Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Boixus Nois PS kaže...

Preporuka za monitor do 1000-1500...

 

Ako se ne isplati dati 500kn onda za 1000...

 

Mislio sam neki od 22 23 incha....

 

Sluzit ce za yt i malo gaminga na lol-u i pubg-u.

 

Koju grafu imas?

10 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Rx560

This time next year we'll be millionaires
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ljudi pomagajte.

 

Ostalo još ovih par monitora 32" AOC Q3279VWFD8 razmišljam dal uzet il ne, a najveća boljka mi je što ne znam dal će mi bit previše tih 32''. Sad sam na 23'' i to je ogroman skok. Nisam dosad nikad koristio tak velik monitor, a za stolom se večinom nalazim na 70cm udaljenosti od monitora.

Kontam si da bi mi to moglo preveliko bit. Šta vi kažete, pogotovo vlasnici ovog modela ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam skočio s 24' monitora na istog tog AOC-a i samo ti mogu reći da više nema šanse da se vratim na išta manje a identičnu dilemu sam imao. Ali to je samo moje viđenje, možda tebi bude drukčije. Najidealnije bi ti bilo stati pred monitor iste veličine i začas ćeš znati.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boixus Nois PS kaže...

Preporuka za monitor do 1000-1500...

 

Ako se ne isplati dati 500kn onda za 1000...

 

Mislio sam neki od 22 23 incha....

 

Sluzit ce za yt i malo gaminga na lol-u i pubg-u.

 
Mozda ovaj, lijep dizajn, IPS 75 hz i freesync. Oko 1000 kuna.

https://www.nabava.net/monitori/aoc-24v2q-monitor-cijena-ips-238-169-67314851

Iskreno, ne znam da za 500 kuna vise mozes naci nesto bolje a da je vrijedno tih 500 kuna.
Osim sto mozes naci veci monitor, ako zelis.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
AmonZero kaže...

Ljudi pomagajte.

 

Ostalo još ovih par monitora 32" AOC Q3279VWFD8 razmišljam dal uzet il ne, a najveća boljka mi je što ne znam dal će mi bit previše tih 32''. Sad sam na 23'' i to je ogroman skok. Nisam dosad nikad koristio tak velik monitor, a za stolom se večinom nalazim na 70cm udaljenosti od monitora.

Kontam si da bi mi to moglo preveliko bit. Šta vi kažete, pogotovo vlasnici ovog modela ?

 70cm je kao stvoreno za taj forumski monitor broj 1. Ne boj se veličine 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 19:28 (Paolo Maldini).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Boixus Nois PS kaže...

Rx560

 

klik

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znači mjerio sam da vidim kolko će velik monitor bit naspram ovog 23''. Morat ću možda glavu zakretat kad želim prebacit pogled sa jedne strane ekrana na drugu 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
AmonZero kaže...

Znači mjerio sam da vidim kolko će velik monitor bit naspram ovog 23''. Morat ću možda glavu zakretat kad želim prebacit pogled sa jedne strane ekrana na drugu 

 imaš filing kao da si u wimbledonu u prvim redovima 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
AmonZero kaže...

Znači mjerio sam da vidim kolko će velik monitor bit naspram ovog 23''. Morat ću možda glavu zakretat kad želim prebacit pogled sa jedne strane ekrana na drugu 

 Ja si također gledam uzeti taj monitor već neko vrijeme, jedina stvar, jedina zbog kojeg nisam kupio taj monitor je lfc, odnosno low compensation framerate.

O tome ovisi kakav je freesync range, imaju dvije granice, gornja i donja, obicno su 30-144 ili 48-144/120hz radius gdje freesync operira, ali u budžet freesync monitorima taj je range manji, gornja granica 75hz, sto nije problem, ali donja je 48 (u ovom ips i onom va modelu), sto znaci ako fps padne ispod 48, freesynca kao da nema, sto onda i nije neki impresivan range 48-75hz, problem je, sto gornji range mora biti barem duplo veći od donjeg da bi imao lfc, znaci da je 30-75, nema frke, lfc je tu pa kad padne ispod 30 fpsa, freesync će isplegat sliku da bude puno vise smooth, veoma korisna stvar, pogotovo na 1440p.

Na onom aoc 32" sa VA panelom sam nasao na nekom forumu rasprave o overclocku i bilo je moguće spustiti donju granicu na 34hz, ovisno o panelu, ponekad i malo dignuti na 80hz, i to bi automatski ukljucilo lfc mode(samo spustanje na cca 37hz bi bilo dovoljno), a nista slicno nemogu naći za IPS panel, s obzirom da ću si rx 580 nabaviti, a ne vega 56/64, stvarno bih volio imati barem lfc aktiviran na 1440p monitoru.

Već sam pitao ovdje na forumu, navodno je monitor na velike kupovan među forumašima, čudi me kako nitko nije ni pokusavao vidjet koliko mogu monitor iskoristiti. Kad je cpu i gpu u pitanju, iscidi se posljedni herz, probajte i sa monitorom pa javite kolko možete dok se flickering ne pojavi

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Odluka je pala na ovaj

 

https://www.hgshop.hr/monitor-dell-aw2518hf-alienware-24-5-tn-full-hd-240hz-1-ms-hdmi-dp-4x-usb-3-0-freesync/proizvod/227272

 

Sad me samo zanima pošto imam 1060 6GB, kakve su mi mogućnosti, hoće moć gurati 240Hz, jel se isplati uopće uzimati itd, ne razumijem se previše u to, pa bi molio da netko ukratko objasni kako to funkcionira.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

S obzirom da su mi apetiti u vezi monitora nadišli 1440p144hz nakon što sam probao ultrawide, a potražnja u oglasima nije urodila plodom i vjerojatno nit neće, mislim da je to previše niche hardver za ulovit preko oglasa. Počeo sam gledati nove i u ova 3 modela, ne znam po čemu je AOC toliko jeftiniji osim što je VA, da li nešto propuštam ili?

AOC = 5700 kn
X34P Predator - 8100 kn

Alienware - 8100 kn

 

Obavezne funkcije su 120 Hz i G-sync uz naravno 3440x1440 i IPS, o VA razmišljam kao mogućem izboru jer je velika razlika u cijeni.

Ima li koja bolja opcija/kombinacija, uzeti kod nas? 

P.S. pogonit će ga 1080 Ti, čim nađem prokletinju... trenutno na oglasima ima samo slabije modele ili bez garancije ili one znatno prenapuhanih cijena, no to je druga stvar  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

kupujem novi monitor od min 32 inca cijena do nekih 2500kn, bilo bi bolje da ima usb priključak ali nije nužno, koji su top modeli vidio sam AOC koji svi preporučuju

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da li je pametno ići na 27" ako se radi o 1080p nativnoj. Koristio bi monitor pretežno za gaming.

 

Trenutno gledam https://www.links.hr/hr/monitor-27-aoc-c27g1-144hz-1ms-250cd-m2-80000000-1-crni-100300338 , ali dvoumim se da li je bolje mozda na 24" ici zbog nativne rezolucije. Puno se govori da se na 27" u 1080p već vide pikseli..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pero1998 kaže...

kupujem novi monitor od min 32 inca cijena do nekih 2500kn, bilo bi bolje da ima usb priključak ali nije nužno, koji su top modeli vidio sam AOC koji svi preporučuju

Uzmi IPS AOC-a, nema nista drugo ni priblizno takvo za te pare. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
barcafan12 kaže...

Odluka je pala na ovaj

 

https://www.hgshop.hr/monitor-dell-aw2518hf-alienware-24-5-tn-full-hd-240hz-1-ms-hdmi-dp-4x-usb-3-0-freesync/proizvod/227272

 

Sad me samo zanima pošto imam 1060 6GB, kakve su mi mogućnosti, hoće moć gurati 240Hz, jel se isplati uopće uzimati itd, ne razumijem se previše u to, pa bi molio da netko ukratko objasni kako to funkcionira.

 

 Ja si isto gledam taj.

 

Koliko sam sve proucio, ovaj je najbolji za amd graficku zbog freesynca, gsync model je 60% skuplji. S obzirom da je TN panel ima dosta dobar prikaz, al to nama i nije bitno. On ima software koji ti sinkronizira monitor s grafickom tako da mu se refreshe rate prilagodi fps. Napominjem da su to procitane informacije, a ne isprobane cinjenice. 

 

Volio bi imat ovaj monitor jer je f.... alienware, vjerujem da ce dugo trajat i to do dana kad cu imat sustav koji ce mi vrtit igre na 240fps, ali puno je to novaca i bilo bi mi super da ga mogu negdje u zivo vidjeti i isprobati. 

MPLAB C18
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
zhUPer_C18 kaže...

 Ako idete na TN onda rade uzmete ovo i ustedite podosta para klik.

 

Tih 240hz ces imat u par starijih naslova tipa CS, a kao "obicni" korisnik neces primjetiti razliku naspram ovih 144hz, tak da si razmislite.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
zhUPer_C18 kaže...

 Ako idete na TN onda rade uzmete ovo i ustedite podosta para klik.

 

Tih 240hz ces imat u par starijih naslova tipa CS, a kao "obicni" korisnik neces primjetiti razliku naspram ovih 144hz, tak da si razmislite.

 Hvala na prijedlogu, al ne svidja mi se taj :)

 

MPLAB C18
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zhUPer_C18 kaže...
barcafan12 kaže...

Odluka je pala na ovaj

 

https://www.hgshop.hr/monitor-dell-aw2518hf-alienware-24-5-tn-full-hd-240hz-1-ms-hdmi-dp-4x-usb-3-0-freesync/proizvod/227272

 

Sad me samo zanima pošto imam 1060 6GB, kakve su mi mogućnosti, hoće moć gurati 240Hz, jel se isplati uopće uzimati itd, ne razumijem se previše u to, pa bi molio da netko ukratko objasni kako to funkcionira.

 

 Ja si isto gledam taj.

 

Koliko sam sve proucio, ovaj je najbolji za amd graficku zbog freesynca, gsync model je 60% skuplji. S obzirom da je TN panel ima dosta dobar prikaz, al to nama i nije bitno. On ima software koji ti sinkronizira monitor s grafickom tako da mu se refreshe rate prilagodi fps. Napominjem da su to procitane informacije, a ne isprobane cinjenice. 

 

Volio bi imat ovaj monitor jer je f.... alienware, vjerujem da ce dugo trajat i to do dana kad cu imat sustav koji ce mi vrtit igre na 240fps, ali puno je to novaca i bilo bi mi super da ga mogu negdje u zivo vidjeti i isprobati. 

 Meni je isto predobar, ali isto tako mi nije hića davat novce ako neće iskoristit puni potencijal, zato i pitam one koji se više kuže, da li ću sa svojom 1060icom moći koristiti 240Hz.

 

Uglavnom bih koristio za strimanje, najviše fortnite gdje imam oko 240-300 fps na low postavkama. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
barcafan12 kaže...
zhUPer_C18 kaže...
barcafan12 kaže...

Odluka je pala na ovaj

 

https://www.hgshop.hr/monitor-dell-aw2518hf-alienware-24-5-tn-full-hd-240hz-1-ms-hdmi-dp-4x-usb-3-0-freesync/proizvod/227272

 

Sad me samo zanima pošto imam 1060 6GB, kakve su mi mogućnosti, hoće moć gurati 240Hz, jel se isplati uopće uzimati itd, ne razumijem se previše u to, pa bi molio da netko ukratko objasni kako to funkcionira.

 

 Ja si isto gledam taj.

 

Koliko sam sve proucio, ovaj je najbolji za amd graficku zbog freesynca, gsync model je 60% skuplji. S obzirom da je TN panel ima dosta dobar prikaz, al to nama i nije bitno. On ima software koji ti sinkronizira monitor s grafickom tako da mu se refreshe rate prilagodi fps. Napominjem da su to procitane informacije, a ne isprobane cinjenice. 

 

Volio bi imat ovaj monitor jer je f.... alienware, vjerujem da ce dugo trajat i to do dana kad cu imat sustav koji ce mi vrtit igre na 240fps, ali puno je to novaca i bilo bi mi super da ga mogu negdje u zivo vidjeti i isprobati. 

 Meni je isto predobar, ali isto tako mi nije hića davat novce ako neće iskoristit puni potencijal, zato i pitam one koji se više kuže, da li ću sa svojom 1060icom moći koristiti 240Hz.

 

Uglavnom bih koristio za strimanje, najviše fortnite gdje imam oko 240-300 fps na low postavkama. 

 uzmi 144hz monitor. Neces ni primijetiti razliku izmedu 144 i 240. Razlika izmedu 60 i 144 je primijetna nakon igranja nekoliko sati, ali između 144 i 240 ja ne bi primijetio da igram i tjedan dana

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
AmonZero kaže...

Znači mjerio sam da vidim kolko će velik monitor bit naspram ovog 23''. Morat ću možda glavu zakretat kad želim prebacit pogled sa jedne strane ekrana na drugu 

 Na 70cm udaljenosti nećeš.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Chayy kaže...

Da li je pametno ići na 27" ako se radi o 1080p nativnoj. Koristio bi monitor pretežno za gaming.

 Može se ali je iskustvo jako subjektivno, imao sam i bilo mi je ok, al da se vidi razlika u manjem PPIu od naprimjer 24" vidi se. Ako kupuješ pripazi da bude preko weba i onda imaš rok od 14 dana da vratiš proizvod ako nisi zadovoljan.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Preporučite mi neki 27" 1080p freesync 144hz VA panel. Trenutno razmatram ove koje sam našao na prvo traženje:

 

MSI Optix MPG27C
MSI Optix MAG27C
MSI Optix MAG271CR
MSI Optix MAG271C
AOC C27G1
AOC AG272FCX
Samsung C27FG73FQUX - spominje se da ima neki problem sa ljubičastom bojom/tragom? Koliko je to ozbiljno?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mambinjo kaže...
barcafan12 kaže...
zhUPer_C18 kaže...
barcafan12 kaže...

 

 A skok sa 60 na 240??? 

 

Ja moram odustati od alenwarea jer ima preveliku dubinu, 27cm sto mi je previse za malen stol koji imam i zauzet ce mi pola stola, ko stari crt monitor hahahah

 

Uglavnom, BenQ ZOWIE XL2411 ima dobre recenzije, nije glomazan, i drzi dobru cijenu. 

 

Tesko je biti pametan samo guglajuci, nije to cpu ili graficka da kupujes di imas samo vrijednosti koje su ti bitne, ja zelim vidjeti i isprobati u zivo monitor koji bi mozda kupio jer dosta je ovdje subjektivnih misljenja, dozivljaja slike na monitoru, npr. 1080p na 27" nekima je super, nekima zrnato ko stari gameboy.

 

 

Cekat cu do sljedeceg petka, tada nesto uzet pod mus. Nadam se nekom modelu da ce ga sa 3500kn snizit na 2000kn i ja cu ga ubost :)

 

 

MPLAB C18
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipo!

Kupujem novi monitor, uskoro će i Black Friday pa možda će nešto bit na sniženju.

Mene zanima ak ima smisla kupovat monitor sa 144 Hz, ustvari ako može moja konfa to izgurat?

Monitor koji je krepao, služio me je 8 godina. Znači kupujem na dulje vrijeme i možda ću u skoroj budućnosti upgrejdat konfu.

Mislio sam kupiti neki 24 inch monitor do 1500 kn ali mogu izdvojit više ako ima smisla, jer većinom koristim komp za gejming i 3d modeliranje.

Hvala na odgovorima!

 

MSI B150M Bazooka, LGA1151
Intel Core i5-6500,LGA1151
MSI GTX1050Ti Gaming X 4G
DDR4 8GB (1x8) Kings 2133 SAVG
Toshiba 1TB SATA3 32MB 
Napajanje Fortron 600W, Hyper
Zalman Z3 Plus mid tower case

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav gledam si novi monitor,uglavnom do 4500kn,ultrawide i 34 incha

ima li sta bolje od ovoga?  LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toma20 kaže...

pozdrav gledam si novi monitor,uglavnom do 4500kn,ultrawide i 34 incha

ima li sta bolje od ovoga?  LINK

Monitor je srednja zalost, niska rezolucija i 75hz, za tu lovu s tog linka je teza pljacka. Na Alza shopu ti sad taj monitor izadje 2660kn...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
toma20 kaže...

pozdrav gledam si novi monitor,uglavnom do 4500kn,ultrawide i 34 incha

ima li sta bolje od ovoga?  LINK

Monitor je srednja zalost, niska rezolucija i 75hz, za tu lovu s tog linka je teza pljacka. Na Alza shopu ti sad taj monitor izadje 2660kn...

 Bas, di si taj shop iščupao....

 

Nešto u tom stilu, tj bolji model za manje para. Čekaj i BF pala bu još(fingers crossed), ali vani kod nas truba kao i svake godine.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+34UC79G

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 23:32 (Mr.greenx).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mr.greenx kaže...

 Bas, di si taj shop iščupao....

 

Jedan od vecih shopova u europi... Plus su odlicni pa im mozes par puta vrati monitor dok ne dobijes odlican primjerak, nasi bi te tu i te kako prcali...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
Mr.greenx kaže...

 Bas, di si taj shop iščupao....

 

Jedan od vecih shopova u europi... Plus su odlicni pa im mozes par puta vrati monitor dok ne dobijes odlican primjerak, nasi bi te tu i te kako prcali...

 Što se tiče EU, imas na idealo popis i ides redom i vidis koji ti shop najvise odgovara, od cijene pa nadalje, slažem se da nije baš uvijek najeftiniji najbolji, no ovo je pretjerana cijena i to dobrano. U ovom slučaju je nebitno što npr imaju odličan support ako ti platiš preko tisuću kuna vise.... Ima i drugih shopova s jednakim supportom...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice