Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.430.462
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Momci gledam neki monitor da je minimum 30", da je što bolja slika, što bolji ekran i da ima barem 120hz. Na njemu bi se gejmalo ali i radilo. Budžet 2500, ne ide baš preko :/

 

Ovu su neki koje sam našao, imate li boljih prijedloga?

 

LG 31.5" 32GN650-B

 

Samsung 32" Odyssey, LC32G55TQWRXEN

 

Acer 31.5" Nitro XZ322QUSbmiipphx

 

AOC CQ32G2SE

 

LG UltraGear 32GN50R-B

 

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže...

Momci gledam neki monitor da je minimum 30", da je što bolja slika, što bolji ekran i da ima barem 120hz. Na njemu bi se gejmalo ali i radilo. Budžet 2500, ne ide baš preko :/

 

Ovu su neki koje sam našao, imate li boljih prijedloga?

 

LG 31.5" 32GN650-B

 

Samsung 32" Odyssey, LC32G55TQWRXEN

 

Acer 31.5" Nitro XZ322QUSbmiipphx

 

AOC CQ32G2SE

 

LG UltraGear 32GN50R-B

 

 Lg 32GN50R je samo FHD. LG 32GN650 je flat VA 2K, ostali su svi zakrivljeni VA. Ja bih birao GN650 jer ne volim zakrivljene, pogotovo za posao.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa.

Koji bi bio best buy oko 400€ 1440p monitor, primarno gaming. (6750xt grafa)

Gledam i ove ultra wide ali vecina su VA paneli a koliko vidim dosta ih ima taj ghosting/smearing. 

 

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tehpowa kaže...

Pozdrav ekipa.

Koji bi bio best buy oko 400€ 1440p monitor, primarno gaming. (6750xt grafa)

Gledam i ove ultra wide ali vecina su VA paneli a koliko vidim dosta ih ima taj ghosting/smearing. 

 

 

Hvala.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Q27G2S

2 godine
offline
Koji monitor kupiti

Mobis i Pevex imaju Xiaomi Mi 2k na akciji za 265 eura.

 

GSM Arena recenzija:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_2k_gaming_monitor_27_review-news-50383.php

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tehpowa kaže...

Pozdrav ekipa.

Koji bi bio best buy oko 400€ 1440p monitor, primarno gaming. (6750xt grafa)

Gledam i ove ultra wide ali vecina su VA paneli a koliko vidim dosta ih ima taj ghosting/smearing. 

 

 

Hvala.

 LG 27GP850, Gigabyte M27Q...

 

 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

narucio lg32GQ85X-B s amazona isto ko i gq850...600eura,onda kad dodje cemo vidjet jel sam se zeznuo ili ne..hahahah...onmda 32gn650 ide na bubanj

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

27" inch flat screen, najviše koristim za gaming i to isključivo fps-ovi i ponekad cyberpunk, 165 hZ naviše? ips? nekada se i radi na njemu, internet, office

g sync i amd compatible

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 11:41 (peacock).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Rezolucija? Max budžet?

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

1440p, sada imam 1040 pa idem na veću, budget max 500e

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

Kupujem novi monitor za posao jer mi je trenutni 27" premali. Razmisljam između dvije opcije. Prva je da kupim još jedan kakav sad imam (https://www.dell.com/ae/business/p/dell-p2719hc-monitor/pd), ali nisam siguran da li moj laptop uopće se može spojiti na 2 monitora pošto imam 1 USB C s koji je trenutno spojen u postojeći monitor, i da li je uopće dovoljno jak da radi na 2 monitora.

Druga opcija mi je 34" Ultrawide monitor i ono što trenutno mi je najizglednije je https://www.dell.com/ae/business/p/dell-p3421w-monitor/pd.

Ako ima tko kakvo mišljenje ili savjet svkaka vas molim za pomoć :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
peacock kaže...

1440p, sada imam 1040 pa idem na veću, budget max 500e

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Q27G2S

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
peacock kaže...

1440p, sada imam 1040 pa idem na veću, budget max 500e

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Q27G2S

mogu li pitati zašto si baš taj monitor odabrao za preporuku a ne npr LG 27GP850 ?

 

ne kužim se baš u monitore pa ne razumijem zašto je ovaj drugi toliko skuplji a paneli su (relativno) isti i oba nude podjednake performanse?

 

nije da se bunim, ova tvoja preporuka mi više financijski odgovara a i zadovoljan sam sa aoc, ovaj dosadašnji mi je bio isti samo 1040, samo želim znati razliku

 

btw hvala na preporuci

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
Tehpowa kaže...

Pozdrav ekipa.

Koji bi bio best buy oko 400€ 1440p monitor, primarno gaming. (6750xt grafa)

Gledam i ove ultra wide ali vecina su VA paneli a koliko vidim dosta ih ima taj ghosting/smearing. 

 

 

Hvala.

 LG 27GP850, Gigabyte M27Q...

 

 

pozz ekipa i ja sam u potrazi za monitorom, gejmer nekad bio, sad više ne, klasična kuća upotreba malo office i surf i gledanje video sadržaja, ali klinci igraju GTA V...

ugl prvo sam mislio uzeti 25" FHD Dell S2522HG 240Hz kao best buy opciju za 250€

Gledajući recenzije po yubitou skontao sam da se za tipa 100€ vise može uzeti 27" qhd i onda sam se krenuo dvoumiti tj. troumiti i koliko sam skontao vrte se ova dva - tj tri modela:
Gigabyte M27Q PRO (kojeg usput rečeno kod nas nema, samo obični model i to revizija 1.0) po cijeni od 350€
Dell Flat Panel 27" S2721DGF po cijeni od 450€ iako se razlika od 100+€ čini jako ne opravdana čak i u odnosu na obični model Gigabyte-a a ne pro koji sma ja tražio pa ne mogu naćiiHP X27q kao neki buđet model... po cijeni od cca 300€
ima li tko kakvu preporuku monitora od 27" do cca 350€ da je u rangu s ovima gore ili bolji ili da jednostavno odustanem i kupim Dell S2522HG 240Hz za 250€ i mirhvala

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
McNEKONTROLIK kaže...
Mad Ant kaže...
Tehpowa kaže...

Pozdrav ekipa.

Koji bi bio best buy oko 400€ 1440p monitor, primarno gaming. (6750xt grafa)

Gledam i ove ultra wide ali vecina su VA paneli a koliko vidim dosta ih ima taj ghosting/smearing. 

 

 

Hvala.

 LG 27GP850, Gigabyte M27Q...

 

 

pozz ekipa i ja sam u potrazi za monitorom, gejmer nekad bio, sad više ne, klasična kuća upotreba malo office i surf i gledanje video sadržaja, ali klinci igraju GTA V...

ugl prvo sam mislio uzeti 25" FHD Dell S2522HG 240Hz kao best buy opciju za 250€

Gledajući recenzije po yubitou skontao sam da se za tipa 100€ vise može uzeti 27" qhd i onda sam se krenuo dvoumiti tj. troumiti i koliko sam skontao vrte se ova dva - tj tri modela:
Gigabyte M27Q PRO (kojeg usput rečeno kod nas nema, samo obični model i to revizija 1.0) po cijeni od 350€
Dell Flat Panel 27" S2721DGF po cijeni od 450€ iako se razlika od 100+€ čini jako ne opravdana čak i u odnosu na obični model Gigabyte-a a ne pro koji sma ja tražio pa ne mogu naćiiHP X27q kao neki buđet model... po cijeni od cca 300€
ima li tko kakvu preporuku monitora od 27" do cca 350€ da je u rangu s ovima gore ili bolji ili da jednostavno odustanem i kupim Dell S2522HG 240Hz za 250€ i mirhvala

 Ocito ti je cijena primarna tako da uzmi najjeftiniji.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
peacock kaže...
ibme74 kaže...
peacock kaže...

1440p, sada imam 1040 pa idem na veću, budget max 500e

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Q27G2S

mogu li pitati zašto si baš taj monitor odabrao za preporuku a ne npr LG 27GP850 ?

 

ne kužim se baš u monitore pa ne razumijem zašto je ovaj drugi toliko skuplji a paneli su (relativno) isti i oba nude podjednake performanse?

 

nije da se bunim, ova tvoja preporuka mi više financijski odgovara a i zadovoljan sam sa aoc, ovaj dosadašnji mi je bio isti samo 1040, samo želim znati razliku

 

btw hvala na preporuci

 Ocito nisu isti... imas recenzije za oba pa pogledaj, netko hoce samo najjeftinije, netko sredinu, netko premium feeling/feature...

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mad Ant moras li stano dupli post i multipost raditi, ili?

 

Zasto ne koristis visestruko citiranje..?

 

Kad citam ovu temu, kao neka reklama MAD ant.   xD

defiant
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 8:33 (metallic).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Mad Ant moras li stano dupli post i multipost raditi, ili?

 

Zasto ne koristis visestruko citiranje..?

 

Kad citam ovu temu, kao neka reklama MAD ant.   xD

 Gdje vidis dupli post? Taj OCD je tvoj problem, a multiquote ne volim za ovakove teme gdje se specificno odgovara nekome za neki proizvod zbog trazenja kasnije i manjeg kaosa posto su postovi kraci, a ne spjevovi od pola strane sa X usera. Quote forum ionako vecinom sakrije, naspram Forum.hr gdje je sve prikazano pa moras stalno brisati stvari, pogotovo iritantno na mobitelu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 10:23 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo ti primjer samo s prosle strane, a tako je unazad vise manje stalno.

 

Ne pametuj s moj problem, tvoj problem. Ovo lici na spamanje.

Pozz

 

 

defiant
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 10:39 (metallic).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Evo ti primjer samo s prosle strane, a tako je unazad vise manje stalno.

 

Ne pametuj s moj problem, tvoj problem. Ovo lici na spamanje.

Pozz

 

 

 Nema nigdje niceg duplog, odgovoreno na njegova dva razlicita posta. Nakon par dana pogledao temu i odgovarao po redu.

 

Trollaš.

13 mjeseci
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo nakon upita o PC konfiguraciji na red je došao i monitor.

Preporuka monitor setup-a za uredski posao (bez gejminga) - single 34" curved ili dual kombinacija 27" + portrait 24"? Istovremeno imam otvoreno 5-6 prozora (word, excel, AutoCAD, fotografije...).

Trenutno koristim dva monitora i mislim da ću požaliti ako ih zamjenim jednim 34".

Konkretno gledao sam Xiaomi Curved 34" jer je cjenovno najpovoljniji (ali nisam ga uživo probao) a s druge strane probao sam Xiaomi 27" 2k u prijatelja i savršen je. Koliko je njegov panel lošiji od recimo LG UltraGear 27GP850?

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi, trazim novi 24-27inch monitor za oko 300€ (max 350€) na kojem bi koristio PC i PS5. Imate li neke preporuke za ovu cijenu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav , evo stigao mi je Monoprice Dark Matter 34 inca ,1500r je zakrivljenost , 3440x1440 rezolucija i 165hz . evo pored je za usporedbu 22 inca full hd monitor 60hz koji sam koristio 10 god.

Uzivo je razlika puno veca . Nemam nikakvih zamjerki , mislio sam da ce biti prevelik ali nije uopce.

Moj PC  
9 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
August kaže...

Pozdrav , evo stigao mi je Monoprice Dark Matter 34 inca ,1500r je zakrivljenost , 3440x1440 rezolucija i 165hz . evo pored je za usporedbu 22 inca full hd monitor 60hz koji sam koristio 10 god.

Uzivo je razlika puno veca . Nemam nikakvih zamjerki , mislio sam da ce biti prevelik ali nije uopce.

 I kako ti se čini zakrivljeni (predpostavljam igranje većinom)?

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

U igrama baš pristaje što je zakrivljen , sve izgleda više 3D , kao da si tamo (fps igre). A što se tiče normalnog korištenja  i surfanja po internetu , zakrivljen ekran meni uopće ne smeta  i sviđa mi se to što se može gledati bez ikakvih problema 3 otvorena prozora . Jedino što kod puštanja videa 16:9 formata bude prazan prostor sa lijeve i desne strane  ( kao na smartfonovima). Opcenito mislim da nisam pogrješio , koristim ga 5 dana i smatram da se ne bi više mogao vratiti na stari monitor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja koristim god i vise dana mi34 i nemogu vise gledat 16:9 monitore, a kamo li 4:3 kakvog smo imali do nedavno u firmi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

ja koristim god i vise dana mi34 i nemogu vise gledat 16:9 monitore, a kamo li 4:3 kakvog smo imali do nedavno u firmi...

 2 komada 2560x1440 su bolja za rad od 3440x1440, barem meni.

3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

Tražim neki monitor koji bi mi služio kao drugi monitor dok radim doma na laptopu, znači za imati otvoren browser ili neki dokument na njemu, i eventualno za gledanje filmova. Sad imam neki prastari 24" koji mi zauzima previše mjesta na stolu, tak da bi uzeo neki 22" 1080p. Trebam preporuke za neki best buy do 200 €.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, tražim 24'' 1080p 144Hz+ IPS monitor do 230€ otprilike. Monitor bi se primarno koristio za gaming.

 

Za oko su mi zapeli sljedeći modeli:

1. Gigabyte ‎G24F

2. AOC 24G2U 144Hz (stariji model) / AOC 24G2SPU 165Hz (noviji model)

3. Benq Mobiuz EX2510S

 

Koji od ova 4 modela odabrati? 

 

Može i preporuka nekog drugog u tom cjenovnom rangu.

Lp

2 Gigabyte G24F
6 AOC 24G2U
0 AOC 24G2SPU
0 Benq Mobiuz EX2510S
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 19:01 (Toxic1337).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Idem do nekih 300 eura za monitor i primarno mi je da ima 144 Hz radi povremenog gejminga jer vec imam jedan 4k@60Hz monitor. E sad sam nasao xiaomiev 27 inch IPS monitor i samsungov g5 32 inch VA. Oba su QHD, xiaomiev kosta 2100 a samsunog 2300 kn. 

Mene najvise zanima razlika izmedu tih panela i jel to nesto primjetno. Mene vise vuce veca dijagonala nego bolji panel cisto jer nisam uvjeren da cu to primjetit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice