Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Evo ga, ova sa ISO400 mi je nabliža kako oko vidi, ove druge su debelo pretjerane:

 

 

ISO400 ISO400
ISO800 ISO800
ISO3200 ISO3200
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 2 hvala 1
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Au brate, ne cveta cveće ni u tvoje preduzeće.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zašto? Mislim nije idealno (nije to oled ili fald), ali ovo na iso400 je više nego prihvatljivo. Ostale slike su jaako prenaglašene.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Ali ti je brightness na 1/4 mislim.

 

Koliko sam oduševljen kontrastom, ovo nije ok Jakiša. 

 

Curved je pa se podrazumjeva da mora imat bleed. Ja sam svoju verziju bleeda (sliku) poslao dečku u EZY servis, pa ću vidit ako mi povrat zaseru, možda ga reklamiram i uzmem neku alternativu ako mi odobre.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Ali ti je brightness na 1/4 mislim.

 

Koliko sam oduševljen kontrastom, ovo nije ok Jakiša. 

 

Curved je pa se podrazumjeva da mora imat bleed. Ja sam svoju verziju bleeda (sliku) poslao dečku u EZY servis, pa ću vidit ako mi povrat zaseru, možda ga reklamiram i uzmem neku alternativu ako mi odobre.

 Da, ne znam, probaj vidjeti šta kažu. Meni nije nikakav problem, na 25 mi je brightness i previše.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
online
Koji monitor kupiti
But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Ali ti je brightness na 1/4 mislim.

 

Koliko sam oduševljen kontrastom, ovo nije ok Jakiša. 

 

Curved je pa se podrazumjeva da mora imat bleed. Ja sam svoju verziju bleeda (sliku) poslao dečku u EZY servis, pa ću vidit ako mi povrat zaseru, možda ga reklamiram i uzmem neku alternativu ako mi odobre.

 Zasto? koja je razlika naspram nezakrivljenog? ovo kod vas izgleda gore nego na ips-u. Kako vam izgleda kad je brightnes na 100% kaj se ne mjeri tako?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 19:32 (Pubglogic).
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Na 100% je horror. Ja ću ipak natrag na ips ili šparat za oled. Žao mi je zbog kontrasta, to mi se jako sviđa kod VA panela. Što se tiče ghostinga on je na žalost isto tu. Smiješno je što da nisam ovdje naučio što je to, ne bi ga nikad skužio.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kod mene na nezakrivljenom, crna ostaje crna i na 100% svijetline, cudan "problem" ak je to samo na zakrivljenima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ma dobro je to, nije ni blizu kao na slici. A u svemu što nije potpuno crna slika se apsolutno ništa ne primjećuje.

 

 

Markus si siguran da je to ghosting, možda je samo nedostatak herza (ako cijela slika izgleda usporeno). Ghosting je kad određeni predmeti imaju trag (tipa crna ili bijela točka kad ideš lagano lijevo desno).  Si isprobao strobing mode?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 0
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Neš vjerovat, ghosting sam primjetio ne u pucačinama, nego doslovno kod skrolanja statičkog sadržaja.


Dakle, pokrenem Total War, krene bitka, idem u survey mape, a pošto je 144Hz letiš po terenu, preko 100fpsa. Naravno vegetacija se pretvara u Flasha.

 

Također jedan banalan primjer. Kobe Bryant na bijeloj pozadini.

 

Skrolam page. Nigga is a ghost. U oba smisla.

 

Sorry Kobe na crnom humoru. 

 

Ček jebote ni ovo nije u redu.

 

pm

 

 

Pubglogic kaže...
Kod mene na nezakrivljenom, crna ostaje crna i na 100% svijetline, cudan "problem" ak je to samo na zakrivljenima.

 Strefio si dobar primjer. Čuvaj ga ko oči u glavi.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 10:55 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nije to dobar primjerak to je normalno za va panel ogroman contrast i nepostojeci bb su glavne odlike naspram ips-a, ta pojava bb je izgleda izrazena na tim brzim zakrivljenim panelima, ocigledno je to nekako povezano.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 10:32 (Pubglogic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Ajd i ti okini koju sličicu. Čisto da usporedimo.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kolege, savjet za 1440p 144 Hz , gaming, 27". Gledam slijedeće modele, ne znam isplati li se:

 

LG 

ASUS

ASUS

SAMSUNG

 

Mislim da je Asus TUF Gaming VG27AQ najbolji izbor od navedenih, možda LG kao nešto jeftinija opcija, ne znam. Ima nekih AOC modela značajno jeftinijih, ali nisu pretjerano dobrih reviewa, možda griješim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Pubglogic kaže...
Kod mene na nezakrivljenom, crna ostaje crna i na 100% svijetline, cudan "problem" ak je to samo na zakrivljenima.

 Strefio si dobar primjer. Čuvaj ga ko oči u glavi.

 

 nije to nikakav dobar primjerak, nego skoro pa pravilo kod va panela - ako ti je dopizdio bb, glow i ostala isijavanja ips panela - prelaziš na va, ne samo zbog kontrasta, nego i zbog izostanka tih sranja 

pretpostavljam da je problem u zakrivljenim ekranima - zašto ne bi pogledao ovaj model - nabava

ako se ne varam, to je noviji model i ima ravni ekran - em nećeš imati problema sa isijavanjem, em su mu karakteristike bolje od tog što si ga uzeo

12 godina
online
Koji monitor kupiti

Vjerujem da je to pravilo jedino u slučaju skupljeg panela. Ne znam, kako reče kolega, AOC vjerovatno ima loš qualitiy control.

 

Kako reče @Anđeo, na Sony TV-u od 6+ keka VA panel je odličan. To mogu potvrditi iz prve ruke.

 

Jga, svaki od panela ima neke mane. To je činjenica. Al da mi je gori glow nego na IPS-u to nisam očekivao. 

 

Možeš Picajzla i ti poslikati čisto da usporedimo. Tvoj bi kao trebao bit klasa više.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 12:21 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

... Tvoj bi kao trebao bit klasa više.

 moj viša klasa?

22'' za 700 kuna prije par godina?

ma kakvi, niža klasa teško da može biti, a crn kao ponoć

 

imao sam prilike raditi na više va panela, također ne preskupih, uglavnom benq i iiyama 

bilo je na starijim modelima problema sa izrazitim black crush i ghostingom, ali bleadinga i drugih isijavanja nikad

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže... 

Mislim da je Asus TUF Gaming VG27AQ najbolji izbor od navedenih, možda LG kao nešto jeftinija opcija, ne znam. Ima nekih AOC modela značajno jeftinijih, ali nisu pretjerano dobrih reviewa, možda griješim.

ovdje je lg proglašen najboljim odabirom što se tiče ips monitora - best 1440p gaming monitors 2020

imaš u tekstu i drugih alternativa

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

A da, pratim tih nekoliko, jedan od njih je LINK , a gdje je situacija malo drugačija:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

... Tvoj bi kao trebao bit klasa više.

 moj viša klasa?

22'' za 700 kuna prije par godina?

ma kakvi, niža klasa teško da može biti, a crn kao ponoć

 

imao sam prilike raditi na više va panela, također ne preskupih, uglavnom benq i iiyama 

bilo je na starijim modelima problema sa izrazitim black crush i ghostingom, ali bleadinga i drugih isijavanja nikad

 Pa jel ti nemaš onaj LG 32" ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

 Pa jel ti nemaš onaj LG 32" ?

 makakvi, nešto si pobrkao

 

doduše vrlo vjerojatno ću skoro uzimat nešto veće, obzirom da sam promijenio stol i stolicu, samim time i položaj sjedenja te mi 22'' više nije dovoljno

vrlo vjerojatno iz neke srednje ponude 27''/1440p va monitora, 144hz mi nije nužno bitna stavka

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bih preporuku za gaming monitor, jer je setup malo čudniji.

Trenutno igram putem clouda uz "Geforce now" na starom laptopu koji je 720p.

Pa pošto je max njihove usluge 1080p 60Hz, pretpostavljam da mi nema smisla kupovat mrcine od monitora 4k 144Hz ili tako nešto. Thanks

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 19:19 (Jimb0).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jimb0 kaže...

Trebao bih preporuku za gaming monitor, jer je setup malo čudniji.

Trenutno igram putem clouda uz "Geforce now" na starom laptopu koji je 720p.

Pa pošto je max njihove usluge 1080p 60Hz, pretpostavljam da mi nema smisla kupovat mrcine od monitora 4k 144Hz ili tako nešto. Thanks

 Naravno da nema.

Ali, što ako povećaju rezoluciju i/ili osvježavanje?

Ili ti kupiš jači komp?

 

Ako te ovo ne brine, slobodno ideš na 1080p, 60Hz.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, trebao bih 27 "uredski monitor" koji će biti spojen na laptop putem docka. 

 

Znači isključivo bi se koristio za Office, surfanje i tako to, ništa zahtjevno. 

 

Budžet bi bio cca 1500 kuna, može eventualno koja stotica gore a može i rabljeni ako netko ima viška. 

 

Hvala unaprijed.  

 

 

Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Dečki, ja danas vraćam CQ32.

 

Znam da curved imaju više bleeda, ali ovo je za mene previše.

 

U Linksu imaju rok od 14 dana za povrat, jel tako ?

 Ako si ga narucio preko weba ili telefonom onda imas pravo na povrat, ako su ga kupio u poslovnici onda nemas. Inace taj bleed zbog curva je razlog zasto vise nemam curved. Doduse to bi prihvatio samo na UW 34" 21:9 monitoru, ali na 27 hmm..ne vise. Steta samo sto vise ne prave ravne VA monitore sa 144 hz vec su im svi zaobljeni. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
DarthMarkus kaže...

Dečki, ja danas vraćam CQ32.

 

Znam da curved imaju više bleeda, ali ovo je za mene previše.

 

U Linksu imaju rok od 14 dana za povrat, jel tako ?

 Ako si ga narucio preko weba ili telefonom onda imas pravo na povrat, ako su ga kupio u poslovnici onda nemas. Inace taj bleed zbog curva je razlog zasto vise nemam curved. Doduse to bi prihvatio samo na UW 34" 21:9 monitoru, ali na 27 hmm..ne vise. Steta samo sto vise ne prave ravne VA monitore sa 144 hz vec su im svi zaobljeni. 

 Prave, ima LG ravan 32 144 1440p.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
DarthMarkus kaže...

Dečki, ja danas vraćam CQ32.

 

Znam da curved imaju više bleeda, ali ovo je za mene previše.

 

U Linksu imaju rok od 14 dana za povrat, jel tako ?

 Ako si ga narucio preko weba ili telefonom onda imas pravo na povrat, ako su ga kupio u poslovnici onda nemas. Inace taj bleed zbog curva je razlog zasto vise nemam curved. Doduse to bi prihvatio samo na UW 34" 21:9 monitoru, ali na 27 hmm..ne vise. Steta samo sto vise ne prave ravne VA monitore sa 144 hz vec su im svi zaobljeni. 

Pravi AOC: https://www.links.hr/hr/monitor-27-aoc-q27g2u-va-144hz-1ms-250cd-m2-3000-1-zvucnici-pivot-crni-100300501

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 ...Steta samo sto vise ne prave ravne VA monitore sa 144 hz vec su im svi zaobljeni. 

 LG 32GK650F se još uvijek proizvodi. Imam ga. Ravni 32" 1440p 144Hz VA.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Šta mislite o ASUS TUF VG27AQ? Po recenzijama je izgleda jako dobar. I LG 27GL850 se uz njega stalno spominje.
FC Bayern Munchen
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 14:30 (Scorp21).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Asus je navodno bolji, gledam oba već neko vrijeme kupit. bio je na popustu ASUS na Mall.hr, ali ga nema više dostupnog, valjda 2-3 komada.

Bio je jeftiniji prije,

Top ponude mislim da je on od FreeSync monitora, ima ROG GSync varijanta koja je nešto skuplja, i malo drugačija, presuda je da je ovaj čak i bolji ukupno, ROG ima određene pregnosti za gaming.

Također ovaj ASUS ima top HDR10 ocjene u sličnim gaming monitorima (IPS, 27" 1440p 144-165HZ), makar i dalje svi kažu da je to loše

 

Eto.. toliko ja znam o tome. Oba bi trebala biti vrhunska, negdje u 11.-12. mjesecu sam o dotičnom LG-u čitao kao o vrhu ponude.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice