Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.425.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
R3nchi kaže...

Imam trenutno Della p2314h i razmisljam mozda nebi bilo lose ubost nesto vece..
Ne znam da li bi mi 27" bio dovoljna promjena al recimo eto da me zanima 27" monitor.

Upotreba je 90% surfanje (citanje teksta/forumi i sranja) i yt..
Nekad se i poigram. (rdr2,cp2077,neka pucacina)

Da se razumijemo s sadasnjim monitorom sam prezadovoljan , al bi recimo da vidim kako se to igrat u 1440p (rx5700 imam) i gledat videe..

Sta bi mi preporucili?

ZA neke normalne novce.. do cca 400e/450e  ??

 Mislim da na oglasima imaš neki monitor 1440p

abadabadu
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Samsung odessey g5 kolika mu bude cijena kad je akcija jel prati tko?da vidim jel se isplati cekat

 

https://www.hgshop.hr/monitor-samsung-c27g55tqwuxen-odyssey-g5-27-va-2560x1440-1ms-wqhd-144hz-hdr10-amd-freesync-hdmi-dp-zakrivljeni/proizvod/287183

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
msari kaže...

ma prvo sam mislio 27", al sam onda pogledao kod frenda i ne svida mi se kako izgleda rezolucija 1080p na tako velikom ekranu, pa sam se odlucio za 24"

 

klik

 

 hvala 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Molim pomoć. Kupio sam AOC monitor C27G1 144Hz, i sve sam spojio i monitor mi radi na 60 hz? Spojio sam i hdmi kabelom, i dual dvi kabelom. Instalirao drivere i ništa se nije promijenilo. U postavkama monitora ima opcija 60 hz i niže. Ne kužim šta krivo radim. Grafička koju imam je amd raedon r9 xfx 280. Hvala ekipa na odgovorima :)

4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
mmafan kaže...

Molim pomoć. Kupio sam AOC monitor C27G1 144Hz, i sve sam spojio i monitor mi radi na 60 hz? Spojio sam i hdmi kabelom, i dual dvi kabelom. Instalirao drivere i ništa se nije promijenilo. U postavkama monitora ima opcija 60 hz i niže. Ne kužim šta krivo radim. Grafička koju imam je amd raedon r9 xfx 280. Hvala ekipa na odgovorima :)

Pa koristi display port kabel? to sa hdmiom zaboravi...to samo radi u teoriji...

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
markec997 kaže...
mmafan kaže...

Molim pomoć. Kupio sam AOC monitor C27G1 144Hz, i sve sam spojio i monitor mi radi na 60 hz? Spojio sam i hdmi kabelom, i dual dvi kabelom. Instalirao drivere i ništa se nije promijenilo. U postavkama monitora ima opcija 60 hz i niže. Ne kužim šta krivo radim. Grafička koju imam je amd raedon r9 xfx 280. Hvala ekipa na odgovorima :)

Pa koristi display port kabel? to sa hdmiom zaboravi...to samo radi u teoriji...

 Hvala. Jel trebam na što obratiti pažnju pri kupnji?

 

Ovaj okej:

https://www.instar-informatika.hr/roline-mini-displayport-kabel-mdp-dp-mm-v1314-10m/11.04.5814/product/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 18:16 (mmafan).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel ovo puno bleeda ili skoro pa top panel

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

jel ovo puno bleeda ili skoro pa top panel

 normalno

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

ma to mi lav1000 poslao sliku..kaze da jako malo bleeda ima...moj stari g2u aoc 24...na svom novom nisam ni gledao..nekakko me nezabrinjava ni hhosting ni bleed..nisam zahtjevan...ali sve u svemu ovaj lg je klasu iznad aoc majke mi...i nekuzim pixele na fhd na 27...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
mmafan kaže...
markec997 kaže...
mmafan kaže...

Molim pomoć. Kupio sam AOC monitor C27G1 144Hz, i sve sam spojio i monitor mi radi na 60 hz? Spojio sam i hdmi kabelom, i dual dvi kabelom. Instalirao drivere i ništa se nije promijenilo. U postavkama monitora ima opcija 60 hz i niže. Ne kužim šta krivo radim. Grafička koju imam je amd raedon r9 xfx 280. Hvala ekipa na odgovorima :)

Pa koristi display port kabel? to sa hdmiom zaboravi...to samo radi u teoriji...

 Hvala. Jel trebam na što obratiti pažnju pri kupnji?

 

Ovaj okej:

https://www.instar-informatika.hr/roline-mini-displayport-kabel-mdp-dp-mm-v1314-10m/11.04.5814/product/

 

 

 Identican kabel koristim i ja i radi savrseno. I moja graficka ima samo miniDP. miniDP ti je identican DP-u po standardu samo je utor malo drugačiji jer je namjenjen za laptope većinom..

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

ma to mi lav1000 poslao sliku..kaze da jako malo bleeda ima...moj stari g2u aoc 24...na svom novom nisam ni gledao..nekakko me nezabrinjava ni hhosting ni bleed..nisam zahtjevan...ali sve u svemu ovaj lg je klasu iznad aoc majke mi...i nekuzim pixele na fhd na 27...

 Trebas vidjet moj drlog od M27Q, koji je trenutno u garantnom postupku, doslovno cijeli ekran je jedan veliki zlatni bleed :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
GSP kaže...

Samsung odessey g5 kolika mu bude cijena kad je akcija jel prati tko?da vidim jel se isplati cekat

 

https://www.hgshop.hr/monitor-samsung-c27g55tqwuxen-odyssey-g5-27-va-2560x1440-1ms-wqhd-144hz-hdr10-amd-freesync-hdmi-dp-zakrivljeni/proizvod/287183

 bolji ti je aoc - link

imaš na kraju usporedbu sa g5

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

jel ovo puno bleeda ili skoro pa top panel

 Užas!

 

VRAČAJ TO!!!!!

 

Ja sam reklamirao i puno manje

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jebe me taj VA panel na 2k rezoluciji,a ako odem na ips odmah je cijena dupla jbt...

 

A da idem na 75herca ipak?onda mogu i ips,i 2k 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel ovo dobar bleed na novom mi lggl650f..brightnes na 65

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 17:33 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

jel ovo dobar bleed na novom mi lggl650f..brightnes na 65

 Stavi 20, 50 i onda 90%, neka ti bude potpuni mrak i onda stavi 3 slike da vidimo, ovo kako si ti stavio se nista ne vidi i jos imas svjetla u pozadini...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

budem dans navecer opet...ovo svijetlo je od grafe samo ostalo sam pogasio u pc

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Obrisati

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 9:32 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molio bih pomoć ponovo. 

 

Molim preporuku za 32" 4K monitor za ured do cca 3500-4000 kn, a može i za manje ako ima nešto dobro. 

 

Izbor mi je bio Philips 326p1h. Ima USB C, ugrađenu kameru, IPS. Međutim, nije 4K nego 2K. 

 

Koliko je to uopće presudno, 2K ili 4K na 32"?

I može li proći dobar VA umjesto IPS za tu namjenu? 

 

Hvala unaprijed na pomoći! 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
vodjaskitnica kaže...

Molio bih pomoć ponovo. 

 

Molim preporuku za 32" 4K monitor za ured do cca 3500-4000 kn, a može i za manje ako ima nešto dobro. 

 

Izbor mi je bio Philips 326p1h. Ima USB C, ugrađenu kameru, IPS. Međutim, nije 4K nego 2K. 

 

Koliko je to uopće presudno, 2K ili 4K na 32"?

I može li proći dobar VA umjesto IPS za tu namjenu? 

 

Hvala unaprijed na pomoći! 

 

 

BenQ 32" EW3270U

 

najjeftinij ovdje

 

a koliko je dobar procitas ovdje

 

ovo je jedini VA monitor koji bi uzeo umjesto IPS za rad, do nekih 4000kn

 

jedina mana mu je ergonomija, ali to rjesis nekim VESA stalkom za 200kn, ako ti ne bude odgovaro njegov stalak

www.youtube.com/TerabitTV
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovo je odlična preporuka, hvala puno!

 

Ako još tko ima kakav prijedlog iznesite slobodno! 

 

EDIT: https://www.bug.hr/recenzije/aoc-u3277pwqu-prostrani-radnik-14671

 

Philips 328P6VJEB/00

 

PHILIPS 328B1/00

 

Ovo 3 možda?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 18:00 (vodjaskitnica).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, kupujem novi monitor, htio bih uzeti neki budget 2560×1440 i 144Hz. 

Za ostale specifikacije nisam siguran jer se ne razumijem bas u što se isplati uložiti, također monitor bi bio za gaming, bilo bi takodjer kad bi ping bio ispod 5ms

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Pmrkva kaže...

Pozdrav, kupujem novi monitor, htio bih uzeti neki budget 2560×1440 i 144Hz. 

Za ostale specifikacije nisam siguran jer se ne razumijem bas u što se isplati uložiti, također monitor bi bio za gaming, bilo bi takodjer kad bi ping bio ispod 5ms

 

AOC Q27G2U

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Pmrkva kaže...

Pozdrav, kupujem novi monitor, htio bih uzeti neki budget 2560×1440 i 144Hz. 

Za ostale specifikacije nisam siguran jer se ne razumijem bas u što se isplati uložiti, također monitor bi bio za gaming, bilo bi takodjer kad bi ping bio ispod 5ms

 

AOC Q27G2U

 a koji je sljedeći po nekom rangu i performansama, stepenica iznad ovog AOC?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
batizg kaže...
ibme74 kaže...
Pmrkva kaže...

Pozdrav, kupujem novi monitor, htio bih uzeti neki budget 2560×1440 i 144Hz. 

Za ostale specifikacije nisam siguran jer se ne razumijem bas u što se isplati uložiti, također monitor bi bio za gaming, bilo bi takodjer kad bi ping bio ispod 5ms

 

AOC Q27G2U

 a koji je sljedeći po nekom rangu i performansama, stepenica iznad ovog AOC?

 

po meni je dell s2721dgf/dgfa ips panel (razlika u a je novija verzija monitora) inace indeticni

htio kupit al prodano bilo sve ev vidim da je dosla nova serija u linksu trenutno cijene oko 3500kn!

ja uzeo dell s3220dgf (VA panel) nije mi se dalo cekat tog della i odusevljen sam snjim!

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf

 

edit:

obojca imaju podrsku za HDR

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 9:42 (zzXXy).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel se stvarno toliko vidi razlika izmedju va i ips

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vidi se, meni je va puno bolji od ips. Ips mi izgleda isprano pored va, jer mu je kontrast najmanje 300% lošiji
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel va panel isto pati od bleedinga i glowa?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Puno manje od ips, osim onih zakrivljenih, kod njih isto može biti kojekakvih isijavanja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Vidi se, meni je va puno bolji od ips. Ips mi izgleda isprano pored va, jer mu je kontrast najmanje 300% lošiji

 ja sam htio ips zbog zivljih boja i ganjo par mjeseci na kraju odusto kak si i napiso razlika izmedju VA i IPS nije neka velika.

Svaki ima svoje prednosti ali zato imaju i svoje mane. VA je brzi nema ghostinga IPS sporiji ima ghostinga i tako dalje i tako dalje.....

Iskreno novi monitori svi koji idu preko 60Hz su odlicni jedino je pitanje cijena i sada dobavljivost nekih jeftiniji modela nazalost nema nigdje.

moje misljenje je da se covjek danasnje vrijeme nemoze zeznit u kupovini monitora bio to VA il IPS.

jedino se moze zeznit da kupi nes sto nevalja tj tvrornicki neki feler al opet postoji garancija!

 

i da se nadovezem na ovo gore sto je picajzla0707 reko slazem se bolji je kontrast jos ovaj moj ima i pre jb odlican negdje sam procito da je u rangu cak oled monitora. zato sam ga i kupio.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice