Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.455.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Gdje se u Zagrebu može isprobati što više monitora? Naručio sam bio LG 27GN800-B ali sam ga morao vratiti jer mi užasno iritira oči nakon 10 minuta korištenja. Do sada sam koristio VA monitor pa mislim da mi možda IPS ne odgovara. Jel ima gdje izloženih monitora poput Samsung G7, Dell S2722DGM? Ne želim ni IPS odbaciti tako olako ako ne moram, pa bi i par drugih IPS isprobao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne bi ti trebalo iritirati oči niti va niti ips panel..Refresh rate si provjerio?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sve opcije koje monitor ima sam isprobao, čak i kalibrirao kolko tolko. Čitao sam da nekima smeta crveni fosfor koji neki modeli LG panela imaju, ali ovaj nema to.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Probaj vidjeti da li imaju izložene u HGspotu i Sancta Domenici i Linksu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 13:34 (evincar).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima!

 

Recite mi molim vas jel OK ovaj monitor https://edigital.hr/monitor/dell-p2314h-monitor-p256392 

 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 19:17 (Božoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hvala ti! Daj mi kaži pošto bi mi monitor služio kao sekundarni monitor za laptop, uzeo bih možda i sa višom rezolucijom. Dali se na laptop s intrgriranom grafikom i rezolucijom laptopa 1920 x 1080 Pixel, može prikčjučiti monitor sa jačom rezolucijom? Jel to pametno?? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Koji je laptop u pitanju (proizvođač i model)?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

2 su laptopa u pitanju..

 

hp 15s-eq3038 nm 6g1x9ea i ASUS X515EA-BQ511W na ovaj asus sam nadogradio još 8 gb memorije tako da i on ima 16gb ram.

 

PS: Ovaj tvoj monitor što ti imaš mi se sviđa i po cijeni i po karakkteristikama..

 

PS 2: Inače nisam gejmer, ne igram igrice ali želim što čišću i bolju sliku..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 10:28 (Božoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja sam na laptopu sa integrusom i ekranom 1080p uredno vrtio xiaomija 3440x1440

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Koji monitor kupiti

Da li možda netko tu na forumu ima ovaj model monitora uparenog sa nvidia grafičkom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 12:15 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Božoo kaže...

Hvala ti! Daj mi kaži pošto bi mi monitor služio kao sekundarni monitor za laptop, uzeo bih možda i sa višom rezolucijom. Dali se na laptop s intrgriranom grafikom i rezolucijom laptopa 1920 x 1080 Pixel, može prikčjučiti monitor sa jačom rezolucijom? Jel to pametno?? Hvala.

 Ako grafa na laptopu podrzava vecu rezoluciju...

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A kako to mogu znati?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Desni klik na desktopu--display settings-display resolution-padajuči izbornik sa popisom rezolucija koje možeš imati.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jucca kaže...
Božoo kaže...

Hvala ti! Daj mi kaži pošto bi mi monitor služio kao sekundarni monitor za laptop, uzeo bih možda i sa višom rezolucijom. Dali se na laptop s intrgriranom grafikom i rezolucijom laptopa 1920 x 1080 Pixel, može prikčjučiti monitor sa jačom rezolucijom? Jel to pametno?? Hvala.

 Ako grafa na laptopu podrzava vecu rezoluciju...

 

 pa ova koju sam napisao nekoliko postova prije..

 

To je naveća rezolucija doduše krajnje piše (preporučeno)???

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 14:58 (Božoo).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sve novije integruše podržavaju rezoluciju barem do 4k(60Hz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
evincar kaže...
Sve novije integruše podržavaju rezoluciju barem do 4k(60Hz).

 Znači moja koja je 60HZ nebi mogla vrtit ovaj monitor?  https://edigital.hr/monitor/lg-29wn600-w-29-fullhd-ips-219-freesync-hdr10-led-monitor-p766066?utm_source=nabava.hr&utm_medium=price-comparison&utm_term=766066&utm_campaign=nabava.net

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma moze ti vrtiti taj monitor (rezoluciju) koji si linkao.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Božoo kaže...

A kako to mogu znati?

 

Koji ti je model laptopa?

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, čitam preporuke zadnjih nekoliko stranica i vidio sam da se spominje ovaj https://eu.aoc.com/en/gaming/products/monitor/cq27g3su-bk/specification koji mi se čini zanimljiv al sam vidio i nekoliko komentara kako traže monitore koji isključivo nisu curved. Nisam nikad imao curved monitor pa me zanimaju iskustva, dal je ok za uredski rad od doma? Treba mi za mailove, web, pokoja linija koda al ništa previše zahtjevno. Na poslovnom laptopu je Intel 620 integrirana grafička. Za gaming mi baš i ne treba, pokrenem ponekad Football Manager, rijetko koje neke akcijske igre jer to igram na oledu sa PS5, privatni laptop ima gtx 1060. Ako ovaj AOC nije pak ok, slobodno preporučite nešto bolje za do tih recimo 200tinjak eura, više od 1800 koliko je ovaj AOC stvarno ne bi išao za uredski monitor. Čini mi se da bi ovo bila neka basic verzija koja nije gaming i nije curved https://eu.aoc.com/en/products/monitors/q27b3ma te je nekih 20ak posto jeftinija. 27" i 1440p su poželjni al ne i neophodni, može i 24"/1080p, curved mi je nebitno dal ima il nema. Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 15:22 (mijanB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jucca kaže...
RuskeGTT kaže...

ne vidim zasto ne bi bio i za gaming...

 

Zbog izraženog ghosting efekta. 

Ja ga nisam mogao prozvakat, i vratio sam ga nazad zbog toga najvise 

 Govori se o Xiaomi utrawide?

Ako je, koji bi onda bio s tim karakteristikama, a da nema ghosting?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja neznam o kakvom ghostingu vi pricate? igram i ne primjecujem nista, tako da mozes slobodno uzet takav, ako zelis toliko velikog i curved...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ghosting je "normalan" na VA panelima, i meni su oba zakrvivljena koje sam uzeo pa vratio nazad u ducan, bila užasna po pitanju toga. Vidis i u web browsanju, a kamoli ne igrama. 

Cak ni 165Hz na Huawei MateView GT 34" nisu pomogli. 

Ako ti ne vidis, to je super, volio da je i meni tako bilo, jer se ne bi tramakavao sa uzimanjem/vraćanjem vec treceg monitora u misec dana 😄

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

...ako zelis toliko velikog i curved...

 

17 mjeseci
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Razmatram kupnju monitora koji bih spojio na gaming laptop i (budućeg?) Playstationa 5.

Prvenstveno bih želio veći i ljepši ekran za singleplayer igre i gledanje filmova; između 27 i 42 inča.

 

Trik je tu tome da laptop (i5 9300H + 1660Ti) može vrtiti većinu igara između 60-144fps samo na 1080p,

dok bi idealan ekran za PS5 i Filmove bio 4K (144Hz); (iako je PS5 prošli mjesec dobio podršku za 1440p, ali bez VRR-a).

 

E sad nisam niguran koju tehnologiju (IPS/VA/OLED), rezoluciju (1440p/4K) i refresh rate (60/144) da uzmem; black friday je ovaj mjesec, a opcija je puno.

 

Neke od opcija:

LG G2, oled od 42", (najskupji izbor) 4k 144hz ekran je najmanje 6600kn;

Najjeftiniji 4K 144hz monitor bi bio Gigabyte m28U od 4500kn na amazon.de;

Monitori 1440p 144hz su oko 2.5-3k kuna;

i najjeftinija opcija: zajebi PS5; uzet neki 1080p ips monitor od 24" i odigrat playstation-ove portove igara na PC-u

(piratski bi ti naslovi došli i besplatno, ali niti playstation plus nije tako skup).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

Oba su HDMI 1.4, znaci 4K na 24/30Hz sto i nije neka sreca. Mozda za filmove.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jucca kaže...
Oba su HDMI 1.4, znaci 4K na 24/30Hz sto i nije neka sreca. Mozda za filmove.

 Daj mi objasni molim te šta znači 21/30Hz.  Spojio sam kućni tv čiija je rezolucija 4096 x2106 na 60Hz i radi.??

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

nije rekao da nece raditi nego da ce radti na 21/30Hz.

Možeš ti to spojiti i na 4K 144Hz monitor opet će ti se prikazivati max 30 sličica po sekundi.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Trazim neki monitor 2k za gaming, nadam se da ce biti neka akcija pa molim ako moze kakva preporuka. CPU Ryzen 5 3600, GPU 5600XT. Neki do 2500kn.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice