Hi-Fi PC ;)

poruka: 70
|
čitano: 23.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

Već neko vrijeme čekam da se sve sitnice sakupe, a sada je počelo i prvo raskopavanje i pripreme.

 

Ideja je... Kako imam cijeli sustav starih Sanyo audio komponenti (1978-79), palo mi je na pamet kupiti jedno isto tako staro njihovo pojačalo, raskopati ga i unutra složiti cijeli PC.

Osim što će sam PC biti u kućištu Hi-Fi komponente, cilj je napraviti potpuno funkcionalnu frontu, tj. iskoristiti prekidače i knobove tako da sve bude funkcionalno.

 

Lijevi swith ostaje power switch, ulaz za slušalice ostaje ulaz za slušalice. Knob se miče i na njegovo mjesto ide USB. Sljedeća dva switcha pale i gase ventove u kućištu. Iduća dva pale displeye koji idu na mjesto VU metara. Idući knob se isto mijenja sa USB-om. Knobovi sa lijeve strane će kontrolirati brzinu ventova u kućištu, a veliki sa desne strane glasnoću u windowsima.

 

Umjesto VU metara idu LCD displayevi sa očitanjem temperature i unutrašnjosti kućišta.

 

Na mjesto tape konektora sa desne strane idu power i HDD lampice.

 

Za sada je nabavljeno i ogoljeno pojačalo, kupljeni USB-ovi, LCD-ovi, Audio konektori, sve LED-ice, switchevi... sada samo treba skinuti sve oznake sa fronte, izbušiti točne rupe za USB-ove, napraviti frontu LCD-ova, te sve spojiti na prednju masku.

A onda ide sex, jer unutra treba ubaciti cijeli komp... a ne mislim samo ubaciti komponente unutra, već napraviti da to izgleda veri fensi šmensi.

Mislim da će malo potrajati, ali moglo bi ispasti fora...

 

Kak kaj napravim, staviti ću tu.

Moj PC  
27 0 hvala 1
9 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

Wow, ovo djeluje jebeno, jedva cekam vidjeti progress. 

 

Odlicnog su izgleda ta vintage pojacala!

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
nhooydz kaže...

Wow, ovo djeluje jebeno, jedva cekam vidjeti progress. 

 

Odlicnog su izgleda ta vintage pojacala!

 Da, ja imam fetiš na njih :)

 

Ovo u prilogu je moj trenutni setup. Najgornje pojačalo je ovo u koje ide komp.

11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

Neki od dijelova za frontu

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)

Bome ima tu fino mjesta, može se fino složiti, osobno obožavam DIY stvari stoga veliki palac gore

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Zoki B kaže...

Bome ima tu fino mjesta, može se fino složiti, osobno obožavam DIY stvari stoga veliki palac gore

 Ima relativno mjesta, a i ja imam krmaču od EATX ploče... tak da sve već nekam gledam kak će napajanje morati biti negdje vani... ali... još komp nije rastavljen...mislim da ga sutra rastavljam i onda idem gledat kak će što gdje stati i kako...  

15 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

samo ne diraj onaj fractal ispod stola! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Ajar kaže...

samo ne diraj onaj fractal ispod stola! 

Misliš na ovaj? :)

 

Taj donira komponente za ovaj projektić... a onda ga dovodim u tvorničko stanje i u prodaju.

11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

Iz šasije izrezani svi potrebni utori za buduće komponente, sve dobrano očišćeno i nabačen kompletno novi lak.

Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

E sad počinje sex... Došle su mi bakrene ploče sa kojima ću "obući" cijelu unutrašnjost kućišta. 

 

Sutra rastavljam svoj komp, vadim sve komponente i slažem ih na suho unutra da vidim gdje moram raditi rupe u bakrenim stranicama... otraga za ploču i napajanje, naprijed za cijelu frontu, sastrane za ventove itede...

 

Kad sve iscrtam, svi bakreni dijelovi idu kod frenda na CNC-ku da sve izreže... a onda ih trebam ispolirat ko pesja jajca... i lagano ubacivati stvari unutra.

 

Ali naravno... to nije sve ;)

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Da... Bit će jako veselo... Ali imam ideju... Valjda:)))
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

Malo isprobavao poliranje bakra... jako zadovoljan rezultatom

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Montarinari kaže...
Da... Bit će jako veselo... Ali imam ideju... Valjda:)))

 Rješenje visine će biti PCIexpress riser pomoću kojeg ću moći položiti grafulju, te Noctua NH-L12S low profile cooler... spremni i čekaju da bakar dođe sa rezanja.

15 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)

-šteta.. :) tj kad već imaš sav taj bakar, trebalo bi toplinu dovesti na njega (spojiti cooler-kućište.. poklopcem? heatpipe je nazgodan..). Time bi dobio disparaciju s hladnjaka + prijenos izvan kućišta.. bolje/tiše od ventilatora koji izbacuje. .. npr hdd treba bit na limu kućišta, ne u gumenim/plastičnim vodilicama izolacija.. i tako odlično odvodi toplinu. U ovom slučaju direktno na bakar.. bokovi ili poklopac..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
ihush kaže...

-šteta.. :) tj kad već imaš sav taj bakar, trebalo bi toplinu dovesti na njega (spojiti cooler-kućište.. poklopcem? heatpipe je nazgodan..). Time bi dobio disparaciju s hladnjaka + prijenos izvan kućišta.. bolje/tiše od ventilatora koji izbacuje. .. npr hdd treba bit na limu kućišta, ne u gumenim/plastičnim vodilicama izolacija.. i tako odlično odvodi toplinu. U ovom slučaju direktno na bakar.. bokovi ili poklopac..

 Bakar je ovdje gotovo isključivo estetske prirode... a jedan izuzetno tih hladnjak će biti i više nego dovoljan da odvede svu nakupljenu toplinu.

5 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

Vrhunska ideja! Super model za kučište. Jedino bi ja ostavio nekako ove originalne vu-metre. Jeli uopće moguće umjesto LCDova ostaviti vumetre, pa da pokazuju vrijednosti kako treba? To bilo ludilo, puno bolje od LCDa.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Filox kaže...

Vrhunska ideja! Super model za kučište. Jedino bi ja ostavio nekako ove originalne vu-metre. Jeli uopće moguće umjesto LCDova ostaviti vumetre, pa da pokazuju vrijednosti kako treba? To bilo ludilo, puno bolje od LCDa.

 Nisam baš siguran... ali LCD-ovi koje sam uzeo imaju dosta retro look samih brojki, i brojke će biti na pozadini kao i VU metri (brušeni aluminij). Također ću ih modificirati da isijavaju blago narančasto umjesto originalne crvene boje.

5 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Montarinari kaže...
Filox kaže...

Vrhunska ideja! Super model za kučište. Jedino bi ja ostavio nekako ove originalne vu-metre. Jeli uopće moguće umjesto LCDova ostaviti vumetre, pa da pokazuju vrijednosti kako treba? To bilo ludilo, puno bolje od LCDa.

 Nisam baš siguran... ali LCD-ovi koje sam uzeo imaju dosta retro look samih brojki, i brojke će biti na pozadini kao i VU metri (brušeni aluminij). Također ću ih modificirati da isijavaju blago narančasto umjesto originalne crvene boje.

 E bravo, bar da su šta više vintage look, ako već moraju ostati. Šteta, ali i ja mislim da bi bio problem s vumetrima to napravit.

 

U svakom slučaju, koliko bi koštalo da ovo za druge napraviš?

 

Live long and prosper.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Filox kaže...
Montarinari kaže...
Filox kaže...

Vrhunska ideja! Super model za kučište. Jedino bi ja ostavio nekako ove originalne vu-metre. Jeli uopće moguće umjesto LCDova ostaviti vumetre, pa da pokazuju vrijednosti kako treba? To bilo ludilo, puno bolje od LCDa.

 Nisam baš siguran... ali LCD-ovi koje sam uzeo imaju dosta retro look samih brojki, i brojke će biti na pozadini kao i VU metri (brušeni aluminij). Također ću ih modificirati da isijavaju blago narančasto umjesto originalne crvene boje.

 E bravo, bar da su šta više vintage look, ako već moraju ostati. Šteta, ali i ja mislim da bi bio problem s vumetrima to napravit.

 

U svakom slučaju, koliko bi koštalo da ovo za druge napraviš?

 

Uf... nisam još ni ovoga složio, a ostalo je još poprilično... jer ne mislim samo nabacati komponente unutra i to je to... mora biti savršeno funkcionalno i iznutra i izvana predivno :)

 

Neki krajnji cilj je imati unutrašnjost koja će biti mješavina visoko poliranog bakra i drveta (američki orah), s time da to neće biti samo aplicirano na kućištu, već i na pojedinim komponentama računala.

 

Tek kada sve ovo napravim, onda ću moći na papir baciti koliko je uloženo vremena i novaca u sve to. Ali mislim da ne bi baš bilo jeftino :)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Filox kaže...

Vrhunska ideja! Super model za kučište. Jedino bi ja ostavio nekako ove originalne vu-metre. Jeli uopće moguće umjesto LCDova ostaviti vumetre, pa da pokazuju vrijednosti kako treba? To bilo ludilo, puno bolje od LCDa.

 Ekrani koje sam uzeo su gotovo identični ovome sa slike... samo kaj sam ih izvadio iz kućišta i sa prednje strane ide nova maska (brušeni aluminij), koja će imati izrezane samo brojke, tak da bi moglo lijepo ispasti

5 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

A di su nixie tubes?

 

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Filox kaže...

A di su nixie tubes?

 

 To bi bilo tu mač :))

5 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Montarinari kaže...
Filox kaže...

A di su nixie tubes?

 

 To bi bilo tu mač :))

 Malo tu mač, ali zamisli kako predivno i steampunk bi tek onda sve to izgledalo...

 

Prva liga ti je projekt, pratim te, baš me zanima kraj. Sigurno ću u budućnosti nešto tako i ja radit, ali bi još radije platio nekome tko zna šta i kako radi. 

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Montarinari kaže...
Filox kaže...
Montarinari kaže...
Filox kaže...

Vrhunska ideja! Super model za kučište. Jedino bi ja ostavio nekako ove originalne vu-metre. Jeli uopće moguće umjesto LCDova ostaviti vumetre, pa da pokazuju vrijednosti kako treba? To bilo ludilo, puno bolje od LCDa.

 Nisam baš siguran... ali LCD-ovi koje sam uzeo imaju dosta retro look samih brojki, i brojke će biti na pozadini kao i VU metri (brušeni aluminij). Također ću ih modificirati da isijavaju blago narančasto umjesto originalne crvene boje.

 E bravo, bar da su šta više vintage look, ako već moraju ostati. Šteta, ali i ja mislim da bi bio problem s vumetrima to napravit.

 

U svakom slučaju, koliko bi koštalo da ovo za druge napraviš?

 

Uf... nisam još ni ovoga složio, a ostalo je još poprilično... jer ne mislim samo nabacati komponente unutra i to je to... mora biti savršeno funkcionalno i iznutra i izvana predivno :)

 

Neki krajnji cilj je imati unutrašnjost koja će biti mješavina visoko poliranog bakra i drveta (američki orah), s time da to neće biti samo aplicirano na kućištu, već i na pojedinim komponentama računala.

 

Tek kada sve ovo napravim, onda ću moći na papir baciti koliko je uloženo vremena i novaca u sve to. Ali mislim da ne bi baš bilo jeftino :)

 

 

 Ne kužim samo, zašto gubiš vrijeme na unutrašnjost? Zar ćeš ostavit otvorenu gornju stranu? Ja se ne bi zamarao s igledom unutrašnjosti, bar ne s drvom. Bakar fino izgleda, a može se i ukomponirat s hlađenjem, kao što je netko gore spomenuo već.

Live long and prosper.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Filox kaže...
Uf... nisam još ni ovoga složio, a ostalo je još poprilično... jer ne mislim samo nabacati komponente unutra i to je to... mora biti savršeno funkcionalno i iznutra i izvana predivno :)

 

Neki krajnji cilj je imati unutrašnjost koja će biti mješavina visoko poliranog bakra i drveta (američki orah), s time da to neće biti samo aplicirano na kućištu, već i na pojedinim komponentama računala.

 

Tek kada sve ovo napravim, onda ću moći na papir baciti koliko je uloženo vremena i novaca u sve to. Ali mislim da ne bi baš bilo jeftino :)

 

 

 Ne kužim samo, zašto gubiš vrijeme na unutrašnjost? Zar ćeš ostavit otvorenu gornju stranu? Ja se ne bi zamarao s igledom unutrašnjosti, bar ne s drvom. Bakar fino izgleda, a može se i ukomponirat s hlađenjem, kao što je netko gore spomenuo već.

 U biti... jer imam neku viziju u svojoj blesavoj glavi što želim napraviti. Neće biti otvoreno cijelo vrijeme, ali kada će se otvoriti, želim da izgleda kao malo umjetničko djelo... za moje veselje :)

12 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Meni steta vintage pojacala ,jel amp bio funkcionalan ili si ga nabavio pokvarenog za jeftine novce?!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
volegradele kaže...
Meni steta vintage pojacala ,jel amp bio funkcionalan ili si ga nabavio pokvarenog za jeftine novce?!

 i to kakvog pojačala , moran priznat blagi horor mi je ovo iako svaka cast na trudu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
Meni steta vintage pojacala ,jel amp bio funkcionalan ili si ga nabavio pokvarenog za jeftine novce?!

 i to kakvog pojačala , moran priznat blagi horor mi je ovo iako svaka cast na trudu.

 Bilo je mrtvo... uzeo za siću, samo za ovaj projekt ;)

7 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
di si s iznutricama ? nemoj to bacat ako nisi :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Šta će nama bećarima laser! Brusilica, bušilica, turpija i opleti!
Moj PC  
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice