Freesync monitori sa g-sync podrškom izdvojena tema

poruka: 269
|
čitano: 66.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
DarthMarkus kaže...

Najbolji monitor od najboljih monitora sa najboljom cijenom od najboljih u našoj galaksiji (i šire).

 

Kako ću ga ubost za vikend lagano.

 Još i displayport kabel od metar i pol ubodeš sa AOC-om vrijedan 100kn ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

AOC ne škrtari s kabelima, čak ni na najeftnijim monitorima. Sad sam uzeo neki generic uredski AOC za 800kn, dobio DVI, HDMI i 3,5" audio aux kabel. Uz naravno onaj za napajanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 11:41 (Paolo Maldini).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Paolo Maldini kaže...

Osim što je forumski monitor br. 1, zaslužan je i za najviše kartona u povijesti. Friday podesi onu svoju statistiku i utvrdi korelaciju da imamo crno na bijelo

 Evo pa se trujte

 

 

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Danas našao malo vremana da isprobam na AOC Q3279VWFD8, znači IPS verzija. Šljaka ali samo kad vratim komp iz sleepa, inače na prvo paljenje i restart nema šanse. Ne kužim zašto ali pretpostavljam da je do drivera. DDU-om pobrisani stari i stavljeni novi.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Sorry što ne editiram zadnji post ali otkrio sam da ako na tipku ugasim i upalim monitor gsync odmah proradi. Inače mi je uvijek u stand by kad se ne koristi i nikad ga fizički ne gasim tako da mi je ovo baš bezveze da moram komp stavljati u sleep ili ga gasiti ili paliti fizički da bi gsync proradio. Kako je kod vas ostalih koji koristite taj monitor?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 19:22 (vrinho).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Probaj ponovo instalirati drivere od monitora....meni je to pomoglo.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

 Ja se ne sjećam da sam uopće i instaliravao ikakve drivere za monitor ?? Pa zar se to radi?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
itomic009 kaže...

 Ja se ne sjećam da sam uopće i instaliravao ikakve drivere za monitor ?? Pa zar se to radi?

 

Driveri se ipak instaliraju u pozadini, osim ako ti pod monitor pise "generic pnp monitor" ili tako nesto. Cak i onda je instaliran neki genericki driver.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

https://eu.aoc.com/en/gaming/products/g2460vq6 testirao ovaj model koji radi kako treba. Potrebno je skinuti driver koji mu standarni raspon od 48-75hz podiže na raspon od 35-75hz.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
itomic009 kaže...

 Ja se ne sjećam da sam uopće i instaliravao ikakve drivere za monitor ?? Pa zar se to radi?

 https://eu.aoc.com/en/products/q3279vwfd8/support skineš i instaliraš si driver za taj model. Sigurno će i Freesync radit bolje.

13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Probao sam reinstalirati taj driver od monitora i opet isto. Gašenje i paljenje ekrana odmah pali gsync. Misterija

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Tu bi trebalo pisati freesync?

zato kad je ovo uključeno nije dobro u forniteu

Isključio vsync u igri,stavio 60fps i non stop laga

Tek kad stavim na 120fps ne laga,ali zato mi ni nema smisla freesync kad je monitor 75hz

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Problem kod tog AOC-a je što mu je Freesync raspon dosta slab 48-75hz i nije neka sreća. Idealno bi bilo 30-75hz, onda to već ima smisla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

 Pa treba se poigrati s postavkama, ovisno tko kakvu grafu ima da ne pada ispod 48 fps i dobro. To i nije tako teško. Ja si tako podesim od igre do igre sa svojom RX 580 4GB i nemam problema.

15 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Meni se na IPS AOC-u ne događaja nikakav flickering niti tearing ni kada je niži fps...cca 30. Za primjer mogu dati samo cutscene u COD WW2 koje se vrte na 30 fps-a i nikakvih problema nisam primjetio. Jedino ako FPS counter laže pa se to ipak vrti na većem fps. Morati ću pronaći igru u kojoj ću imati manje od famoznig 48 fps-a da vidim kako će se tamo ponašati.

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
unique83 kaže...

Meni se na IPS AOC-u ne događaja nikakav flickering niti tearing ni kada je niži fps...cca 30. Za primjer mogu dati samo cutscene u COD WW2 koje se vrte na 30 fps-a i nikakvih problema nisam primjetio. Jedino ako FPS counter laže pa se to ipak vrti na većem fps. Morati ću pronaći igru u kojoj ću imati manje od famoznig 48 fps-a da vidim kako će se tamo ponašati.

 Probaj zadnja dva Assassins Creeda, nafrlji postavke na max

11 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ma nije problem fps-a u Forniteu za moj PC

Nego fornite je isto čudan

Može se lockati 60 pa onda 120fps

Ali pošto 120 nema smisla,kad je monitor 75 ja stavim 60fps i trza sa freesync.Dok sa vsync radi normalno

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

AOC AGON AG251FZ (48-240) - Gsync compatible - Radi (Isprobano na 6 igara)!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Evo probao trik sa paljenjem i gašenjem monitora i uspjelo

Kad to napravi,proradi freesync na 60fps u forniteu

Ali to nema smisla

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

E to isto kod mene, ako ne ugasim i ponovo ne upalim monitor gsync ne radi. Nema kaj nisam probao po postavkama. Jučer sam otvorio topic na nv forumu i još se nije javio netko sa tim problemom ili rješenjem.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 17:42 (vrinho).
16 godina
odjavljen
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ja sam pogodio sa ovim svojim monitorom ko nikada, prvo bio je samo 1700 kn, po svemu je fenomenalan a sad još i freesync radi bez greške.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

ja sam imao čudni lag i to ne svaki put, dok mi je telka koja je spojena hdmi-em bila enable-ana.. svejedno ju rijetko koristim pa mogu on demand upaliti.

drugi monitor koji je spojen na DVI ne utječe na perfomanse.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Paolo Maldini kaže...
unique83 kaže...

Meni se na IPS AOC-u ne događaja nikakav flickering niti tearing ni kada je niži fps...cca 30. Za primjer mogu dati samo cutscene u COD WW2 koje se vrte na 30 fps-a i nikakvih problema nisam primjetio. Jedino ako FPS counter laže pa se to ipak vrti na većem fps. Morati ću pronaći igru u kojoj ću imati manje od famoznig 48 fps-a da vidim kako će se tamo ponašati.

 Probaj zadnja dva Assassins Creeda, nafrlji postavke na max

 Isprobao Assasins Creed Odyssey i nikakvih problema nema. Ona početna borba sa hrpom neprijatelja se vrtila na nekih 32-35 fps-a i nema tearinga ni flickeringa, ni artefakata, ni mutne slike. Detalji sve na max. Baš ću isprobati i Dishonored 2 da provjerim što je ansha rekao/la.

Bit će!
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Dell s2719dgf ...

 

Pise gsync ukljucen, fps cesto pada(od 35 do 142, vecinom je oko 104-135),  a slova i ajmo reci dio oko glave kao da mi je mutnije (blurano) sta bi to moglo biti?

Rezolucija 1440p max detalji, rtx 2080...

 Jel treca slika ok?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 23:41 (psihoroba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
psihoroba kaže...

Dell s2719dgf ...

 

Pise gsync ukljucen, fps cesto pada(od 35 do 142, vecinom je oko 104-135),  a slova i ajmo reci dio oko glave kao da mi je mutnije (blurano) sta bi to moglo biti?

Rezolucija 1440p max detalji, rtx 2080...

 Jel treca slika ok?

Screenshots anyone?! 

 

Prva stvar, ne možeš mi igrati fast paced shooter (FPS) :D s motion blurom.
To je prvo.

Drugo, pretpostavljam da si uključio Freesync na monitoru preko OSD-a (jer da nisi ne bi ni imao mgoućnost uključivanja istog preko nVidia control panela).

Treće, provjeri preko OSD-a da ti je "Response time" stavljen na Normal jer ako je na išta više od toga, javlja se užasni pixel inversion i overshoot jer pikseli rade na višem naponu od predviđenog, što dovodi do negativnog efekta.

 

Četvrto, jesi u "Program settings" u nVidia Control panelu uključio za BF da koristi g-sync i stavio rr "Highest available"?
Nisam trenutno pri kompu pa ti ne mogu reći sve točne korake i kako se pojedina opcija zove, ovo je po sjećanju.

 

 

P.s. drago mi je da sam te "nagovorio" na monitor :D

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 0:37 (sudy_freak).
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

 

Ma bug stranica me jebe nece da ucita slike po 10x pokusavam uplodat ,a za blur kazem da imam takav osecaj, a ne da sam ga ukljucio... znaci ko svetac oko glave polukrug zamagljen 🤣

A ovo ostalo probam cim dodjem kuci hvala svakako...

7 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ja sam iskljucio i cekam nove drivere. Primjerice ima previse sitnica koje znaju zezati,

i sve je to softwareske prirode.

 

1. PC je zakljucan, ulogiram se, udjem u WoT, nestane slike - alt_tab u desktop, ima slike, odem u nV CP, iskljucim G-Sync pa opet ukljucim - sve radi normalno. I tako do slijedeceg locka.

2. Nekad slika treperi. Opet napravim isto kao u 1. postupku, i sve radi normalno.

3. Nekad je u igrama frame-drop prevelik, napravim isto kao u 1. postupku, pa sve radi normalno.

 

Ocito je do drivera, trebaju dozrijeti, ovo je prva revizija, ne zelim biti pokusni kunic, dok to ne srede.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

****e. Komponente vrhunske kod forumasa, a monitori kao da su na Hrelicu nabavljeni.

Dajte neko bar NEC pa na bolje, a ne ove AOC, ACER i slicne koji su usli u kompjuterske vode sa proizvodnjom optickih medija.

 

 

 
1 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
psihoroba kaže...

Dell s2719dgf ...

 

Pise gsync ukljucen, fps cesto pada(od 35 do 142, vecinom je oko 104-135),  a slova i ajmo reci dio oko glave kao da mi je mutnije (blurano) sta bi to moglo biti?

Rezolucija 1440p max detalji, rtx 2080...

 Jel treca slika ok?

 Kako sam bas jucer na preporuku sudy_freaka kupio taj monitor i takodjer ukljucio gysnc a imam trenutno dosta slabiju graficku od tebe, uz ovu preporuku za response time, jedino sto se kod mene jos razlikuje vezano za BFV jer njega vecinom igram je da sam ja iskljucio sve ove stvsri kao vigneting i motion blur sa tvog drugog screenshota. Probaj i to.

 

Sto se tice samog monitora, za 2700 kuna dobijes 27" 144hz 1440p 1ms response time TN panel za kojeg bi 90% ljudi pomislilo da je IPS, sa gomilom portova je po meni best buy samo takav!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice