Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.454.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Mozda nismo bili krivi mi, nego dostavnjaci?

To se da istražiti. Ali je lakše otfikariti cijelu državu i ne gubiti vrijeme.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zelenapaprika kaže...

To se da istražiti. Ali je lakše otfikariti cijelu državu i ne gubiti vrijeme.

 Pa je, ali ide to i u suprotno, nije da nema razloga. Nije da 50% tržišta nije otkriveno pa ih baš zabole, danas su već svi na marginama... samo mi volimo pušiti drugima pa sumnjam da će se takvo što ikada desiti kod nas, pa makar samo za potrošačku elektroniku...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 13:23 (Mad Ant).
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...

To se da istražiti. Ali je lakše otfikariti cijelu državu i ne gubiti vrijeme.

 Pa je, ali ide to i u suprotno, nije da nema razloga. Nije da 50% tržišta nije otkriveno pa ih baš zabole, danas su već svi na marginama... samo mi volimo pušiti drugima pa sumnjam da će se takvo što ikada desiti kod nas, pa makar samo za potrošačku elektroniku...

 Dobar dio tvoje poruke nisam razumio.

 

Ide u suprotno? Mi smo malo tržište. Koju to veliku zaradu ima međunarodni trgovac od Hrvatske, a da mu je bitna u bilanci?

 

50% - ništa nisam razumio.

 

Ako su na marginama, onda je vrijeme za promjenu posla. I u mom kvartu su se bjesomučno otvarali kafići i frizeraji, pa ih sada više nema puno. Nije bilo kupaca / mušterija, a neki su bili toliko loši da smo ih izbjegavali.

 

Pušiti drugima, desiti kod nas - ne razumijem

 

Daj napiši poruku ispočetka razumljivim jezikom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 14:01 (zelenapaprika).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Za taj cijenovni rang pogledaj si ovaj:

https://www.adm.hr/benq-ew2780q-27-qhd-ips-dpx1-hdmix2/69378/product/

U hrvatskoj malo skuplji, vani kolko vidim zna biti za 250 eura. Po recenzijama dosta dobar, ima blue light filter i navodno je flicker free.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zelenapaprika kaže...
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...

To se da istražiti. Ali je lakše otfikariti cijelu državu i ne gubiti vrijeme.

 Pa je, ali ide to i u suprotno, nije da nema razloga. Nije da 50% tržišta nije otkriveno pa ih baš zabole, danas su već svi na marginama... samo mi volimo pušiti drugima pa sumnjam da će se takvo što ikada desiti kod nas, pa makar samo za potrošačku elektroniku...

 Dobar dio tvoje poruke nisam razumio.

 

Ide u suprotno? Mi smo malo tržište. Koju to veliku zaradu ima međunarodni trgovac od Hrvatske, a da mu je bitna u bilanci?

 

50% - ništa nisam razumio.

 

Ako su na marginama, onda je vrijeme za promjenu posla. I u mom kvartu su se bjesomučno otvarali kafići i frizeraji, pa ih sada više nema puno. Nije bilo kupaca / mušterija, a neki su bili toliko loši da smo ih izbjegavali.

 

Pušiti drugima, desiti kod nas - ne razumijem

 

Daj napiši poruku ispočetka razumljivim jezikom.

 

 

 Trziste je toliko zapunjeno da vise nema prostora za rast osim u tuđi dio kolaca, znaci svi su toliko tanki da im je bitan svaki postotak, cak i kod nas. Samo to se naravno ne reklamira/zna, nego se pravimo kao da je sve super i boli njih Q za nas male. Da radis sa velikim firmama znao bi to.

 

Drugo je sto se mi i dalje ponasamo kao da smo zadnji na svirali (i kupci i zakon/drzava), proizvođaci se zato isto tako i dalje ponasaju i sve isto kao i prije. A da im jedne godine padne promet solidno (em zbog cijena, em zbog potrosackih prava i sl.), da vidis kako bi isle akcije i bolji rabat.

Samo to treba i sprovesti i izdrzati, a to se nikome kod nas, naravno, ne da, samo kratkorocno je bitno.

 

Pusenje je islo za letargiju drzave koja trazi samo ono sto i kad nam EU kaze da moramo, a i to tu i tamo, samo kad je aktualno i EU uopce prati. Konzumeri/kupci isto tako "suti, dobro da ima", a tako se nece nista promijeniti ni za 50 godina. Pa toliko smo jadni da je normalno ne pregledati robu kod dostave doma jer dostavljacu se zuri pa "nema veze"...

 

Koji dio toga ti nije jasan?

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Swaglord kaže...
Gledam monitore za programiranje + gaming, pošto sam generalno 10+ sati dnevno na ekranu i znam imati glavobolje, prioritet mi je eye care. Malo sam istraživao po netu i dosta ljudi hvali ovaj:

https://www.mall.hr/monitori-27-ili-vise/samsung-odyssey-g7-s28ag700nu-gaming-monitor-71-1-cm-28-ips-4k-ultra-hd?gclid=Cj0KCQiAi8KfBhCuARIsADp-A56Fgmu8lY-_hMjp0LRDoF1WVSRhzE0uXAcvLhH9DT-FheZLL7_FGXwaAnI0EALw_wcB

Također BenQ se dosta spominje kao marka koja brine o eye careu.

Preporuke, iskustva?

 

Ja koristim taj monitor skoro punih godinu dana za PC i PS 5, te nemam zamjerke.

Monitor je odličan, slika je full oštra naravno, u početku mi se činilo sve sitno jer sam došao sa 27 inča FHD, ali sada kada sam se navikao je odlično stvarno, jedino sam u web browseru savio na 110% zoom i to je to.

Za igre je top, ima punu podršku za ps 5, nema ghostinga, responzivan...sve u svemu ja zadovoljan.

4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...

To se da istražiti. Ali je lakše otfikariti cijelu državu i ne gubiti vrijeme.

 Pa je, ali ide to i u suprotno, nije da nema razloga. Nije da 50% tržišta nije otkriveno pa ih baš zabole, danas su već svi na marginama... samo mi volimo pušiti drugima pa sumnjam da će se takvo što ikada desiti kod nas, pa makar samo za potrošačku elektroniku...

 Dobar dio tvoje poruke nisam razumio.

 

Ide u suprotno? Mi smo malo tržište. Koju to veliku zaradu ima međunarodni trgovac od Hrvatske, a da mu je bitna u bilanci?

 

50% - ništa nisam razumio.

 

Ako su na marginama, onda je vrijeme za promjenu posla. I u mom kvartu su se bjesomučno otvarali kafići i frizeraji, pa ih sada više nema puno. Nije bilo kupaca / mušterija, a neki su bili toliko loši da smo ih izbjegavali.

 

Pušiti drugima, desiti kod nas - ne razumijem

 

Daj napiši poruku ispočetka razumljivim jezikom.

 

 

 Trziste je toliko zapunjeno da vise nema prostora za rast osim u tuđi dio kolaca, znaci svi su toliko tanki da im je bitan svaki postotak, cak i kod nas. Samo to se naravno ne reklamira/zna, nego se pravimo kao da je sve super i boli njih Q za nas male. Da radis sa velikim firmama znao bi to.

 

Drugo je sto se mi i dalje ponasamo kao da smo zadnji na svirali (i kupci i zakon/drzava), proizvođaci se zato isto tako i dalje ponasaju i sve isto kao i prije. A da im jedne godine padne promet solidno (em zbog cijena, em zbog potrosackih prava i sl.), da vidis kako bi isle akcije i bolji rabat.

Samo to treba i sprovesti i izdrzati, a to se nikome kod nas, naravno, ne da, samo kratkorocno je bitno.

 

Pusenje je islo za letargiju drzave koja trazi samo ono sto i kad nam EU kaze da moramo, a i to tu i tamo, samo kad je aktualno i EU uopce prati. Konzumeri/kupci isto tako "suti, dobro da ima", a tako se nece nista promijeniti ni za 50 godina. Pa toliko smo jadni da je normalno ne pregledati robu kod dostave doma jer dostavljacu se zuri pa "nema veze"...

 

Koji dio toga ti nije jasan?

 Odosmo u off topic. Ti pišeš iz nekog drugog kuta gledanja, ja ne posluje s velikim firmama, niti se bavim veleprodajom. Mene zanimaju povoljne cijene za krajnjeg kupca.

 

 A toga ima. Dellov monitor kojeg sam kupio krajem prošlog proljeća sada je jeftiniji 500-600 kuna. Ne grizem se zbog toga. Baš suprotno. Drago mi je da je nećemu pala cijena.

 

 Ne radim s velikim firmama i nije me briga za njih. Imaju cijelo svjetsko tržište na raspolaganju. Nismo iza nikakve željezne zavjese da ne mogu pronaći nekoga tko će im prodati opremu povoljno. Prema tome, ako naši preprodavači nisu povoljni, neka firme koje traže opremu gledaju dalje.

 

 Pa mi jesmo zadnja rupa. Ne nadam se da će netko prestati kupovati bilo koju robu, pa da će cijene pasti. To nećeš doživjeti u Hrvatskoj.


 EU je skupa. Kako god okreneš. Treba namiriti sve koji traže novac iz iste blagajne + rat u Ukrajini. Članica smo EU i dužni smo slijediti neka pravila. Glasali smo za to.

 

 Cijeli moj život vrijedi "šuti, dobro da ima". Jer je postojalo vrijeme kada - nije bilo. Ove nove generacije nemaju pojma kako je to kada nečega uopće nema. I zato se naručuje izvana onoga čega ovjde nema ili je besramno skuplje, kao što se nekada išlo u Italiju i Austriju po traperice. Meni je to ok. Samo nije ok da se pokuša prevariti trgovca koji je voljan poslati individualnom kupcu neku robu, pa taj trgovac više ne želi slati robu u Hvatsku. Bilo je toga i na Amazonu. Pa me ne čudi da i neki drugi vanjski trgovci pribjegavaju toj mjeri. I onda vidiš i na Ebayu - ne šaljemo u Hrvatsku.

 

 Drugi put odgovor napiši razumljivim jezikom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 9:43 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zelenapaprika kaže...
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...

To se da istražiti. Ali je lakše otfikariti cijelu državu i ne gubiti vrijeme.

 Pa je, ali ide to i u suprotno, nije da nema razloga. Nije da 50% tržišta nije otkriveno pa ih baš zabole, danas su već svi na marginama... samo mi volimo pušiti drugima pa sumnjam da će se takvo što ikada desiti kod nas, pa makar samo za potrošačku elektroniku...

 Dobar dio tvoje poruke nisam razumio.

 

Ide u suprotno? Mi smo malo tržište. Koju to veliku zaradu ima međunarodni trgovac od Hrvatske, a da mu je bitna u bilanci?

 

50% - ništa nisam razumio.

 

Ako su na marginama, onda je vrijeme za promjenu posla. I u mom kvartu su se bjesomučno otvarali kafići i frizeraji, pa ih sada više nema puno. Nije bilo kupaca / mušterija, a neki su bili toliko loši da smo ih izbjegavali.

 

Pušiti drugima, desiti kod nas - ne razumijem

 

Daj napiši poruku ispočetka razumljivim jezikom.

 

 

 Trziste je toliko zapunjeno da vise nema prostora za rast osim u tuđi dio kolaca, znaci svi su toliko tanki da im je bitan svaki postotak, cak i kod nas. Samo to se naravno ne reklamira/zna, nego se pravimo kao da je sve super i boli njih Q za nas male. Da radis sa velikim firmama znao bi to.

 

Drugo je sto se mi i dalje ponasamo kao da smo zadnji na svirali (i kupci i zakon/drzava), proizvođaci se zato isto tako i dalje ponasaju i sve isto kao i prije. A da im jedne godine padne promet solidno (em zbog cijena, em zbog potrosackih prava i sl.), da vidis kako bi isle akcije i bolji rabat.

Samo to treba i sprovesti i izdrzati, a to se nikome kod nas, naravno, ne da, samo kratkorocno je bitno.

 

Pusenje je islo za letargiju drzave koja trazi samo ono sto i kad nam EU kaze da moramo, a i to tu i tamo, samo kad je aktualno i EU uopce prati. Konzumeri/kupci isto tako "suti, dobro da ima", a tako se nece nista promijeniti ni za 50 godina. Pa toliko smo jadni da je normalno ne pregledati robu kod dostave doma jer dostavljacu se zuri pa "nema veze"...

 

Koji dio toga ti nije jasan?

 Odosmo u off topic. Ti pišeš iz nekog drugog kuta gledanja, ja ne posluje s velikim firmama, niti se bavim veleprodajom. Mene zanimaju povoljne cijene za krajnjeg kupca.

 

 A toga ima. Dellov monitor kojeg sam kupio krajem prošlog proljeća sada je jeftiniji 500-600 kuna. Ne grizem se zbog toga. Baš suprotno. Drago mi je da je nećemu pala cijena.

 

 Ne radim s velikim firmama i nije me briga za njih. Imaju cijelo svjetsko tržište na raspolaganju. Nismo iza nikakve željezne zavjese da ne mogu pronaći nekoga tko će im prodati opremu povoljno. Prema tome, ako naši preprodavači nisu povoljni, neka firme koje traže opremu gledaju dalje.

 

 Pa mi jesmo zadnja rupa. Ne nadam se da će netko prestati kupovati bilo koju robu, pa da će cijene pasti. To nećeš doživjeti u Hrvatskoj.


 EU je skupa. Kako god okreneš. Treba namiriti sve koji traže novac iz iste blagajne + rat u Ukrajini. Članica smo EU i dužni smo slijediti neka pravila. Glasali smo za to.

 

 Cijeli moj život vrijedi "šuti, dobro da ima". Jer je postojalo vrijeme kada - nije bilo. Ove nove generacije nemaju pojma kako je to kada nečega uopće nema. I zato se naručuje izvana onoga čega ovjde nema ili je besramno skuplje, kao što se nekada išlo u Italiju i Austriju po traperice. Meni je to ok. Samo nije ok da se pokuša prevariti trgovca koji je voljan poslati individualnom kupcu neku robu, pa taj trgovac više ne želi slati robu u Hvatsku. Bilo je toga i na Amazonu. Pa me ne čudi da i neki drugi vanjski trgovci pribjegavaju toj mjeri. I onda vidiš i na Ebayu - ne šaljemo u Hrvatsku.

 

 Drugi put odgovor napiši razumljivim jezikom.

 Samo promjena mentaliteta ce donijeti poboljsanje, tako da ne, nije OK ovako i treba teziti promjeni, bar kao minimum, Jugoslavije nema vec 30 godina.

 

Monitori i televizori su jos donekle netaknuti trenutnim stanjem, ali nije nemoguce da se i oni dignu na skuplje. Vidimo kako je to proslo kod najnovijih maticnih ploca koje nitko ne kupuje pa 10 miliona komada manje prosle godine, ali proizvođaci i dalje ustraju jer vjeruju da oni mogu duze izdrzati od nas kupaca, pogotovo onih koji se ne bune nikada.

16 godina
moderator
offline
Koji monitor kupiti

Otišli ste skroz u off-topic.

 

...
Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...

 Samo promjena mentaliteta ce donijeti poboljsanje, tako da ne, nije OK ovako i treba teziti promjeni, bar kao minimum, Jugoslavije nema vec 30 godina.

 

Monitori i televizori su jos donekle netaknuti trenutnim stanjem, ali nije nemoguce da se i oni dignu na skuplje. Vidimo kako je to proslo kod najnovijih maticnih ploca koje nitko ne kupuje pa 10 miliona komada manje prosle godine, ali proizvođaci i dalje ustraju jer vjeruju da oni mogu duze izdrzati od nas kupaca, pogotovo onih koji se ne bune nikada.

Do promjene razmišljanja dolazi podizanjem svijesti o pravima potrošača i reguliranjem najvažnijih postupaka u trgovini B2C. Apsurd je da, na primjer, monitor kupljen na daljinu možeš vratiti bez obrazloženja u 14 dana, a monitor kupljen u trgovini, koji nije tamo isproban, ne možeš tj. mora ići u servis koji će u nekom roku utvrditi njegovu ispravnost. Zadnji TV sam kupio u Svijetu medija u Zagrebu i u trgovini je trgovac otvorio kutiju, izvadio TV i uključio ga, zajedno smo pregledali ekran i sve spakirali. Sretan on, sretan ja.

 

Nemam zašto kupiti novi PC jer mi i stari dobro radi, za ono što je meni potrebno. Cijene pojedinih komponenti su povišene u zadnje dvije godine, pa je pitanje čemu investirati u novo, kada je tako skupo? Gledao sam u Instaru neki dan cijene matičnih ploča koje su istaknuli za prve Intelove procesore 13. generacije. Nisu jeftine. Nadalje, ispalo je da je jeftinije kupiti i više nego solidan laptop u odnosu na desktop. Barem na ovom forumu ima savjeta kako ili gdje kupiti dobar laptop u nekoliko tema. Ja ću sigurno izdržati, jer mi se ne kupuje nešto što mi trenutno nije nužno.

4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Miro kaže...

Otišli ste skroz u off-topic.

 

 Ispričavam se tebi i ostalima. Napisao sam zadnji komentar i tome i više neću. Bio sam dovoljno jasan u njemu.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ima li kakav 32 inč 1440p monitor sa usb-c power delivery ali od 60/90 wata da može laptop puniti. Kad spojim usbc s laptopa na monitor želim imati i sliku i punjenje preko istog kabela. Najbliže tomu je Gigabyte M32Q ali mu usbc ima samo 20w power-a što nije dovoljno za laptop
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izzy007 kaže...
Ima li kakav 32 inč 1440p monitor sa usb-c power delivery ali od 60/90 wata da može laptop puniti. Kad spojim usbc s laptopa na monitor želim imati i sliku i punjenje preko istog kabela. Najbliže tomu je Gigabyte M32Q ali mu usbc ima samo 20w power-a što nije dovoljno za laptop

https://www.amazon.de/s?k=hdmi+usb+c+power+60w+90w

Hdmi iz bilo kojeg monitora i bilo koji 60/90W usb-c punjač uštekaš u adapter u ulaz, a usb-c izlaz iz adaptera u laptop... i GG. Silka i napajanje u jednom kabelu.

To je rješenje za setup-e sa statičnom periferijom, u smislu da nećeš micati kabel iz monitora i punjač iz struje, već samo laptop stavljaš na stol po potrebi i samo barataš sa usb-c izalznim kabelom koji ide u laptop.

 

Ako pak želiš nešto dinamičniji setup onda je monitor sa PD-om bolja solucija, ali ne znam iskreno kakav bi to use case trebao biti? No, možda ovaj u tom slučaju: https://www.nabava.net/monitori/dell-p3223de-monitor-cijena-ips-315-32-16-9-197916641

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 23:12 (Ulysses182).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ulysses182 kaže...
izzy007 kaže...
Ima li kakav 32 inč 1440p monitor sa usb-c power delivery ali od 60/90 wata da može laptop puniti. Kad spojim usbc s laptopa na monitor želim imati i sliku i punjenje preko istog kabela. Najbliže tomu je Gigabyte M32Q ali mu usbc ima samo 20w power-a što nije dovoljno za laptop

https://www.amazon.de/s?k=hdmi+usb+c+power+60w+90w

Hdmi iz bilo kojeg monitora i bilo koji 60/90W usb-c punjač uštekaš u adapter u ulaz, a usb-c izlaz iz adaptera u laptop... i GG. Silka i napajanje u jednom kabelu.

To je rješenje za setup-e sa statičnom periferijom, u smislu da nećeš micati kabel iz monitora i punjač iz struje, već samo laptop stavljaš na stol po potrebi i samo barataš sa usb-c izalznim kabelom koji ide u laptop.

 

Ako pak želiš nešto dinamičniji setup onda je monitor sa PD-om bolja solucija, ali ne znam iskreno kakav bi to use case trebao biti? No, možda ovaj u tom slučaju: https://www.nabava.net/monitori/dell-p3223de-monitor-cijena-ips-315-32-16-9-197916641

 Bejzikli USB docking mu treba.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
S obzirom da vas dva kužite stvar, imam pitanjce vezano za dockinge.
Scenarij je sljedeći. Imam dva monitora.
Recimo da su oba 1440p@144HZ.
Spojim ih oba putem DP-a ili HDMI-a u dock. Laptop putem Usb-c također spojim na dock. Sad će se laptop puniti i to je ok. Ali da li će moći prikazati na ova monitora minimalnu rezoluciju od 1440p@60Hz.
Neki kažu jedan monitor na 60Hz, a drugi na 30Hz.
Znači ima li dock koji će oba monitora gurati na 60Hz i rezoluciji 1440p
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 12:11 (izzy007).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izzy007 kaže...
S obzirom da vas dva kužite stvar, imam pitanjce vezano za dockinge.
Scenarij je sljedeći. Imam dva monitora.
Recimo da su oba 1440p@144HZ.
Spojim ih oba putem DP-a ili HDMI-a u dock. Laptop putem Usb-c također spojim na dock. Sad će se laptop puniti i to je ok. Ali da li će moći prikazati na ova monitora minimalnu rezoluciju od 1440p@60Hz.
Neki kažu jedan monitor na 60Hz, a drugi na 30Hz.
Znači ima li dock koji će oba monitora gurati na 60Hz i rezoluciji 1440p

 Ovako na brzinu, ovisi i o laptopu i o dockingu, trebas pogledati specifikacije, iako to zna biti zeznuto za dockinge. Uz to bilo bi dobro da je isti proizvođac, tj. original docking (a to zna kostati). I HDMI ti sigurno nece pustiti 144Hz vec 120Hz.

 

Na poslu imam gro setupa s dva monitora i dockinzima, ali sve je 1080p/60Hz sto i digitron moze pustiti... Bilo je problema jedino, tu i tamo, zaboravi koji je glavni ili upali samo jedan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 14:32 (Mad Ant).
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
izzy007 kaže...
S obzirom da vas dva kužite stvar, imam pitanjce vezano za dockinge.
Scenarij je sljedeći. Imam dva monitora.
Recimo da su oba 1440p@144HZ.
Spojim ih oba putem DP-a ili HDMI-a u dock. Laptop putem Usb-c također spojim na dock. Sad će se laptop puniti i to je ok. Ali da li će moći prikazati na ova monitora minimalnu rezoluciju od 1440p@60Hz.
Neki kažu jedan monitor na 60Hz, a drugi na 30Hz.
Znači ima li dock koji će oba monitora gurati na 60Hz i rezoluciji 1440p

 Pažljivo pogledaj što mogu monitori, što može laptop na kojem portu i pogledaj na Amazonu odgovarajući dock. I tu može biti svega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 19:41 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, molim savjet za kupnju novog monitora :) treba mi za surfanje, gejmanje i filmove, dvoumim se između 27" i 29" UW, te flat ili curved.

29" je nešto niži, pa me kopka što će mi slika za filmove bit nešto manja :D al vjerojatno imate neki pametan savjet šta je bolje uzet :)

Bitno mi je da je nekog klasičnog dizajna (ne volim one gamerske egzotike), barem 144hz, te kristalno čiste boje (sad imam ovaj, slika na njemu uvijek mrvicu žučkasta).

 

Budžet je 400 eura, al idealno bi bilo da je i manje. Vidim da izbora ima napretek, specifikacije više manje iste, pa stvarno ne znam jel ima neki brend koji je bolji u odnosu na druge ili neki best buy model...

 

E i da, imam Nvidiu karticu, al nikad nisam bio u toku s G-syncom i Freesyncom, pa mislim da mi ni sad nije neš nužno.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Da se nadovežem samo na prethodni post, uzeo bih najvjerojatnije ovog danas, pa ako čisto netko ima savjet jel ima što bolje za te novce, hvala :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-27-27gp850-b-ips-gaming-amd-freesync-premium-nvidia-g-sync-165hz/112150/product/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ll25 kaže...

Da se nadovežem samo na prethodni post, uzeo bih najvjerojatnije ovog danas, pa ako čisto netko ima savjet jel ima što bolje za te novce, hvala :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-27-27gp850-b-ips-gaming-amd-freesync-premium-nvidia-g-sync-165hz/112150/product/

 LG 27GP850 je jedan od boljih IPS-a u tom rangu, ima samo skupljih.

 

Iznad bi bio npr. Alienware AW2723DF (IPS 1440p  240/280HZ, HDR600, Freesync Premium Pro):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Alienware+aw2723df

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 10:51 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ll25 kaže...

Da se nadovežem samo na prethodni post, uzeo bih najvjerojatnije ovog danas, pa ako čisto netko ima savjet jel ima što bolje za te novce, hvala :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-27-27gp850-b-ips-gaming-amd-freesync-premium-nvidia-g-sync-165hz/112150/product/

 

Ja ga imam par mjeseci, još uvijek sam zadovoljan s njim :-)

Jedino imaj na umu pošto si napisao da ti je za gledanje filmova, IPS zna "svjetlitli" u mraku, pa s tog aspekta ubaci u uži izbor i neki VA panel monitor, na prethodnim stranicama pogledaj, preporuka je bila za AOC ne znam sad točno na pamet koji model.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lobotomac90 kaže...
Swaglord kaže...
Gledam monitore za programiranje + gaming, pošto sam generalno 10+ sati dnevno na ekranu i znam imati glavobolje, prioritet mi je eye care. Malo sam istraživao po netu i dosta ljudi hvali ovaj:

https://www.mall.hr/monitori-27-ili-vise/samsung-odyssey-g7-s28ag700nu-gaming-monitor-71-1-cm-28-ips-4k-ultra-hd?gclid=Cj0KCQiAi8KfBhCuARIsADp-A56Fgmu8lY-_hMjp0LRDoF1WVSRhzE0uXAcvLhH9DT-FheZLL7_FGXwaAnI0EALw_wcB

Također BenQ se dosta spominje kao marka koja brine o eye careu.

Preporuke, iskustva?

 

Ja koristim taj monitor skoro punih godinu dana za PC i PS 5, te nemam zamjerke.

Monitor je odličan, slika je full oštra naravno, u početku mi se činilo sve sitno jer sam došao sa 27 inča FHD, ali sada kada sam se navikao je odlično stvarno, jedino sam u web browseru savio na 110% zoom i to je to.

Za igre je top, ima punu podršku za ps 5, nema ghostinga, responzivan...sve u svemu ja zadovoljan.

 Ne smeta curve prilikom recimo čitanja, programiranja/rada i tako?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Casablancas kaže...

 Ne smeta curve prilikom recimo čitanja, programiranja/rada i tako?

 Samsung Odyssey G7 S28AG700NU nije curved VA već flat IPS.

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
ll25 kaže...

Da se nadovežem samo na prethodni post, uzeo bih najvjerojatnije ovog danas, pa ako čisto netko ima savjet jel ima što bolje za te novce, hvala :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-27-27gp850-b-ips-gaming-amd-freesync-premium-nvidia-g-sync-165hz/112150/product/

 LG 27GP850 je jedan od boljih IPS-a u tom rangu, ima samo skupljih.

 

Iznad bi bio npr. Alienware AW2723DF (IPS 1440p  240/280HZ, HDR600, Freesync Premium Pro):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Alienware+aw2723df

 

 Super, hvala! Ovaj Alienware mi je ipak malo previše, a i obzirom da imam 1070 u kompu, trebam napravit prvo dobar upgrade grafe da tih 165hz približno iskoristim :D

 

1samek kaže...
ll25 kaže...

Da se nadovežem samo na prethodni post, uzeo bih najvjerojatnije ovog danas, pa ako čisto netko ima savjet jel ima što bolje za te novce, hvala :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-27-27gp850-b-ips-gaming-amd-freesync-premium-nvidia-g-sync-165hz/112150/product/

 

Ja ga imam par mjeseci, još uvijek sam zadovoljan s njim :-)

Jedino imaj na umu pošto si napisao da ti je za gledanje filmova, IPS zna "svjetlitli" u mraku, pa s tog aspekta ubaci u uži izbor i neki VA panel monitor, na prethodnim stranicama pogledaj, preporuka je bila za AOC ne znam sad točno na pamet koji model.

 Hvala ti, to mi je drago čuti! Svjestan sam toga za panel, al ako se ne varam su na IPS-u ljepše boje, jel? Ne znam jel VA inače takav ili samo u mom slučaju, al nikako mi se nije dopala ta žučkasta nijansa slike, pa sam nekako odustao od novog pokušaja s VA, a i mislim da mi curved nije potreban na toj dijagonali.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ll25 kaže...

 

1samek kaže...
ll25 kaže...

Da se nadovežem samo na prethodni post, uzeo bih najvjerojatnije ovog danas, pa ako čisto netko ima savjet jel ima što bolje za te novce, hvala :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-27-27gp850-b-ips-gaming-amd-freesync-premium-nvidia-g-sync-165hz/112150/product/

 

Ja ga imam par mjeseci, još uvijek sam zadovoljan s njim :-)

Jedino imaj na umu pošto si napisao da ti je za gledanje filmova, IPS zna "svjetlitli" u mraku, pa s tog aspekta ubaci u uži izbor i neki VA panel monitor, na prethodnim stranicama pogledaj, preporuka je bila za AOC ne znam sad točno na pamet koji model.

 Hvala ti, to mi je drago čuti! Svjestan sam toga za panel, al ako se ne varam su na IPS-u ljepše boje, jel? Ne znam jel VA inače takav ili samo u mom slučaju, al nikako mi se nije dopala ta žučkasta nijansa slike, pa sam nekako odustao od novog pokušaja s VA, a i mislim da mi curved nije potreban na toj dijagonali.

 

IPS slovi kao najrealniji prikaz boja da, ali poanta je da uzmeš ono što tebi najbolje odgovara :-)

Ovo mi je čudno za "žućkasti" prikaz boja, možda ti je na monitoru jako agresivan premaz protiv refleksije, ili jednostavno nije dobro posešen (RGB), kolor profil?

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa sad, prošlo je već 5 godina, pa se ne sjećam točno, al kad sam ga bio kupio znam da me prvih mjesec dana izluđivao i da sam isprobavao sve i svašta. I preset opcije i custom... Uvijek kad bi uz njega stavio laptop s IPS ekranom je ovaj izgledao žut, pogotovo kad bi na oba ekrana bio word, tj. bijela podloga.

 

Možda nije do VA kao takvog nego do ovog određenog modela, al zamjerilo mi se malo.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ll25 kaže...

Pa sad, prošlo je već 5 godina, pa se ne sjećam točno, al kad sam ga bio kupio znam da me prvih mjesec dana izluđivao i da sam isprobavao sve i svašta. I preset opcije i custom... Uvijek kad bi uz njega stavio laptop s IPS ekranom je ovaj izgledao žut, pogotovo kad bi na oba ekrana bio word, tj. bijela podloga.

 

Možda nije do VA kao takvog nego do ovog određenog modela, al zamjerilo mi se malo.

 

Možda je neka caka u pitanju, tko zna 

 

Ovo me podsjetilo na situaciju kad sam došao kod svojeg susjeda prije par godina, stariji čovjek, sjedi doma pred telkom. Ja pogledam TV kad ono slika plava! Baš ono plava, a on gleda skijanje. Reko jebote, pa zakaj ti je slika skroz plava (ko da je plavi filter upalio preko cijelog ekrana), a on me gleda i ne kuži kaj pričam. Već se toliko navikao da mu je skroz normalno bilo gledati takvo sranje od slike.

Sljedeći tjedan je išao po novi TV i dan danas mi govori kak nije skužio da mu je slika na TV-u bila skroz plava 

BTW nekakav Grundig je bio u pitanju.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ll25 kaže...

Pa sad, prošlo je već 5 godina, pa se ne sjećam točno, al kad sam ga bio kupio znam da me prvih mjesec dana izluđivao i da sam isprobavao sve i svašta. I preset opcije i custom... Uvijek kad bi uz njega stavio laptop s IPS ekranom je ovaj izgledao žut, pogotovo kad bi na oba ekrana bio word, tj. bijela podloga.

 

Možda nije do VA kao takvog nego do ovog određenog modela, al zamjerilo mi se malo.

 Ja sam imao slicnu situaciju sa starim Samsungom ako bi ucitao njegov originalni color profile s weba, bacao sve na zuto, a nije imao settinge da to ispravim, samo 3 preseta za white point, sto nije pomagalo. Kao da je profil birao neki nepodrzani color space. Bez njega sve OK.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 10:15 (Mad Ant).
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebam preporuku za monitor od 27'' i 165hz za cca 400€.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

uzimam dva monitora za rad te bi kombinirala 34" zakrivljeni uz 27" ravni koji bi držala u portretnom načinu. Ovako bi to nekako izgledalo https://www.wired.com/story/ultrawide-portrait-computer-monitors-rave/

 

Monitore koje razmatram su:

 

https://www.futura-it.hr/acer-nitro-xf273s-27inch-fhd-1920x1080-umhx3ees08/146282/product/

i

https://www.futura-it.hr/monitor-dell-s-series-s3422dw-ultrawide-curved-34in-3440x1440-wqhd-va-antigla/187791/product/

 

Hoće li ta dva funkcionirati međusobno, trebam li na nešto pripaziti kod odabira 2 monitora? Da li je bolje kombinirati monitore istog proizvođača? Može i savjet koja dva uzeti, a da su u budgetu od 730 eura bez PDV-a (poticaji za samozapošljavanje) i sa futura-it weba.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice