Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.808
|
čitano: 4.425.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...
quickr kaže...
Mortiis kaže...

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-smart-monitor-m7-32-zoll-uhd-60hz-va-hdr10-wlan-bluetooth-schwarz-ls32am700uuxen-1821728.html

šta kažete na ovaj monitor?
vidim da je

''32
4k
nije zakrivljen ekran
16:9

znaci sve 4 stvari koje su mi bitne..e sad kvaliteta slike? to me najvise zanima (ne treba mi za igranje igrica, nego editiranje videa, gledanja svag zivog u 4k itd...znaci izuzetno mi je bitno da je slika kvalitetna)

 1. odeš na youtube

2. upišeš model monitora + review

3. ????

4. Profit

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ls32am700uuxen+review

 

 

1. jesam

2. jesam

3. DA NIJE CURVED

4. ?

 

ti nekakvi reviewi po yt mogu cesto biti subjektivni +  ja nemogu preko reviewa vidjeti koliko je slika kvalitetna

 Profesionalni review kanali su subjektivni pa si došao na forum po objektivne komentare? hahahah... ok

 

A preko teksta na forumu možeš vidjeti koliko je slika kvalitetna? Ili ako ti Branislav iz Mrduše Donje kaže da je njemu slika super, to automatski znači da će i tebi biti?

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

idi vrati se na moj post pa procitaj sta sam PITAO, umjesto se preseravat od prvog trenutka

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-smart-monitor-m7-32-zoll-uhd-60hz-va-hdr10-wlan-bluetooth-schwarz-ls32am700uuxen-1821728.html

šta kažete na ovaj monitor?
vidim da je

''32
4k
nije zakrivljen ekran
16:9

znaci sve 4 stvari koje su mi bitne..e sad kvaliteta slike? to me najvise zanima (ne treba mi za igranje igrica, nego editiranje videa, gledanja svag zivog u 4k itd...znaci izuzetno mi je bitno da je slika kvalitetna)

 https://www.bug.hr/recenzije/philips-328e1ca-isplativi-4k-velikog-formata-14682

4k monitor od ovoga s mizerno boljom slikom češ platiti barem 1000€. Sad kolika ti kvaliteta treba i na čemu si do sad izbrusio svoje iskustvo to neznam, ja imam sličan nešto skuplji model s boljim podesivim postoljem, tilt i ravnim ekranom i prezadovoljan sam, inače se bavim foto obradom pa mi je trebao donekle kalibriran monitor, Philipsovi modeli čak dolaze s kalibracijskim listom.

Ovaj ti ja imam:

https://m.hexus.net/tech/reviews/monitors/114515-philips-brilliance-328p6vjeb/?page=6

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 22:47 (Boris grozni).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

ako bi morao ispljunit 1000€ za nesto mrvicu bolju sliku, onda mislim da mi to i nije bas nesto isplativo...tako da bi onda i mogao mozda ovaj uzet u obzir

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

ako bi morao ispljunit 1000€ za nesto mrvicu bolju sliku, onda mislim da mi to i nije bas nesto isplativo...tako da bi onda i mogao mozda ovaj uzet u obzir

 U dosta recenzija imaš mjerenja tako da nemaš straha.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo meni stigao Dell s2721dgf, znači vrhunski monitor, baš sam iznenađen da je ovako moćno. nema mrtvi pixela i backlightbleed je 0% baš nigdje ga nema.

 

Hvala i vama forumašima PUNO, jer ste mi preporučili baš vrhunski monitor.

Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

da smeta mi curved itekako...tako da to izbjegavam u sirokom luku...

 Pozz, mogu li pitati zasto ti smeta zakrivljenost? samo zbog estetike ili ima nesto?

Spija
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
SPIJA kaže...
Mortiis kaže...

da smeta mi curved itekako...tako da to izbjegavam u sirokom luku...

 Pozz, mogu li pitati zasto ti smeta zakrivljenost? samo zbog estetike ili ima nesto?

 jednostavno ne volim jbg...

meni to izgled npr kao da citas novine pa ih lagano savijes rukama i onda citas...mozda se to tako nekom ne cini , ali jbg meni je tako i zato ih izbjegavam

volim da je ekran ravan

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor od ova dva za uredski posao, office programi, Auto CAD, programiranje.....

LG 34WN750-B

BENQ PD3200Q

 

Može i prijedlog nekog drugog modela.

 

 

9 LG 34WN750-B
0 BENQ PD3200Q
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav. Kupujem novi monitor, vecinom za gledanje filmova, iptv, net, video edit i tu i tamo kakvo tipkanje.

Bacio sam oko na ovaj BENQ 27" EW2780, ima li ga tko pa da mi moze iz prve ruke reci da li valja?

Ili ovaj PHILIPS 272E1GAEZ, malo je skuplji, 144 Hz ali mislim da mi to nije ni bitno, za ono za sto cu ga koristiti.

Hvalaa

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

pozz ljudi, razmisljam o kupnji Dell S3220DGF, dali ga netko ima? ili preporuka za nesto bolje ako postoji u tom cijenovnom rangu, hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok.

 

Imam grafički tablet (monitor po kojem se crta) Huion Kamvas 13, koji ima USB-C izlaz. Gledam kupit monitor koji na sebi ima USB-C s Pover Deliverijem.

 

Da li je to dovoljno, tj isto kao da ga uštekam u komp (tj u grafičku), da li taj USB-C koji je u monitoru dovoljan? Grafička ima samo HDMI, nema DisplayPort. 

 

Tnx.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:29 (sektor).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sto kazete na ovaj monitor? Cijena i karakteristike?

Ne razumijem se pretjerano u monitore al po ovim najosnovnijim specifikacijama izgleda jako dobro za ovu cijenu. 

Monitor bi sluzio za 3d modeliranje i ponekad neka igra, film, internet.

 

https://www.links.hr/hr/monitor-27-philips-272e1gaez-va-144hz-1ms-300cd-m2-3000-1-crni-100300677

 

Ako ima nekih zamjerki ili mozda bolja opcija u rangu 200kn gore dole, prihvacam savjete.

 

 

0 Dobar izbor
2 Los izbor
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

https://www.nabava.net/search.php?q=AOC+monitor+Q3279VWFD8

 

Mislim da ti je ovo bolji izbor za 3D modeliranje, a bome i multimediju.

 

EDIT: Dodajem ti link na review od tog modela.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 22:55 (herrklisch).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dal postoji kakav ok HDR monitor, 32'', služio bi za PC, ali gaming prvenstveno na PS5 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zabranjeniples kaže...

Dal postoji kakav ok HDR monitor, 32'', služio bi za PC, ali gaming prvenstveno na PS5 ?

 Dell S3221QS, Philips 328E1CA...

 

4kHDR okej input lag, 60 Hz, Freesync i zvucnici na oba. 

 

Philips ima mrvu bolji gamut, ali Dell ima sluzbeno HDR i USBove ako se ne varam.

 

 

Inace imas bitno skupljih 32 4k sa IPS itd, ali nijedan nema vise od 60 Hz.

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

mozda malo glupo pitanje, ali da razbim nedoumicu.. iako vidim po netu da bi trebalo funkcionirati..

rtx 20xx/10xx/30xx rade na freesync monitoru, mislim u smislu kao da radi freesync?

 

znam da nvidija koristi gsync sa gsync monitorima.. imam aoc 24g2u, pise tu da radi.

 

I pitanje, ako radi, da li radi kako spada ili?

Ili je bolje kupiti amd grafu za freesync monitor?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji ultrawide? Trenutno cijena uopće nije važna.

34" AOC CU34G2X vs 34" XIAOMI MI CURVED

6 AOC CU34G2X
9 XIAOMI MI CURVED
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

gledao sma malo reviews na youtube u razlikama IPS i VA, ali jbg nije mi to to dok ja to svojim okom ne vidim uzivo...

koliko je stvarna razlika u samoj kvaliteti slike? jel to neka mala razlika ili se vidi bas podosta?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tražim prijenosni 13-15 inčni monitor s touchscreenom. Ima ko kakvu preporuku?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

sad mi se jedno pitanje nametnilo samo po sebi

 

monitori ips rulez

 

tv oled rules

 

zasto na mb npr ips sucks? 

I zasto nema oled monitora? 

Ili ako ima kako to da oni nisu top? 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
R3nchi kaže...

sad mi se jedno pitanje nametnilo samo po sebi

 

monitori ips rulez

 

tv oled rules

 

zasto na mb npr ips sucks? 

I zasto nema oled monitora? 

Ili ako ima kako to da oni nisu top? 

 zato jer nebi nitko kupovao  skupi oled za koristenje na kompu gdje su non stop staticki elementi.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

gledao sma malo reviews na youtube u razlikama IPS i VA, ali jbg nije mi to to dok ja to svojim okom ne vidim uzivo...

koliko je stvarna razlika u samoj kvaliteti slike? jel to neka mala razlika ili se vidi bas podosta?

Razlika je velika sto se tice dubine crne, u korist VA panela. No boje VA panela nisu precizne kao kod IPS-a i vuku na zagasite tonove.

Uz to ono sto mene odbija od VA panela je Black smearing, odnosno zamrljanje crne boje pri naglim pokretima.

 

Na prvom videu imas jedan do drugog VA i IPS u igricama pa pogledaj o cemu se radi:

 

 

a na drugom je skrolanje teksta, tu se jos bolje vidi koliko VA zamrlja:

 

https://imgur.com/gallery/CJ3wEYt

 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Na kvalitetnom va panelu boje su življe nego na ips, upravo zbog jačeg kontrasta, slično kao na oledu. Zagasite su na starijim va panelima koji su imali puno slabiji raspon boja, a i taj black smearing i ghosting su manje izraženi na novijim panelima, iako su i dalje vidljivi, pogotovo u najgorem scenarija bijelih slova na crnoj pozadini.
Va je dosta napredovao zadnjih godina, ips je nažalost nazadovao u jeftinim panelima (puno je češći bleed, gliw i ostala isijavanja kod jeftinih ips panela) i razlika je dosta manja za ono što se gleda kod gejmanja nego prije.
Uglavnom, za filmove i grafički zahtjevnije igre gdje visoki fps ne igra ulogu va je bolji izbor. Za obradu fotografija gdje je točnost (ne živost) boja bitna, te za mp brze igre gdje je bitniji fps od grafike, ips je bolji izbor. Općenito, kome baš smetaju isijavanja va je bolji (osim zakrivljenih modela koji imaju iste probleme kao ips), kome smeta i malo ghostinga bolji je ips, oba imaju svoje prednosti i mane koje svatko vidi dosta subjektivno
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poštovani

 

Potrebana mi je preporuka monitora do 4500 kn. Prošli je bio m27q pa ta bude bolji od toga i da ima 10 bit boja ako nije problem.

Za igre je uglavnom, Witcher, Prey, Persona, Wow itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Point-X kaže...

Poštovani

 

Potrebana mi je preporuka monitora do 4500 kn. Prošli je bio m27q pa ta bude bolji od toga i da ima 10 bit boja ako nije problem.

Za igre je uglavnom, Witcher, Prey, Persona, Wow itd...

 samsung odyssey g7, fantastičan monitor sa svim prednostima brzog va panela i gotovo pa izostankom uobičajenih mana va panela, plus je g-sync certificiran za nevidiju

jedini je problem zakrivljeni panel, što ti možda neće odgovarati, a možda ti bude i pasalo

Samsung Odyssey G7 Review - RTINGS.com

 

SAMSUNG ODYSSEY G7 - najniža cijena (nabava.net)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 samsung odyssey g7, fantastičan monitor sa svim prednostima brzog va panela i gotovo pa izostankom uobičajenih mana va panela, plus je g-sync certificiran za nevidiju

jedini je problem zakrivljeni panel, što ti možda neće odgovarati, a možda ti bude i pasalo

Samsung Odyssey G7 Review - RTINGS.com

 

SAMSUNG ODYSSEY G7 - najniža cijena (nabava.net)

 Puno hvala na savjetu. Ipak mi je prevelik monitor, 27' bi mi bilo fantastično.

Zbunjen sam između IPS, VA i TN displaya. Po netu svašta nalazim i još sam zbunjeniji.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Point-X kaže...

 Puno hvala na savjetu. Ipak mi je prevelik monitor, 27' bi mi bilo fantastično.

Zbunjen sam između IPS, VA i TN displaya. Po netu svašta nalazim i još sam zbunjeniji.

 pa dao sam ti link na nabavi za 27'' model, ovaj 32'' je skuplji

recenzija je samo radi toga da vidiš kakav je jer i sami recenzenti kažu da vrijedi i za 27'' model

 

EDIT

što se tiče razlika u panelima, baci oko na komentare malo iznad tvojeg pitanja, objašnjavaju ti po čemu se razlikuju i koji trebaš gledati za svoje potrebe

ovaj tn panel zaboravi, to je stara tehnologija s lošom slikom, katastrofa kutevima gledanja i jedinom prednosti brzog panela koji nije problem niti na ips, a ne previše niti na va panelima

upravo samsung odyssey ima odlične karakteristike u brzini odziva, što je inače slabija točka va panela, a zadržava druge kvalitete - kontrast i odlične boje

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 22:35 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Point-X kaže...

 Puno hvala na savjetu. Ipak mi je prevelik monitor, 27' bi mi bilo fantastično.

Zbunjen sam između IPS, VA i TN displaya. Po netu svašta nalazim i još sam zbunjeniji.

 pa dao sam ti link na nabavi za 27'' model, ovaj 32'' je skuplji

recenzija je samo radi toga da vidiš kakav je jer i sami recenzenti kažu da vrijedi i za 27'' model

 Super, pa ćoraviji sam nego sam mislio 😥.

Hvala kolega.

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, dvoumim se između ova 2 monitora te bih trebao preporuku za odabir monitora koji bi služili za gaming:

 

1. Acer monitor KG251QJbmidpx, TN, 144Hz, 1ms, HDMI, DP 

 

2. Acer monitor Nitro XV240YPbmiiprx, IPS, 165Hz, 2ms, Pivot, HDMI, DP, zvučnici

 

Ovaj drugi je skuplji za 70kn. Ako ne jedan od ova 2, može preporuka do 1450kn. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice