Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 1:21 (dodojug2).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

AOC C24G1 VA panel 144Hz Freesync

 Cuo sam da ima poprilicno dosta ghostinga

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mall ima 10% na AOC, C24G1 je oko 1300kn a Q3279VWFD8 oko 1400kn. Trenutno imam 144hz 24'' za igre i surfanje, a nekako me privlaci ovaj aoc 32''(1400kn je stvarno super, iako je samo 75hz), to bi mi bilo taman za filmove. Koristio bih trenutni za igre i aoc za filmove. 75hz je valjda malo ljepse, navikao sam na 144, ali na desktopu nije tak velika razlika i 32'' bi bilo super za surfanje i filmove. Glupa ideja? ili bolje da pričekam i uzmem neki 27-32 144hz kasnije ili nekakav TV? Malo glupo pitanje, ali se ne mogu odlučiti. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pa taj Aoc ima veci ghosting, nije da ti je to nesto toliko krucijalno kod allround koristenja, ima dosta nizak inputlag sto je najvaznije u igrama, 75hz, 32" 1440p, na desktopu krasno izgleda, samo moja preporuka naruci ga prek webshop, cisto da se osiguras da ga mozes vratiti ako nesto nebude u redu s panelom jer neprolaze nikakve testove provjere kod proizvodnje. 1400kn je smjesna cijena.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 9:44 (IvanBrekalo).
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

koji monitor uzeti do cca. 1000kn 24" moze i veci FHD. stari monitor mi rikava star je 11 god pa mu praštam.
no vrijeme je za novi, primarne namjene nisu filmovi, serije itd. buraz povremeno igra lol, ja osobno nisam na pcu bio
2x u zadnjih god dana. cijeli dan na poslu zurim u ekran pa kad dodem doma glava me vise boli od ekrana.
Ono sto ja radim ili sam barem radio na njemu su bile stvari vezane uz programiranje.
Sto znaci ne trebam high end gaming display. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Molim misljenje: Dal da idem na tn, ili gledam va, ips?

 

https://www.adm.hr/dell-s2719dgf-27-tn-hdmi-20hdmi-14displayport-12/051.500.005/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Idem na jacu konfu tipa 9700k 99ook/3600x/3900x i grafa ce biti ili 5700xt/2070 super tako nešto.

 

Vecinom igram Armu, slabije scum,csgo, gta5 itd.. fps igre.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ako si spreman zrtvovati boje i kuteve gledanja uzmi TN, ali Tn se uglavnom uzima za FPS igre, ao ti to nije neki prioritet ja bi rađe gledao enki VA 144Hz ili IPS ako za njega imas love

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Moze prijedlog 144hz 1440?

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

klik

 

27" 1440p 144Hz VA Panel FreeSync HDR

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih preporuku monitora da ga spojim na laptop, do 1500 kn.

 

O ovom laptopu se radi : link

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
turbo112 kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku monitora da ga spojim na laptop, do 1500 kn.

 

O ovom laptopu se radi : link

 

prvi post na ovoj stranici

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Stigao TV. 24'' Samsung ima bolju sliku, trebam se poigrati na aoc-u jer su boje malo prenaglasene. Za filmove, surfanje i desktop je aoc puno bolji. Isprobao sam malo fps igre i jednostavno mi ne odgovara, tak da je trenutni 144hz puno bolji. Ako netko trazi monitor iskljucivo za igre onda mislim da bolje da kupi 144hz, za sve ostalo je aoc bolji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Imas trenutno popuste na mall.hr, AOC C27G1 Curved VA panel 144Hz Freesync , sa popustom ispadne 1660kn

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bloodborne kaže...
Hvala na preporuci za nekih 1300kn 27" neki curved mogu zaboravit ?

Upravo taj Philipsov koji si naveo za te kriterije koje si naveo.

 

Ako ti je lakše naručit preko instara i iskoristit 5% popusta za plaćanje probaj. Ja sam ga u konačnici naručio preko sancta-domenice uz kod 10% popusta za prijavu na newsletter, besplatna dostava što me ispalo 30kn jeftinije od najniže cijene koju nudi instar gdje još dan danas stoji "narudžba u obradi" :p jer ne znaju poslati mail sa detaljima za uplatu.

hose who see are not seen. Those who know are not known. Invisibility and silence are great indicators. Hush now.
4 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

hvala na preporuci gledao jesam aoc, razmatrao jesam. ali 1700+ za monitor mislim nisam sjeo na komp 2x u zadnjih god dana.
jer mi trenutno ne treba, a i nakon 8h piljenja u ekran na poslu kad dodem doma zadnje mi je na pameti sjesti opet i piljiti.
eventualno sam na laptopu ako nesto zatrebam za posao ili ovako random.

mislim svakako mi treba novi sadasnji je star 11 god i polako odlazi, a i u najgorem slucaju buraz aktivno koristi pc
za programiranje, gaming itd. tako da. ali ono 27" curved do 1300kn cca. nebi isao preko toga jer nemam potrebe za
nekim ultra gaming monitorom posto koristim konzolu, a na pcu vec godinama nisam upalio igricu,
htio bi bolji refresh rate ali to kosta para koje ne zelim baciti na monitor. jebiga

budem jos vidio pa zakeljim ovdje za sta sam se odlucio. u svakom slucaju hvala na pomoci. :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 9:11 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Pa ako ne igras igre na PC-u monitor sa viskoim RR-om nema smisla.

Uzmi ona bilo koji 27" i gg.

4 godine
offline
Koji monitor kupiti

kaj mislite o ovom monitoru? Ako neko ima nekakva iskustva i slicno da cujem 

 

Samsung C32HG70

 

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 12:11 (VelvetOverlap).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
VelvetOverlap kaže...

kaj mislite o ovom monitoru? Ako neko ima nekakva iskustva i slicno da cujem 

 

Samsung C32HG70

 

 

Imas detaljnu recenziju na Guru3D

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakav je stav generalno, kolko se mrtvih pixela tolerira ? Imam jednog koji je izgleda baš crko. Ne smeta me though.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

EKipa jedno (vjerovatno banalno) pitanje, iako nije baš za ovu temu.

Uzeo sam AOC Q3279VWFD8 i jedna stvar mi nije jasna.

Npr. otvorim browser i otvorim drugi browser, te ga povučem na stranu, on ga automatski prebaci na full screen.

Isto se dešava i sa bilo kakvim folderom i sl.

Dal treba negdje nešto isključit ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav,imam ryzen 5 2600 i rx 590 fatboy i zanima me monitor oko cca 1500kn
Igram ponekad igre,nisam neki hc gamer,gledam filmove..
Zanime me onaj 31.5" aoc 1440p i 75hz,hoce to bit okej za igranje? Mislim jel 1440p overkill za grafu,nisu mi bitni max detalji i sta ja znam. Zbam da ako se taj monitor prebaci na 1080p rezoluciju ide na 60hz,jel ako postavim u igrici postavke za 1080p,hoce onda i igre ici na 60hz?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
filipvk1000 kaže...
Pozdrav,imam ryzen 5 2600 i rx 590 fatboy i zanima me monitor oko cca 1500kn
Igram ponekad igre,nisam neki hc gamer,gledam filmove..
Zanime me onaj 31.5" aoc 1440p i 75hz,hoce to bit okej za igranje? Mislim jel 1440p overkill za grafu,nisu mi bitni max detalji i sta ja znam. Zbam da ako se taj monitor prebaci na 1080p rezoluciju ide na 60hz,jel ako postavim u igrici postavke za 1080p,hoce onda i igre ici na 60hz?

1440p je za 590-tku malo overkill na ultra detaljima neke igre ces moci lockati na 75hz/fps-a neke niti priblizno, radit ce ti sve na 75hz to mu je nativan refreshrate bez obzira na rezoluciju.

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
filipvk1000 kaže...
Pozdrav,imam ryzen 5 2600 i rx 590 fatboy i zanima me monitor oko cca 1500kn
Igram ponekad igre,nisam neki hc gamer,gledam filmove..
Zanime me onaj 31.5" aoc 1440p i 75hz,hoce to bit okej za igranje? Mislim jel 1440p overkill za grafu,nisu mi bitni max detalji i sta ja znam. Zbam da ako se taj monitor prebaci na 1080p rezoluciju ide na 60hz,jel ako postavim u igrici postavke za 1080p,hoce onda i igre ici na 60hz?

 

A da jednostavno uzmes AOC C24G1 (imas i 27" verziju C27G1 za malo preko 1.500kn trenutno uz popust na mall.hr) sa VA panelom i 144Hz + Freesync?

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovisiti će o igrama koje misliš igrat. Nove/Novije igre ? Nezz. Starije igre ? Da.

 

Jučer i danas sam probao Skyrim SE i Diablo 3 (to mi se jedino našlo na kompu, ne gameam više) baš na tom AOCu, na 1440p u G-sync compatible modu - i moja 3GB 1060 je vrtjela te igre na 2K ultra settings bez ikakvih problema, iliti barem ne spuštajući se ispod 48fpsa, što je donja granica Freesynca.

 

A RX 590 je podosta snažnija od moje.

Apoc
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipi. Trebam preporuku za monitor novi Do cirka maks 7.2k kuna posto mi je prijasnji Dell Alienware AW3418HW crknuo. E sad znam nesto sitno o panelima te da IPS navodno slovi kao najbolje sto se kvalitete slike i toga tice. Mahom igram samo FPS-ove sto iz prvog, sto iz treceg lica BFV, Battlefront 2, CS:GO i uglavnom ranked mode u RB6 Siege. Zanima me sto mislite o VA panelima ? Da li su losi za fps igre ? Gledao sam naokolo danas po webu i nasao sam ovaj https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-35-agon-ag352ucg6-ips-gaming-120hz-nvidia-g-sync-hdmi-dp-zakrivljeni-3440x1440-/aoc-ag352ucg6/product/ (makar mislim da su krivo naveli jer official website kaze da je ovaj monitor VA nabrijani neki, a ne IPS) pa me zanima sto mislite ?  Dvoumim se izmedu njega i Acerovog Z35P Predatora. Citao sam da navodno AOC ima problem sa ghostingom te da se to donekle navodno da rijesiti preko menija na monitoru i tako nesto. Kazem nisam strucnjak pa koliko se to vidi ili osjeti u svakodnevnom igranju ili ne neznam. Ono sto znam i zelim od buduceg monitora jest da ima G-Sync i bar 30 incha ekran pa do negdje 34-35. Jeli zakrivljen il ne posve mi svejedno. Ako imate preporuka molim javite, hvala unaprijed. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sarenn kaže...

Pozz ekipi. Trebam preporuku za monitor novi Do cirka maks 7.2k kuna posto mi je prijasnji Dell Alienware AW3418HW crknuo. E sad znam nesto sitno o panelima te da IPS navodno slovi kao najbolje sto se kvalitete slike i toga tice. Mahom igram samo FPS-ove sto iz prvog, sto iz treceg lica BFV, Battlefront 2, CS:GO i uglavnom ranked mode u RB6 Siege. Zanima me sto mislite o VA panelima ? Da li su losi za fps igre ? Gledao sam naokolo danas po webu i nasao sam ovaj https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-35-agon-ag352ucg6-ips-gaming-120hz-nvidia-g-sync-hdmi-dp-zakrivljeni-3440x1440-/aoc-ag352ucg6/product/ (makar mislim da su krivo naveli jer official website kaze da je ovaj monitor VA nabrijani neki, a ne IPS) pa me zanima sto mislite ?  Dvoumim se izmedu njega i Acerovog Z35P Predatora. Citao sam da navodno AOC ima problem sa ghostingom te da se to donekle navodno da rijesiti preko menija na monitoru i tako nesto. Kazem nisam strucnjak pa koliko se to vidi ili osjeti u svakodnevnom igranju ili ne neznam. Ono sto znam i zelim od buduceg monitora jest da ima G-Sync i bar 30 incha ekran pa do negdje 34-35. Jeli zakrivljen il ne posve mi svejedno. Ako imate preporuka molim javite, hvala unaprijed. 

 Osobno bi rade uzeo Aoc-a s Va panelom, 120hz, istina Va panel ima lagani ghosting no sveden na minimum na ovakvim monitorima i ovom refresh rateu.

Predator ti je pak 100hz nativni panel(oc na 120) no input lag mu je za skoro 2x veci nego god Aoc-a pa svakako to razmotri kao prednost tj manu.

Monitor obavezno naruci preko web shopa da ga mozes vratiti bez razloga ako ti nesto nebude stimalo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 22:39 (IvanBrekalo).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala  da tako sam i mislio kupiti preko neta. A nista cini se da cu na AOC onda. Gledao sam videe i komparaciju, te mane i prednosti i cini se i vise nego ok, no svejedno sam zelio provjeriti sto ljudi kazu. Hvala jos jednom :) 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice