Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ne razumijem se u monitore zato pitam...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
steedvd kaže...

ne razumijem se u monitore zato pitam...

sve ovisi kakve su ti potrebe, npr vec za cca 200 eura dobijes odlican IPS 144hz gaming monitor

KLIK

 

EDIT:

tek sada vidim da se radi o 32inch modelu :D

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 16:20 (p4wner).
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

koja bi bila idealna zamjena za benq gw2480 koji ste prije par godina predlagali, mozda bi uzeo neki gaming 144hz i da je 1440p, naravno da nije preskup, samo ne znam jel bi 1060 6gb to gurala ili bi sve trebalo na low stavit, inace ne patim za detaljima... 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jel itko prati ili zna kad će ovo apsurdno povećavanje cijena monitora stati i početi padati.
Prije 3-4 mjeseca sam vidio Aoc24g2u za 1300 kuna u hgspota međutim tad sam znao da necu moc zbog obveza igrat najmanje 3 mjeseca pa nisam odmah ni mislio kupovati jer mi nije bilo ni potrebno nego mislio čekati pa kad mi dođe kupiti pa će pasti cijena tijekom mjeseci, a kad naši trgovci bez srama s 1300 na 1500-1600 povećaju cijenu za jedan obični 1080p 144hz panel dok mobiteli i tvi dobivaju 4k ekrane za jednake cijene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jel itko prati ili zna kad će ovo apsurdno povećavanje cijena monitora stati i početi padati.
Prije 3-4 mjeseca sam vidio Aoc24g2u za 1300 kuna u hgspota međutim tad sam znao da necu moc zbog obveza igrat najmanje 3 mjeseca pa nisam odmah ni mislio kupovati jer mi nije bilo ni potrebno nego mislio čekati pa kad mi dođe kupiti pa će pasti cijena tijekom mjeseci, a kad naši trgovci bez srama s 1300 na 1500-1600 povećaju cijenu za jedan obični 1080p 144hz panel dok mobiteli i tvi dobivaju 4k ekrane za jednake cijene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Mambinjo kaže...
Jel itko prati ili zna kad će ovo apsurdno povećavanje cijena monitora stati i početi padati.
Prije 3-4 mjeseca sam vidio Aoc24g2u za 1300 kuna u hgspota međutim tad sam znao da necu moc zbog obveza igrat najmanje 3 mjeseca pa nisam odmah ni mislio kupovati jer mi nije bilo ni potrebno nego mislio čekati pa kad mi dođe kupiti pa će pasti cijena tijekom mjeseci, a kad naši trgovci bez srama s 1300 na 1500-1600 povećaju cijenu za jedan obični 1080p 144hz panel dok mobiteli i tvi dobivaju 4k ekrane za jednake cijene.

 Kad se tečaj kune vrati na 7,4. A s obzirom da će nam turistička sezona biti 0, rekao bih ne tako skoro.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

Prije svega drži se IPS-a pa tek onda sve ostalo (LG proizvodi IPS, Samsung PLS, što je u biti ista stvar).

Eh sada ako tipuješ na multimediju tu je 29" 2560x1080 dobijaš mislim 21:9 pa možeš uživati u filmovima

 za filmove mu je onda puno bolja opcija va, osim ako usput igra pucačine i sportske igre u kojima dolazi do izražaja potencijalni ghosting 

 

 To mu je jedina prednost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 18:44 (gnomisa).
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Tada je bila akcija na taj monitor, kaj ne? Zasada kako stvari stoje, tko je jamio, jamio je. Bit će i gore.  A što se sezone tiče, fail. Nismo sami doduše, ITA, ŠPA, FRA... međutim to su većinom zemlje koje će manje pogodit od nas.
steedvd https://forum.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx meni moj vrijedi i više...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 19:00 (cvaja997).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kako misliš jedina? Filmove gledam na tv-u, na monitoru (benq va) gejmam, radim i surfam. Glavna prednost je kontrast kao možda i najvažniji faktor dobre slike na monitoru, koji je bar 300% bolji kod va panela, izostanak ips glow i ostalih ipd isijavanja pogotovo, jer to ne podnosim. Mana je eventualni ghosting, koji ne zamjećujem jer ionako ne igram pucačine ili sportke igre, najbliže pucačini je fallout ili gta, tak da mi to nije problem.
Meni osobno va je daleko bolja opcija.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

cijene monitorima su otisle gore valjda u cijeloj europi..

firme su pokupovale nevjerojatan broj monitora za work from home, to se odrazilo i na cijene.

u irskoj se npr u jednom trenutku nije moglo naci nista a da nije 720p panel iz prehistorije.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 19:37 (nixass).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Kako misliš jedina? Filmove gledam na tv-u, na monitoru (benq va) gejmam, radim i surfam. Glavna prednost je kontrast kao možda i najvažniji faktor dobre slike na monitoru, koji je bar 300% bolji kod va panela, izostanak ips glow i ostalih ipd isijavanja pogotovo, jer to ne podnosim. Mana je eventualni ghosting, koji ne zamjećujem jer ionako ne igram pucačine ili sportke igre, najbliže pucačini je fallout ili gta, tak da mi to nije problem.
Meni osobno va je daleko bolja opcija.

 Jedina prednost tih Va panela je kontrast i općenito crna što je super za filmove. U svemu drugom IPS je bolji. Glow meni ne smeta niti ga primjećujem osim ako ne buljim u skroz crni ekran. Dorba slika? Dobru sliku čini i dobra boja a tu je IPS bolji, ako gledamo sve boje. Kontrast sigurno nije jedini faktor za dobru sliku. Također kutevi gledanja su superiorni kod IPS panela a uz to Va ima i color sghifting i input lag ko kuća (ne gledaj brojke na papiru već RL testove).

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
picajzla0707 kaže...
Kako misliš jedina? Filmove gledam na tv-u, na monitoru (benq va) gejmam, radim i surfam. Glavna prednost je kontrast kao možda i najvažniji faktor dobre slike na monitoru, koji je bar 300% bolji kod va panela, izostanak ips glow i ostalih ipd isijavanja pogotovo, jer to ne podnosim. Mana je eventualni ghosting, koji ne zamjećujem jer ionako ne igram pucačine ili sportke igre, najbliže pucačini je fallout ili gta, tak da mi to nije problem.
Meni osobno va je daleko bolja opcija.

 Jedina prednost tih Va panela je kontrast i općenito crna što je super za filmove. U svemu drugom IPS je bolji. Glow meni ne smeta niti ga primjećujem osim ako ne buljim u skroz crni ekran. Dorba slika? Dobru sliku čini i dobra boja a tu je IPS bolji, ako gledamo sve boje. Kontrast sigurno nije jedini faktor za dobru sliku. Također kutevi gledanja su superiorni kod IPS panela a uz to Va ima i color sghifting i input lag ko kuća (ne gledaj brojke na papiru već RL testove).

 Ovo za input lag je teška neistina (pogledaj testove od HUB-a, hrpa monitora tn, va, ips sa input lag testom, nema matrica veze s time nego elektronika u monitoru). Ostalo si više manje u pravu, s tim da je VA obično jeftiniji u istoj klasi, pa svatko mora odabrati za sebe što mu je bitnije, kontrast+crna i cijena ili nešto bolje boje i nešto bolji odziv kod ipsa. Kutevi gledanja nisu toliko bitni jer pričamo o monitorima koje gledaš direktno (bar biš trebao) a Va nije toliko loš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kontrast je temelj, ne samo po pitanju dubine crne, nego i po pitanju boja, ispranosti cijele slike i drugo. Točnost boja jest prednost ipsa, no do izražaja značajnije dolazi tek na skupljim modelima, a isto je bitna ponajviše kod profesionalaca. Black crush može biti problem, isto kao i ghosting, no kod novijih modela to je značajno smanjeno. Zapravo je više subjektivni izbor, no da ima prednost samo kod filmova jednostavno nije točno.

 

EDIT

gnomisa kaže...

Dobru sliku čini i dobra boja a tu je IPS bolji, ako gledamo sve boje. 

upravo za boje sam htio nešto reći, no ranije sam bio na mobu

dakle, kontrast itekako utječe na boje i njihivu živost - ips je možda bolji po točnosti, no u usporedbi s dobrim va panelom boje na njima izgledaju isprano

 

primjer, ovaj monitor - iiyama ProLite X2483HSU, sam naručio za kolegu i stigao mi je na posao, gdje sam ga odmah išao usporediti u grafiku s njihovim monitorima

sve i jedan monitor u grafici je ips, skuplji i po nekoliko puta više od te iiyame, točnost boja sigurno veća, no niti jedan nije izgledao tako živo kao iiyama, svi su izgledali isprano kad bi ih stavio do iiyame

istina, ta iiyama ima odlične karakteristike za svoju klasu i jedan je od boljih va monitora, no kupljena je prije 5-6 godina za soma i pol kuna, dakle ništa preskupo i nedostupno

moj benq je uspio doći vrlo blizu te iiyame tek nakon kalibracije i podešavanja, no opet je bio mrvu lošiji

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 9:09 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Prosjecan korisnik igra i igrice i za to je va pa cak i mva pre trom. Barem za ove brze igre. To je problem. Frend je filmofil i ima mva i cim maknem glavu malo jace u stranu imam color shift...instalirao mu igru za test i ghosting se ipak kuzi...doduse ja imam odlican vid. Dubina crne je odlicna ali npr. profi color obrada se radi na najboljim ips panelima...mva je je negdje izmedju TN i IPS kvalitetom slike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 10:52 (gnomisa).
 
0 2 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Ali isto tako ta crna je na jeftinijoj većini s plavkastim tonom. Jedino oled tu briljira.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jeli netko od vas slučajno naletio na kakav ugodan 4K monitor, cca 30 inča, da pokriva 100% adobe rgb i srgb - treba mi prvenstveno za obradu fotografija tako da mi Herci, gsync i ostale gaming stvari nisu bitne, a neda mi se kesnit 500 eur iskreno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nije bila akcija tad na aoc 24g2u.
Sjećam se tek se bio pojavio u hg spota je bio 1350, u malla 1380-1400 tuda negdje itd. Trebao sam tad kupiti iako nisam imao namjeru igrati. Nema veze može se čekati i godinu dana da se smanji ili izađe novi model 😄
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...

Prosjecan korisnik igra i igrice i za to je va pa cak i mva pre trom. Barem za ove brze igre. To je problem. Frend je filmofil i ima mva i cim maknem glavu malo jace u stranu imam color shift...instalirao mu igru za test i ghosting se ipak kuzi...doduse ja imam odlican vid. Dubina crne je odlicna ali npr. profi color obrada se radi na najboljim ips panelima...mva je je negdje izmedju TN i IPS kvalitetom slike.

 wrong

ips je negdje između tn i va kvalitetom slike, upravo zbog kontrasta koji i boje čini 'življima'

nadoknađuje to brzinom baš za brze igre, to je uglavnom najveća prednost ips-a za prosječne korisnike kojima su kvalitetniji ips monitori, kod kojih je i točnost boja prednost, uglavnom nedostupni

međutim, kod sporijih igara, od strategija do rpg i onih poput gta, witchera, fallouta i sličnih, va daje življu i ljepšu sliku

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ljudi trebam pomoc...

koliko je provjerena stranica technostore.hr?

kupila bi mobitel, koristen ali oni daju 6mj garancije...nema nista na formima pa molim za pomoc.

hvala puno
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
nikonja kaže...

Jeli netko od vas slučajno naletio na kakav ugodan 4K monitor, cca 30 inča, da pokriva 100% adobe rgb i srgb - treba mi prvenstveno za obradu fotografija tako da mi Herci, gsync i ostale gaming stvari nisu bitne, a neda mi se kesnit 500 eur iskreno!

 Cisto sumnjam da ces za te novce nac 100% AdobeRGB.

 

Ja imam AOC U3277FWQ koji je 3000kn, 32" VA 4K, 91% AdobeRGB i 100% sRGB.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
gnomisa kaže...

Prosjecan korisnik igra i igrice i za to je va pa cak i mva pre trom. Barem za ove brze igre. To je problem. Frend je filmofil i ima mva i cim maknem glavu malo jace u stranu imam color shift...instalirao mu igru za test i ghosting se ipak kuzi...doduse ja imam odlican vid. Dubina crne je odlicna ali npr. profi color obrada se radi na najboljim ips panelima...mva je je negdje izmedju TN i IPS kvalitetom slike.

 wrong

ips je negdje između tn i va kvalitetom slike, upravo zbog kontrasta koji i boje čini 'življima'

nadoknađuje to brzinom baš za brze igre, to je uglavnom najveća prednost ips-a za prosječne korisnike kojima su kvalitetniji ips monitori, kod kojih je i točnost boja prednost, uglavnom nedostupni

međutim, kod sporijih igara, od strategija do rpg i onih poput gta, witchera, fallouta i sličnih, va daje življu i ljepšu sliku

 Dodati ću da je VA ghosting primjetniji na RTS-ovima, nego npr. u pucačinama. Ja sam ga prvi put tu primjetio da mi je baš smetao.

 

Kako ? Fino...Imaš statičku mapu sa drvećem, objektima, jedinicama. Čim radiš survey po mapi u 100+ fpsa, doslovno se statički teren mulja.

 

Jednostavno tranzicija pixela je prespora. S RPG-ovima nema problema.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, tražim neki gaming monitor cca do 1500,2000kn.. vidio sam u prijasnjim postovima da predlazete ovaj https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-24g2u-bk-monitor-23-8-zvocnici-ips-full-hd-144hz-1ms-gaming?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
Ima li jos koji prijedlog? hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Za racing sim, kaj je bolje, 32 ili 27" 1440p monitor?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 17:17 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čim veće tim bolje :D

Za racing simulacije se preporuča 34" 21:9.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Čim veće tim bolje :D

Za racing simulacije se preporuča 34" 21:9.

 Je ali.....ista je rezolucija tako da realno nemam veću površinu u igri samo je veća gustoća pixela na manjem monitoru (odn. detaljnija slika).

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 17:17 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Čim veće tim bolje :D

Za racing simulacije se preporuča 34" 21:9.

 Je ali.....ista je rezolucija tako da realno nemam veću površinu u igri samo je veća gustoća pixela na manjem monitoru (odn. detaljnija slika). Dakle pitanje je sad što bi dobio s fizički većim monitorom. U biti jedino da sjedim 1m od njega a ja sam oko 40cm od njega. Sad imam s posla monitor zbot situacije i to je vrhunski IPs od 32" i 4k rezolucija i to je ok ima smisla....samo moj komp to ne bi podnio za te igre, plus kaj je znatno skuplji od 2k monitora (btw njega gledam sa 60cm i to je ok ali to je max koliko mi dubina stola doma dopušta)... 32" 21:9 IPS su dosta skupi i moja 1070 to ne bi baš bajno gurala, možda sa spuštenim detaljima na 60Hz monitoru. A 29" 1080p ultra wide su bezveze, to je malo govno, pogotovo u visinu.

S većim monitorom dobijaš bolji osjećaj vožnje. Sve ispred tebe je igra, u nekim nabrijanim situacijama zaboraviš da igraš igru, sve što vidiš je staza oko tebe...

A s manjim monitorom, ipak periferno vidiš rub monitora.

 

Ništa specijalno, samo bolja imerzija. Čisto psihološki.

 

Ko kad gledaš film na platnu u kinu i doma na mobitelu :)

 

 

Ovo vjerojatno znaš, ali da napišem: kod 21:9 monitora zapravo nemaš "veći" monitor kako ljudi misle. To je zapravo 27" monitor po visini (vidljivo manji (niži) od ovog 32" za kojeg si pitao)

Ali se zato dobije dosta u širinu i to je jako lijepo za vidjeti u simulacijama vožnje :D Vidiš retrovizore i malo pored auta lijevo i desno.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
gnomisa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Čim veće tim bolje :D

Za racing simulacije se preporuča 34" 21:9.

 Je ali.....ista je rezolucija tako da realno nemam veću površinu u igri samo je veća gustoća pixela na manjem monitoru (odn. detaljnija slika). Dakle pitanje je sad što bi dobio s fizički većim monitorom. U biti jedino da sjedim 1m od njega a ja sam oko 40cm od njega. Sad imam s posla monitor zbot situacije i to je vrhunski IPs od 32" i 4k rezolucija i to je ok ima smisla....samo moj komp to ne bi podnio za te igre, plus kaj je znatno skuplji od 2k monitora (btw njega gledam sa 60cm i to je ok ali to je max koliko mi dubina stola doma dopušta)... 32" 21:9 IPS su dosta skupi i moja 1070 to ne bi baš bajno gurala, možda sa spuštenim detaljima na 60Hz monitoru. A 29" 1080p ultra wide su bezveze, to je malo govno, pogotovo u visinu.

S većim monitorom dobijaš bolji osjećaj vožnje. Sve ispred tebe je igra, u nekim nabrijanim situacijama zaboraviš da igraš igru, sve što vidiš je staza oko tebe...

A s manjim monitorom, ipak periferno vidiš rub monitora.

 

Ništa specijalno, samo bolja imerzija. Čisto psihološki.

 

Ko kad gledaš film na platnu u kinu i doma na mobitelu :)

 

 

Ovo vjerojatno znaš, ali da napišem: kod 21:9 monitora zapravo nemaš "veći" monitor kako ljudi misle. To je zapravo 27" monitor po visini (vidljivo manji (niži) od ovog 32" za kojeg si pitao)

Ali se zato dobije dosta u širinu i to je jako lijepo za vidjeti u simulacijama vožnje :D Vidiš retrovizore i malo pored auta lijevo i desno.

 

 Sve si dobro napisao. Sad je pitanje bolja slika ili veća "imersija". BTW vidi se rub i kod 32" jer ljudsko oko jako široko vidi samo je manje izraženo kod većeg monitora. Sad je samo pitanje koliko je lošija slika na tom većem ekranu (manji pixel pitch). Doduše isti je pixel pitch na 32" s 1440p kao i na 24" 1200p. Na 27" bi vjerojatno morao scaling u windowsima dići bar 120% dok kod 32" ostaje na 100%.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 23:21 (gnomisa).
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poštovani,

 

što mislite o ovom monitoru kao gaming monitoru? https://www.mall.hr/lcd-monitori/samsung-c24rg50-monitor-60-cm-24-zakrivljeni?yottly_online=detail&yottly_recommender=personalised-substitutes&tab=reviews

Je li cifra ok i jesu li bolji AOC usporedivi gaming modeli?

Hvala unaprijed.

Lp,

2 AOC C24G1
4 Samsung C24RG50
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 9:38 (Garrincha077).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
gnomisa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Čim veće tim bolje :D

Za racing simulacije se preporuča 34" 21:9.

 Je ali.....ista je rezolucija tako da realno nemam veću površinu u igri samo je veća gustoća pixela na manjem monitoru (odn. detaljnija slika). Dakle pitanje je sad što bi dobio s fizički većim monitorom. U biti jedino da sjedim 1m od njega a ja sam oko 40cm od njega. Sad imam s posla monitor zbot situacije i to je vrhunski IPs od 32" i 4k rezolucija i to je ok ima smisla....samo moj komp to ne bi podnio za te igre, plus kaj je znatno skuplji od 2k monitora (btw njega gledam sa 60cm i to je ok ali to je max koliko mi dubina stola doma dopušta)... 32" 21:9 IPS su dosta skupi i moja 1070 to ne bi baš bajno gurala, možda sa spuštenim detaljima na 60Hz monitoru. A 29" 1080p ultra wide su bezveze, to je malo govno, pogotovo u visinu.

S većim monitorom dobijaš bolji osjećaj vožnje. Sve ispred tebe je igra, u nekim nabrijanim situacijama zaboraviš da igraš igru, sve što vidiš je staza oko tebe...

A s manjim monitorom, ipak periferno vidiš rub monitora.

 

Ništa specijalno, samo bolja imerzija. Čisto psihološki.

 

Ko kad gledaš film na platnu u kinu i doma na mobitelu :)

 

 

Ovo vjerojatno znaš, ali da napišem: kod 21:9 monitora zapravo nemaš "veći" monitor kako ljudi misle. To je zapravo 27" monitor po visini (vidljivo manji (niži) od ovog 32" za kojeg si pitao)

Ali se zato dobije dosta u širinu i to je jako lijepo za vidjeti u simulacijama vožnje :D Vidiš retrovizore i malo pored auta lijevo i desno.

 

za racing svakako preporucam 21:9, ako grafa moze podnijeti.. ne znam koje simracing igras ali 1070 bi trebala solidno tjerati 3440x1440, pa cak ako spustis i na medium detalje..

kad si ufuran u voznju, jako brzo izgubis osjecaj jel igra na high ili medium settings.

jedino je bed kad igras PS4 igre, sve je jebeno rastgnuto i pixeli su masakrirani, al i na to zaboravis brzo.

moj simracing setup na slici.. 34" ekran montiran na ruku i kad vozim onda si ga nakeljim skroz pred facu (perspektiva na slici je uzasna, monitor je inace udaljen 40ak centimetara od zida, sad zamisli da je uz zid neki manji monitor.. ne bas cool za simracing).

da se tu radi o 27" ili 29", osjecaj bi bio puno losiji, 32" sa QHD je ok izbor, fali sirine, al je i vise nego ok za racing.

 

edit: sorry na krivom citiranju, post je namijenjen @gnomisa

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 11:15 (nixass).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kužim za 21:9 ali 34" 21:9 1440p je debelo iznad budzeta (cca 2tkn). Dakle mislis da je bolje da idem na 32" 16:9 1440p nego na 27" 16:9 1440p iako gledam sa max 60cm udaljenosti i imam odličan vid? Jer meni se čini da bi zbog veceg pixel pitcha na 27" imao bolju sliku samo bi ga gledao sa manje od 60cm koliko mi max dopusta dubina stola.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 11:37 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice