Sleeving - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 552
|
čitano: 269.190
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: MDPC-X sleeving
Volume kaže...

Nego zna li tko za kakav tutorial za sata power kabele. Ja ih ne mogu napraviti uredno da mu j.... mater

Ja sam uspio rastavit power sata kabel,sad ga još treba sleevat i sastavit!!Samo prati ovaj tutorial do kraja!(negdi na 12-13 min počinje sleejvanje duplih kabela)

Za vađenje duplog kabela iz power SATA konektora moraš podignut malu platiku prema gore i lagano izvuć kabel,oprezno sa podizanjem plastike jer može lako puknit!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 15:45 (volegradele).
12 godina
offline
MDPC-X sleeving

E da problem nastaje kad stavimo heetshrink na kraj kabela,pošto je utor za jedan kabel+ heetshrink na knap,čisto sumnjam da se mogu ugurat dva sleevana kabela!!{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: MDPC-X sleeving
Volume kaže...

Nego zna li tko za kakav tutorial za sata power kabele. Ja ih ne mogu napraviti uredno da mu j.... mater

 Imam doma na kompu slike za tutorijale skidanja svh vrsta konektora i sleevanje. Nažalost,zbog PREVELIKE volje Bug developer tima da urede uploader slika i omoguće stavljanje više slika u jedan red,dotične slike stoje već dobrih 6 mjeseci.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
14 godina
moderator
offline
Sleeving - ultimativna tema

preimenovano + sticky

{#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
15 0 hvala 7
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Evo malo slikica,lagano se raducka,nemam baš vremena a i ne žuri mi se!!

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Ja sam htio sleevati ali problem je taj što moje napajanje nije modularno, novo je i ne želim izgubiti garanciju.

Pala mi je na pamet sljedeća ideja, da se kupi produžetak kabla koji želim sleevati i onda taj produžetak sleevam i jednostavno spojim.

Mislim da bi ovo bilo jeftinije i od sleevanja komplet kabla, a i od kupnje gotovih sleevanih produžetaka...

Šta mislite?

 

produžetak produžetak
kako bi izgledalo nakon sleevanja kako bi izgledalo nakon sleevanja
Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 12:46 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Sleeving - ultimativna tema

Ja sam sleevao 24-pin i 8-pin produžetke, a 6-pin produžetak sam kupio gotov.
Moj savjet: ako imaš vremena sleevaj, ako ne kupi gotovo. Cijene nisu toliko veće.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
rapture686 kaže...

Ja sam htio sleevati ali problem je taj što moje napajanje nije modularno, novo je i ne želim izgubiti garanciju.

Pala mi je na pamet sljedeća ideja, da se kupi produžetak kabla koji želim sleevati i onda taj produžetak sleevam i jednostavno spojim.

Mislim da bi ovo bilo jeftinije i od sleevanja komplet kabla, a i od kupnje gotovih sleevanih produžetaka...

Šta mislite?

 

A slušaj, sam sleeving je ajmo reći neki gušt, pogotovo kad na kraju vidiš da si ti to sam napravio i da izgleda j..... Barem ja tako gledam na to.

E sad ako je tebi bitno samo da ne vidiš raznobojne žice onda ti je jednostavnije kupiti gotov proizvod.

11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Baš to Volume htio bih to sam raditi. Mislim da ću napraviti kombinaciju kako je dombak rekao, nešto uzet gotovo nešto sleevati...

Ali taj mali projekt će biti na čekanju zasad, jer je na redu prozirna stranica {#}

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Kako sam reako uzeo sam 24,2x6 i 8 pinske konektore da napravim tutorijal o sleevingu. Pa ako nekoga interesira poslje toga će biti na prodaju jer mi ne trebaju. Ostalo mi je crvenog paracorda pa ako nekoga zanima :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 15:04 (Mrrockwell).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Točno te kablove bi i radio, tako da će mi taj video bit super koristan {#}

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
rapture686 kaže...

Točno te kablove bi i radio, tako da će mi taj video bit super koristan {#}

Svi oni ti se potpuno isto sleevaju jer imaju iste konektore tako da ne trebaš poseban tutorial za svakog od njih posebno

11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

jel mi moze neko dat link s ebaya za narucit,al samo u crnoj boji ovik "navlaka" (seljak) HVALA VAN!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

work in progress!

AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Ponestalo mi small heatshrink,kupio u Čipoteke nove ali nevaljaju ništa,katastrofa!

Jel ima itko viška za prodat,bio bih mu veoma zahvalan!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
volegradele kaže...

Ponestalo mi small heatshrink,kupio u Čipoteke nove ali nevaljaju ništa,katastrofa!

Jel ima itko viška za prodat,bio bih mu veoma zahvalan!

Dolazi meni kroz par dana nova pošiljka od Nilsa pa ću ti poslati. Inače odličan posao si obavio{#}

 

Nego gdje si onakve škare nabavio, ja ih tražim ali nikako ne mogu nabaviti onakve (kraj upaljača)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 23:28 (Volume).
14 godina
moderator
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...

Nego gdje si onakve škare, je ih tražim ali nikako ne mogu nabaviti onakve (kraj upaljača)

misliš na kliješta?

http://www.chipoteka.hr/artikl/5401/klijesta-sjecice-120-mm-s-oprugom-tss125

http://www.chipoteka.hr/artikl/5052/klijesta-sjecice-mini-bocne-110-mm

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
Volume kaže...

Nego gdje si onakve škare, je ih tražim ali nikako ne mogu nabaviti onakve (kraj upaljača)

misliš na kliješta?

http://www.chipoteka.hr/artikl/5401/klijesta-sjecice-120-mm-s-oprugom-tss125

http://www.chipoteka.hr/artikl/5052/klijesta-sjecice-mini-bocne-110-mm

Da, takva sam nalazio ali niti jedna nisu dovoljno oštra da bi napravila čist rez na sleevu. Onakva kao na slici (barem mi tako izgledaju) sam viđao da dosta ''sleevera'' koristi i da su odlična

12 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...
volegradele kaže...

Ponestalo mi small heatshrink,kupio u Čipoteke nove ali nevaljaju ništa,katastrofa!

Jel ima itko viška za prodat,bio bih mu veoma zahvalan!

Dolazi meni kroz par dana nova pošiljka od Nilsa pa ću ti poslati. Inače odličan posao si obavio{#}

 

Nego gdje si onakve škare, je ih tražim ali nikako ne mogu nabaviti onakve (kraj upaljača)

Aj super hvala!! .)

 

Kupio sam ih preko ebaya,http://www.ebay.com/itm/Flush-Side-cutter-with-3-5-Black-handle-by-The-bead-smith-1-pair-3631-/170971504252?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27ceb21e7c

odlične,super za ovakav posao!!

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

moze mi neko dat s ebaya str di je narucia ove crne zastite ka za kabel?? i sta jos triba uz njih uzet??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Ajme neda mi se zayebati s ebayom, dok to dođe... @XXXman hvala, vidim ja da ovi u čipoteke imaju dosta toga pa bi mogao svratit do njih

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
gamer1511 kaže...

moze mi neko dat s ebaya str di je narucia ove crne zastite ka za kabel?? i sta jos triba uz njih uzet??

Već smo stavili tutoriale što i kako treba i kakav alat ti je potreban, pogledaj malo po temi. A ta plastika je heatshrink ili po našem bužir

14 godina
moderator
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...

Ajme neda mi se zayebati s ebayom, dok to dođe... @XXXman hvala, vidim ja da ovi u čipoteke imaju dosta toga pa bi mogao svratit do njih

ma imaju dobra kliješta...ja imam WIHA od njih i savršena su...

idi tamo pa izaberi nešto od ovog

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Korištenje molex ekstraktora je delikatan posao,vađenje pinova neide uvjeik lagano stoga treba bit oprezan da se ne slomi vrh koji ulazi u sam molex konektor,koji spušta krilca na pinovima !Mom prijatelju je prilikom vađenja pukao vrh i ostao u konektoru!Nakon početne nervoze i beštimanja uputili smo se u tokara i napravili ovo:

orginal orginal
DIY edition DIY edition
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...
gamer1511 kaže...

moze mi neko dat s ebaya str di je narucia ove crne zastite ka za kabel?? i sta jos triba uz njih uzet??

Već smo stavili tutoriale što i kako treba i kakav alat ti je potreban, pogledaj malo po temi. A ta plastika je heatshrink ili po našem bužir

HVALA PUNO!!! {#}

13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
volegradele kaže...

Korištenje molex ekstraktora je delikatan posao,vađenje pinova neide uvjeik lagano stoga treba bit oprezan da se ne slomi vrh koji ulazi u sam molex konektor,koji spušta krilca na pinovima !Mom prijatelju je prilikom vađenja pukao vrh i ostao u konektoru!Nakon početne nervoze i beštimanja uputili smo se u tokara i napravili ovo:

Ja sam sad naručio mdpc-ov pa ćemo vidit jeli stvarno tako čvrst i izdržljiv kako govore

12 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Volume kaže...
volegradele kaže...

Korištenje molex ekstraktora je delikatan posao,vađenje pinova neide uvjeik lagano stoga treba bit oprezan da se ne slomi vrh koji ulazi u sam molex konektor,koji spušta krilca na pinovima !Mom prijatelju je prilikom vađenja pukao vrh i ostao u konektoru!Nakon početne nervoze i beštimanja uputili smo se u tokara i napravili ovo:

Ja sam sad naručio mdpc-ov pa ćemo vidit jeli stvarno tako čvrst i izdržljiv kako govore

Nije čvrst jer  vrh koji ulazi u konektor nesmi bit deblji od 1 mm,inače nemože uć,meni je pukao i sad sam ga tako istokario da je puno čvršći nego prije zato što nije produžen ali opet dovoljno dug da uđe do krilaca na pinovima!Treba bit vrlo oprezan!

Ja sam dao još dva izradit za svaki slučaj!!{#}(u slučaju da ovaj MDPC-x opet pukne)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 0:20 (volegradele).
11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Ljudi imate strasne zivce bogami.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Mali OT,

Jel ima neko ona klješta za krimpanje atx pinova i voljan ih je posuditi/ iznajmiti za neku razumnu paru?

http://ku-it.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice