Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Na https://pcmonitors.info/reviews/ će doć review cq27g2u za koji dan. Ja to čekam i onda ću se odlučit između njega ili 24g2u. Htio sam LG 27gl850 uzet ali je previse skup, 500eura a jeftinija njegova varijanta nije dostupna nigdje sem na amazonu. Nisam ni siguran koliko bi FPSa imao sa 1070 i ryzen 2600x na 1440p. Vjerovatno ne više od 60 na medium/high detaljima.

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pitanje. Ak uzmem 144Hz monitor a grafa mi gura max 100 FPsa u nekoj igri. Jel onda imama screen tearing? Vsync pomaže (koliko ja znam) samo ako FPS ide preko max Hza monitora.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Freesync/gsync sprječavaju screen tearing, ti ako imaš i 60Hz monitor i da imaš fps do 60 bez vsynca možeš imati i dalje screen tearing.

Najbolje ti je ako imaš freesync/gsync da u igri/postavkama grafe/third party softveru kao riva tuner ograničiš FPS na RR od monitora i upališ freesync/gsync, tada nećeš imati screen tearing a izbjegavaš paljenje vsynca zbog input laga.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Freesync/gsync sprječavaju screen tearing, ti ako imaš i 60Hz monitor i da imaš fps do 60 bez vsynca možeš imati i dalje screen tearing.

Najbolje ti je ako imaš freesync/gsync da u igri/postavkama grafe/third party softveru kao riva tuner ograničiš FPS na RR od monitora i upališ freesync/gsync, tada nećeš imati screen tearing a izbjegavaš paljenje vsynca zbog input laga.

 Je, al ak je monitor 144hz a grafa ne gura više od 100FPSa...kako onda izbjeći tearing?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 15:46 (gnomisa).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

napisao sam ti sve gore, riješenja za screen tearing su freesync/gysnc ako ih imaš, ako ne jedino riješenje je vsync.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
ibme74 kaže...

Freesync/gsync sprječavaju screen tearing, ti ako imaš i 60Hz monitor i da imaš fps do 60 bez vsynca možeš imati i dalje screen tearing.

Najbolje ti je ako imaš freesync/gsync da u igri/postavkama grafe/third party softveru kao riva tuner ograničiš FPS na RR od monitora i upališ freesync/gsync, tada nećeš imati screen tearing a izbjegavaš paljenje vsynca zbog input laga.

 Je, al ak je monitor 144hz a grafa ne gura više od 100FPSa...kako onda izbjeći tearing?

upravo tome sluze freesync/gsync, imaju odredjen range u kojem rade, tipa 40-144hz

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
nixass kaže...
gnomisa kaže...
ibme74 kaže...

Freesync/gsync sprječavaju screen tearing, ti ako imaš i 60Hz monitor i da imaš fps do 60 bez vsynca možeš imati i dalje screen tearing.

Najbolje ti je ako imaš freesync/gsync da u igri/postavkama grafe/third party softveru kao riva tuner ograničiš FPS na RR od monitora i upališ freesync/gsync, tada nećeš imati screen tearing a izbjegavaš paljenje vsynca zbog input laga.

 Je, al ak je monitor 144hz a grafa ne gura više od 100FPSa...kako onda izbjeći tearing?

upravo tome sluze freesync/gsync, imaju odredjen range u kojem rade, tipa 40-144hz

 Dakle jedino gysnc/freesync 144HZ monitor ako ima više Hz nego bi kartica fpsa mogla gurati. Ok, hvala.

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, evo postavit cu jednu anketu s nekoliko monitora da vidim koji bi bio najbolji izbor. Koristilo bi se za normalan rad i nesto gaminga. Jasno mi je da bi se vjerovatno dalo naci bolje u tom cjenovnom rangu, ali rijec je o nekakvoj kompenzaciji tako da samo ovi dolaze u obzir..

 

 

0 Acer KA242Ybi
2 Acer VG240Ybmiix
1 AOC 24B1XH
1 AOC M2470SWH
0 Asus VS247HR
0 Asus VP228DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 1:14 (Li0nHeart).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Nikolacurak kaže...
Kolika je razlika preci sa 24 na 27, bojim se da ce mi biti preveliko

 Neće, 24 je minijatura, 27 je neka sredina. 32 i veće eventualno može biti preveliko, ovisi koliko blizu sjediš i koje igre igraš.

 Prvenstveno igram League of Legends, Valorant, CSGO, no nađe se neka singleplayer igra.

 

Kako se spaja 144 hz monitor, jel ide na HDMI ili DisplayPort? Nisam nikad koristio DP ni ne znam kako to funkcionira.

PSN:nikolacurak
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Spoji sa DP, nemas tu sta znati kabel kao kabel, spojis ga isto kao i HDMI i to je to.

Kad upalis komp, odi u postavke displaya i provjeri dali je RR namjesten na 144Hz jer najcesce ostane na 60 po defaultu.

EDIT: Nznam koju grafu imas ali ako ces koristiti freesync odes u postavke grafe, ako je AMD nadjes freesync i uaplis ga u nvidia panelu nadjes  gsync opciju i upalis ju, takoder odes u postavke monitora i provjeris da je freesync i tamo upaljen.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 10:42 (ibme74).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima! 

 

Trebam savjet koji monitor kupiti, primarno gaming i svakodnevno koristenje. Cjenovni razred do 4k kuna, ako ima gsync, inače do oko 2.5k.

 

Trenutno gledam ove:

Asus PG278QE 

LG 27GL850

 

Konfiguracija koju koristim ryzen 5 3600, gtx 1070ti.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
bakalarko kaže...

Pozdrav svima! 

 

Trebam savjet koji monitor kupiti, primarno gaming i svakodnevno koristenje. Cjenovni razred do 4k kuna, ako ima gsync, inače do oko 2.5k.

 

Trenutno gledam ove:

Asus PG278QE 

LG 27GL850

 

Konfiguracija koju koristim ryzen 5 3600, gtx 1070ti.

 

Hvala!

 

Ovaj LG svakako.

 

G sync ti ne treba jer nvidia podržava freesync.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Spoji sa DP, nemas tu sta znati kabel kao kabel, spojis ga isto kao i HDMI i to je to.

Kad upalis komp, odi u postavke displaya i provjeri dali je RR namjesten na 144Hz jer najcesce ostane na 60 po defaultu.

EDIT: Nznam koju grafu imas ali ako ces koristiti freesync odes u postavke grafe, ako je AMD nadjes freesync i uaplis ga u nvidia panelu nadjes  gsync opciju i upalis ju, takoder odes u postavke monitora i provjeris da je freesync i tamo upaljen.

 

 Imam RX580 8GB GDDR5

 

EDIT: Cijena na futuri nazalost skocila za onaj AOC monitor sto si mi linkao

PSN:nikolacurak
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 18:25 (Nikolacurak).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nikolacurak kaže...

 

EDIT: Cijena na futuri nazalost skocila za onaj AOC monitor sto si mi linkao

 

Koji? Ovaj klik ? Nije, i dalje je tu oko 2k kuna

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala... Sto se tice graficke jel dovoljno jaka?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nikolacurak kaže...
Hvala... Sto se tice graficke jel dovoljno jaka?

 Ovisi, koje igre i na kojim detaljima.

 

EDIT: vidio sam, biti će ok za to što igraš. Koji procesor imaš?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 22:12 (Jakovp).
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Nikolacurak kaže...
Hvala... Sto se tice graficke jel dovoljno jaka?

 Ovisi, koje igre i na kojim detaljima.

 

EDIT: vidio sam, biti će ok za to što igraš. Koji procesor imaš?

 AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.9GHz)

 

Btw jedan poznanik mi je ovo poručio:

 

1080p nikako ne idi na 27", jedino ako se volis upoznat sa svakim pikselom posebno, jer, to ces itekako moc.
Imam 24" 1080p i vidljivo je.


Sta mislite o tome?

PSN:nikolacurak
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
True
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Poznanik ti je malo pglu eto :D nije nista strasno, ne znam zasto ljudi toliko briju na to. Sta bi on, 4k na 24" monitoru?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Moje misljenje: 24" na 1080p, 27" na 2k rezi. Imao sam priliku gledati gdje su 24" i 27" oba na 1080p bili jedan do drugog i za moj ukus 27" sa 1080p je previse pikseliziran. Naravno svatko ima svoje misljenje i kriterije, tako da bi bilo pozeljno provjeriti prije kupnje.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Na poslu imam 2 komada HP Z27 4K 27" i mogu reć da se navikneš na tu rezu. Kad pogledam kod drugih 27" 1080p užas, pixeli vrište EVO ME. Ili 24" 1080p ili 27" 1440p, nema druge.

Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nikolacurak kaže...
Jakovp kaže...
Nikolacurak kaže...
Hvala... Sto se tice graficke jel dovoljno jaka?

 Ovisi, koje igre i na kojim detaljima.

 

EDIT: vidio sam, biti će ok za to što igraš. Koji procesor imaš?

 AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.9GHz)

 

Btw jedan poznanik mi je ovo poručio:

 

1080p nikako ne idi na 27", jedino ako se volis upoznat sa svakim pikselom posebno, jer, to ces itekako moc.
Imam 24" 1080p i vidljivo je.


Sta mislite o tome?

 

Slobodno si uzmi 27" 1080p monitor za gaming, jedino za sto ti ga nebi preporucio je nekakvo profesionalno uređivanje fotki, za sve ostalo je puno ugodnije na 27" nego piljit u 24", pogotovo ako igraš neke online shootere

15 godina
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 16:19 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

1080p ti je rezolucija TOČNO četiri puta manja od 4K (jedan pixel na 1080p je četiri pixela na 4K) pa ukoliko grafička ili monitor ne radi napredni upscaling, slika će biti kristalno čista, s naravno, velikim pikselima. Naravno, ovisi kako driveri i/ili monitor obrađuje sliku. To nikad nisam proučavao.

1440p će sigurno biti obrađeno i mutnije.

 

Za samu preporuku će se netko drugi javiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

1080p ti je rezolucija TOČNO četiri puta manja od 4K (jedan pixel na 1080p je četiri pixela na 4K) pa ukoliko grafička ili monitor ne radi napredni upscaling, slika će biti kristalno čista, s naravno, velikim pikselima. Naravno, ovisi kako driveri i/ili monitor obrađuje sliku. To nikad nisam proučavao.

1440p će sigurno biti obrađeno i mutnije.

 

Za samu preporuku će se netko drugi javiti.

 Tako je, i nekako i razmisljam da lossless scaling bi bio idealan kad bih sve posteno namjestio. Tako da 4k zapravo najbolje pase!

14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

AMD, intel, i turing od nvidie podržavaju integer scaling, to je u biti savršeno skaliranje i radi super sa 1080p i 4k.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 4 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, ekipo,

 

 

molim vas za savjet u svezi odabira jednog od dva, niženavedena monitora;

 

1. HP Z27 4k   https://www.mall.hr/lcd-monitori/hp-ips-4k-monitor-z27?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili

 

2.  Dell 2720Q   https://www.protis.hr/products/details/monitor-27-strong-stylebackgroundyellowdellstrong-ustrong-stylebackgroundyellow2720strongq-ips-60hz-5ms-350cdm2-13001-crni/151523

 

 

Monitor bi služio kao eksterni display u uredu, spajao bi se na MBP 13" iz 2019. putem USB-C-a, a namjena bi mu bila korištenje u word-u i web browsing. 

 

Ne gledam baš modele drugih proizvođača, jer mi je u predmetnom cjenovnom razredu bitna i "homogenost konfiguracije", obzirom su MBP, miš i tipkovnica u space gray "boji" (zato sam primjerice eliminirao LG 27UD88-W - ima bijelu pozadinu, a i ne može se rotirati u dijelu postolja što je korisna značajka).

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,  gledam uzet tv monitor i vidim ovaj lg-ev u tia mobitelima je samo 600kn,  u drugim trgovinama je 1300-1500 pa mi je to sumnjivo velika razlika. Jel neko mozda kupovao taj model?  

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=17-29mt49vf-pz&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidim pise Lg 22 pa da nije mozda 22incni pa zato takva cijena,  iako u specifikacijama pise 29inca.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

U kojim drugim trgovinama, ja sam sad iso gledat samo sam ga u ovoj vidio. I 1366x768 za 29inch je malo premalo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
R4zOR229 kaže...

U kojim drugim trgovinama, ja sam sad iso gledat samo sam ga u ovoj vidio. I 1366x768 za 29inch je malo premalo.

 

https://www.ronis.hr/tv-monitor-lg-22-29mt49vf-pzaeu-hdmi-zvucnici/29MT49VF-PZ/product/

 

Evo npr tu.. Ma necaku od 10godina treba sam nes u sobi za ps4, nije amo rec zahtjevna skupina,  sam da moze igrat i njemu super.. Najvise me zanima zbog velicine,  gledao sam tako nesto oko 70ak cm jer ima malu sobu,  probali smo stavit tv od 82cm na zid i preveliko je jer preblizu sjedi.. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice