Jeftini 4K monitor ili TV za filmove

poruka: 3
|
čitano: 4.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Jeftini 4K monitor ili TV za filmove

Možete li mi preporučiti neki 4k monitor za do oko 2500kn? Ne igram igrice, monitor bi bio samo za Windowse i filmove, tako da refresh rate ne mora biti visok pretpostavljam, bitna mi je kvaliteta slike pa da ako moguće bude IPS.

Razmišljao sam o ova dva:

1) Monitor PHILIPS 276E8VJSB, 27", 4K 3840x2160px, IPS, 5ms, DP, 2xHDMI

2) SAMSUNG LU32J590UQUXEN Ultra HD, 32", MVA, 3840x2160px, 4ms, Audio in/out, DP, HDMI, AMD FreeSync

1 me privlači jer je IPS, a 2 radi veličine. Mogu li dobiti nešto bolje za sličnu cijenu?

Doduše, gledao sam malo televizore i čini mi se da za sličnu cijenu mogu dobiti puno veći 4K televizor.

Npr. LED TV Samsung UE43TU7172 UHD koji je 42".

Sad, konkretno taj TV je 50Hz, što je možda problem, ali kada bih mogao naći 4k TV takve veličine sa 60Hz ili više, a slične cijene kao monitori, ima li neki razlog da ga ne uzmem umjesto monitora?

Dakle, u tom slučaju, koristio bih taj TV kao monitor za svoj komp. Ima li neki razlog zašto ne bih mogao koristit TV umjesto monitora za komp?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Jeftini 4K monitor ili TV za filmove
Gleeson kaže...

Ima li neki razlog zašto ne bih mogao koristit TV umjesto monitora za komp?

Ako mu pozadinsko osvjetljenje treperi, tj. regulira svjetlinu brzim isključivanjem i uključivanjem pozadinskog osvjetljenja (koristi se PWM), onda ti to ne bi bilo uputno.

 

Philipsovom ne treperi, navedenim Samsungovim modelima treperi (prvom pri 240 Hz, drugom pri 120 Hz). Pa sad ti vidi.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Jeftini 4K monitor ili TV za filmove

Evo mozes preko amazona ove kao gaming monitore ispod 300 dolara. Moja preporuka https://www.ekepedia.com/article/121/Best%20Gaming%20Monitors%20For%20Under%20$300

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice