Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.645
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znaci to je najbolje do cifre od 1600kn?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pod pretpostavkom da zelis 144hz po meni je 24g2u trenutno najbolji u tom rangu.

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

 

molim vas preporuka za monitor dijagonale 27 ,32 ili 34" za posao (design,photo...)

 

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

budžet?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

4000 do 5000 Kn

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

danas idem po monitor asus vg279q, jel dobar taj monitor, dvoumio sam se između aoc27g2u i samsung 27rg50, valjda sam dobro odabrao za asusa

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam ga ja, meni je odlican.

Takoder i na Hardware Unboxed proglasen kao najbolji 27" 1080p 144Hz IPS monitor.

 

EDIT: evo i video

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 10:55 (ibme74).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

treba sta posebno podesavati na njemu, gsync radi, dali uopce to treba paliti pošto sumnjam da mi budu igre isle preko 144fpsa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti
  • S obzirom da ovih dana planiram kupiti monitor, a još se dvoumim između ova dva želim znati vaše mišljenje koji odabrati. Hvala!
1 ASUS TUF VG27AQ
18 LG 27GL850
FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

koj gamevisual koristis, meni je nekak najbolji scenery i jos ga podesim, na koliko stavis brightness i contrast

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Joky007 kaže...

treba sta posebno podesavati na njemu, gsync radi, dali uopce to treba paliti pošto sumnjam da mi budu igre isle preko 144fpsa

Joky007 kaže...

koj gamevisual koristis, meni je nekak najbolji scenery i jos ga podesim, na koliko stavis brightness i contrast

 

Nisam ni skuzio ovaj post gore.

Ma podesi si kako ti pase, imas i na netu brdo ako ti se neda neda sam podesavati.

Ja sam stavio "race mode" (ako se ne varam) i onda jos podesio kako mi pase (mogu ti poslati postavke kada stignem doma).

Nisam isprobavao sa nvidia karticama ali vjerujem da radi i s njima freesync (provjeri na netu, neko je sigurno probao).

Freesync je ti treba i ako ne dobijas 144fps-a, stovise ne osjetis previse dropove u tom rangu 48-144 na koliko freesync radi, a i nemas screan tearing kada ugasis vsync tako da ako sljaka freesync sa nvidiom definitivno bi ga koristio na tvom mjestu.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

jesi mozda poslikao kako imas, ja sam skinuo icc profile sa ove stranice i podesio kolko kuzim sta pise, jedino mi nije jasno stavili su brightnes na 13 to mi je pre tamno, ja sam stavio na 50

evo stranice

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q#comparison_3556

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

GameVisual - Racing mode
Blue Light Filter - Level 0

Brightness - 25

Contrast - 80

Color temp - User Mode

Smart View - Off

Trace Free - 60

VividPixel - 25

Adaptive-Sync/FreeSync - On

Shadow boost - po potrebi na mračnim mapama

 

Meni tako najbolje paše za igre koje ja igram, ali kažem to je najbolje raditi po sebi i kako tebi paše.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

dali je ok ovaj monitor aoc 27g2u?

vidim da je 75 Hz,dali je velika razlika 75hz nasuprot 144hz? (nisam nikad igrao na 144hz monitoru).

moze preporuka i monitora od 25 do 27 incha da je na 144hz budet 1500-1700kn.

btew moj pc moze gonit te monitore

 

btw umjesto 1060 grafe dolazi mi ovaj tjedan 1070.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 22:28 (lange).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
lange kaže...

dali je ok ovaj monitor aoc 27g2u?

vidim da je 75 Hz,dali je velika razlika 75hz nasuprot 144hz? (nisam nikad igrao na 144hz monitoru).

moze preporuka i monitora od 25 do 27 incha da je na 144hz budet 1500-1700kn.

btew moj pc moze gonit te monitore

 

btw umjesto 1060 grafe dolazi mi ovaj tjedan 1070.

 

 Je velika je razlika, ako možeš se ispruži za 144 model.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 23:33 (Jakovp).
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prije tjedan dana sam ja uzeo AOC 24G2 144hz, monitor je jako dobar za novce koje košta, 27" i 1080 me ne odgovara. Ja sam uzeo u HG Spotu, a ADM ga nije imao osim za reklamu na webu. Sad ga valjda imaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

 

Trebao bi mi savjet za radni monitor. Uglavnom čitanje/pisanje nešto rad sa fotografijama i dizajnom.

 

Veličina da je 27'', i da se more u njega većinu dana buljiti, a da ne umori oči :D

 

Budžet  mi je do 7000 kn za monitor.

 

 

Puno hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav. Može prijedlog nekog kolko tolko najjeftinijeg / bestbuy gsync compatible 144hz 24' IPS monitora?

Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Aoc 24g2u
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jabuka50 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Trebao bi mi savjet za radni monitor. Uglavnom čitanje/pisanje nešto rad sa fotografijama i dizajnom.

 

Veličina da je 27'', i da se more u njega većinu dana buljiti, a da ne umori oči :D

 

Budžet  mi je do 7000 kn za monitor.

 

 

Puno hvala.

 https://www.eizoglobal.com/products/flexscan/ev2780/index.html

 

Shvati ovo molim te kao direction-hint. Ne mogu reći iz iskustva. :)

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Frend me zamolio preporuku za 27" IPS do 2 tkn. Nije profi gamer (mislim čak da i ne igra FPS već više racing sim), amaterski obrađuje fotke u photoshopu, surfanje....nezahtjevan. Ja sam našao Philips 27" 275E1S (oko 1800kn) i čini se ok i prema nekom user feedbacku...ali nigdje nemrem naći tko proizvodi njegov panel...pretpostavljam da je LG ali nemam nigdje info....Ultrawide neće (koristi Edtracker Pro) i nemrem ga nagovorit na to tak da to otpada....

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 16:34 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima! Tražim monitor, mislio sam 27" i da ima prekrasnu sliku. :) Sada imam macbook i htio bih nešto što će biti usporedivo, samo da je veće. Također, tražeći do sada dobio sam ideju da je zgodno imati i USB-c na monitoru pa onda laptop mogu i puniti preko njega (imam samo 2 Thunderbolt konektora).

Također rezoluciju bih svakako višu od HD i podesivost po visini.

Da li netko ovdje to koristi? Može li se punjenje npr isključiti da ide samo slika?

Zahvaljujem svima na preporukama i savjetima, i znanju.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 9:31 (dpavic).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
poz,da li je ovaj 144hz ViewSonic VX2458-MHD best buy za 1044kn 24 incha tn monitor 144hz?
https://www.technodom.hr/index.php/informatika/viewsonic-vx2458-23-6-144hz-detail
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
pozz...gledam uzet 27 inci 1440p rez gaming monitor uglavnom za igre vecninom mmo i rpg i pa me zanima koji bi mi monitor preporucili od ova 2 izbora...lg 27gl850 ili gigabyte f127q ili p verzija...bilo bi dobro ako neko posjeduje ove monitore da mi kaze malo o njima iz prve ruke...
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lg taj je puno bolji, bez ikakvih dvojbi i usporedbi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kalidor kaže...
pozz...gledam uzet 27 inci 1440p rez gaming monitor uglavnom za igre vecninom mmo i rpg i pa me zanima koji bi mi monitor preporucili od ova 2 izbora...lg 27gl850 ili gigabyte f127q ili p verzija...bilo bi dobro ako neko posjeduje ove monitore da mi kaze malo o njima iz prve ruke...

skoro pa isti

 

usporedi cijene, garanciju i da li ti treba 165Hz ili ti je dosta 144Hz, ubaci jos osobni dojam koji ti se vise svida i onda kupi

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
3dfx kaže...
Kalidor kaže...
pozz...gledam uzet 27 inci 1440p rez gaming monitor uglavnom za igre vecninom mmo i rpg i pa me zanima koji bi mi monitor preporucili od ova 2 izbora...lg 27gl850 ili gigabyte f127q ili p verzija...bilo bi dobro ako neko posjeduje ove monitore da mi kaze malo o njima iz prve ruke...

skoro pa isti

 

usporedi cijene, garanciju i da li ti treba 165Hz ili ti je dosta 144Hz, ubaci jos osobni dojam koji ti se vise svida i onda kupi

 

Ma kakvi isti, LG ima nano-ips matricu i puno bolji odziv.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
e pa onda cemo vjerovatno uzet lg 27gl850 u nas ga nema kupit a vidim taman u amazon.de ima za 500 eura na akciji..valjda ce bit dobar panel bez blb i ips glow da se ne zezam s garancijom...
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice