Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Jel imas grafu za 1920x1080? Ak da onda donekle 27 i moze proc,ak ne onda po meni nikako

Imam grafičku tako da sam pokriven s tim dijelom.

Preporuke, 24" ili 27"?

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam imao i 24 i 27 fhd..i meni je bilo ok za mene. .sad sam na 27 qhd i odlicno je...najbolje da si vidis kod nekog fhd na 27 pa odlucis..ak se mozes produzit do 1500-600 probaj vidjet mislim da ima neki aoc ili philips qhd 60hz ili 75..to bi bilo najbolje 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:27 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Ja sam imao i 24 i 27 fhd..i meni je bilo ok za mene. .sad sam na 27 qhd i odlicno je...najbolje da si vidis kod nekog fhd na 27 pa odlucis..ak se mozes produzit do 1500-600 probaj vidjet mislim da ima neki aoc ili philips qhd 60hz ili 75..to bi bilo najbolje 

Svjestan sam da je 27" QHD najbolji izbor i najjeftiniji u tom rangu je Acer V277UBMIIPX (cca. 1700kn).
Realnija opcija mi je 27" FullHD, ali opet kako dosta provodim pred računalom ne želim baš imati problema sa očima. 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zato sam ja se i prbacio na qhd na 27..ak se mozes protegnut uzmi qhd ak ne odi na 24hd..ali nek jos netko ti savjetuje kako je 27 hd..ja sam bio samo 2 mjeseca na 27 hd

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Razmišljam kupiti ovo https://www.links.hr/hr/monitor-23-8-aoc-24g2u5-75hz-1ms-250cd-m2-80-000-000-1-zvucnici-pivot-crni-100300489
Kolko je taj "bolji" od dell p2419h. Znam da pitam preopcenito, al aj zanima me subjektivno nečije mišljenje ko se dobro razumije u to. Čitam po netu da je aoc na tom gore modelu ubacio neki drugi panel, odnosno brend panela. Najbitnija stavka kod monitora mi je svjetlina, mislim najbitnija.. Ovo drugo sve nekako se naviknem. Prošli monitor mi je imao slab brightness, doduše to je stari lcd bio. Kakav je brightness na ovom u2419h? 

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 5:38 (sage).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...

Razmišljam kupiti ovo https://www.links.hr/hr/monitor-23-8-aoc-24g2u5-75hz-1ms-250cd-m2-80-000-000-1-zvucnici-pivot-crni-100300489
Kolko je taj "bolji" od dell p2419h. Znam da pitam preopcenito, al aj zanima me subjektivno nečije mišljenje ko se dobro razumije u to. Čitam po netu da je aoc na tom gore modelu ubacio neki drugi panel, odnosno brend panela. Najbitnija stavka kod monitora mi je svjetlina, mislim najbitnija.. Ovo drugo sve nekako se naviknem. Prošli monitor mi je imao slab brightness, doduše to je stari lcd bio. Kakav je brightness na ovom u2419h? 

 Aoc 75Hz ima dobre boje i kontrast. Moze se svjetlina nastimati.

Mana mu je da zna bit mrtvih piksela, rekao bi nesto cesce od prosjeka. Ako dobijes cist primjerak bez toga mozes biti zadovoljan. 

Navedeni dell ne znam pa ne mogu komentirati. 

 

Sto se tice zamjene panela, izgleda da taj zamjenski panel uopce nije los. Dapace neke stvari su i bolje, ali je ipak AOC objavio da ce u novim serijama biti iskljucivo prijasnji panda panel. Zamjena je isla za 144 Hz model, a da li je s tim obuhvacen i ovaj 75 Hz stvarno ne znam. Razlika u cijeni između ova 2 modela je 300-400 kuna.

 

 

 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

kakav je ACER Nitro EI322QURPbmiippx, VA, 165Hz, zakrivljen 1500R

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
suixilak kaže...

 ali opet kako dosta provodim pred računalom ne želim baš imati problema sa očima. 

 Imat ćeš problema, ma koji monitor odabrao i kupio. Biologija je neumoljiva. Gledaj što manje u monitor i odmaraj oči. Pusti što drugi pišu i kažu, kada dođeš u neke godine, stvari idu nnizbrdo. Je, javit će se netko i napisati da je vršnjak Jože Manolića i da ne nosi naočale, ali takvima ti ja ne vjerujem.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na savjetu. Sve sam razumio, one videe sam već dobro pregledao na YouTubeu i prije. Ok znači taj aoc ima manu da bude često mrtvih pixela. Kolko je to dozvoljeno da bi se tražio novi ako nakon se kupnje se ustanovi da ima toga. Nisam kupovao monitor deset godina skoro, ne znam koja su pravila danas za tipa te mrtve pixele i općenito koji su uopće kvarovi na tim novijim monitorima općeniti. 

Ovo za svjetlinu, da htio bi dobro osvjetljenje na monitoru, boje ne moraju biti ekstra. Čitao sam recenzije ta dva monitora koja sam spomenuo gore, ovaj aoc je malo bolji od dell-a, ima više vrijednosti nits-a, pri mjerenju.

Uglavnom koji monitor kupit za 1500kn plus cca 50kn gore dole. Mislio sam za 1000kn, al et ako se isplati dati 500kn više onda bi to i napravio, pa ako može neki prijedlog. Kakav je dell p2419h po pitanju slike općenito spram recimo tog u2419h ili aoc 24g2u. Taj 144hz je isto nekih 1500-1600kn. Jel bolje taj aoc 24g2u5 nego dell, ove gore koje sam spomenuo. 

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 17:18 (sage).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...

Hvala na savjetu. Sve sam razumio, one videe sam već dobro pregledao na YouTubeu i prije. Ok znači taj aoc ima manu da bude često mrtvih pixela. Kolko je to dozvoljeno da bi se tražio novi ako nakon se kupnje se ustanovi da ima toga. Nisam kupovao monitor deset godina skoro, ne znam koja su pravila danas za tipa te mrtve pixele i općenito koji su uopće kvarovi na tim novijim monitorima općeniti. 

 najbolje ti je uzeti preko webshopa, paziti malo kad raspakiravaš i ne skidati zaštitne naljepnice

za kupnju na daljinu (webshop) imaš 14 dana rok za povrat robe bez ikakvog objašnjavanja i razloga

zato kupiš tako, isprobaš i boli te kuki za politiku oko mrtvih pixela, ako ih nema - zadržiš, ako ima - vraćaš

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pa da to sam tako i mislio. Samo ne znam koji bi, dell ili aoc. Vjerojatno ono što mi se svidi preko tih review-ova preko YouTubea koje pogledam. Al eto opet pitam tu za stručniji savjet, jel nisam u toku sam tim novim stvarima.
Koju preporuku imaš za web shop, možda recimo ekupi. Vjerujem da je to sve isto bez obzira na koju trgovinu izaberem. Taj rok od 14 dana jel.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 17:27 (sage).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rok je 14 dana za bilo koju trgovinu u hr, mislim da i za bilo koju iz eu, ali obavezno mora biti kupovina 'na daljinu', ako kupiš u trgovini pravilo ne vrijedi i onda ovisiš o dobroj volji trgovca, broju mrtvih piksela, procjeni servisa... u name it.
A što se tiče odabira, jbga, nisam imao niti jedan od njih i najbolje se 'posavjetovat' s recenzijama
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

To sa pikselima zna bit politika samo takva, ono npr.priznaju jamstvo ako imas 2 po kvadratnom cm ili 5 ukupno, takve stvari znaju biti. Ako je manje od toga smatra se ispravnim. Ovisi koji je proizvođac, imaju razlicitu politiku.

 

Procitao sam na redditu da u USA AOC prizna zero pixell policy, znaci nula dozvoljeno. Ne znam da li je tocno, mozda i nije tako, ali u HR to sigurno nije tako. Dell je isto skloniji kupcima u USA ako dođe do povrata nego u HR. 

 

Ali zasto bi pristao na makar 1? Uzmi na daljinu i vrati u roku 14 dana.

Treba imati srece, kupnja monitora danas je za kupca lutrija. Ni pravila za hrvatsko trziste ne idu na ruku kupcima.

 

Model od 144Hz je za igranje i hardware koji to moze iskoristit. Za svakodnevni rad bi 75Hz bilo sasvim dobro. FHD je za velicinu 24 dovoljno, ali za 27 bi trebalo ici na QHD. 

Dell je svakako zvucnije ime od AOC, međutim tko zna kakav im je pojedini model.

 

Nazalost 27 QHD koji nesto valja kosta preko 2000 kn, sto je prakticki duplo od ovog 24 AOC 75Hz.

Vidio sam da se ljudi zale na bleed i na dell 27 dgf koji je preko 3000 kn.

 

 

 Za web shop vidi na temi o shopovima kakva su iskustva drugih korisnika

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 19:08 (texas.bug).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kolko vidim aoc 24g2u se više ne može nigdje naći. Jel to što je zastarjeli model ili nešto drugo u pitanju. Ima samo aoc 24g2u5.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može neka preporuka za monitor za gaming do 24", i cca 1500Kn? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 17:29 (FranjoForel).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Kolko vidim aoc 24g2u se više ne može nigdje naći. Jel to što je zastarjeli model ili nešto drugo u pitanju. Ima samo aoc 24g2u5.

 

Imaš Asus VG249Q, iste specke ali po meni još bolja kupnja što se tiče kvalitete i nekih featurea koje AOC nema.

 

FranjoForel kaže...

Može neka preporuka za monitor za gaming do 24", i cca 1500Kn? 

 

Preporuka ovog iznad sto sam naveo, taman je oko te cijene koju si napisao.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Htio bi kupiti neki 27" monitor 2k rezolucije, a da ima kvalitetan panel, da nije ogroman (bazels), pa mi treba neka preporuka. Nešto između 2500-3500 kn.

Trenutno trošim 25" 2k od Dell-a.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 14:27 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Entry Point kaže...
Htio bi kupiti neki 27" monitor 2k rezolucije, a da ima kvalitetan panel, da nije ogroman (bazels), pa mi treba neka preporuka. Nešto između 2500-3500 kn.

Trenutno trošim 25" 2k od Dell-a.

https://www.nabava.net/search.php?q=dell+s2721dgfa&cod=&cdo=

 

Bez razmisljanja.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zaboravio sam napomenuti da mi ne treba gejming monitor, više produkcijski ali da je kvalitetan s gore opisanim karakteristikama.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jeftinije od della s dobrim panelom aoc agon 273..skuplji lg gn850...mozda nesto od della s manje herza..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
H0wYesN0 kaže...
Entry Point kaže...
Htio bi kupiti neki 27" monitor 2k rezolucije, a da ima kvalitetan panel, da nije ogroman (bazels), pa mi treba neka preporuka. Nešto između 2500-3500 kn.

Trenutno trošim 25" 2k od Dell-a.

https://www.nabava.net/search.php?q=dell+s2721dgfa&cod=&cdo=

 

Bez razmisljanja.

Ovaj je Dell je dosta preporucan, kod nas i na drugim forumima, ali nije ni taj model bez glavobolje

https://forum.bug.hr/forum/topic/monitori/dell-s2721-dgf-blb/282381.aspx

 

Kao ni jeftiniji AOC 

https://forum.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-24g2u5-probijanje-backlighta/280712.aspx

 

Ima i nize tema za AOC 27 VA i ghosting.

https://forum.bug.hr/forum/topic/monitori/pomoc-novi-monitor-aoc-q27g2u/281879.aspx

 

Ova 3 modela su (uz jos neke) cesto preporucavana, ne samo kod nas. Sto onda kupiti?

Mislim da se u vremenima TN matrica znalo sto se dobije, za razliku od IPS i VA. Vise ne znam sto kupit, toliko da razmisljam da uzmem neki TN i miran sam s njim za rad, gledanje filmova i surfanje. 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
p0laris kaže...

Ova 3 modela su (uz jos neke) cesto preporucavana, ne samo kod nas. Sto onda kupiti?

Mislim da se u vremenima TN matrica znalo sto se dobije, za razliku od IPS i VA. Vise ne znam sto kupit, toliko da razmisljam da uzmem neki TN i miran sam s njim za rad, gledanje filmova i surfanje. 

 

 

 ma kakav tn u današnje doba

ako igraš brze fps pucačine i osjetljiv si i na najmanji ghosting, izbjegavaj va panel

ako igraš sp igre gdje brzina nije no.1 prioritet i taj 27 va panel je više nego dobar, pogotovo zbog kontrasta

u svakom slučaju obje su opcije daleko bolje od tn

 

EDIT

što se tiče ghostinga na onom 27'' aocu, lako je moguće da je do tog primjerka

 

 

evo ti reca lika koji baš igra brze pucačine, iako lik vidi ghosting, čak i on kaže da nije baš takav problem, pogledaj oko 7. minute

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 21:50 (picajzla0707).
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Zbog frustracije sam spominjao TN, ne mislim je uzeti. Cudno vrijeme, monitori se kupuju na srecu, grafickih nema, a mozda bude nestasica diskova.

Valjda ce s vremenom stvari biti bolje sa monitorima, za sad sam najblizi uzeti AOC 24g2u5 75Hz, s obzirom da mi je igranje sporedno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 22:19 (p0laris).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
p0laris kaže...

Zbog frustracije sam spominjao TN, ne mislim je uzeti. Cudno vrijeme, monitori se kupuju na srecu, grafickih nema, a mozda bude nestasica diskova.

Valjda ce s vremenom stvari biti bolje sa monitorima, za sad sam najblizi uzeti AOC 24g2u5 75Hz, s obzirom da mi je igranje sporedno.

 

 

 ako ti je igranje sporedno, onda nemaš zašto gledat brze gaming monitore

 

u svakom slučaju, kupuj preko webshopa - na taj način imaš 14 dana pravo povrata, oprezno raspakiraj i ne skidaj naljepnice dok ga par dana ne isprobaš 

ako ti ne paše vratiš ga, ako ti paše zadržiš

 

nažalost, s nekim stvarima poput monitora je to najsigurnije, ne zagovaram da stoput vraćaš i zajebavaš trgovine, nego jednostavno kao osiguranje da ne zaglaviš s nečim što ti ne odgovara ili ima faking mrtve piksele

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

 ma kakav tn u današnje doba

ako igraš brze fps pucačine i osjetljiv si i na najmanji ghosting, izbjegavaj va panel

ako igraš sp igre gdje brzina nije no.1 prioritet i taj 27 va panel je više nego dobar, pogotovo zbog kontrasta

u svakom slučaju obje su opcije daleko bolje od tn

 

EDIT

što se tiče ghostinga na onom 27'' aocu, lako je moguće da je do tog primjerka

 

 

evo ti reca lika koji baš igra brze pucačine, iako lik vidi ghosting, čak i on kaže da nije baš takav problem, pogledaj oko 7. minute

 

 Ovo boldano je krivo. Na takvim jeftinim VA panelima (prakticki svi osim samsung odyssey) je ghosting izrazen u citavom spektru refresh ratea ovisno o paleti boja koje se nalaze u igrama. Ako su u igrama cesto nekakve tamne scene, jedino mjesto gdje VA panel ima prednost nad ostalima, bas u tim scenama je spori response tajm jako naglasem. To se lijepo vidi na linku sa HU koji si stavio i gdje je recenziran takav jedan panel. Cak i na 100hz je average dark transition preko 11ms sto je prelose.

 

Nije do primjerka, sam si stavio si link gdje se lijepo vidi da na 144hz taj monitor odraduje tek 70% posla kako spada. Nekome tko ima slabiji i tko je je tek presao sa 60hz takav monitor moze biti ok, svi ostali tako nesto trebaju zaoboci u sirem luku.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gle, u svakom slučaju vjerujem više recenzentima nego tebi. Uostalom, koristim va panel godinama i to daleko lošiji.
I nekako imam filing da opet imam posla s jednim likom s kojim ne želim imat posla, a koji je protjeran valjda stotinjak puta i stalno se vraća s ovakvim par dana starim accountima
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne razumijem gdje je problem ako vjerujes recenzentima jer je covjek sve lijepo pokazao u recenziji. Grafovi koje je stavio ne mogu biti jednostavniji, a pokazuju upravo ono sto sam gore napisao...

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam uzeo Dell 27" S2721DGFA. Monitor je dobar, jedina mana koju moj primjerak ima je prejaka žuta boja u tvorničkim postavkama (slika izgleda žućkasto). Isti problem sam imao i kod Dell U2414H. Da se korigirati kroz postavke monitora.

Izrada je 10/10, slika 9/10, cijena 8/10.

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 7:36 (Emilio Estavez).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice