Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.188
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Saky22.vidim da je na tvom mobitelu instalirana nova verzija (miui10.2.3.0) postoji li zvanični link i uputa za  aktiviranje.da li je to nadogradnja ili full instalacija (sa rootom ili normalna nadogradnja?)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 19:47 (hoz).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Normalna nadogradnja sa verzije 10.1.1.0...evo i link (samo upgrade zip)

Ovo je cijeli rom...u zip formatu...sluzbeni naravno

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 19:27 (Saky22).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Peruneph kaže...
Bio sam ovaj vikend na skijanju i primijetio da mi se mobitel sam ugasi na niskim temperaturama. Izvadim ga džepa da uslikam nešto i cap, ugasi se. Nije vani ni bilo nešto prehladno, oko 0. Itko imao slično iskustvo?

 Cesto ga koristim i na temperaturama debelo ispod nule i nikad slican problem!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

hvala,u međuvremenu sam instalirao nadogradnju sa tog istog linka.sve radi bez problema.pozdrav

 

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel se isplati napraviti update na MIUI 10 sa Nougata tj.MIUI 9.6.3

i  pitanje da li će biti brže punjenje sa punjačem

9V ,2.1 A u odnosu na tvornički 5V ,2.0 A ,u čemu je štos.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
AFAIK Note 4 ne podržava QC, dakle neće koristiti 9V.
11 godina
online
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav, da li netko ima isti problem s navedenim mobitelom? Dok su mi slušalice uključene onda ne prepoznaje slušalice i pušta glazbu na zvučnik, dok su mi slušalice isključene onda ih prepoznaje i neće puštati glazbu na zvučnik. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel to normalna pojava da do 50 % puni puno sporije u odnosu od 50 do 100 %. kad puno puno brže sa standardnim punjačem

5V 2A.

Mob je star 9 mjeseci.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

Jel to normalna pojava da do 50 % puni puno sporije u odnosu od 50 do 100 %.

Imaš USB multimetar? Kolikom strujom puni do 50%, a kolikom nakon toga? Nemaš USB multimetar? Nabavi. Brzina punjenja u pravilu nije linearna. Ako ti bateriju napuni koliko treba, onda se ne bi time morao opterećivati. Da možda nije neki problem s punjačem? S druim punjačem puni isto?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Instaliraj aplikaciju Ampere sa Play store-a, nije 100 % točna ali daje neki uvid sa koliko mA se baterija puni. Možeš probati više punjača i kablova da vidiš razliku.

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Hvala,

probat ću sa aplik. pa ću pratit stanje sa punjenjem.

USB multimeter je skup ili ne.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

Jel to normalna pojava da do 50 % puni puno sporije u odnosu od 50 do 100 %. kad puno puno brže sa standardnim punjačem

5V 2A.

Mob je star 9 mjeseci.

 

Trebalo bi biti obratno, ne? :)

Kad sam kupio tek RN4 obratio sam malo pažnju kako puni.

Punim ga sa punjačem koji je došao sa njime.

 

12%-50% -> 1h
12%-82% -> 2h
12%-95% -> 2h30min
12%-100% -> 3h

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Zna netko gdje bi problem mogao biti...
Whatsapp i badges, od kad sam instalirao noviju verziju whatsappa ne prikazuje mi badges. Za sve ostale aplikacije je OK.
Vratio bih se na stariju verziju whatsappa, ali onda javlja da je istekla verzija, sve ove verzije koje prolazi instalacija na njima mi ne radi.

Kad stavim Nova Launcher sa Tesla unread, badges radi.

Poco launcher - onda badges ne radi niti za jednu aplikaciju.

Default system launcher - jedino badges za whatsapp novije verzije ne radi.

Notifications, i ikonice notifikacija uredno za sve aplikacije rade.

MIUI global stable 8.5.8, nemam namjeru raditi update sustava, preživjet ću bez badgesa za whatsapp nego riskirat da dobijem neke druge probleme :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...
USB multimeter je skup ili ne.

Ovisi gdje kupuješ (kod nas ili iz Kine) i koji model odabereš - može biti jeftin, može biti skup. Za jednostavnu dijagnostiku dovoljni su ti i najjeftniji modeli. U Chipoteci ima jedan UNI-T-ev za 50-ak kuna. Na AliExpressu za duplo veći novac možeš kupiti zbilja moćni model, za slični novac možeš USB 3.0 model, a za upola nižu cijenu neki USB 2.0 model, tipa ovo ili ovo ili ovo.

 

Uglavnom, obavezno kupi jedan, jer prije ili poslije će ti ponovno zatrebati. Danas je to takoreći obavezni dodatak - u svakoj kući bi trebao biti prisutan bar jedan.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...
MUĆAK kaže...
USB multimeter je skup ili ne.

Ovisi gdje kupuješ (kod nas ili iz Kine) i koji model odabereš - može biti jeftin, može biti skup. Za jednostavnu dijagnostiku dovoljni su ti i najjeftniji modeli. U Chipoteci ima jedan UNI-T-ev za 50-ak kuna. Na AliExpressu za duplo veći novac možeš kupiti zbilja moćni model, za slični novac možeš USB 3.0 model, a za upola nižu cijenu neki USB 2.0 model, tipa ovo ili ovo ili ovo.

 

Uglavnom, obavezno kupi jedan, jer prije ili poslije će ti ponovno zatrebati. Danas je to takoreći obavezni dodatak - u svakoj kući bi trebao biti prisutan bar jedan.

 Hvala . 

 

🖐️

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Nisam nikad napravio backup na Mi cloud (free 5gb)

vidim da se ne može selektivno napraviti backup aplikacija nego sve idu a  kontakti ,poruke,razgovore,

fotke,bilješke to možeš selektirati što hoćeš backup.

Dakle htio bih napravit  Factory reset a poslije vratiti one aplikacije i podatke koje hoću.

Ovaj backup na  Mi cloud izgleda da to ne dozvoljava.

Napominjem da mi mob nije rootan i pod garancijom je.

Ili neku drugu free Backup app. 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

Nisam nikad napravio backup na Mi cloud (free 5gb)

vidim da se ne može selektivno napraviti backup aplikacija nego sve idu a  kontakti ,poruke,razgovore,

fotke,bilješke to možeš selektirati što hoćeš backup.

Dakle htio bih napravit  Factory reset a poslije vratiti one aplikacije i podatke koje hoću.

Ovaj backup na  Mi cloud izgleda da to ne dozvoljava.

Napominjem da mi mob nije rootan i pod garancijom je.

Ili neku drugu free Backup app. 

 

A lokalno?

Ja sam si do sad radio uvijek lokalno backup, i moze se birat koje aplikacije zelis. Ako je to sto trazis?

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
kiki_b kaže...
MUĆAK kaže...

Nisam nikad napravio backup na Mi cloud (free 5gb)

vidim da se ne može selektivno napraviti backup aplikacija nego sve idu a  kontakti ,poruke,razgovore,

fotke,bilješke to možeš selektirati što hoćeš backup.

Dakle htio bih napravit  Factory reset a poslije vratiti one aplikacije i podatke koje hoću.

Ovaj backup na  Mi cloud izgleda da to ne dozvoljava.

Napominjem da mi mob nije rootan i pod garancijom je.

Ili neku drugu free Backup app. 

 

A lokalno?

Ja sam si do sad radio uvijek lokalno backup, i moze se birat koje aplikacije zelis. Ako je to sto trazis?

 

 Misliš lokalno na USB disk ili stick  to je isto OK.a sa kojom aplikacijom si tako pravio selektivno backup .

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

 Misliš lokalno na USB disk ili stick  to je isto OK.a sa kojom aplikacijom si tako pravio selektivno backup .

Nikakva posebna aplikacija, sve je u sustavu već.

Settings - additional settings - backup & reset - local backups - backup

 

Snimi ti na mob, pa si lako preselis gdje želiš.

Doduše ja sam na MIUI 8, ali vjerujem da su ostavili tu opciju i na novijim verzijama.

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

 

Ipak ne može napraviti bakup svih aplikacija samo sistemskih jer puno

externih aplikacija ne pravi kopiju .

To je problem kod ove app.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 11:43 (MUĆAK).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi Note 4

U zadnje me vrijeme Note 4 MTK 3/32 počinje sve više i više ljutiti. Zbog čega? Stalno davi da nema dovoljno slobodnog prostora na mobitelu. Tako da svaki dan više puta brišem keš i neželjene datoteke. Istina je da imam mnogo instaliranih aplikacija, ali nekako mi se čini da bi to morao moći podnijeti. Možda je uzrok u tome što aplikacije rastu s updateovima? Stvaraju i zaboravljaju smeće?

 

Ima još tko takvih problema?

 

Suludo je da, ako će me išta natjerati na kupovinu novog mobitela, to će biti upravo taj problem s prostorom. Da toga nema, zbilja ne vidim ni jedan drugi razlog da mijenjam mobitel, iako je star 2 godine i nekih tri mjeseca - zbilja sam vrlo zadovoljan s njim u ostalim pogledima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Uvijek postoji metoda backupa svega važnog i factory reseta.

A vjerovatno je do rasta aplikacija, ja ručno updateam, ne dam automatiku, i konstantno imam isto zauzeće memorije, a takvih slučajeva sam viđao dosta, i nikad nisam dokučio stvarni uzrok.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nekako mi se čini da ću morati to napraviti... A ne da mi se... :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Uvijek postoji metoda backupa svega važnog i factory reseta.

A vjerovatno je do rasta aplikacija, ja ručno updateam, ne dam automatiku, i konstantno imam isto zauzeće memorije, a takvih slučajeva sam viđao dosta, i nikad nisam dokučio stvarni uzrok.

 

 

 Probao sam praviti lokalni bakup sa sistemskim alatom ali on većinu vanjskih aplikacija ne bekapira nego samo one koje su tvornički instalirane.

Koji vanjski alat je najbolji za bakup svih aplikacija na mobu osim

Titanium backup app.

jer on zahtijeva root moba a moj mob nije rootan i star je godinu dana pod garom.

Dakle koja app. za kompletan bakup

a da je još i mukte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 11:22 (MUĆAK).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne kužim.

Bilo bi logično da može backupati sve naknadno instalirane, a tvorničke ne zato jer su na sistemskoj particiji, pa ti za backup njih treba root.

Ali ove kaj naknadno instaliraš možeš bilo kojom aplikacijom backupirat.

Ja sam koristio App backup & restore.

 

 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dmobi.usage.appbackup%26hl%3Den_US%26referrer%3Dutm_source%253Dgoogle%2526utm_medium%253Dorganic%2526utm_term%253Dapp%2Bbackup%2Brestore%2Bplay%2Bstore%26pcampaignid%3DAPPU_1_XFW4XIWsLKX3qwHIpJjgBA&ved=2ahUKEwiFypiku9nhAhWl-yoKHUgSBkwQ8oQBMAB6BAgLEAM&usg=AOvVaw0A4geE29UerJCvc3sL99Zm

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 12:46 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Ne kužim.

Bilo bi logično da može backupati sve naknadno instalirane, a tvorničke ne zato jer su na sistemskoj particiji, pa ti za backup njih treba root.

Ali ove kaj naknadno instaliraš možeš bilo kojom aplikacijom backupirat.

Ja sam koristio App backup & restore.

 

 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dmobi.usage.appbackup%26hl%3Den_US%26referrer%3Dutm_source%253Dgoogle%2526utm_medium%253Dorganic%2526utm_term%253Dapp%2Bbackup%2Brestore%2Bplay%2Bstore%26pcampaignid%3DAPPU_1_XFW4XIWsLKX3qwHIpJjgBA&ved=2ahUKEwiFypiku9nhAhWl-yoKHUgSBkwQ8oQBMAB6BAgLEAM&usg=AOvVaw0A4geE29UerJCvc3sL99Zm

 

 

 Tvorničke on kopira ali ne sve dodatno instalirane evo meni id 240 app. on kopira svega 47 app. za ostale kaže da nisu podržane a sve su sa Google playa.

Ne kužim zašto.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Daj stavi screenshot, čudno je to.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Daj stavi screenshot, čudno je to.

 

 

 Evo jedan dio .....

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Dali je netko imao ovakav problem da mu krči vanjski zvučnik ,obično se to dešava kad slušam FM radio stavim slušalice i uključim vanjski zvučnik ,znalo se desit i kad gledam IPTV i zvuk sa vanjs.zvučnika .

Dosad je jedino riješenje bilo ON OFF  i onda bude Ok neko vrijeme pa opet , mob je star godinu dana.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...
Nekako mi se čini da ću morati to napraviti... A ne da mi se... :)

Skužio sam koji je problem bio kod mene! Jao... Aplikacija BeyondPod, za slušanje podcastova. Skidala je podecastove na internu memoriju, umjesto na memorijsku karticu. Kako sam skužio? Išao sam na internoj memoriji, pomoću Total Commandera, potražiti fajlove veće od 100 MB. I sve što mi je izlistalo bile su MP3-ce podcastova! Nije mi bilo jasno, jer sam mislio da sam aplikaciju podesio tako da ih sprema na memorijsku karticu. Sad, ili sam to napravio samo na starom mobitelu ili sam na ovom možda mijenjao memorijsku karticu pa je aplikacija vratila pohranu na internu memoriju. Uglavnom, eto, sad imam "samo" 13,6 GB slobodno na internoj memoriji (od 32 GB).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice