Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.448.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Nema u radu razlike nego u igrama, a i ne kazem to samo zbog posta gore nego jer ovaj iznad veli da je to opcenito "glupost" (nije da je to prvi puta izvalio na forumu)i jos ce neko tko trazi monitor za gaming to procitati...

Itekako se osjeti kada imas freesync ukljucen, bas sam neki dan drndao po postavkama monitora i zaboravio vratiti profil koji koristim u igrama, upalio hunt showdown, krenula runda meni nekako čudno dok se krećem,fps kao da nije skroz "smooth", kad mi je dropao sa 130 na 80-90 kada sam uletio na ranč oči mi zakrvarile i skuzim da nisam ucitao profil koji koristim tj da mi je freesync ugasen, cim sam upalio druga prica, takve dropove u FPS-u sa freesync/gsync "on" uopce ne osjetis, takoder nema kidanja slike kada ti je vsync ugasen a i zbig toga ti je manji input lag - ponavljam, reci da je to "glupost" moze samo osoba koja to nije koristila nikada, ja znam da vise nema sanse da bi uzeo monitor bez freesynca.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 10:59 (ibme74).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dajte prestanite, jbte arhitektu koji treba profi grafički monitor 4k, trkeljate o gsyncu.

 

Ako nemate neku preporuku (a nemate), šutite.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 11:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 7 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Dajte prestanite, jbte arhitektu koji treba profi grafički monitor 4k, trkeljate o gsyncu.

 

Ako nemate neku preopruku (a nemate), šutite.

 

 

 

Procitaj post iznad i popij jednu za smirenje, ne valja biti nadrkan odmah ujutro 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

^Evo jesam...

 

Dakle on topic :

 

sestra(građevinarka) mi ima

 

https://www.senetic.hr/product/210-AQUO?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net

 

10 bitni ips panel, vrlo precizne boje, milina. Najviše ga koristi za ArhiCAD/plateiu.

 

Jedina konkurencija po mom mišljenju mu je onaj preskupi Eizo koji košta 3-4 soma eura.

 

Edit: jbte i više, vani je jeftiniji.

 

Imaš jeftiniju alternativu istoga https://www.nabava.net/monitori/eizo-ev3285-bk-monitor-cijena-ips-32-16-9-71398711

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 11:06 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

GSync i Freesync, na monitoru koji primarno sluzi za posao, nemaju nikakvog smisla, pa cak ni za onih 0.2% vremena kad bi se pokrenula igra na njemu.

I sam imam Freesync na monitoru, koji sluzi isto ko sto bi sluzio i njoj, za igranje kakvih >1% vremena, i totalno je nebitna stvar.

Sve ove OCD stvari na koje mi tu na forumu ejakuliramo, jednoj curi arhitektici su totalno nebitne niti ce si glavu razbijat njima, pogotovo na 4K ili 5K ekranu.

 

Slika:
Zeleno - namjena monitora i stvarna potreba i featuri za tu namjenu

Bijelo - ajmo potrosit 50% budzeta na nebitne feature

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 11:04 (nixass).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Envy kaže...

Freesyc ili G-Sync gluposti zaboravi.

 

Ovo moze napisati samo osoba koja u zivotu nije isprobala gsync/freesync

Trebam li ti ponoviti ili ćeš i kod nixass isto to pročitati:

nixass kaže...

GSync i Freesync, na monitoru koji primarno sluzi za posao, nemaju nikakvog smisla, * * *

Sorry kolega što sam te citirao da dalje nastavim. (Ipak ću još jedan post napisati da ne ispadne da se obraćam tebi). 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Jel itko cita postove prije nego nesto napise? Odgovor je bio opcenito jer kolega gore kaze da je freesync/gsync OPCENITO glupost a ne za njenu namjenu sto nije istina.

 

Osim toga danas skoro svaki monitor ima freesync, cak i oni od 700-800kn, gdje si ti izvukao "50% budzeta za feature koji ne treba"

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Jel itko cita postove prije nego nesto napise? Odgovor je bio opcenito jer kolega gore kaze da je freesync/gsync OPCENITO glupost a ne za njenu namjenu sto nije istina.

 

Osim toga danas skoro svaki monitor ima freesync, cak i oni od 700-800kn, gdje si ti izvukao "50% budzeta za feature koji ne treba"

Envy se referira na monitor za namjenu koja njoj treba, ne generalno, jer to realno i je glupost u poslovnom ili profi okruzenju.

Mislim da je njegov post krivo protumacen, ajmo bit cool danas, petak je, zatvoreni smo svi, a vani lijepo vrijeme :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Nema u radu razlike nego u igrama, * * *

Drži se videoigrica, biznis ostavi profesionalcima.
 

DarthMarkus kaže...

^Evo jesam...

 

Dakle on topic :

 

sestra(građevinarka) mi ima

 

https://www.senetic.hr/product/210-AQUO?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net

 

10 bitni ips panel, vrlo precizne boje, milina. Najviše ga koristi za ArhiCAD/plateiu.

 

Jedina konkurencija po mom mišljenju mu je onaj preskupi Eizo koji košta 3-4 soma eura.

 

Edit: jbte i više, vani je jeftiniji.

 

Imaš jeftiniju alternativu istoga https://www.nabava.net/monitori/eizo-ev3285-bk-monitor-cijena-ips-32-16-9-71398711

 

1. 10-bitni panel nema nikakvg smislča u arhitekturi i/ili medicin. Ne trba joj. 10-bitni panel ide za fotografiju i video.

2. Za CAD/CAM/CAE potrena su dvomonitorski setup.

3. Obavezan minimum: 2 x QHD (2560x1440), oba ravna. Preporučena dijagonala 27" po nonitoru a ako gleda u monitor iz bliza mogu poslužiti i 25". Moja preporuka: Dell.

4. Obavezno izbjegavati: Widescreen monitore tipa (2560x1080)

Bio sam preko 5 velikih arhitektonskih studija diljem Evrope i bukvalno ali bukvalno nisam našao niti jednog profesionalca a da mu na stolu nisu dva monitra. Niti jednog.

5. Bonus: Kupi si dva krša od 19" (svaki možeš za 1000 100 kuna) samo da dobiješ feeling šta je raditi na dva monitora i prebacivati prozore sa jednog i drugog, pa ako se bude ikada vratila na jedan monitor - ja glavu dajem na panj.

6. Referentna vrijednost je LG sa svojom QHD (2560x1440) rezolucijom. Ostali skuplji (iako koriste LG-vu ili Samsungovu matricu) su Dell, NEC, Lenovo i Eizo su skuplji radi bolje kvalitete uopšteno (izrada, elektronika i sl.)

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 12:18 (Envy).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Jel itko cita postove prije nego nesto napise? Odgovor je bio opcenito jer kolega gore kaze da je freesync/gsync OPCENITO glupost a ne za njenu namjenu sto nije istina.

 

Osim toga danas skoro svaki monitor ima freesync, cak i oni od 700-800kn, gdje si ti izvukao "50% budzeta za feature koji ne treba"

Obraćam se osobi koja je otvorila profil na ovom forumu. Ne znam koliko je to teško skontati pod temom "koji monitor kupiti", dakle ne pričam ti bajke i basne o prošlosti i budućnosti monitora.

GSync i Freesinc imaju smisla na monitoru za arhitekturu jednako kao i saksija sa cvijećem na starom CRT televozoru.

10-bitni monitori su fotografski moniori.
Odziv joj je ista glupost, nema potrebe da se sa tim opterećuje.
Frekfencija isto nepotrebna stavka.

Dakle molim osobu koja je postavila upit da kaže svoj budžet i sa koje udaljenosti gleda u monitor i onda će dobiti konkretne modele.

Uređivano: Ajde evo  da se svi malo iskuliramo. Nema potrebe za natezanjem nego da konkretno pomognemo osobi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 11:35 (Envy).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za fotografiju ima smisla 10 bitni panel, a za ahitekturu nema ? Ok

 

Znači, tražila je za DOMA jedan profi 32" monitor, ne za firmu setup 2-3 komada. 

 

Dao sam joj 3 na izbor.

 

Još nešto, ja bi čak išao i na veću dijagonalu (za doma).Onaj Philipsov 42" npr.

 

Ovo za 2x 19" monitora od 1000kn (da stekne feel) je vjerovatno najgluplji savjet u povjesti foruma.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 11:43 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ako se ja mogu ubaciti u raspravu mene bi zanimali plusevi i minusi zakrivljenih va panela tipa onaj aoc koji sam linkao znaci 144hz i 1ms 2k reza

 

Znam da je negativno - izrezeniji bleed.

 

Znaci zanima me iz nekog osobnog iskustva marketinske fore sam procitao na netu

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iz osobnog iskustva, ja ga koristim i super mi je to sto je zakrivljen. Radim 2d, 3d modeliranje i gaming. Bleed se vidi samo u potpino crnim scenama i nije strasan (nije ni da ga nema).
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

* * *

 

Ovo za 2x 19" monitora od 1000kn (da stekne feel) je vjerovatno najgluplji savjet u povjesti foruma.

 

 

Pogriješio sam u jednoj nuli više pa sam to ispravio.

Da, isksutvo sa dva monitra je nad*ebivo, pitaj ljude koji rade na njima da li bi se ikada više vratili na jedan monitor. Dva su dva kao dvije ruke.
Ja lično gledam u monitore jako blizu. 40-60cm.

Ako že se baviti arhitekturom laptop stvarno nije dobar izbor (ali o tom po tom). Vritit CAD/CAM programe bez profi grafičke i tu šteka kao da je ne znam šta.. slide šou o većim projetima. Ali to nije tema.

Treba nam njeno mišljenje o korištenju računala da bi se neki konkretan savjet mogao dati.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Envy kaže...
DarthMarkus kaže...

* * *

 

Ovo za 2x 19" monitora od 1000kn (da stekne feel) je vjerovatno najgluplji savjet u povjesti foruma.

 

 

Pogriješio sam u jednoj nuli više pa sam to ispravio.

Da, isksutvo sa dva monitra je nad*ebivo, pitaj ljude koji rade na njima da li bi se ikada više vratili na jedan monitor. Dva su dva kao dvije ruke.
Ja lično gledam u monitore jako blizu. 40-60cm.

Ako že se baviti arhitekturom laptop stvarno nije dobar izbor (ali o tom po tom). Vritit CAD/CAM programe bez profi grafičke i tu šteka kao da je ne znam šta.. slide šou o većim projetima. Ali to nije tema.

Treba nam njeno mišljenje o korištenju računala da bi se neki konkretan savjet mogao dati.

 Nema univerzalnog odgovora. Ko radi nacrte i ne igra ili igra rijetko taj gleda što bolji panel i što veći pixel pitch i što veći monitor, dakle 32" 4k sa nekim AHVa IPSom.

Za igre se gledqa ili TN sa 144hz (FPS nabijanje) ili IPS sa 75HZ i solidnim odzivom za sporije igre ali s boljiom slikom (IPS>TN). S tim da će i taj dobro odraditi FPs igru za nezahtjevne igrače ali koji traže bolju sliku i bolje kuteve gledanja odn. možda uz igranje i rade na monitoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 17:15 (gnomisa).
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Hvala na dobrodošlici!

 

Znala sam da ste majstori pa pratim vase analize :) nadam se da se necete vise puno svađati ;)

 

Pokušat ću odgovoriti odmah na sva pitanja i teme odjednom:

 

Svakako uvijek kupim dobar monitor koji traje godinama, a konfiguracije računala/laptopa mijenjam. Trenutno sam na ovom laptopu zbog mobilnosti, a nakon monitora (ako nas ne ubije kriza) ću uzeti novi PC sa zescom grafickom.

Zbog toga sam spremna dati koliko treba novaca za kvalitetu, ali naravno ne želim biti glupa, pretjerati i uzeti monitor s karakteristikama koje necu koristiti.
Dala bi vise jedino za karakteristike koje možda i necu koristiti jer su npr gejmerske, ali manje umaraju i 'troše' oči pa onda ipak bi. Zapravo najviše sam truda uložila dosad u istraživanja da to otkrijem, ali otkrila nisam.

 

Dakle definitivno IPS, tu sam znaci na dobrom putu.

 

Razmišljala sam i o dva monitora, ali odlučila sam ići na jedan, pa što veći, koji kad trebam uvijek mogu podijeliti. Smatrala sam da je to 32'' al vidim da bi po nekima moglo i vise :D

 

Mogu biti i preko 80 cm udaljena od monitora iako mi ovako to djeluje predaleko :) mi arhici smo svi coravi.

 

Dakle jedna od preporuka je Dell U3219Q koji sam i ja stavila među favorite. Zapravo se između njega i LG32UD89 najviše mislila, a onda počela gubiti dalje (i skuplje he he).

 

Eto. Puno puno hvala svima na trudu i sugestijama!

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

može pomoć kod kupnje monitora za djecu. Standard, igrice igrice i tu i tamo škola.

Budžet što jeftinije jer pc hardvare je prioritet pa na ovome štedimo.

Planirao sam 800kn za monitor cca. Nista specijal a opet da izvučem max. Ako ima prostora i za uštedu, super :)

 

 

lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hiddena kaže...

Hvala na dobrodošlici!

 

Znala sam da ste majstori pa pratim vase analize :) nadam se da se necete vise puno svađati ;)

 

Pokušat ću odgovoriti odmah na sva pitanja i teme odjednom:

 

Svakako uvijek kupim dobar monitor koji traje godinama, a konfiguracije računala/laptopa mijenjam. Trenutno sam na ovom laptopu zbog mobilnosti, a nakon monitora (ako nas ne ubije kriza) ću uzeti novi PC sa zescom grafickom.

Zbog toga sam spremna dati koliko treba novaca za kvalitetu, ali naravno ne želim biti glupa, pretjerati i uzeti monitor s karakteristikama koje necu koristiti.
Dala bi vise jedino za karakteristike koje možda i necu koristiti jer su npr gejmerske, ali manje umaraju i 'troše' oči pa onda ipak bi. Zapravo najviše sam truda uložila dosad u istraživanja da to otkrijem, ali otkrila nisam.

 

Dakle definitivno IPS, tu sam znaci na dobrom putu.

 

Razmišljala sam i o dva monitora, ali odlučila sam ići na jedan, pa što veći, koji kad trebam uvijek mogu podijeliti. Smatrala sam da je to 32'' al vidim da bi po nekima moglo i vise :D

 

Mogu biti i preko 80 cm udaljena od monitora iako mi ovako to djeluje predaleko :) mi arhici smo svi coravi.

 

Dakle jedna od preporuka je Dell U3219Q koji sam i ja stavila među favorite. Zapravo se između njega i LG32UD89 najviše mislila, a onda počela gubiti dalje (i skuplje he he).

 

Eto. Puno puno hvala svima na trudu i sugestijama!

 Ak radiš arhi za lovu onda ne štediš i tu je točka. Ak smo studoši onda si uzmi nekaj povoljnije. Neki povoljniji 32" IPS sa 4K se nađe i za 3 tkn ili malo više AFAIK.....dobro je piknuti jedan model i onda gledati na netu recenzije, uvijek se nađe i pro recenzija.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hiddena kaže...

Hvala na dobrodošlici!

 

Znala sam da ste majstori pa pratim vase analize :) nadam se da se necete vise puno svađati ;)

 

Pokušat ću odgovoriti odmah na sva pitanja i teme odjednom:

 

Svakako uvijek kupim dobar monitor koji traje godinama, a konfiguracije računala/laptopa mijenjam. Trenutno sam na ovom laptopu zbog mobilnosti, a nakon monitora (ako nas ne ubije kriza) ću uzeti novi PC sa zescom grafickom.

Zbog toga sam spremna dati koliko treba novaca za kvalitetu, ali naravno ne želim biti glupa, pretjerati i uzeti monitor s karakteristikama koje necu koristiti.
Dala bi vise jedino za karakteristike koje možda i necu koristiti jer su npr gejmerske, ali manje umaraju i 'troše' oči pa onda ipak bi. Zapravo najviše sam truda uložila dosad u istraživanja da to otkrijem, ali otkrila nisam.

 

Dakle definitivno IPS, tu sam znaci na dobrom putu.

 

Razmišljala sam i o dva monitora, ali odlučila sam ići na jedan, pa što veći, koji kad trebam uvijek mogu podijeliti. Smatrala sam da je to 32'' al vidim da bi po nekima moglo i vise :D

 

Mogu biti i preko 80 cm udaljena od monitora iako mi ovako to djeluje predaleko :) mi arhici smo svi coravi.

 

Dakle jedna od preporuka je Dell U3219Q koji sam i ja stavila među favorite. Zapravo se između njega i LG32UD89 najviše mislila, a onda počela gubiti dalje (i skuplje he he).

 

Eto. Puno puno hvala svima na trudu i sugestijama!

Već cijelih 10 godina (ili skoro 10, ali mislim da je otprilike 10) Dell 27" QHD drži cijenu od oko 1100 KM (4000 kuna) pa nije loše zgoreg da se zaptiaš zašto, ono model ovogodišnj izađe dođe sledeći rezolucija ista, IPS je tu ali monitor i dalje košta 4000 kn. 

Popularan forumaš Friday me je pitao da li je moguće da Dell od 25" sa istom QHD (2560x1440) bude mu presitan. Ja sam rekao da vrlo vjerojatno neće biti problem i nije da se malo oduševio tako da imaš i Lenovo i Dell (zapravo jedan je proizvođač panela pa je dijagonala ista) i svi ostali imaju dosta povoljne 25" QHD monitore za dvomonitorski setup.

Sad sam opet pročitao gore što si napisao.. ako imaš imalo dvojbe da li da ideš na dva monitora... otvaraš sebi sasvin novo workspace iskustvo za koje jednostavno nema nazad.

Ujutru ću nači neka konkretna rješenja i neka kompromisna rješenja pa ti pogledaj.

yel1234 kaže...

Pozdrav,

 

može pomoć kod kupnje monitora za djecu. Standard, igrice igrice i tu i tamo škola.

Budžet što jeftinije jer pc hardvare je prioritet pa na ovome štedimo.

Planirao sam 800kn za monitor cca. Nista specijal a opet da izvučem max. Ako ima prostora i za uštedu, super :)

 

 

lp

Samo da je IPS matrica ostalo "daj šta daš" po principu. Djeca će se već nekako snaći. Možda bi garancija bila neki presedan ako ti šta znači.

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
nixass kaže...
ibme74 kaže...

Jel itko cita postove prije nego nesto napise? Odgovor je bio opcenito jer kolega gore kaze da je freesync/gsync OPCENITO glupost a ne za njenu namjenu sto nije istina.

 

Osim toga danas skoro svaki monitor ima freesync, cak i oni od 700-800kn, gdje si ti izvukao "50% budzeta za feature koji ne treba"

Envy se referira na monitor za namjenu koja njoj treba, ne generalno, jer to realno i je glupost u poslovnom ili profi okruzenju.

Mislim da je njegov post krivo protumacen, ajmo bit cool danas, petak je, zatvoreni smo svi, a vani lijepo vrijeme :)

 

kako se referira na to kada kolegica u prvom postu uopoće nigdje nije napisala niti spomenula freesync/gsync ali bitno da se odmah on našao sa svojim biserom kako je to "glupost" - ponavljam, uključio sam se u ovo jer mu nije prvi puta da je to napisao a kladio bih se u mjesečnu plaću da u životu nije niti isprobao freesync/gsync ali on zna da je glupost.

 

Envy kaže...
ibme74 kaže...

Nema u radu razlike nego u igrama, * * *

Drži se videoigrica, biznis ostavi profesionalcima.
 

 

ako želiš prepustiti profesionalcima forum ti si prvi koji bi se trebao odjaviti sa foruma (za stalno) 

 

 

Envykaže...
ibme74 kaže...

Jel itko cita postove prije nego nesto napise? Odgovor je bio opcenito jer kolega gore kaze da je freesync/gsync OPCENITO glupost a ne za njenu namjenu sto nije istina.

 

Osim toga danas skoro svaki monitor ima freesync, cak i oni od 700-800kn, gdje si ti izvukao "50% budzeta za feature koji ne treba"

Obraćam se osobi koja je otvorila profil na ovom forumu. Ne znam koliko je to teško skontati pod temom "koji monitor kupiti", dakle ne pričam ti bajke i basne o prošlosti i budućnosti monitora.

GSync i Freesinc imaju smisla na monitoru za arhitekturu jednako kao i saksija sa cvijećem na starom CRT televozoru.

10-bitni monitori su fotografski moniori.
Odziv joj je ista glupost, nema potrebe da se sa tim opterećuje.
Frekfencija isto nepotrebna stavka.

Dakle molim osobu koja je postavila upit da kaže svoj budžet i sa koje udaljenosti gleda u monitor i onda će dobiti konkretne modele.

Uređivano: Ajde evo  da se svi malo iskuliramo. Nema potrebe za natezanjem nego da konkretno pomognemo osobi.

 

A gdje je dotična spomenula freesync/gsync da si se ti osjetio dužan nju "ispraviti" i reći da se ne zamara sa freesync/gsync glupostima?

Sjećam se jako dobro kada je bila riječ o onom samsungu 1440p 144hz koji je bio na popustu ali nije imao freesync i neko ga je htio kupiti upravo za GAMING i istu si imao izjavu ti i još jedan-dva lika koji su napucani sa forumu kako su freesync/gsync gluposti i mazanje očiju ali su ti postovi obrisani zbog preduge rasprave i offtopica - iz tog razloga znam da pričaš o tome generalno, a ne kao odgovor na upit gdje syncove nitko spomenuo nije.

 

DarthMarkus kaže...

Za fotografiju ima smisla 10 bitni panel, a za ahitekturu nema ? Ok

 

Znači, tražila je za DOMA jedan profi 32" monitor, ne za firmu setup 2-3 komada. 

 

Dao sam joj 3 na izbor.

 

Još nešto, ja bi čak išao i na veću dijagonalu (za doma).Onaj Philipsov 42" npr.

 

Ovo za 2x 19" monitora od 1000kn (da stekne feel) je vjerovatno najgluplji savjet u povjesti foruma.

 

 

 

nemaš ti pojma, on je profesionalac...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 20:03 (ibme74).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
yel1234 kaže...

Pozdrav,

 

može pomoć kod kupnje monitora za djecu. Standard, igrice igrice i tu i tamo škola.

Budžet što jeftinije jer pc hardvare je prioritet pa na ovome štedimo.

Planirao sam 800kn za monitor cca. Nista specijal a opet da izvučem max. Ako ima prostora i za uštedu, super :)

 

 

lp

 

klik 

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Razmišljam o kupovini 1440p za rad ali i za igranje, što je best buy sad?

Vrijedi li ovo? https://www.nabava.net/monitori/lg-27gl850-b-monitor-cijena-ips-27-16-9-97544231 i kakav je za rad?

Također za oko mi je zapelo i ovo https://www.nabava.net/monitori/samsung-lc27jg50qquxen-monitor-cijena-mva-va-27-16-9-78556691, ma da nisam ljubitelj zakrivljenih monitora

Također trenuntno misli ovo spojit na hd 7970(jer ne mislim trenutno igrati prezahtjevne igrice neke vec nekad kasnije). Bi li mogao dva monitora spojiti na spomenutu grafu od kojih bi jedan bio 1440p, drugi 1080p 60 hz obicni neki?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
moukie kaže...

Razmišljam o kupovini 1440p za rad ali i za igranje, što je best buy sad?

Vrijedi li ovo? https://www.nabava.net/monitori/lg-27gl850-b-monitor-cijena-ips-27-16-9-97544231 i kakav je za rad?

Također za oko mi je zapelo i ovo https://www.nabava.net/monitori/samsung-lc27jg50qquxen-monitor-cijena-mva-va-27-16-9-78556691, ma da nisam ljubitelj zakrivljenih monitora

Također trenuntno misli ovo spojit na hd 7970(jer ne mislim trenutno igrati prezahtjevne igrice neke vec nekad kasnije). Bi li mogao dva monitora spojiti na spomenutu grafu od kojih bi jedan bio 1440p, drugi 1080p 60 hz obicni neki?

 Taj prvi monitor je top za igranje trenutno, ima vrhunski pixel respose, ako ti je ok cijena nemoj gledati ništa drugo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

 

Tražim preporuku monitora za uredski rad od kuće. Znači 80% vremena će se koristit za standardan rad u Officeu, mailove i Chrome, možda tu i tamo za pogledati koji film. Pretežito će se spajati na Lenovo IdeaPad L340.

 

Udaljenost glave/očiju od monitora je 65 cm pa nisam siguran da li bi išao na 27' ili 24', jer se bojim da će mi kod te udaljenosti 27' malo biti prevelik pa molim i iskustva iz tog aspekta. Monitor se obaveno mora moći staviti na zidni nosač.

 

Cjenovni maks. je nekih 1200 kn.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
m0rph.y kaže...

Pozdrav.

 

Tražim preporuku monitora za uredski rad od kuće. Znači 80% vremena će se koristit za standardan rad u Officeu, mailove i Chrome, možda tu i tamo za pogledati koji film. Pretežito će se spajati na Lenovo IdeaPad L340.

 

Udaljenost glave/očiju od monitora je 65 cm pa nisam siguran da li bi išao na 27' ili 24', jer se bojim da će mi kod te udaljenosti 27' malo biti prevelik pa molim i iskustva iz tog aspekta. Monitor se obaveno mora moći staviti na zidni nosač.

 

Cjenovni maks. je nekih 1200 kn.

 

Hvala.

 Neće biti preveliko, ja sa manje udaljenosti gledam 32 i nije ni približno prevelik. 27 je u biti dosta maleno, pogotovo kad se naviknes, imao sam ga prije.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...

 Neće biti preveliko, ja sa manje udaljenosti gledam 32 i nije ni približno prevelik. 27 je u biti dosta maleno, pogotovo kad se naviknes, imao sam ga prije.

 

Gay stop pls... nije ni mjesto a naročito nije vrijeme za takve priče

EDIT: sry ljudi, bilo je jače od mene

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 22:02 (miki_the_pirat).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
miki_the_pirat kaže...
Jakovp kaže...

 Neće biti preveliko, ja sa manje udaljenosti gledam 32 i nije ni približno prevelik. 27 je u biti dosta maleno, pogotovo kad se naviknes, imao sam ga prije.

 

Gay stop pls... nije ni mjesto a naročito nije vrijeme za takve priče

EDIT: sry ljudi, bilo je jače od mene

 Razumijem, oprošteno ti je :) Ni ja ne bih odolio (that's what she said)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

27" 16:9 je samo malo viši i osjetno širi od npr. 24" 16:10 a ne baš drastično (u oba smjera) veći od 24" 16:9. 32" 16:9 je osjetno veći od oba a sa 1440p će koristiti preporučeno 100% scaling odn. nema zooma u winsima (kao što nema zooma kod npr. 24" 1080p monitora) dok će za 27" 1440p monitor windowsi preporučiti 125% scaling a npr. za 32" 4k monitor - 150% scaling. Ja recimo vidim sve čitat i na 32" 4k monitoru na 100% scalingu (zbog odličnog vida) ali zašto da naprežem oči, Windowsi 10 jako dobro preporučuju scaling. Svi smo različiti, nemamo iste navike niti isti vid ali generalno trebalo bi sjediti ispred ekrana u dužini dijagonale. Ja imam na poslu 32" IPS 4k i sjedim na oko 70-75cm od njega (scaling na 150% u windowsima dakle veličina texta kao na 32" 2k monitoru sa 100% scalingom) i taman mi je. Doma imam 24" 16:10 i u njega gledam sa nekih 40ak cm. A imam vid 10/10. Postoji ekipa koja gleda i bliže i dalje ali ja mislim da je ovo moje nekako prosječno i ok ako se gleda u neki IPS panel koji generalno daje dobru sliku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 0:11 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...

27" 16:9 je samo malo viši i osjetno širi od npr. 24" 16:10 a ne baš drastično (u oba smjera) veći od 24" 16:9. 32" 16:9 je osjetno veći od oba a sa 1440p će koristiti preporučeno 100% scaling odn. nema zooma u winsima (kao što nema zooma kod npr. 24" 1080p monitora) dok će za 27" 1440p monitor windowsi preporučiti 125% scaling a npr. za 32" 4k monitor - 150% scaling. Ja recimo vidim sve čitat i na 32" 4k monitoru na 100% scalingu (zbog odličnog vida) ali zašto da naprežem oči, Windowsi 10 jako dobro preporučuju scaling. Svi smo različiti, nemamo iste navike niti isti vid ali generalno trebalo bi sjediti ispred ekrana u dužini dijagonale. Ja imam na poslu 32" IPS 4k i sjedim na oko 70-75cm od njega (scaling na 150% u windowsima dakle veličina texta kao na 32" 2k monitoru sa 100% scalingom) i taman mi je. Doma imam 24" 16:10 i u njega gledam sa nekih 40ak cm. A imam vid 10/10. Postoji ekipa koja gleda i bliže i dalje ali ja mislim da je ovo moje nekako prosječno i ok ako se gleda u neki IPS panel koji generalno daje dobru sliku.

 Pričaš gluposti, površinom je 27" veći za 26% od 24" - dakle četvrtinu više ekrana imaš ispred sebe. Tp je OSJETNO veća površina, brojčano i vizualno, i to nekome sa puno slabijim vidom od tvog savršenog.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jel mi se isplati dat 400 kn za stariji monitor, tocnije radi se o modelu dell ultrasharp u2312hm. Top stanje.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice