Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.251
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
vrinho kaže...

Ak hoćeš PS5 iskoristiti do kraja onda bi to bio neki 4k i HDMI 2.1.

Pikirao sam dugo Samsung Odyssey G70A 28'' i naletio nedavno na akciji direkt od Samsunga za 3200 kn, inače je cijena 5000 naviše. Skup ko vrag ali je za komp/PS5 vrh.

To je bila brutalna prilika...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Je, imali su akcije za puno artikala pa sam išao pogledati monitore i paf, odmah u košaricu i to je bilo to 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
vrinho kaže...

Ak hoćeš PS5 iskoristiti do kraja onda bi to bio neki 4k i HDMI 2.1.

Pikirao sam dugo Samsung Odyssey G70A 28'' i naletio nedavno na akciji direkt od Samsunga za 3200 kn, inače je cijena 5000 naviše. Skup ko vrag ali je za komp/PS5 vrh.

 

Daj me nemoj zezat da si ga po toj cijeni ubo. Ja sam prije par mjeseci uzeo za 4900 kn u Santi i još konto da je ok cijena.

Inače monitor mi je odličan za namjenu PS 5/komp. Prije nego sam ga kupio sam bio skeptičan da će biti premali za 4k, ali sada mi odlično paše.

Kao zamjerku bih naveo jedino loš HDR, ali tako je sva svim monitorima trenutno, jedino sam vidio da su neki OLED došli sa pravim HDR-om, a cijena prava sitnica. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 13:33 (lobotomac90).
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Lord_of_destruction kaže...

Došlo vrijeme za nabavku novog monitora, pa imam par dilema. Već par dana vrtim po internetu, ali što više gledam, više ni sam ne znam na koju opciju mi je najbolje ići. Konfa je ova iz potpisa, nekakav upgrade neće biti u dogledno vrijeme jer jednostavno nemam potrebe za tim, izvrašava svoj zadatak bez problema.

 

Koristi se za casual gaming (Warzone, CS GO, Diablo 3, single player FPS), uredski posao, švrljanje po webu, youtube. Buđet, a recimo 2000kn.

 

E sad, gledao sam sve i svašta, što više gledam, ne znam šta da uzmem. Nekakve smjernice su 27", 144hz, želja IPS, ali nije uvjet, i po mogućnosti da ima prilagodbu visine. Ima li smisla ići na 27" 1440p s obzirom da konfa ne može toliko potegnuti ili se držati 1080p? 1440p me privukao jer sam naletio na jednom shopu na Odyssey G5 27G55T za cca 2000kn (uz promo kod), ali pati me koliko se isplati na tako šta ići s obzirom na konfu koju imam. Od 1080p sam gledao doslovno sve i svašta, ima veliki izbor u tom cjenovnom rangu, e sad što je od svega toga best buy? AOC 27G2U?

 

Slušam savjete i prijedloge

 Ja sam bio na 27 incha 4k i prešao na 32 incha 4k, mislio sam da neće biti neke prevelike razlike u dimenzijama, kad ono više nego ugodno iznenadjenje, tak da neš fulat sa 27 2k ili 32 2k. Ali 1080p na 27 ili više nikako ne, nevjerojatno kolko se primjeti aliasing. Grafa će ti neke igre vrtit bez problema na 2k, istina bog teško da će ić baš do 144hz na 2k. A warzone na 2k možeš očekivat ultra detalji 60-70 fps.

 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LC27G55TQWRXEN&cod=&cdo=

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 13:56 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lobotomac90 kaže...
vrinho kaže...

Ak hoćeš PS5 iskoristiti do kraja onda bi to bio neki 4k i HDMI 2.1.

Pikirao sam dugo Samsung Odyssey G70A 28'' i naletio nedavno na akciji direkt od Samsunga za 3200 kn, inače je cijena 5000 naviše. Skup ko vrag ali je za komp/PS5 vrh.

 

Daj me nemoj zezat da si ga po toj cijeni ubo. Ja sam prije par mjeseci uzeo za 4900 kn u Santi i još konto da je ok cijena.

Inače monitor mi je odličan za namjenu PS 5/komp. Prije nego sam ga kupio sam bio skeptičan da će biti premali za 4k, ali sada mi odlično paše.

Kao zamjerku bih naveo jedino loš HDR, ali tako je sva svim monitorima trenutno, jedino sam vidio da su neki OLED došlo sa pravim HDR-om, a cijena prava sitnica. 

Na slici stoji 3338 kn ali stvarna je bila za 100 kn manje jer mi na kraju nisu ni zaračunali poštarinu, još jedan plus za Samsung.

Mjesec dana prije kupnje sam skoro uzeo sa Sancte ali rekao sam si da nedam toliko za monitor, na kraju srećom pa nisam. 

Meni je monitor predobar, jedino ima jedan mrtvi pixel ali ne predstavlja mi to problem.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 13:40 (vrinho).
15 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ma nije da ti ne vjerujem, nego ono predobra cijena stvarno. Ne znam jel ima pola godine kako sam ja kupio svoj za 4900 kn i to je tada bilo najjeftinije...sada vidim da ih se nađe za 200-300 kn manje bez problema, ali cijena ispod 3500 kn za taj monitor je no brainer za kupnju doslovno. 

Moj na sreću nema mrtvih piksela, ali mislim da bi ti dali i zamjenu bez problema...ako ti smeta naravno, ja sam na jednom monitoru imao pmrtvi piksel koji nisam niti primjećivao.

Jel ti držiš upaljen taj HDR? Ja sam ga upalio, ali sam ugasio Local dimming jer je s tim katastrofa, samo napuca brightness na max...iskreno s upaljenim HDR-om ne vidim neku razliku, ali volim čisto psihološki da je upaljen.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Upaljen mi je a sad ostale napamet ne znam, moram pogledati kad dođem doma. I u Nvidia control panelu uvijek imam neke postavke složene, složim si kako mi najbolje paše što se tiče slike od prve do zadnje opcije. Nikad ništa po defaultu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam si složio po RTINGS postavkama sve i samo upalio HDR bez local dimminga i to je to, izgleda super...ali palio gasio taj HDR više puta i meni to isto maltane, možda malo samo HDR zatamni sliku.

Jedino meni autoswitch ne radi uvijek kako treba pa manualno moram prebaciti s konzole na komp i obrnuto, i preko DP-a kada su spojeni zvučnici na monitor čuje se svako nekoliko krčanje neko, dok preko HDMI-ja nema taj problem. Čitao po netu o tome i ispada da je softverski nešto zbagano što se tiče DP-a i zvuka, te bi nadolazeći update trebao popraviti to, samo nikako da ga izbace još. Ako izuzmemo navedeno monitor je stvarno odličan za komp i konzole.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 14:37 (lobotomac90).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Bez obzira na grafu, ja bi uzeo 1440p. 1080p na 27" izgleda vec toliko lose da cinjenica sta ces nekad igrat na non-native 1080p rezoluciji nece sliku uciniti bitno losijom...

  hvala svima na preporukama...na kraju sam uzeo MI 2K Gaming 27" 165hz (trenutno ja na akciji u Linksu pa sam se malo protegao preko planiranog buđeta)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 22:12 (Lord_of_destruction).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz

 

Preporuka za monitor(e) 27-28", rezolucije 2560x1440, ne igram igre.

Cijena oko 2000kn (manje ako je moguce).

Treba imati mogućnost VESA stavljanja na stalak i sto tanje bocne rubove.

Pozeljna sto bolja i svijetlija slika.

 

Hvala

 

EDIT:


Da li ovako nesto valja:

 

https://iponcomp.hr/shop/proizvod/samsung-viewfinity-s6-27-ls27b610equxen/1992009?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.muziker.hr/lenovo-l27q-35-27?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 8:11 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
spasitelj kaže...

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

Bolje u kojem smislu? To je 27" 1080p sta je dno sta se tice ostrine, ovisi sta trazis od monitora...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
spasitelj kaže...

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

Bolje u kojem smislu? To je 27" 1080p sta je dno sta se tice ostrine, ovisi sta trazis od monitora...

 Mislim, bolje za te novce.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
spasitelj kaže...
ansha kaže...
spasitelj kaže...

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

Bolje u kojem smislu? To je 27" 1080p sta je dno sta se tice ostrine, ovisi sta trazis od monitora...

 Mislim, bolje za te novce.

Pa ovisi za sta ti treba monitor, ako si gamer i mislis da ti je ostrina nebitna, onda je to ok izbor. Koju graficku imas?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
spasitelj kaže...
ansha kaže...
spasitelj kaže...

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

Bolje u kojem smislu? To je 27" 1080p sta je dno sta se tice ostrine, ovisi sta trazis od monitora...

 Mislim, bolje za te novce.

Pa ovisi za sta ti treba monitor, ako si gamer i mislis da ti je ostrina nebitna, onda je to ok izbor. Koju graficku imas?

 Grafička Asus EX-RX570-O4G, monitor je malcu za igre, ali ako ima za te novce bolje, uzeo bih to bolje, bitno je da ima zaštitu za vid i da nije ispod 27"

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 15:22 (spasitelj).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
spasitelj kaže...
ansha kaže...
spasitelj kaže...
ansha kaže...
spasitelj kaže...

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

Bolje u kojem smislu? To je 27" 1080p sta je dno sta se tice ostrine, ovisi sta trazis od monitora...

 Mislim, bolje za te novce.

Pa ovisi za sta ti treba monitor, ako si gamer i mislis da ti je ostrina nebitna, onda je to ok izbor. Koju graficku imas?

 Grafička Asus EX-RX570-O4G, monitor je malcu za igre, ali ako ima za te novce bolje, uzeo bih to bolje, bitno je da ima zaštitu za vid i da nije ispod 27"

Preslaba je to grafa da bi iskoristio kako treba 240hz monitor, radje uzmesneki jeftiniji 144hz ili malo dodas za 1440p 27" monitor..

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
spasitelj kaže...
ansha kaže...
spasitelj kaže...
ansha kaže...
spasitelj kaže...

Pozdrav. 

Za ove novce, dali je ovo ok? Ili ima nešto bolje? 

 

DELL Alienware AW2720HFA

Bolje u kojem smislu? To je 27" 1080p sta je dno sta se tice ostrine, ovisi sta trazis od monitora...

 Mislim, bolje za te novce.

Pa ovisi za sta ti treba monitor, ako si gamer i mislis da ti je ostrina nebitna, onda je to ok izbor. Koju graficku imas?

 Grafička Asus EX-RX570-O4G, monitor je malcu za igre, ali ako ima za te novce bolje, uzeo bih to bolje, bitno je da ima zaštitu za vid i da nije ispod 27"

Preslaba je to grafa da bi iskoristio kako treba 240hz monitor, radje uzmesneki jeftiniji 144hz ili malo dodas za 1440p 27" monitor..

 Ako može koji link za obje opcije, bio bih zahvalan.

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
djigibao kaže...

Pozz

 

Preporuka za monitor(e) 27", rezolucije 2560x1440, ne igram igre.

Cijena oko 2000kn (manje ako je moguce).

Treba imati mogućnost VESA stavljanja na stalak.

 

Hvala

 

EDIT:


Da li ovako nesto valja:

 

https://iponcomp.hr/shop/proizvod/samsung-viewfinity-s6-27-ls27b610equxen/1992009?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.muziker.hr/lenovo-l27q-35-27?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima netko neki savjet za mene mozda?  

Trebao bi naruciti nasto za 2-3 dana.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, pozdrav!

 

Nedavno sam složio novu konfiguraciju (Asus Rog Strix 3080 TI) i sad si želim kupiti neki 4K monitor za gejmanje. Pošto preferiram igre poput npr. Witcher 3, WoW, ESO itd., idem na ljepotu slike. Zato gledam OLED-e, no slobodno mi preporučite alternativu.

 

Nastavno na temu, gledam ASUS ROG Swift PG42UQ, navodno tek treba izaći, no našao sam ga na www.ldlc.com (i to "in stock", ne neki "pre-order"). Pa me zanima što mislite o tome modelu te jel itko imao iskustva s LDLC-om. Cijena nije problem (u granici razuma), no npr. radije bih ovaj spomenuti koji navodno košta oko 1600 eura, nego npr. ASUS ROG Swift PG32UQX, koji je IPS i duplo skuplji.

 

Dakle, vaša preporuka za 4K gaming monitor do recimo 3000 eura (preferiram OLED, no sve uzimam u obzir), općenito gledano te u odnosu na dva gore spomenuta.

 

Hvala unaprijed na savjetima!

 

EDIT: Znam da LDLC ne dostavlja u Hrvatsku, to mi odgovara (u odnosu na to kamo dostavlja).

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 21:47 (glas_razuma).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može neka preporuka monitora od 32''  ->  mora biti 4k za nekih 3000 kn te stalkom podesivim po visini.

 

Pronašao sam samo ova dva modela - AOC u32p2 (link) i Samsung ls32a800nmuxen (link).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
djigibao kaže...

Pozz

 

Preporuka za monitor(e) 27-28", rezolucije 2560x1440, ne igram igre.

Cijena oko 2000kn (manje ako je moguce).

Treba imati mogućnost VESA stavljanja na stalak i sto tanje bocne rubove.

Pozeljna sto bolja i svijetlija slika.

 

Hvala

 

Mislim da je odluka pala na Philips 27E2FA pa ako netko ima neka saznanja (za/protiv) o ovome monitoru neka javi (ili ako postoji bolja kupnja).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka za monitor pretežitom za gaming 90%

 

Uvjeti

27 inča

1440p rezolucija

Cijena nije bitna bitan je dobra monitor.

Npr. Ako je 300eura da toliko i vrijedi a može i 700e 

Htio sam rec da pare nisu bitne.

I naravno da nije zakrivljen.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...
ansha kaže...
RuskeGTT kaže...

 ionako ljudsko oko ne raspoznaje bas frekvencije preko 40-50 hz...

Jesmo humoristicni ili ozbiljni?

 ja sam ozbiljan, a neznam sta svi nasjedate na te komercijalne fore 120 144 165 240hz itd kad je znanstveno dokazano da ljudsko oko ne vidi preko tih 40-50-60hz, ovisi o individuu i ne cuje iznad 20khz, a izreklamiraju se razni zvucnici sa frekvencijama na papiru, a koje u stvarnosti nista ne znace...

 omg prijatelju... garantiram ti da svako ljudsko biće vidi razliku, i to ogromnu razliku između 60hz i 120hz...dovoljno je samo mrdati mišem po desktopu u jednoj pa u drugoj frekvenciji, biti će preočito.

 

Ok mozda ljudsko oko ne vidi razliku od 50hz na gore kada gledamo u stvarnost, ali stvarnost je kontinuirana (bar za ljudska osjetila), ne osvježava se u 60/120hz kao monitor...i zbog toga kada gledaš u monitor imaš neslaganje u osvježavanju slike ljudskog oka i osvježavanju slike monitora (jer svaki puta kada nisu u "syncu", a to je često, jednostavno ćemo izgubiti taj frame i dobar dio fluidnosti)..i zbog tog neslaganja (de-synca oka i monitora) se primjete i veće frekvencije na monitoru od 60hz, jer se smanjuje broj izgubljenih frame-ova koje krajnja svijest percipira (jer što je više frame-ova po sekundi na monitoru, to ih je više i u sync-u sa okom).

(ovo sve djelomično nagađam mada mi se čini da sam nekad negdje to čitao, ali bez obzira na to, razlika se primjeti)

 

p.s. sorry što sam late to the party

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 20:53 (AFARON).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nemampojma1 kaže...

Može preporuka za monitor pretežitom za gaming 90%

 

Uvjeti

27 inča

1440p rezolucija

Cijena nije bitna bitan je dobra monitor.

Npr. Ako je 300eura da toliko i vrijedi a može i 700e 

Htio sam rec da pare nisu bitne.

I naravno da nije zakrivljen.

 

https://www.nabava.net/monitori/lg-27gn850-b-monitor-cijena-ips-27-16-9-120822821

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Nemampojma1 kaže...

Može preporuka za monitor pretežitom za gaming 90%

 

Uvjeti

27 inča

1440p rezolucija

Cijena nije bitna bitan je dobra monitor.

Npr. Ako je 300eura da toliko i vrijedi a može i 700e 

Htio sam rec da pare nisu bitne.

I naravno da nije zakrivljen.

 

https://www.nabava.net/monitori/lg-27gn850-b-monitor-cijena-ips-27-16-9-120822821

 

Jel to onaj sto je non stop bio preko i oko 3000?

 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Yup

10 godina
online
Koji monitor kupiti

Jedna od meni osobno boljih monitora 2k reze

Jednostavno ima prekrasnu sliku

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Koji monitor kupiti

Poprikično dobra cijena i oke monitor

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Silent horror1992 kaže...

 

2100kn je.

Al.vidim da je na idealo.de to regularna cijena u svin dućanima većinom.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice