Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.814
|
čitano: 4.435.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

koja je konfa, tj zanima me koju grafu ima?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...
BlueMax kaže...
ibme74 kaže...

ako se želiš igrat na 4K to ti je skup sport osim ako ti vrhunac gaminga nisu LOL, WOW i slično.

 Ali 4K bolje skalira na FHD nego što to radi QHD pa je bolji izbor ako nemaš jaku grafičku.

Na kraju ispada da je 4K bolji izbor za gaming, a QHD za rad jer dosta aplikacija i OS-ova još uvijek lože izgleda na 4K.

 Može neki primjer aplikacija koje loše izgledaju na 4K?

Radim na 4K monitoru, win10, i nisam primjetio da starije aplikacije pate zbog toga i da nešto loše izgledaju (npr. office 2010).

Dosta starijih aplikacija i skoro sve 32 bit aplikacije imaju problem s prikazom.

Office 2010 ne bi stavio u kategoriju "starije aplikacije", ja sam još na 2007 i ne trebam ništa bolje od toga.

 

Koji monitor imaš?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 13:07 (BlueMax).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

koja je konfa, tj zanima me koju grafu ima?

 Trebala bi biti Radeon RX 570 8GB, XXX Ed 1286M D5 3xDP HDMI

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

one rađe ovaj LG

1080p IPS 75Hz i ima freesync koji se moze koristiti sa tom grafom

13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
BlueMax kaže...
sosta kaže...
BlueMax kaže...
ibme74 kaže...

ako se želiš igrat na 4K to ti je skup sport osim ako ti vrhunac gaminga nisu LOL, WOW i slično.

 Ali 4K bolje skalira na FHD nego što to radi QHD pa je bolji izbor ako nemaš jaku grafičku.

Na kraju ispada da je 4K bolji izbor za gaming, a QHD za rad jer dosta aplikacija i OS-ova još uvijek lože izgleda na 4K.

 Može neki primjer aplikacija koje loše izgledaju na 4K?

Radim na 4K monitoru, win10, i nisam primjetio da starije aplikacije pate zbog toga i da nešto loše izgledaju (npr. office 2010).

Dosta starijih aplikacija i skoro sve 32 bit aplikacije imaju problem s prikazom.

Office 2010 ne bi stavio u kategoriju "starije aplikacije", ja sam još na 2007 i ne trebam ništa bolje od toga.

 

Koji monitor imaš?

 

 https://www.philips.hr/c-p/BDM4350UC_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-monitor/overview

 

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.hgshop.hr/philips-34-345b1c-uhd-2xhdmi-dp-usb3-2-100hz/proizvod/253215

 

Ovaj Philips je 34" 1440p i 100 Hz, te ima HDR i USB 3.1/3.2

 

Vjerojatno najbolji deal za ultrawide gaming + office work uz onaj drugi LG (koji je ipak mrvu skuplji ali i 60 Hz)

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

trebao bi par preporuka za gamerski monitor 27incha, planiram uzet novu 3080, pa bi i monitor trebao bit na razini. Nisam siguran za rezoluciju(qhd ili 4k), od ostatka bi iso sa 144hz(i vise je ok), 1ms i da ima gsync. Ako moze nekoliko prijedloga iz više cijenovnih razreda.    Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mitch kaže...

https://www.hgshop.hr/philips-34-345b1c-uhd-2xhdmi-dp-usb3-2-100hz/proizvod/253215

 

Ovaj Philips je 34" 1440p i 100 Hz, te ima HDR i USB 3.1/3.2

 

Vjerojatno najbolji deal za ultrawide gaming + office work uz onaj drugi LG (koji je ipak mrvu skuplji ali i 60 Hz)

 Ček, ček, u opisu piše 2160p?

4K 21:9?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima sanse da cijene tih ultrawidova 1440p sa 100+hz padnu malo u dogledno vrijeme? Ja bi uzel jedan al mi se bas preko 3k za monitor nedaje. Sjecam se da sam vidio ono iiyame za te cifre(nzn jel kod nas ili vani) al sad ih nevidim uopce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko hoće li raditi gsync na AOC Q27T1? Monitor ima freesync ali nije testiran od nvidije. Ima li tko iskustva s freesync monitorima na nvidjinim karticama, kako radi gsync?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, moze preporuka monitora.

Trebao bi biti max 24" i bitno mi je da je 144hz..

Pronašao sam ovaj:

https://www.elipso.hr/informatika/monitori/AOC-24G2U/?gclid=Cj0KCQjwqfz6BRD8ARIsAIXQCf3SXWD6sXDESsTYIq8AnHmVs6UAd12g88xqAKqjjoqbpdMd6lBuGgcaAvP2EALw_wcB

 

Ima li koji bolji monitor do 1500kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Suri orao kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Zna li netko hoće li raditi gsync na AOC Q27T1? Monitor ima freesync ali nije testiran od nvidije. Ima li tko iskustva s freesync monitorima na nvidjinim karticama, kako radi gsync?

 Ne postoji niti najmanji razlog da ne radi. Eventualno promjeniti drivere ako nešto zašteka.

 Super, hvala.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Već dugo sam se namjerio na LG 27GL850 koji je tu puno puta preporučivan jer želim kombinaciju dobrih boja i gaming performansi.. trebao bi ga uskoro i kupiti uz novi PC, ali sam naletio po netu da je black uniformity iliti IPS glow/bleed dosta loš i lutrija na njemu.
To me inače dosta bode u oči i živciralo bi me dat 3k+ kuna za monitor pa da me bode, nadao sam se da se situacija poboljšala kroz godine s IPS-ovima, ali možda i nije.

Kakva su iskustva postojećih korisnika s foruma s ovim monitorom što se toga tiče? Prihvaća li itko reklamaciju ako je stvarno ekstreman primjer toga na primjerku koji bi me zapao?
Ne znam ni koja bi alternativa bila tom LG-u jer bi i ovce i novce. (kvaliteta boja + responzivnost za gaming)

Welcome my son...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zv'jer2 kaže...

Već dugo sam se namjerio na LG 27GL850 koji je tu puno puta preporučivan jer želim kombinaciju dobrih boja i gaming performansi.. trebao bi ga uskoro i kupiti uz novi PC, ali sam naletio po netu da je black uniformity iliti IPS glow/bleed dosta loš i lutrija na njemu.
To me inače dosta bode u oči i živciralo bi me dat 3k+ kuna za monitor pa da me bode, nadao sam se da se situacija poboljšala kroz godine s IPS-ovima, ali možda i nije.

Kakva su iskustva postojećih korisnika s foruma s ovim monitorom što se toga tiče? Prihvaća li itko reklamaciju ako je stvarno ekstreman primjer toga na primjerku koji bi me zapao?
Ne znam ni koja bi alternativa bila tom LG-u jer bi i ovce i novce. (kvaliteta boja + responzivnost za gaming)

pogledaj si malo i Dell S2721DGF, u tome cjenovnom rangu ti je

 

svakako ti predlazem da monitor ukljucis u trgovini, bez obzira koji kupio, da se postedis setnji/slanja u slucaju da nisi zadovoljan 

www.youtube.com/TerabitTV
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Lijep pozdrav. 

Htio bih zamjeniti trenutni monitor iz razloga sto je prevelik i losa je kvaliteta slike.

Planiram nesto do 550 €

Ako bih mogla neka preporuka. Uzeo bih isključivo na amazon.de 

Moj neki plan je ici na 2k i 165Hz ili 240.

Sad da li je moja konfiguracija(Moj PC) dovoljna za tak nešto.

Hvala unaprijed.

Namjena je igranje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
Mitch kaže...

https://www.hgshop.hr/philips-34-345b1c-uhd-2xhdmi-dp-usb3-2-100hz/proizvod/253215

 

Ovaj Philips je 34" 1440p i 100 Hz, te ima HDR i USB 3.1/3.2

 

Vjerojatno najbolji deal za ultrawide gaming + office work uz onaj drugi LG (koji je ipak mrvu skuplji ali i 60 Hz)

 Ček, ček, u opisu piše 2160p?

4K 21:9?

 Krivo pise, WQHD je.

 

https://www.philips.co.uk/c-p/345B1C_00/curved-ultrawide-lcd-display

 

Kupio ga je frend za gaming na novom Xboxu i rad na Macu, jer novi Xbox ce podrzavat 1440p @100 Hz.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
3ZX1 kaže...

Lijep pozdrav. 

Htio bih zamjeniti trenutni monitor iz razloga sto je prevelik i losa je kvaliteta slike.

Planiram nesto do 550 €

Ako bih mogla neka preporuka. Uzeo bih isključivo na amazon.de 

Moj neki plan je ici na 2k i 165Hz ili 240.

Sad da li je moja konfiguracija(Moj PC) dovoljna za tak nešto.

Hvala unaprijed.

Namjena je igranje.

kao sto je gore spomenuto, pogledaj si 

 

Dell S2721DGF

 

LG 27GL850

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mitch kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Mitch kaže...

https://www.hgshop.hr/philips-34-345b1c-uhd-2xhdmi-dp-usb3-2-100hz/proizvod/253215

Ovaj Philips je 34" 1440p i 100 Hz, te ima HDR i USB 3.1/3.2

Vjerojatno najbolji deal za ultrawide gaming + office work uz onaj drugi LG (koji je ipak mrvu skuplji ali i 60 Hz)

 Ček, ček, u opisu piše 2160p?

4K 21:9?

 Krivo pise, WQHD je.

https://www.philips.co.uk/c-p/345B1C_00/curved-ultrawide-lcd-display

Kupio ga je frend za gaming na novom Xboxu i rad na Macu, jer novi Xbox ce podrzavat 1440p @100 Hz.

 Da, da, provjerio sam. Hvala!

Nešto takvo pikiram već mjesecima i sad vidim ovu odličnu cijenu!

Jedino, kad uzimam novi, onda bi možda i HDR. A pošto ga ovdje ne reklamiraju velikim slovima već na početnoj stranici, pretpostavljam ništa od toga na ovom monitoru.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Trazim QHD 27inch monitor, ovo su mi neke dvojbe pa ako ima tko neki dobar savjet...

LG 27GL850-B

Dell S2721DGF

Lenovo Y27q-20

Asus VG27AQ

Acer Nitro XV272UP

Acer Predator XB271HU

Acer Predator XB273UGS

 

Ili ako tko ima neki drugi prijedlog. Hvala

16 LG 27GL850-B
10 Dell S2721DGF
0 Lenovo Y27q-20
1 Asus VG27AQ
0 Acer Nitro XV272UP
1 Acer Predator XB271HU
0 Acer Predator XB273UGS
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

Molim Vas za pomoć pri kupnji uredskog monitora.

Dakle, monitor za ugodan cijelodnevni uredski rad, bez da umara oči.

Minimalno 24"!

Ne znam koje specifikacije da gledam, jer ne treba mi monitor ni velik ni za gaming.

Unaprijed hvala 😉

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mitohondri kaže...
zv'jer2 kaže...

...

pogledaj si malo i Dell S2721DGF, u tome cjenovnom rangu ti je

 

svakako ti predlazem da monitor ukljucis u trgovini, bez obzira koji kupio, da se postedis setnji/slanja u slucaju da nisi zadovoljan 

Evo uzeo Della, draži mi DELL nego LG, a isti je panel i cijena.

Hvala na savjetu i infu nisam ni znao da postoji alternativa. :)


Glow je skroz prihvatljiv, a bleeda nema osim moožda malo desno dolje uz rub, ali može proći, imao sam sreće.



BTW, malo off-topic ali ako netko zna (može i PM), spojio monitor i sad mi Windowsi na desnom rubu kao da miš malo izađe s ekrana, znači kad odem skroz desno npr gdje je X gore na vrhu prozora X prestane biti crven i ne stišćem ništa, a prije restarta čak mi je desno uz rub niže kad sam stisnuo tamo gdje ne vidim miš "van ekrana" palio programe s taskbara koji su inače lijevo kod start buttona.
Dosta čudan problem, vjerujem da ga je zapamtio tko god se susreo s njim.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 21:09 (zv'jer2).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
M1G kaže...

Pozdrav svima,

Molim Vas za pomoć pri kupnji uredskog monitora.

Dakle, monitor za ugodan cijelodnevni uredski rad, bez da umara oči.

Minimalno 24"!

Ne znam koje specifikacije da gledam, jer ne treba mi monitor ni velik ni za gaming.

Unaprijed hvala 😉

 Što kažete na ovaj:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Monitori/LED-monitori/Acer-Nitro-VG240Ybmiix-LED-Monitor-FreeSync-UM-QV0EE-001/p/EK000252542

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, treba mi monitor za kucni ured i povremeni Netflix, nema igranja. Gledao sam HP monitore ali su dosta skupi, Dell imam na poslu i nisam bas odusevljen, a na forumu vidim da svi hvale AOC. S obzirom da ne bi koristio monitor za igranje vec samo kao glavni monitor na koji cu prikljuciti laptop, pitam se koliko se isplati kupiti AOC.

 

Na poslu koristim tri monitora 24,27 i 32", a za kucni ured bi volio 27" iako nisam bas sjajan sa prostorom (vise bi odgovarao 24"). Trenutno gledam nekoliko AOC monitora pa vas molim za pomoc pri odabiru.

 

AOC 24G2U

AOC 27G2U

AOC CQ27G2U

AOC Q27G2U

 

takodjer mi je bitno da monitor se moze podizati po visini.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa pozdrav,

 

Može mišljenje oko sljedećeg monitora? https://iiyama.com/gl_en/products/g-master-gb3461wqsu-b1/

 

Tražim baš nekaj ovakvog, znači UW 32" ili veći, 1440P i da nije neka luda cijena.. ovo me ispadne cca. 3600 kn...

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:47 (molnyi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Šta nitko ne komentira ovaj novi Samsung g7 monitor? Koliko sam vidio po recenzijama na samom je vrhu što se tice odziva opcenito, ispred mnogih TN i IPS monitora. Ispravili su najvecu manu VA panela, ali nevezano za panel Samsung je napravio jednu manu monitora, pretjerali su sa zakrivljenoscu i to odbija 99% kupaca. Nadam se da ce napraviti flat verziju i s time cemo napokon dobiti dobar monitor sto se tice boja, pogotovo crne, i dobrog odziva. TN-u fale boje, a IPS-u crna tako da se VA namece kao zlatna sredina.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Riot kaže...

Šta nitko ne komentira ovaj novi Samsung g7 monitor? Koliko sam vidio po recenzijama na samom je vrhu što se tice odziva opcenito, ispred mnogih TN i IPS monitora. Ispravili su najvecu manu VA panela, ali nevezano za panel Samsung je napravio jednu manu monitora, pretjerali su sa zakrivljenoscu i to odbija 99% kupaca. Nadam se da ce napraviti flat verziju i s time cemo napokon dobiti dobar monitor sto se tice boja, pogotovo crne, i dobrog odziva. TN-u fale boje, a IPS-u crna tako da se VA namece kao zlatna sredina.

 Ima yebačkih mana. Gotovo ga nitko od ytubera na preporučuje.

 

 Kako si rekao curve, bleed, smear i bloom, standard.

 

Malo pluseva u odnosu na minuse i cijenu. Da je flat bio bi best buy.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:05 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Riot kaže...

Šta nitko ne komentira ovaj novi Samsung g7 monitor? Koliko sam vidio po recenzijama na samom je vrhu što se tice odziva opcenito, ispred mnogih TN i IPS monitora. Ispravili su najvecu manu VA panela, ali nevezano za panel Samsung je napravio jednu manu monitora, pretjerali su sa zakrivljenoscu i to odbija 99% kupaca. Nadam se da ce napraviti flat verziju i s time cemo napokon dobiti dobar monitor sto se tice boja, pogotovo crne, i dobrog odziva. TN-u fale boje, a IPS-u crna tako da se VA namece kao zlatna sredina.

 Ima yebačkih mana. Gotovo ga nitko od ytubera na preporučuje.

 

 Kako si rekao curve, bleed, smear i bloom, standard.

 

Malo pluseva u odnosu na minuse i cijenu. Da je flat bio bi best buy.

 

 Čak bi bio spreman i pretrpiti bleed kojeg ima i na drugim panelima, no tu ekstremnu zakrivljenost je teško prožvakati, ne znam kakve dizajnere imaju u Samsungu, no kao da im je bio cilj odbiti kupce. Koja je onda alternativa LCD tehnologiji? Već dugo godina imamo 3 panela puna mana, i praktički biramo manje zlo. Mozda mini led tehnologija popravi većinu toga kod LCD-a, kažu da kombinacija quantum dot + mini led dovodi LCD monitor skoro pa na razinu OLED-a (što se tiće boja), samo što je to još u početnom stadiju i cijene su paprene.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:29 (Riot).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Riot kaže...
DarthMarkus kaže...
Riot kaže...

Šta nitko ne komentira ovaj novi Samsung g7 monitor? Koliko sam vidio po recenzijama na samom je vrhu što se tice odziva opcenito, ispred mnogih TN i IPS monitora. Ispravili su najvecu manu VA panela, ali nevezano za panel Samsung je napravio jednu manu monitora, pretjerali su sa zakrivljenoscu i to odbija 99% kupaca. Nadam se da ce napraviti flat verziju i s time cemo napokon dobiti dobar monitor sto se tice boja, pogotovo crne, i dobrog odziva. TN-u fale boje, a IPS-u crna tako da se VA namece kao zlatna sredina.

 Ima yebačkih mana. Gotovo ga nitko od ytubera na preporučuje.

 

 Kako si rekao curve, bleed, smear i bloom, standard.

 

Malo pluseva u odnosu na minuse i cijenu. Da je flat bio bi best buy.

 

 Čak bi bio spreman i pretrpiti bleed kojeg ima i na drugim panelima, no tu ekstremnu zakrivljenost je teško prožvakati, ne znam kakve dizajnere imaju u Samsungu, no kao da im je bio cilj odbiti kupce. Koja je onda alternativa LCD tehnologiji? Već dugo godina imamo 3 panela puna mana, i praktički biramo manje zlo. Mozda mini led tehnologija popravi većinu toga kod LCD-a, kažu da kombinacija quantum dot + mini led dovodi LCD monitor skoro pa na razinu OLED-a (što se tiće boja), samo što je to još u početnom stadiju i cijene su paprene.

 Možda se opamete i izbace flat verziju.

 

Za sada jedino LG 27GL850 i Onaj VQ Asus, sa neizostavnim IPS sranjima ma koliko panel bio dobar.

 

Šteta, puno nade sam polagao u ovaj Samsung.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice