Freesync monitori sa g-sync podrškom izdvojena tema

poruka: 269
|
čitano: 66.542
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
SamoPitam3 kaže...

****e. Komponente vrhunske kod forumasa, a monitori kao da su na Hrelicu nabavljeni.

Dajte neko bar NEC pa na bolje, a ne ove AOC, ACER i slicne koji su usli u kompjuterske vode sa proizvodnjom optickih medija.  

NEC je priča za sebe, ali to se zna tko su ciljani korisnici.
Profesionalci koji ne pristaju na kompromis u prikazu slike i za to su voljni platiti.

Ovdje uglavnom dominiraju gaming monitori, koji su dobar mixmatch između dva-tri svijeta. Gaming, daily usage professional work. NEC nažalost ne proizvodi gaming sekciju monitora.

 

Tako da bi to bio neki generalni odgovor.

 

 

Zna se jako dobro što NEC ima u svom opusu.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
11 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

I na mom radi g sync makar nike na popish...na popisu samo aoc 2590px..ja imam 2590vxq s 75 hz i g sync compatible je

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

i moj lg ud58 4k pokazuje da je kompatibilno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ako kog zanima beta driver 417.75, za desktope i laptope:

https://nvcc.s3.amazonaws.com/417.75_geforceweb_win10_64bit_international_whql.exe

Na mom laptopu vise ne nudi opciju G-Synca sa FreeSync monitorom, za desktope ne znam,

treba probati, ja nemam desktop sa nVidiom pa ne mogu isprobati.

 

Navodno rijesava problem sa Flickeringom kod pojedinih G-Sync i FreeSync monitora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Uzimam novi monitor do 2500kn, planirao sam o g2590px. Iskljucivo ga koristim doma za gaming do 24'' (25'').

Ma da mi nije jasno, vi ste stavili u prvom postu gsync i freesync validate g2590px, a nvidia je stavila samo g2590FX

 

moze neko objasnit ? I da li je dobar odabir ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 20:14 (narc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
narc kaže...

Uzimam novi monitor do 2500kn, planirao sam o g2590px. Iskljucivo ga koristim doma za gaming do 24'' (25'').

Ma da mi nije jasno, vi ste stavili u prvom postu gsync i freesync validate g2590px, a nvidia je stavila samo g2590FX

 

moze neko objasnit ? I da li je dobar odabir ?

 Identičan monitor samo PX ima pivot mode i podesiv po visini, zakretanje.Imaš i Alienware 25incha freesync 30-240hz za oko 2600kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 22:30 (mislioc).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

Dal se isplati dati 100e vise za njega ? I kakav je usporedbi sa navedenim aoc-om ? Nisam za kompom pa ne znam kak stoji sa gsyncom i freesyncom

14 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Koji DP kabel kupiti da freesync radi? Vidim da na redditu piše da freesync radi samo na 1.2a verziji ili iznad, međutim ja jako teško pronalazim 1.3/1.4 DP kabel u našim trgovinama... Nažalost ja sam sa svojim LG 29um69g dobio samo HDMI kabel. Hoće li mi freesync raditi normalno sa ovim kablom npr.: 

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-displayport-1-2-m-na-displayport-m-4k-60hz-1-5m-202100101

 

Jer me brine da piše samo 1.2V, dakle ne 1.2a kao što je navedeno na redditu.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

U prodaju su ti samo 1.2A i navise, 1.1 ti nece raditi, a vise od 1.2 ti ne treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
narc kaže...

Uzimam novi monitor do 2500kn, planirao sam o g2590px. Iskljucivo ga koristim doma za gaming do 24'' (25'').

Ma da mi nije jasno, vi ste stavili u prvom postu gsync i freesync validate g2590px, a nvidia je stavila samo g2590FX

 

moze neko objasnit ? I da li je dobar odabir ?

Isto je G-Sync compatible kao i FX. Ja sam zadovoljan, 144Hz mi radi super, g-sync kolko sam probao isto ok. Panel je dobar, nije IPS ali puno bolji od starijih TN-ova. Za 1500kn koliko sam ga platio je predobar.

13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

I meni radi super,ja ga uzeo ljeto 2018...mall.hr ..1420kn

13 godina
online
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

 Ja sam skinuo bio drivere kao za moj monitor, ali tu nema ništa za instalirati. Jel tko od vas uspio nešto instalirati??

7 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Kak ne? Imas .INF datoteku - rucno instaliras preko Device Managera.

Makar to u 90% slucajeva nije ni potrebno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

 Pogledam malo kad stignem. Pa onom kao bi trebalo bolje raditi ovo s Gsyncom i to ako se instalira baš driver. Inače ga nemam naravno jer mi ne treba.

13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Na alienweru aw2518hf sve radi uredno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ovo je super stvar.

No sada su ovi only gsync zakinuti zar ne ?

Npr ja ne mogu uzet amd grafu i na svom monitoru koristit freesync tehnologiju ili je i to sada ispeglano?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Naravno da ne.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
augi80 kaže...

Na alienweru aw2518hf sve radi uredno

 Koristiš li DP kabal na monitoru ili HDMI? Premda se dobije samo HDMI uz taj naš monitor. Meni Freesync 240hz radi bez problema sa HDMI, sad kako je sa GSYNCOM ne znam, jel mora biti DP kabal za GSYNC?

7 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
toxic kaže...

Ovo je super stvar.

No sada su ovi only gsync zakinuti zar ne ?

Npr ja ne mogu uzet amd grafu i na svom monitoru koristit freesync tehnologiju ili je i to sada ispeglano?

 

Ako pogledas FreeSync 2 HDR modeli ne podrzavaju G-Sync, jer je to isto posebna tehnologija kao i G-Sync,

te na tim monitorima radi samo FreeSync(2) HDR.

 

U EU imas 9 dostupnih modela:

https://geizhals.at/?cat=monlcd19wide&xf=13219_AMD+FreeSync+2+HDR

 

Realno su i oni zakinuti, osim ako nVidija ne odluci podrzavati i AMD tehnologiju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Čitatelj kaže...
toxic kaže...

Ovo je super stvar.

No sada su ovi only gsync zakinuti zar ne ?

Npr ja ne mogu uzet amd grafu i na svom monitoru koristit freesync tehnologiju ili je i to sada ispeglano?

 

Ako pogledas FreeSync 2 HDR modeli ne podrzavaju G-Sync, jer je to isto posebna tehnologija kao i G-Sync,

te na tim monitorima radi samo FreeSync(2) HDR.

 

U EU imas 9 dostupnih modela:

https://geizhals.at/?cat=monlcd19wide&xf=13219_AMD+FreeSync+2+HDR

 

Realno su i oni zakinuti, osim ako nVidija ne odluci podrzavati i AMD tehnologiju.

 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0

 

Ko tu sad koga, na prakticki 90% radi sad g-sync

14 godina
odjavljen
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
BeLLicus kaže...
augi80 kaže...

Na alienweru aw2518hf sve radi uredno

 Koristiš li DP kabal na monitoru ili HDMI? Premda se dobije samo HDMI uz taj naš monitor. Meni Freesync 240hz radi bez problema sa HDMI, sad kako je sa GSYNCOM ne znam, jel mora biti DP kabal za GSYNC?

 Radi isključivo preko DP.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

U novom Bugu Davor tvrdi da svaki Freesync monitor mora raditi s nVidijinim grafičkim karticama i ako ne radi ili je monitor defektan ili je do drivera. nVidija, ako hoće, može popeglati drivere i tako teroetski podržati svaki Freesync monitor na tržištu. A ono o 12 certificiranih Freesync monitora je nazvao marketinškim bulšitom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 20:40 (Paolo Maldini).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Mr.greenx kaže...

 

Sluzbeno ne radi, nesluzbeno ne znam - FreeSync 2 ima dodatnu "elektroniku" kao G-Sync (wink-wink),

pa su tako i Linus i ToT i mnogi drugi Tech YT kanali rekli da od nV sluzbeno G-Sync na FS2 ne radi.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Može neki link oko dodatne "elektronike". Koliko znam nje nema, ista stvar kao i klasični sync s time da dvojka garantira premium panel sposoban za dobar HDR.
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

Moras dp kabel 

11 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
XXX kaže...
Može neki link oko dodatne "elektronike". Koliko znam nje nema, ista stvar kao i klasični sync s time da dvojka garantira premium panel sposoban za dobar HDR.

nema dodatne elektronike, razlika je u dodanom HDR-u, koji "bypassa" windows HDR, i jos veci varijabni raspon, to jest LFC

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Paolo Maldini kaže...

U novom Bugu Davor tvrdi da svaki Freesync monitor mora raditi s nVidijinim grafičkim karticama i ako ne radi ili je monitor defektan ili je do drivera. nVidija, ako hoće, može popeglati drivere i tako teroetski podržati svaki Freesync monitor na tržištu. A ono o 12 certificiranih Freesync monitora je nazvao marketinškim bulšitom.

 

Tako je  Citirat ću dijelove kolumne, uočio sam u ovom threadu da postoji stanovita zbunjenost oko toga što je zapravo Nvidia podržala s novim driverima.

 

Nekoliko riječi o tehnološkoj realizaciji ovog noviteta. Kako je moguće da G-Sync odjednom funkcionira na FreeSync monitorima, kad oni nemaju G-Sync čip i pripadajuću elektroniku? Radi se o tome da je Nvidia softverski zapravo omogućila da GeForceovi 1000 i 2000 surađuju s VESA-inom tehnologijom VRR Adaptive Sync, istom onom na kojoj je temeljen i koju za rad koristi AMD-ov FreeSync. To, naravno, nije učinila iz altruizma i želje da nam život svima bude jednostavniji i jeftiniji, već zbog polaganog gubitka kontrole nad daljnjim razvojem tehnologija za adaptivnu sinkronizaciju. VRR je jedna od udarnih mogućnosti HDMI-ja 2.1, nove iteracije ovog neuništivog sučelja, koji će ove godine biti implementiran u sve naprednije televizore. HDMI 2.1 zamalo utrostručuje propusnost HDMI sučelja (sa 18 na 48 Gbps) i esencijalni je dio nadolazećih 8K televizora. Microsoft je svoj Xbox One X već opremio HDMI-jem 2.1 i VRR-om, a AMD za ovu godinu najavljuje adapter koji će omogućiti spajanje DisplayPort 1.2a izlaza grafičkih kartica na HDMI 2.1 ulaze televizora i monitora. Nešto takvo zacijelo će morati implementirati i Nvidia, jer, kao što je nekima poznato, nijedan od novih GeForcea RTX ne nudi sučelje HDMI 2.1, što je, pak, svinjarija za sebe. Ovaj niz naizgled nepovezanih zbivanja rezultira time da G-Sync kao tehnologija adaptivne sinkronizacije kojoj, izuzev Nvidije, pristup nema nitko, postaje sve manje zanimljiv i relevantan, te se u tom procesu još više smanjuje broj potencijalnih kupaca G-Sync monitora, čija je ponuda ionako vrlo ograničena.

 

Onda dio o "podržanim" i "nepodržanim" monitorima:

 

Nvidia ne bi bila Nvidia da prilikom prezentacije ove nove i značajne funkcionalnosti svojeg grafičkog drivera čitavu stvar nije nepotrebno mistificirala. Jensen Huang, tvrtkin CEO, kazao je da će sve zajedno uredno raditi na samo 12 certificiranih FreeSync monitora – mizerno malo, uzmemo li u obzir da ih na tržištu postoji više od 500. Međutim, stvarnost je ponešto drugačija. Na tih 12 certificiranih FreeSync monitora (Acer XFA240, XZ321Q, MG278Q, XG258, XG270HU i XV273K, AOC G2590FX i Agon AG241QG4, Asus XG248Q, VG278Q i VG258Q te BenQ XL2740) G-Sync će raditi na principu plug & playa, dakle, automatski će se aktivirati kad se jedan od navedenih monitora spoji na GeForceove iz serija 1000 i 2000. To je jedino što taj “certifikat” jamči. Na većini drugih FreeSync monitora G-Sync će također uredno raditi, samo što će njihovi vlasnici morati posjetiti NVIDIA Control Panel te staviti kvačice na opcije “Enable G-SYNC, G-SYNC Compatible” i “Enable settings for the selected display model”. Ako smognete snage izdvojiti tri sekunde života za taj kompleksan zahvat, vaš FreeSync monitor dalje će se ponašati kao da je “službeno certificiran”.

 

Najzad, dio na kojeg si se referirao u svojoj poruci 

 

Huang je laprdao o nužnosti ovog programa certifikacije te je jedan dio svoje prezentacije rezervirao za demonstraciju problema u radu G-Synca na “necertificiranim” FreeSync monitorima, poput zamućenja pokretnih objekata i titranja slike. Ne treba biti informatički genij da bi se prozrelo o kakvom se prodavanju bureka radi. Ako monitor nakon aktivacije adaptivne sinkronizacije titra ili zamućuje sliku, tada je to loš monitor. To nisu problemi koji su urođeni samoj tehnologiji adaptivne sinkronizacije, bez obzira na to govorimo li o VESA-inom Adaptive Syncu ili AMD-ovom FreeSyncu. Isto tako, u slučaju da na nekom monitoru FreeSync u kombinaciji s AMD-ovom grafičkom karticom radi savršeno, a na GeForceu titra i zamućuje prikaz, tada problem uzrokuju Nvidijini driveri, a ne puko postojanje nativne podrške za FreeSync.

 

Neopisivo mrzim Nvidiju.

Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ima li netko AOC C24G1? Ako da je li G-Sync radi kako treba?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Pozdrav dečki, imam trenutno Asus ROG RX 580 8GB al ću ju vrlo lako moguće mijenjat za geforce 1080 uskoro jer mi radi prevelike probleme sa driverima.

 

Uglavnom, u slučaju da ju na servisu poprave ili daju novu želim kupiti dobar 24-25" monitor sa 1080 rezom, 1ms odaziva te 144hz. Volio bi da ima freesync i gsync support.

 

Da sebi sada kupujete do 2000kn monitor sa tim karakteristikama, što bi odabrali?

 

Gledam da je oko 1500, al rastegnuo bi se i do 2000.

Divide et impera!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 10:57 (omeyer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
FileFicho kaže...

Ima li netko AOC C24G1? Ako da je li G-Sync radi kako treba?

 Imam ja, koristim ga od prvog dana i sve radi odlicno 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice