolje razmislim apple je ugura na 27'' 5K display. Volio bih poslušat nekoga ko već ima U2515H da mi prenese svoja iskustva.

Komentar da pretplaćujem uređaj su mi suvišni te sugeriranje da kupim neki jeftiniji su smješni jer neko ko je već imao Dell-a zna o čemu govorim.

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka monitora do ~1400 kn ?

 

Trenutno sam zapeo na nekom 19' lcd monitoru i nije mi baš ugodan rad pri 1280x1024 rezoluciji...

Često se igram ali i radim u Cinema 4D, Photoshopu i ostalim programima.

 

Monitor je od mene udaljen ~70 cm tako da nisam siguran ni kolike bi veličine uzeo, svaka preporuka je dobrodošla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
lizard_ago kaže...

 

Komentar da pretplaćujem uređaj su mi suvišni te sugeriranje da kupim neki jeftiniji su smješni jer neko ko je već imao Dell-a zna o čemu govorim.

 ajde objasni i nama zašto uzeti skuplji dell umjesto nekog jeftinijeg monitora i što je to u njemu bolje za nerijetko popriličnu razliku u cijeni, pogotovo ako neki jeftiniji ima isti ekran ko i dell - a često imaju potpuno iste

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@Cromaki

Evo ti moje preporuke AMVA 24" monitora: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=BenQ+EW2440L+

Evo review kojeg si prevedi sa npr. google translate add-on-om za browser: http://www.overclockers.ru/lab/60738_6/izmenennaya-koncepciya-obzor-i-testirovanie-monitora-benq-ew2440l.html 

Naspram prethodnog AMVA Acer best buy kojeg vise nema, ovaj ima cvrsci stalak i +1 god jamstva, 3 sve skupa, znaci to je sad jedini AMVA 24" monitor ispod 1500kn u HR.  Druga je prica, ako ti je ukljucena opcija kupovine vani, onda je Alzashop valjda najbolji izbor.

Razlike izmedju AMVA i IPS/PLS procitaj na pocetku ove stranice pa jos malo skrolaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 18:35 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zašto Dell pa ukratko imam ga i do sada nisam imao nikad problema, vjerujem da i novi non name korejci imaju isto dobre panele ... mada recimo tim monitorima ono završno ušminkavanje i završna obrada loša... dali bi kupio neki drugi monitor možda kad bi ga imao priliku isprobat (obzirom da monitor komponenta koja je već najduže vremena na stolu mislim da se u nju isplati da koja 'kuna više') ... na pitanje zašto Dell ... pitanje da s tim brendom imam dobra iskustva šta tu treba posebno podvlačit. Da u pravu si kad kažeš da i drugi proizvođači možda za manje novaca prodaju iste panele, mada isto se da primjetit da Dell pazi na sitnice i obično su (bar kad je monitori u pitanju) te sitnice i uočljive (tanji obrub, kvatitetno postolje) ... dakle u taj proizvod gledaju moje oči i očekujem da taj proizvod pouzdano i kvalitetno radi ... do sada sam imao dobra iskustva s Delom, vjerovatno ima i boljih monitora za koje ja neznam. No eto moje oblazloženje forumašu picajzla0707

Dakle pitanje je i dalje ima li ko Dell UltraSharp 25 U2515H zbilja bih volio čut mišljenje nekoga ko već ima ovaj monitor

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
lizard_ago kaže...

Zašto Dell pa ukratko imam ga i do sada nisam imao nikad problema...

 zahvaljujem kolega na odgovoru, mislio sam da imaš možda neke informacije o kvaliteti drugih komponenti koje bi možda mogle dellove monitore dići iznad sličnih jeftinijih monitora s istim panelima 

ovako, čini mi se više da je riječ o osobnoj sklonosti

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Neznam dali ima neko kakvih iskustava recimo ko je u Njemačkoj dali ima ijedan proizvođač koji recimo daje na probu da monitor testira 30 dana te iza toga ima na povrat novaca u slučaju da mu proizvod se ne svidi ili recimu manjkav je u nekom segmentu koji mu je bitan. Recimo čuo sam da ako se recimo naruči nekakav proizvod iz web dućana da se proizvod može vratit u roku od 15 dana ... (sad neznam dali se to samo odnosi na proizvode koji su proizvedeni u EU), zbilja problem je što recimo i kad se odlučiš na monitor osuđen si često na kupnju da isti monitor prije toga nisi ni vidio. Zašto sad ovo napominjem jer zbilja monitor je komponenta koja (bar kod mene) najduže je na stolu ... sad ostaje potraga u slučaju da nemaš puno novca da odabereš nekakav monitor kojem si čuo dobru recenziju ili (osobno više preferiram) preporuku korisnika koji dati proizvod već imaju. Na BOL-ovom forumu sam pročita da je neko kupio nekav ne brendiran korejac i da su zbilja što se slike tiče odlični, mada je problem recimo kad se kupi takav artikal na to recimo imat kakvu takvu garanciju (garanciju imaš samo je recimo u drugoj državi). Zašto sad napominjem, ove ne renomirane brendove jer često uz osjetno manju cjenu nude 'premium uređaj' te sve rade u matičnoj tvornici tako da nema segmentiranja tržišta (drugi problem koje rade velike kompanije) tako da često nije uvjek kvaliteta datog uređaja ista.

Osobno nebi imao ništa protiv imati nešto drugo na stolu ... od Della mada naši trgovci često nemaju uređaj (osobno bit i dao koju kunu više samo da vidim taj uređaj) mada sam imao već loših iskustava kad je HW u pitanju opet nekako je prevagnula na stranu brendiranih proizvođača jer puno je lakše ostvarit prava (garanciju).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može samo jedna informacija...koji od ovih kabela uzeti? Treba mi barem 3m zbog nosača monitora da ga mogu okretat kolko mi treba. Planiram uzeti Benq GW2760HM monitor, grafička je R9 270.

 

http://www.links.hr/?page=sviartikli&option=search&id_kategorija=0&search_phrase=dvi+kabel

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 7:49 (max11).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

@Cromaki

Evo ti moje preporuke AMVA 24" monitora: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=BenQ+EW2440L+

Evo review kojeg si prevedi sa npr. google translate add-on-om za browser: http://www.overclockers.ru/lab/60738_6/izmenennaya-koncepciya-obzor-i-testirovanie-monitora-benq-ew2440l.html 

Naspram prethodnog AMVA Acer best buy kojeg vise nema, ovaj ima cvrsci stalak i +1 god jamstva, 3 sve skupa, znaci to je sad jedini AMVA 24" monitor ispod 1500kn u HR.  Druga je prica, ako ti je ukljucena opcija kupovine vani, onda je Alzashop valjda najbolji izbor.

Razlike izmedju AMVA i IPS/PLS procitaj na pocetku ove stranice pa jos malo skrolaj.

bas gledam sad taj monitor, cini se vrlo dobar za te novce pogotovo dizajnom i cvrstim stalkom, po meni mana je glossy pozadina to ne volim i vanjsko brick napajanje, ostalo je sve super.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Naručujem monitor iz Linksa pa bi onda i kabel kod njih uzel. Koji od ovih sa linka gore? 

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Hvala! Znači ok su ti kablovi?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Jesu.

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi nedavno sam obnovio komponente i vrijeme je za monitor,igram inacs cs go i vidim da ljudi koriste monitore od 144hz moze neko preporucit di ga mogu nabavit i jel moguce manjo od 24 inci malo mi je i to previse mada ga i sad imam,cijena nije problem,ja koliko sam nasao samo 1 benquev model pa mi se cini da je stariji model pa zna li tko gdje mogu kupiti? Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zna li tko gdje se moze kupiti random stariji BenQ model, wtf? Nema 144Hz ispod 24" inace. Budzet??

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

budzet  do 5000 kn ako treba... pa vidio sam da su to modeli iz 2013 sta je dostupno kod nas na nabava net pa zato pitam ima li sta novije ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 12:51 (houska).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

koju graficku imas?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice