Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 285.015
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ima li nade za neki Global Rom sa Miui10 za Note 3? Zasto prije rade za Note 2 nego za Note 3..vise tih prodanih uredjaja ili bolji SoC...

Xiaomi rulz
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Imam Mi Note 3, kod kojeg mi se pojavio problem: Home tipka ne reagira kad hoću izaći iz aplikacije (svejedno koje) i vratiti se na početni zaslon. Tipka reagira (osjeti se vibro kad se dodirne) i otključavam telefon njome, ali za sve ostalo jednostavno ne reagira.

 

Ima li tko ideju što je u pitanju?

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Pozdrav svima , 

Da li se isplati uzimati ovaj mob još uvijek  za 300$ ? 

 

Trebam novi mob uskoro i budžet do 300$, prioriteti su mi do 5.5 inča da mogu tipkat jednom rukom,  dobra baterijabaterija , kamera ok - manje bitna,  4+ GB i da ima 64+ memorije. 

Uzela bi mob da mi traje duže cca oko2 godine .

 

Kako ste zadovoljni note 3 nakon nekog dužeg vremena u svakodnevnom korištenju?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

mi note 3 da svojom home tipkom i dosta velikim rubom gore je gabaritno velik telefon, manje vise kao i svi ostali xiaomi modeli sa 6'' ili 6''+ ekranom

 

ako ne patis od stakla iza, ako ces ga svejedno drzat u futroli (a mi note 3 hoces jer je sklizav za popizdit), ako zelis i koliko toliko solidnu kameru i odlicnu bareriju, bolje idi na nesto drugo, npr osjetno jeftiniji redmi note 5 ii pro kak se vec zvao za ''nase'' trziste

 

tesko je biti pametan, ali u moru xiaomi modela koji su izasli u 2018god, mi note 3 ide u zaborav

 

od 1. mj kako ga imam jedini problem ako se moze nazvat problem je zamrzavanje home louncera zbog azuriranja app vault aplikacije koja ne sluzi bas nicem po meni

 

drugi problem opet i nije problem al kako je tako je, je taj sto je mi note 3 prije svega (bar se tako pravdaju) mobitel najmjenjen za kinesko trziste, pa sva globalna azururanja su doslovce isla na kapaljku, u 10mj ako je dobio 2 nadogradnje

sluzbenu stabilnu global miui 10 verziju mozda nece dobiti nikad, ako i dobije imam filing da ce bit odradena preko k.... da prostis

 

da zakljucimo, gledaj nesto drugo, redmi note 5 koji je 100$ jeftiniji, ili neke skuplje modele, poco, mi 8se, a2, vidim i redmi note 6pro je tu ili u dolasku, isto tako mi8 lite ima svasta nesta

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 12:04 (16OR).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Interesira me ako na Mi Note 3 toključam bootloader i ubacim ovaj rom
dali je to Miui 10 i može li se u to ubaciti google cam?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ja sam trenutno na miui eu stable (10.0.2.0). Ako nemate unlockan bootloader, nema straha, Global stable izlazi početkom 10og mjeseca. Jedini trenutni problem, ako se tako može nazvati, je činjenica da nema camera2api te se ne može koristiti google camera. Inače zadovoljan s mobom. U 1. mjesecu kupljen, radi besprijekorno.

 

felicija Da, to miui 10, samo se radi o beta verziji koja izlazi jednom tjedno. Google camera ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 9:26 (ibirkic).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
cosmo01 kaže...

Pozdrav svima , 

Da li se isplati uzimati ovaj mob još uvijek  za 300$ ? 

 

Trebam novi mob uskoro i budžet do 300$, prioriteti su mi do 5.5 inča da mogu tipkat jednom rukom,  dobra baterijabaterija , kamera ok - manje bitna,  4+ GB i da ima 64+ memorije. 

Uzela bi mob da mi traje duže cca oko2 godine .

 

Kako ste zadovoljni note 3 nakon nekog dužeg vremena u svakodnevnom korištenju?

 

 Imam ga 6 mjeseci i pre-prezadovoljan sam njime. Često kod kuće imam kineske mobitele raznih proizvođača, a Mi Note 3 se pokazao kao daleko najbolja (best buy) kupnja od svih.

 

Krenut ću s minusima, koji su već spomenuti par postova iznad. Odnose se na njegove gabarite, jer je u dizajnerskom smislu korak iza trenutnih flagshipa, koji gotovo u pravilu imaju ekran preko cijele prednje strane. To je zapravo jedino što mu se može prigovoriti, jer kukanje oko softverskih nadogradnji jednostavno ne drži vodu. Xiaomi često izbacuje updateove svog ROM-a; neki mobiteli ih dobiju češće, neki rjeđe, ali svaki dobije barem 3x godišnje.

 

Tu se postavljaju dva pitanja: koji još proizvođač radi tako česte nadogradnje (i to za modele po 5 godina unazad kao Xiaomi) te zašto je, kao, loše što ih Mi Note 3 dobije tri puta u jednoj godini?

Sve se te nadogradnje uglavnom svode na ispravljanje sitnih bugova, što većina korisnika niti ne primjećuje (ako ih uopće na svojim mobitelima ima). Kojeg god korisnika da pitaš što to točno dobije s updateovima i što se točno popravilo u odnosu na zadnju verziju ROM-a, uglavnom će neodređeno reći "znaš, bolje radi, brži je, kužiš, nema više bugova...". Update OS-a je dobrodošao, mobitel duže ostaje svježiji i ugodniji za rad, ali da su promjene toliko ključne da ih mora biti dva puta tjedno, e pa ne mora. Xiaomi je, po mom mišljenju, baš razmazio korisnike. Baci oko na njihov forum, pa da vidiš kuknjavu. Što se tiče minusa, nabrojao sam ih. Mi Note 3 ih, zapravo, nema.

Sve ostalo je perfektno: performanse, kamera, ekran, baterija. Po meni je još uvijek najbolja kupnja za te novce i definitivno će trajati spomenute dvije godine.

Preporuka: uzeti plavi model, ako se može. Imam baš takav i prekrasan je. Imao sam i crni, pa kad ih usporediš izgledaju kao dva različita mobitela.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Hvala ti puno na odgovoru!
Gledala sam nešto takvo i čini mi se kao odličan mobitel, samo je pitanje koliko je zastario i koliko ima mana.

Ono što mi je važno što je da u svakodnevnom radu radi normalno i ne "štuca".
Što se tiče nadgradnje sustava zbilja mi nije važno da se updatea svako malo, ako radi dobro i bez njega odlično.
Svakako ću još malo pogledat, ali i mislila sam ako bi uzimala..
Uzet plavi model, predivan je. :)

Još se premišljam između :
Mi note 3
Mi 6/8
Redmi note 5

Ni sama još ne znam, što bi..

Gledam gabarite, bateriju ali i the whole package best buy...
Najviše naginjem MI 6 i note 3 radi veličine mobitela.
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ako imas 2000kn uzmi Note3 6/128 kao kod mene..ekatra je.. malo losije slike pri losijem osvjetljenju..ostalo mu se nema sta zamjeriti..osim sto ce se malo duze cekati MIUI 10...

Mi6 ja ne bih, jer je bolje dodati 600-700kn i uzeti Mi8..

Redmi modele sam isto koristio, ali to je nizi rang mobitela

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Iskeširaj sad za Mi8 i budi mirna na dulje vremena. Mi note 3 je zastario već malo i Xiaomi ga je zanemario dosta. Pogledaj nadolazeći Mi8 lite. On je moderniji Mi note 3

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
maks0806 kaže...

Iskeširaj sad za Mi8 i budi mirna na dulje vremena. Mi note 3 je zastario već malo i Xiaomi ga je zanemario dosta. Pogledaj nadolazeći Mi8 lite. On je moderniji Mi note 3

 Snapdragon 660 i 6 GB RAMa, zastarjelo? Xiaomi ga nije zanemario, dolazi Oreo, možda i Pie.

https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-mi-note-3-update/

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Paolo Maldini kaže...
maks0806 kaže...

Iskeširaj sad za Mi8 i budi mirna na dulje vremena. Mi note 3 je zastario već malo i Xiaomi ga je zanemario dosta. Pogledaj nadolazeći Mi8 lite. On je moderniji Mi note 3

 Snapdragon 660 i 6 GB RAMa, zastarjelo? Xiaomi ga nije zanemario, dolazi Oreo, možda i Pie.

https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-mi-note-3-update/

 

zašto nisi boldirao do kraja i to ´već malo´ ?

btw, xiaomi je itekako zanemario ovaj model, a oreo dolazi vec pola godine ako ne i duze a pitanje da li ce dobiti Pie update uopste.

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Davno je tu bio link gdje je Xiaomi naglasio da Oreo za Note 3 dolazi u zadnjem valu nadogradnji za mobitele izvorno izašle sa verzijom 7.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Kada se ode na Xiaomi sluzbenu stranicu za njih taj model kao da ne postoji...toliko o zanemarivanju.Steta jer mi je to mozda i najbolji Xiaomi koji sam imao.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Kupio sam ga bio pa prodao curi. Tako da stalno nešto gledam za njega. O nadogradnjama jedva da se išta spominje, a štancaju hardverske kopije tog uređaja (mi8 lite, mi 6x, a2). Mi6 otkad već ima oreo...

Također dizajnom je isto "iphone 7+" dok je sad trend "iphone X"

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Prešao prije par dana sa Global 9 na China stable 10. Desetka radi super, dodan bokeh na prednjoj kameri i face unlock. Baterija drži standardno dan i pol, čak manje rama koristi pa je uvijek slobodno oko 4 GB, pa čak i više od 4. A imam ih 6GB.

Malo je notification shade čudan, nikako fino uloviti screenshot..uvijek prije reagira notification panel nego screenshot.. sve ostalo za 5. Malo ljepši fontovi. C2api-ja još uvijek nema.

Android verzija je 8.1

 

Xiaomi rulz
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 9:06 (kraic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Aleluja, sada čekati global stable dogodine. Šteta što su dobar mob tako zakinuli

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Je li tko prešao s Mi Note 3 na Mi 8 Lite? Hardverski su isti, ali me zanima kamera.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Samo me zanima da li bi ovo bila dobra kupnja što se tiće dučana, cijene, dostave?

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Note-3-5-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-388727.html

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
duc77 kaže...

Samo me zanima da li bi ovo bila dobra kupnja što se tiće dučana, cijene, dostave?

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Note-3-5-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-388727.html

Hvala!

 Definitivno nije. To je već star telefon i već odavno imaš puno bolje opcije po čak i manjoj cijeni.

Dizajn je već jako zastario, sada telefoni imaju mnogo bolji omjer veličine ekrana i tijela telefona.

Ako ti se ne sviđa ovaj novi trend sa onim ružnim notch urezima na displeju ima dosta opcija i bez toga.

Čak je i redmi note 5 bolja opcija trenutno, a za mnogo manji novac, jedino što nema NFC.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:45 (Widowmaker).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Redmi serija nikad nije i neće biti alternativa za MI seriju.. jebho omjer ekrana

Xiaomi rulz
6 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Note 3

Kakav Redmi Note 5?? Mi Note 3 ima Snapdragon 660, perjanicu mid-range ponude, koji osim odličnih preformansi, troši i jako malo baterije. Gledajući sada, nakon 8 mjeseci korištenja na Note 3 jedina prava zamjerka mu je omjer ekrana i zaslona, a kome to ne smeta ovo je i dalje jedan vrhunski bang for buck mobitel.

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ovako dobar display, bateriju, procesor, optičku stab.slike, tri sony kamere i fantastičan fingerprint senzor nećeš naći niti u jednom drugom mid-range uređaju.. 

Na MIUI10 dodani Automated tasks i face unlock ;-)

Xiaomi rulz
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Pozdrav ekipa,

 

trebam jedan savjet. Kako je izašao miui 10.0.5 stable,  a sad sam trenutno na 10.0.2 stable, jel se može napraviti update bez dodatnih wipe-ova (samo cache/dalvik)?

 

Hvala i lp

 

edit: prošao update bez problema

bunch
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 14:49 (bunch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Note 3

Još nismo dobili Android 8.1 ali potvrđen je Andorid 9 (Pie) za Note 3, za treći kvartal 2019.

https://www.bug.hr/mobiteli/poznat-vremenski-okvir-dolaska-android-pie-nadogradnje-na-xiaomijeve-uredjaje-6660

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

to treci kvartal 2019te zvuci kao treci kvartal 2tisucenikad :)

 

sto se mene tice ne mora global stabilni miui10 ni izac,pa bio on na ne znam kojoj verziji androida

 

ne razumijem te ljude koji cvile i cvile za nadogradnje, ak mi telefon radi kako bog zapovjeda, tako mi je nebitno koju ce verziji miui ili androida imati

 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
16OR kaže...

to treci kvartal 2019te zvuci kao treci kvartal 2tisucenikad :)

 To da, hahaha, al eto bolje ikad nego nikad.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

U zadnje vrijeme, senzor otiska prsta mi ne radi najbolje...

Očistio sam ga, ...čisti prst,.... Radi možda svaki deseti put. Di je greška. Verzija je 9.6.2.0

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Do prije možda tjedan dana mi mobitel na kraju dana još uvjek imao 30-40 % baterije (osim ako sam ga davio, onda je bio pri kraju). Sada svakim danom sve gore, tj sve manje mi baterije ostane. Danas mi je nakon 10h što sam ga skinuo sa punača došao na 5%, sot je 1.30h a najviše (1h) sam koristio app za čitanje stripova (webtoon) sve ostalo je bilo paljenje za gledanje poruka. Cijelo vrijeme je spojen na mi Band 3 sat preko Bluetootha. Verzija androida je 7.1.1, MIUI 9.6.2.0 (global stable).

Kako da provjerim što mi vuče bateriju? Dali je baterija gotova?

Hvala na savjetima i pomoči😀
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Paolo Maldini kaže...

Još nismo dobili Android 8.1 ali potvrđen je Andorid 9 (Pie) za Note 3, za treći kvartal 2019.

https://www.bug.hr/mobiteli/poznat-vremenski-okvir-dolaska-android-pie-nadogradnje-na-xiaomijeve-uredjaje-6660

 Nije ništa službeno to

16OR kaže...

to treci kvartal 2019te zvuci kao treci kvartal 2tisucenikad :)

 

sto se mene tice ne mora global stabilni miui10 ni izac,pa bio on na ne znam kojoj verziji androida

 

ne razumijem te ljude koji cvile i cvile za nadogradnje, ak mi telefon radi kako bog zapovjeda, tako mi je nebitno koju ce verziji miui ili androida imati

 Ne radi dobro, mobitel je softverski kaos. Nikakva podrška, zbuggan je, radi loše, otisak prsta je pomalo neupotrebljiv s vremenom, ugl šteta para za ovaj zaboravljeni mobitel.

Updatea nigdje na vidiku, global stable Miui 9 i 7.1, a fkin redmi note 4 ima MIUI 10 stable global već preko mjesec dana. Baterija užas.

Imaju mobitel sa istim hardverom na MIUI 10 i uskoro na Androidu 9, a ovoga ne mogu nikako na bar osmicu dići. Bolje uzeti Redmi "budžetni" mob nego ovo govno

 

Dobar je jedino na papiru, zvukovi kasne, aplikacije imaju problema, svih tih problema nema na pocophonu. Nikako ne preporučam uzimati Mi note 3 nikome nakon eto skoro godinu dana iskustva

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 13:26 (maks0806).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice