Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.449.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dejo74 kaže...
Samo nemoj onaj aoc mva uzet zvuk nikakav slika koma engine katastrofa ;)

 Baš sam pronašao sličan komentar na netu, hvala!

Ne vidim koja je razlika između donja dva. Zna mi netko reći?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebam preporuku za 27'' 2560×1440 monitor.

Nisam gamer tako da mi ne treba 144+ Hz. Koristio bih ga za programiranje i filmove/serije. Dobro bi mi i doslo da ima Vesa mount

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tražim preporuku za sekundarni/pomoćni monitor na kojem bi se vrtili chat alati, poneki jutub video i slične nimalo zahtjevne pizdarije. IPS panel.

 

Trebao bi imati mogućnost za okrenuti se vertikalno i ako to sve može unuar 1500kn ili jeftinije.

www.adriaesports.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ljudi treba mi savjet. Dali uzet aoc 24g2u ili čekat 15.09 pa uzet aoc c24g2u curve
karlo stević
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

šta će ti zakrivljeni ekran na 24"? 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

1. Monitor 23.6" AOC M2470SWH, MVA, 5ms, 250cd/m2, 3000:1, zvučnici, crni,  839,00 KN

2. Monitor 23.8" LED ACER V247Ybmipx, IPS, 4ms, 75Hz, 250cd/m2, 100.000.000:1, zvučnici, crni,  1.099,00 KN

3. Monitor 23.8" LED ACER B247Ybmiprzx, UM.QB7EE.004, FHD, 75Hz, 5ms, 250cd/m2, 1000:1,, pivot, zvučnici, crni, 1.399,00 KN

 Ako će netko biti u istoj nedoumici.

Uzeo sam srednjeg. Prvi ima nekoliko loših komentara online.

Koliko sam uspio vidjeti, razlika između 2 i 3 je samo u pivotu. Koji meni ne treba, pa nisam ni trebao razmišljati.

Slika u rangu mojeg koji je koštao nekoliko puta više.

Zvučnici meh, ali za osnovnoškolca i više nego treba :)

Zvuk radi preko HDMI-a. Bojao sam se da neće kad sam vidio da postoji odvojen audio in.

 

Links ima dodatnu garanciju (ukupno 5 godina) za dodatnih 50 kuna. Uzeo sam.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebam monitor za moj macbook pro 16". Ustrucavam se baciti sa balkona trenutni samsung  ue590 27" , koji je zrcalo ,a ne monitor i tesko je gledljiv pod kutom. Kada pogled prebacim sa macbook-a, dozivim razocarenje.

- Uvjeti: sto manji odsjaj, dobra vidljivost pod raznim kutovima, 27". Mozete staviti poveznice na amazon. 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
stiv23 kaže...
Ljudi treba mi savjet. Dali uzet aoc 24g2u ili čekat 15.09 pa uzet aoc c24g2u curve

 Osobno bih curved odabrao za veće ultrawide monitore (tipa 34''). Do 27'' to gledam isključivo kao nedostatak.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li neko nešto loše reći o ovom monitoru

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-cq32g1-qhd-144hz-1ms-300cd-m2-80000000-1-freesync-zakrivljeni-crni-100300452

 

Neki bolji prijedlog za te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

trebam preporuku za 34' ultrawide 21:9  (najzgodniji mi je zbog posla), tjerat će ga gtx 1660 super. budget do recimo 4000, ali sto jeftinije to bolje ;)

hvala

 

edit, gledao sam ovaj samsung-ls34j550wquxen sto zbog rezolucije sto zbog cijene

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 13:05 (dhorasoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dino1985 kaže...

Trebam preporuku za 27'' 2560×1440 monitor.

Nisam gamer tako da mi ne treba 144+ Hz. Koristio bih ga za programiranje i filmove/serije. Dobro bi mi i doslo da ima Vesa mount

 Philips 272B8QJEB

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
segregator kaže...

Ima li neko nešto loše reći o ovom monitoru

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-cq32g1-qhd-144hz-1ms-300cd-m2-80000000-1-freesync-zakrivljeni-crni-100300452

 

Neki bolji prijedlog za te novce?

 Slabo ima alternative kod te veličine/rezolucije/refresh-ratea. 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
segregator kaže...

Ima li neko nešto loše reći o ovom monitoru

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-cq32g1-qhd-144hz-1ms-300cd-m2-80000000-1-freesync-zakrivljeni-crni-100300452

 

Neki bolji prijedlog za te novce?

 Imam ja. Kupio i vratio zbog bleeda i ghostinga. Crvena boja totalno u kurcu i ne možeš ju nikako kalibrirat da nalikuje na crvenu.

 

Povrat u Linksu je nešto najgore što sam ikad doživio i kod njih od tada više ne kupujem. 

 

 

Uzmi g2 flat 27". Tu je dosta bolja situacija. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 22:01 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Na temelju preporuka tu na forumu, vec sam se prakticki odlucio za Q27G2U/BK 27''.

Ali sad razmisljam da mozda bolje da uzmem 4K (zadnji monitor sam imao 8 godina). Vidim da ima mozda 10ak modela 27'' 4K monitora za do 2.500kn (moze biti parsto kuna vise ako je bas vidljiva razlika). Ima li koji model da je preporuka u tom rangu?

 

Komp je za gaming, uskoro kupujem novu konfu (nova graficka bi bila max 3.000kn)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

ako se želiš igrat na 4K to ti je skup sport osim ako ti vrhunac gaminga nisu LOL, WOW i slično.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

:D nisu, nikad ih igrao. 

Mislio sam 4K cisto da nebi za 2-3 godine bilo da mi je monitor zastario. Zato sam napisao da sam zadnji imao/imam vec 8 godina (LG IPS277L).

 

Ok, znaci bolje je ipak onda onaj QHD od AOC-a?

Za konfu planiram jos oko 8.500kn za par mjeseci, ali o tome na drugoj temi kad dodje na red.

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
congo kaže...

:D nisu, nikad ih igrao. 

Mislio sam 4K cisto da nebi za 2-3 godine bilo da mi je monitor zastario. Zato sam napisao da sam zadnji imao/imam vec 8 godina (LG IPS277L).

 

Ok, znaci bolje je ipak onda onaj QHD od AOC-a?

Za konfu planiram jos oko 8.500kn za par mjeseci, ali o tome na drugoj temi kad dodje na red.

 sa nadolazecom nvidia 3000 serijom, 4k postaje gaming postaje dostupa sirokoj masi

 

posto kupujes pametno, monitor koji koristis 8 godina plus, svakako si uzmi 4k, jer ces kasnije nakon 2 godine plakat zasto ga nisi kupio :)

 

moj prijedlog ti je neki 32", ako mozes, ako ne onda 27" kao sto si i napisao

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

da, upravo je to i bio moj nacin razmisljanja zasto da sad uzmem 4K monitor. ali, sa druge strane, sto ce mi nesto sto ne mogu koristiti - onda je bolje kvalitetniji qhd.

 

mislim da cu onda pricekati da 30xx dodje u prodaju kod nas, pa kad vidim cijenu za 3070 i da li je realno da ju uklopim u novu konfu, onda cu s obzirm na to kupiti i monitor.

hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 10:14 (congo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Koji monitor kupiti

cijene kod nas ce sigurno biti osjetno vece od preporucenih + igre isto napreduju po zahtjevima tako da kroz koju godinu će opet trebati jača grafa, kažem 4K gaming je skup sport.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

ako se želiš igrat na 4K to ti je skup sport osim ako ti vrhunac gaminga nisu LOL, WOW i slično.

 Ali 4K bolje skalira na FHD nego što to radi QHD pa je bolji izbor ako nemaš jaku grafičku.

Na kraju ispada da je 4K bolji izbor za gaming, a QHD za rad jer dosta aplikacija i OS-ova još uvijek lože izgleda na 4K.

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kupiti monitor svakako 32 a ne 27 ili 28 inča. Ja sam imao tu dilemu pred oko pola godine.

 

Pa se odlučio na kraju za manji od 28 i odma zažalio. Bilo me strah, sječam se kad sam sa hd prelazio na fullhd 22 inča, da su me oči pekle danima i bilo se teško naviknuti.

 

Na ovaj 28 4k sam se opdma naviknuo. Danas više nismo naviknuti gledati na ekran sa 10 cm, lijepo se u stolici uvalimo na daljinu koja nam paše, te mi je odma bilo žao što nisam uzeo veći monitor. A razlika u cijeni između 28 i 32 inča je bila samo 200kn.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gogogogic kaže...

Kupiti monitor svakako 32 a ne 27 ili 28 inča. Ja sam imao tu dilemu pred oko pola godine.

 

Pa se odlučio na kraju za manji od 28 i odma zažalio. Bilo me strah, sječam se kad sam sa hd prelazio na fullhd 22 inča, da su me oči pekle danima i bilo se teško naviknuti.

 

Na ovaj 28 4k sam se opdma naviknuo. Danas više nismo naviknuti gledati na ekran sa 10 cm, lijepo se u stolici uvalimo na daljinu koja nam paše, te mi je odma bilo žao što nisam uzeo veći monitor. A razlika u cijeni između 28 i 32 inča je bila samo 200kn.

a nije bas ista cijena za 27 i 32. zelio bi ips jer sam bio vrlo zadovoljan do sada, a cijena za ips 32'' je ipak iznad 5.000kn

 

vidim da LG 27UL650-W ima vec za 3100kn, to mi je za sad i favorit. (ili mozda ul550 za 2.300kn.)

moguca mana je 60Hz-a, ali buduci da ne igram kompetitivne fps-ove, nego skoro iskljucivo single player (uglavnom rpg i sl), radje bi izabrao bolju nego brzu sliku (ako sam dobro shvatio tu pricu sa hertzima i milisekundama)

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
segregator kaže...

Ima li neko nešto loše reći o ovom monitoru

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-cq32g1-qhd-144hz-1ms-300cd-m2-80000000-1-freesync-zakrivljeni-crni-100300452

 

Neki bolji prijedlog za te novce?

 Imam ja. Kupio i vratio zbog bleeda i ghostinga. Crvena boja totalno u kurcu i ne možeš ju nikako kalibrirat da nalikuje na crvenu.

 

Povrat u Linksu je nešto najgore što sam ikad doživio i kod njih od tada više ne kupujem. 

 

 

Uzmi g2 flat 27". Tu je dosta bolja situacija. 

 

Da nije možda bilo do primjerka, po netu nisam vidio da spominju te probleme. Trenutno imam 25" QHD Della s kojim sam generalno zadovoljan, ali

godine idu, vid slabi i treba mi nešto veće...hoće li mi tih samo 2" više biti OK, to mi je dilema

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
segregator kaže...
DarthMarkus kaže...
segregator kaže...

Ima li neko nešto loše reći o ovom monitoru

 

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-cq32g1-qhd-144hz-1ms-300cd-m2-80000000-1-freesync-zakrivljeni-crni-100300452

 

Neki bolji prijedlog za te novce?

 Imam ja. Kupio i vratio zbog bleeda i ghostinga. Crvena boja totalno u kurcu i ne možeš ju nikako kalibrirat da nalikuje na crvenu.

 

Povrat u Linksu je nešto najgore što sam ikad doživio i kod njih od tada više ne kupujem. 

 

 

Uzmi g2 flat 27". Tu je dosta bolja situacija. 

 

Da nije možda bilo do primjerka, po netu nisam vidio da spominju te probleme. Trenutno imam 25" QHD Della s kojim sam generalno zadovoljan, ali

godine idu, vid slabi i treba mi nešto veće...hoće li mi tih samo 2" više biti OK, to mi je dilema

 A gle ovisi. VA curved ti je recept za bleed. Sad u kojoj mjeri ćeš ga dobiti je lutrija. Ako si osjetljiv na tamne scene i neke fast paced igre izbjegavaj.

 

Kao alternativu VA imaš malo skuplji, ali puno bolji LG flat verziju https://www.nabava.net/monitori/lg-32gk650f-b-monitor-cijena-ips-va-315-32-16-9-81940011

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 20:50 (DarthMarkus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
3dfx kaže...
congo kaže...

:D nisu, nikad ih igrao. 

Mislio sam 4K cisto da nebi za 2-3 godine bilo da mi je monitor zastario. Zato sam napisao da sam zadnji imao/imam vec 8 godina (LG IPS277L).

 

Ok, znaci bolje je ipak onda onaj QHD od AOC-a?

Za konfu planiram jos oko 8.500kn za par mjeseci, ali o tome na drugoj temi kad dodje na red.

 sa nadolazecom nvidia 3000 serijom, 4k postaje gaming postaje dostupa sirokoj masi

 

posto kupujes pametno, monitor koji koristis 8 godina plus, svakako si uzmi 4k, jer ces kasnije nakon 2 godine plakat zasto ga nisi kupio :)

 

moj prijedlog ti je neki 32", ako mozes, ako ne onda 27" kao sto si i napisao

 Teško da široka masa može izdvojiti preko 3 tkn samo za grafu...

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok

trebao bih preporuku monitora 23"-27", po mogucnosti sto vise Hz. Trebam za frenda za trenutno PS4, poslije PS5. Ako moze par preporuka od budzeta 1000-1500kn, znaci ako moze par monitora pa da si izabere. 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ova dva su najbolje sto mozes dobiti za te pare klik1klik2

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

A kakav je ovaj AOC 27B2H

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
BlueMax kaže...
ibme74 kaže...

ako se želiš igrat na 4K to ti je skup sport osim ako ti vrhunac gaminga nisu LOL, WOW i slično.

 Ali 4K bolje skalira na FHD nego što to radi QHD pa je bolji izbor ako nemaš jaku grafičku.

Na kraju ispada da je 4K bolji izbor za gaming, a QHD za rad jer dosta aplikacija i OS-ova još uvijek lože izgleda na 4K.

 Može neki primjer aplikacija koje loše izgledaju na 4K?

Radim na 4K monitoru, win10, i nisam primjetio da starije aplikacije pate zbog toga i da nešto loše izgledaju (npr. office 2010).

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

Kupujem monitor za sina (osnovna škola), koristio bi se za školu i igranje.

Može mišljenje o monitoru ACER KA242Ybi?

 

Ili preporuka monitora do 900kn?

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice