Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.453.596
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

a neki monitor sa rezom 3440 x 1440 i da je VA panel, to se ne isplati za PS5?

 

molim preporuku nekog monitora za ps5, 500 do max 550 eur

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 16:52 (Pri3s7).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
1samek kaže...

 

 

Naravno, evo.

Taman imam mjesta ispod monitora za svoj bluetooth zvučnik, odmaknuo sam stol od zida i nakosio monitor da mogu bolje poslikat, ali uglavnom to je to, stalak je vrhunski i puno bolji od stock varijante.

Zarotirao sam monitor tek toliko da se vidi da ide :-)

 Uzeo ipak ovaj.. Za 170kn, da bi riječ rekao.. Daju popust od 20%, pa kog zanima, još ih imaju na lageru..

Nije oličenje ljepote, al je čvrst, robustan..

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
1samek kaže...
vrinho kaže...

Ma ovi nosači za stol su zakon. Koristim ovaj Arcticov već neko vrijeme i nema te sile više da se vratim na tvorničke stalke, ovaj je i za buduće monitore, tj zauvijek.

 

Slažem se, uzmeš jedan i miran si, samo mijenjaš monitore kasnije, stalak ostaje.

Funkcijama debelo šišaju stock stalke.

Ovaj tvoj mi se sviđa jer ima USB hub dolje 

 Uzeo sam ga jer podržava monitore do 15 kg i UW 38" i mogu uzeti i dodatnu ruku za još jedan monitor ako bude potrebe u budućnosti. Usb hub je samo dodatni i koristan plus.

Pri3s7 kaže...

a neki monitor sa rezom 3440 x 1440 i da je VA panel, to se ne isplati za PS5?

 IPS je po mom osobno  iskustvu bolji i uvijek gledam samo to. VA sam otpisao kad sam naletio na nekoliko njih sa ghostingom od kojeg mi se znalo zavrtjeti u glavi. Si pogledao na Nabavi? Evo s tom rezom i ips. Edit: pazi na hz, nisam tu stavku ubacio u pretragu.

Prije ovog sam imao Acer-a UW 34" ips 144hz i prodao ga jer PS5 nije podržavao UW rezu niti su uopće najavljivali iz sonya da bi uopće u budućnosti a onako izrezan ekran kad igraš izgleda bezveze. I tako ga ja prodam i za 2 mjeseca sony najavi podršku   Da je bila podrška odmah mislim da ga ne bih prodao ali opet Acer nije imao hdmi 2.1 ali sve ostalo super.

Igra tko ovdje ps5 na ultrawide monitoru, kako izgleda, je sony to dobro ukomponirao?

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 17:04 (vrinho).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
vrinho kaže...
1samek kaže...
vrinho kaže...

Ma ovi nosači za stol su zakon. Koristim ovaj Arcticov već neko vrijeme i nema te sile više da se vratim na tvorničke stalke, ovaj je i za buduće monitore, tj zauvijek.

 

Slažem se, uzmeš jedan i miran si, samo mijenjaš monitore kasnije, stalak ostaje.

Funkcijama debelo šišaju stock stalke.

Ovaj tvoj mi se sviđa jer ima USB hub dolje 

 Uzeo sam ga jer podržava monitore do 15 kg i UW 38" i mogu uzeti i dodatnu ruku za još jedan monitor ako bude potrebe u budućnosti. Usb hub je samo dodatni i koristan plus.

Pri3s7 kaže...

a neki monitor sa rezom 3440 x 1440 i da je VA panel, to se ne isplati za PS5?

 IPS je po mom osobno  iskustvu bolji i uvijek gledam samo to. VA sam otpisao kad sam naletio na nekoliko njih sa ghostingom od kojeg mi se znalo zavrtjeti u glavi. Si pogledao na Nabavi? Evo s tom rezom i ips. Edit: pazi na hz, nisam tu stavku ubacio u pretragu.

Prije ovog sam imao Acer-a UW 34" ips 144hz i prodao ga jer PS5 nije podržavao UW rezu niti su uopće najavljivali iz sonya da bi uopće u budućnosti a onako izrezan ekran kad igraš izgleda bezveze. I tako ga ja prodam i za 2 mjeseca sony najavi podršku   Da je bila podrška odmah mislim da ga ne bih prodao ali opet Acer nije imao hdmi 2.1 ali sve ostalo super.

Igra tko ovdje ps5 na ultrawide monitoru, kako izgleda, je sony to dobro ukomponirao?

 

 

 Sa tom rezom ima puno monitora sa pristupacnim cijenama, ako mogu igrati ps5, onda mi je ovo olaksalo izbor :)

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako se odlučiš za kupnju bilo kojega obavezno pogledati na stranici proizvođača specifikacije jer prodavači znaju ponekad napisati krivo neke stvari koje mogu biti bitne. I obavezno reviewe pročitati na netu i na yt pogledati sve što možeš naći. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 17:15 (vrinho).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
vrinho kaže...

Ako se odlučiš za kupnju bilo kojega obavezno pogledati na stranici proizvođača specifikacije jer prodavači znaju ponekad napisati krivo neke stvari koje mogu biti bitne. I obavezno reviewe pročitati na netu i na yt pogledati sve što možeš naći. 

 Normalno, vec me glava boli od potraznje, mislim da cu ga spojit na trenutni AOC 1080 144hz i cekat neku ponudu. Najlakse bi bilo kada bi uzeo 4k,60 hz i 2.0, a pucacine igram na pcu..

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

koristim isti arcticov vec god i nesto na 34" xaiomi, prije toga je kolega na istom monitoru koristio ga par mjeseci, ajmo rec sve skupa god i pol...ne mrda ni milimetar, vrh je

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel to ovaj model

https://www.arctic.de/en/Z1-Gen-3/AEMNT00052A

 

ponadao sam se da je cijenom u klasi ovog s mall.hr-a ali nista od toga...

 

Ustvari ovo nije tak losa cijena Z1 basic bez usb-a, drzi do 15kg

https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+z1

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 0:05 (roby27).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, za maksimalno iskoristiti ps5 i ako ti je u budžetu. Prema Nabavi vidim da ima i jeftinijih dućana.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Odlicno, sada znam koj trazim, pricekat cu mozda za Uskrs bude nekih akcija, pa neka dode do 500€, ili neki samsung ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

jel to ovaj model

https://www.arctic.de/en/Z1-Gen-3/AEMNT00052A

 

ponadao sam se da je cijenom u klasi ovog s mall.hr-a ali nista od toga...

 

Ustvari ovo nije tak losa cijena Z1 basic bez usb-a, drzi do 15kg

https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+z1

 moj nije, ja mislim da je gen 2, ima trokutastu bazu sa 3+1 usb

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Z1 Pro Gen3 je taj kod mene. Prije godinu i pol platio 475 kn u Linksu, sad je 600, sad najjeftiniji je u ADM-u 789 kn za keš. S obzirom da ga mislim koristiti dok god imam doma bilo kakvi monitor i ne mislim ikad više koristiti stock stalke, meni vrijedi te novce, ne mrda nikamo i jako je čvrsto i kvalitetno napravljen i ima usb hub što mi dosta znači.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

takav je i moj, ja mislio da je to gen 2, a gen 3 da ima drukciji oblik baze

evo nosac je vrh i svaka preporuka

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozz, trenutno sam na Dell S2719DGF, imam dobru ponudu za prodaju a želio bih probati UW. Konfa je i7-9700k i rtx 2070... Ne gejmam nešto previše, uglavnom warzone.. Monitor koristim za posao (grafički dizajn).
E sad jel imate neku preporuku UW do nekih 600€. Razmišljam o DELL S3422DWG Curved, da li možda netko ima taj monitor pa da podijeli dojmove? Ne bi htio imati ispod 100Hz a opet više sam lud od komparacija VA i IPS panela jer koliko vidim IPS je teško naći u ovom cjenovnom rangu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam ti ja taj monitor i ne znam što drugo reći osim da sam zadovoljan. Jedino što mi pada na pamet za pripaziti kod kupovine je da HRR mode (144hz) radi samo na DP. Meni je ok jer mi je PC spojen na DP a službeni laptop na HDMI a za rad mi je ok 60Hz. Ne znam koristiš li nekakav 3rd party nosač za monitor (ja imam VonHaus ili tako nešto jeftino) ali ja sam sebi uzeo novi jer je monitor pretežak za ovaj koji sam do sada koristio, monitor mi se stalno tilta prema dolje što mi ide na živce :D
Ako te još nešto konkretno zanima, pitaj.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

LG OLED monitor

 

How Good is 1440p 240Hz OLED? - LG 27GR95QE Review - Monitors Unboxed

 

 

 

Nije to još to skroz, ali glavno da je počelo. Naravno, response time mjerenja su

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 16:55 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...
Pozz, trenutno sam na Dell S2719DGF, imam dobru ponudu za prodaju a želio bih probati UW. Konfa je i7-9700k i rtx 2070... Ne gejmam nešto previše, uglavnom warzone.. Monitor koristim za posao (grafički dizajn).
E sad jel imate neku preporuku UW do nekih 600€. Razmišljam o DELL S3422DWG Curved, da li možda netko ima taj monitor pa da podijeli dojmove? Ne bi htio imati ispod 100Hz a opet više sam lud od komparacija VA i IPS panela jer koliko vidim IPS je teško naći u ovom cjenovnom rangu...

 U tom cjenovnom rangu svakako ovaj: https://geizhals.eu/lg-ultragear-34gn850-b-a2276440.html

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj LG je top da samo u HR je najjeftiniji 820€...

 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imas ga na Amazonu za 650€ i dostavljaju u Hr.

Trenutno je 700€ sa nasim porezom i dostavom.

Znao je biti i nize, pa prati :)

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Na Amazon.de? Nisam u toku, jel se sad ne mora preko Mailbox.de više?
Vidim da je tamo 703€
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 22:25 (Klipson).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da Amazon.de

Samo je bitno da li dostavljaju na tvoju adresu, ako dostavljaju doći će (za njih ne trebaju nikakvi mailboxovi).

Ja sam kupovao neke kompomente preko njih (hard diskove i sl).

Pošto je to ipak u pitanju veliki monitor ja bi prije prijema snimio otvaranje kutije i provjeru da nije ekran razbijen u dostavi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 6:53 (evincar).
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mislim da ti preko mailbox.de ne bi ni dostavili monitor, oni imaju ograničenja po pitanju toga, službeno piše 21 inch max, e sad jedino ako se da dogovoriti sa njima onako sa strane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Doktor Rambaudi kaže...
Mislim da ti preko mailbox.de ne bi ni dostavili monitor, oni imaju ograničenja po pitanju toga, službeno piše 21 inch max, e sad jedino ako se da dogovoriti sa njima onako sa strane.

 Jedan kolega sa Forum.hr je probao grafu kupiti na Mailbox.de pa su ga zvali da ne moze vise zbog kao prevara...

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gledam ove oled 27"monitore.. Jel se zna uopće vrijeme dolaska na naše tržište? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gledam monitore za programiranje + gaming, pošto sam generalno 10+ sati dnevno na ekranu i znam imati glavobolje, prioritet mi je eye care. Malo sam istraživao po netu i dosta ljudi hvali ovaj:

https://www.mall.hr/monitori-27-ili-vise/samsung-odyssey-g7-s28ag700nu-gaming-monitor-71-1-cm-28-ips-4k-ultra-hd?gclid=Cj0KCQiAi8KfBhCuARIsADp-A56Fgmu8lY-_hMjp0LRDoF1WVSRhzE0uXAcvLhH9DT-FheZLL7_FGXwaAnI0EALw_wcB

Također BenQ se dosta spominje kao marka koja brine o eye careu.

Preporuke, iskustva?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Narucio sam ga, javim dojam kad stigne. Nadam se da ce to biti to! ;)

proudly refusing to obey authority
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

 

Tražim monitor do 250 eura. Nekakav best buy u tom rasponu cijene. Uglavnom mi koristi za svakodnevni rad, programiranje. Imala sam dosad multimonitor set up (2x DellP2419H), ali želim se prebaciti na jedan monitor. Bitno mi je da se oči ne naprežu previše.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2023 21:28 (SmurfetteLumen).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...

 Jedan kolega sa Forum.hr je probao grafu kupiti na Mailbox.de pa su ga zvali da ne moze vise zbog kao prevara...

 Zbog takvih situacija smo prek koju godinu imaju ukidanje dostave s Amazona (neki trgovci) u Hrvatsku. Ako se ne varam. Neće se više ljudi zezati s nama.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mozda nismo bili krivi mi, nego dostavnjaci?

defiant
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice