Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 547.058
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
bloodborne kaže...

Njuškalo ?

 Gledam i njusku, ali nema novi u mojoj zupaniji a htio bi na ruke. Istarska zupanija. Ima i u Hr trgovinama za taj novac ali 6-128GB, a htio bi 8-128GB. Znam da nije velika razlika ali od viska glava ne boli. Thx.

Odmori se u Istini! 😊
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...

Narucio sam jucer na Amazon.de p30pro i danas mi posalju imail da mi je narudzba stornirana, tj da ga nemaju na lageru. :(  Cijena je bila 545€ sa dostavom. Vratit ce novac za 5-7 radnih dana. 

 

Pa vas pitam ako mi mozete preporuciti gdje kupiti novi p30p. Gledao sam na amazon.it i tamo je 539 + 19 dostava, 8/128GB

 

Dali postoj negdje kakva akcija za kupnju, gdje da trazim a da nije amazon. Hvala !

 

 

 imaš tu za 4088,00 kn https://technostore.hr/shop/outlet-snizenje/mobitel-huawei-p30-pro-128gb-nov-zapakiran-garancija-dostava?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  

13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Da

 Hvala. Dopizdila mi borba sa bugovima kod šaomija iako su im mobiteli daleko najveći best buy. Neda mi se otključavat root i zajebavat se sa EU ROMovima samo da bi nekaj fixao a nekaj novih bugova dobio. Znam da nije ni ovaj huawei savršen ali ipak je softverski bolji. Imao sam P9 (odličan iako se dosta grijao) i P10 i ta folija kod P10 ispod koje nije bio olefobni premaz je bio fail žešći jer je to bila neka plastična jeftinjola koja se odljepljivala pa si morao stavit staklo preko moba da imaš zaštitu i oleofobni premaz.

 

A ta ja znam, meni je emui prelagav u odnosu na miui. A miui mije prebugan na odnosu na stock android, a stock android mi je presiromasan u odnosu an realme ui.

 

Tako da sad imam realme x2 pro i prezadovoljan sam, nervira me koliko sam zadovoljan. 

 Slažem se za ocjenu OSova. A x2 pro bi bio odlican telefon za te pare da mu kamera prati ostatak hardvera. Realme nikako da napravi impresivni kamera phone. 

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Pozz! Dali je moguće na p30pro ugasiti brzo punjenje, jer mi za sada ne treba!? Nemogu pronaći tu opciju u postavkama baterije. Thx!
Odmori se u Istini! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Koristi neki drugi punjac mada ne vidim zasto ga ne bi koristio....

16 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

ako te strah brazog punjaca ustekaj samo kabel u pc i puni preko noci, najsporije punjenje sta postoji

 

meni je izvrstna baterija na p30 pro, ujutro ga napunim od 20/30% do 80% dok popijem kafu prije posla i traje do drugog jutra

 

neznam dali je bolje dva puta puniti 30-80 ili jednom 5-100 ako traje baterija dva dana?

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

A zasto se zamaras time?

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Gemmy kaže...

 

 

neznam dali je bolje dva puta puniti 30-80 ili jednom 5-100 ako traje baterija dva dana?

 ovo prvo od 30-80

 

btw tako i ja, i evo nakon gotovo godinu i pol ne osjetim da je nesto posebno oslabila.. ocekivao sam smanjenje kapaciteta jos prije pola godine zbog tog divljacki brzog punjenja, ali evo drzi se..

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Brinem se za bateriju :) samo zbog toga. Ali ako kazete da nema problema, onda OK! Ja zadovoljan. Hvala. 💪✌️
Odmori se u Istini! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...
Brinem se za bateriju :) samo zbog toga. Ali ako kazete da nema problema, onda OK! Ja zadovoljan. Hvala. 💪✌️

 Cuj to je potrosacka elektronika koja treba da sluzi tebi a ne da ti navijas sat kada da ga iskljucis sa punjaca. Puni kad stignes i uzivaj...

16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...
Brinem se za bateriju :) samo zbog toga. Ali ako kazete da nema problema, onda OK! Ja zadovoljan. Hvala. 💪✌️

 Ako zelis da sto duze zadrzis zivotni vijek baterije poznato je da je najbolja opcija da se drzi u rasponu izmedju 20 i 80%. Tacnije ne bi trebalo dopustati da padne ispod 20 i kada se puni da ne prelazi 80 % napunjenosti. 

Takodje neke studije pokazuju da je bolja opcija cesce je dopunjavati nego koristiti jedno punjenje na maximalni kapacitet.

 

Sve su to neke studijek koje su kao pokazale nesto i vjerovatno da ima istine u svemu ovome ali sada iz mog nekog iskustva ja sam sve svoje mobitele uvijek navece ustekavao prije spavanja i skidao ujutru kada bi imali 100% napunjenosti i nikada nisam jos uvijek dozivio da mi baterija na mobu u roku od dvije godine drasticno degradira, tacnije svi mobiteli su mi i nakon dvije godine koristenja imali poprilicno dobro zdravlje baterije. Duze od dvije godine i nisam bas koristio posljednjih barem 5 modela mobitela.

 

Tu ti je sve stvar navike, netko stekne naviku da provjeri i skine mob sa punjaca na nekih 80%, nekima (kao i meni) se neda za*ebavat sa time i jednostavno samo ga ujutru skinem sa punjaca. 

 

U principu kako god radis baterija ce ti sigurno trajati odlicno barem te dvije godine, a sigurno i godinu do dvije poslije toga.

 

Najgora opcija ti je da intenzivno koristis mob i trosis energiju dok je na punjacu. Ta opcija ce ti brzo degradirati bateriju. Osim toga stvar koja je pogubna za bateriju je toplota, zagrijavanje mobitela.

 

 

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Dr. Vicko kaže...
veseli007 kaže...
Brinem se za bateriju :) samo zbog toga. Ali ako kazete da nema problema, onda OK! Ja zadovoljan. Hvala. 💪✌️

 Ako zelis da sto duze zadrzis zivotni vijek baterije poznato je da je najbolja opcija da se drzi u rasponu izmedju 20 i 80%. Tacnije ne bi trebalo dopustati da padne ispod 20 i kada se puni da ne prelazi 80 % napunjenosti. 

Takodje neke studije pokazuju da je bolja opcija cesce je dopunjavati nego koristiti jedno punjenje na maximalni kapacitet.

 

Sve su to neke studijek koje su kao pokazale nesto i vjerovatno da ima istine u svemu ovome ali sada iz mog nekog iskustva ja sam sve svoje mobitele uvijek navece ustekavao prije spavanja i skidao ujutru kada bi imali 100% napunjenosti i nikada nisam jos uvijek dozivio da mi baterija na mobu u roku od dvije godine drasticno degradira, tacnije svi mobiteli su mi i nakon dvije godine koristenja imali poprilicno dobro zdravlje baterije. Duze od dvije godine i nisam bas koristio posljednjih barem 5 modela mobitela.

 

Tu ti je sve stvar navike, netko stekne naviku da provjeri i skine mob sa punjaca na nekih 80%, nekima (kao i meni) se neda za*ebavat sa time i jednostavno samo ga ujutru skinem sa punjaca. 

 

U principu kako god radis baterija ce ti sigurno trajati odlicno barem te dvije godine, a sigurno i godinu do dvije poslije toga.

 

Najgora opcija ti je da intenzivno koristis mob i trosis energiju dok je na punjacu. Ta opcija ce ti brzo degradirati bateriju. Osim toga stvar koja je pogubna za bateriju je toplota, zagrijavanje mobitela.

 

 

 To su studije za nove litijumsko polimer baterije ili neke od ranije? Zar stvarno neko misli da novi smart telefoni krcati svim mogucnostima ne mogu kontrolisati punjenje baterije vec korisnik mora buljiti i paziti kad ce doci na 80% i iskljuciti punjenje? De olabavite sa tim i uzivajte u mobu. Evo ja imam Note 8 i baterija drzi ko prvi dana a  punim kad stignm i gdje stignem.....

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Slažem se sa vama da se ne treba previše brinuti o bateriji. Do jučer sam koristio OP6, 2godime i punio sam ga skoro svaki puta do 100% i stvarno baterija drži skoro kao i prvi dan, mozda je izgubila 5- 7% jer stvarno ne vidim neku razliku, ako je i ima onda je minimalna. 

 

Tako da se neću brinuti previše. Jedino sam pazio da mi mob ne ostane preko noći na punjaču, iako i za to ne treba brinuti jer ima valjda neku zaštitu. :)

 

Hvala ekipa. 

 

P30 pro mi je super sve mi se svidja na njemu. Vidio sam kako neki recenzenti govore da je velik, težak, da je taj zaobljeni display malo problem, itd, itd. Ne kužim ih nimalo, kao da jedni drugima gledaju recenzije i onda ponavljaju isto. Treba se uvrijediti osobno, to je najbolja recenzija, oni mijenjaju mob kao čarape i onda im sve smeta a i nemogu uvijek biti objektivani, razumijem.

 

Jako sam zadovoljan, i sa zvukom, softwarom, svidja mi se taj zaobljeni display, o kvaliteti izrade da ne govorim. Kad usporedim sa OP6 odmah se osjeti i vidi velika razlika. Ni najmanje mi ne  fali OxygenOS. OP6 mi je odlično služio pazio sam ga, žao mi je ali ide na njušku. 

 

Trebam kupiti silikonsku prozirnu maskicu jer je jako sklizak, a stete bi bilo da ga stavim u neki futrolu. Ima folij na displeyu,  Breathing Crystal s tim preljevanjem boja jako lijepo izgleda.  Hvala još jednom ekipa. 💪😊✌️

 

 

 

Odmori se u Istini! :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 6:15 (veseli007).
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...

Slažem se sa vama da se ne treba previše brinuti o bateriji. Do jučer sam koristio OP6, 2godime i punio sam ga skoro svaki puta do 100% i stvarno baterija drži skoro kao i prvi dan, mozda je izgubila 5- 7% jer stvarno ne vidim neku razliku, ako je i ima onda je minimalna. 

 

Tako da se neću brinuti previše. Jedino sam pazio da mi mob ne ostane preko noći na punjaču, iako i za to ne treba brinuti jer ima valjda neku zaštitu. :)

 

Hvala ekipa. 

 

P30 pro mi je super sve mi se svidja na njemu. Vidio sam kako neki recenzenti govore da je velik, težak, da je taj zaobljeni display malo problem, itd, itd. Ne kužim ih nimalo, kao da jedni drugima gledaju recenzije i onda ponavljaju isto. Treba se uvrijediti osobno, to je najbolja recenzija, oni mijenjaju mob kao čarape i onda im sve smeta a i nemogu uvijek biti objektivani, razumijem.

 

Jako sam zadovoljan, i sa zvukom, softwarom, svidja mi se taj zaobljeni display, o kvaliteti izrade da ne govorim. Kad usporedim sa OP6 odmah se osjeti i vidi velika razlika. Ni najmanje mi ne  fali OxygenOS. OP6 mi je odlično služio pazio sam ga, žao mi je ali ide na njušku. 

 

Trebam kupiti silikonsku prozirnu maskicu jer je jako sklizak, a stete bi bilo da ga stavim u neki futrolu. Ima folij na displeyu,  Breathing Crystal s tim preljevanjem boja jako lijepo izgleda.  Hvala još jednom ekipa. 💪😊✌️

 

 

 

 Ima zastitu naravno....  Ne opterecuj se time....

4 godine
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

Veseli dok je mob pod jamstvom ne opterecuj se. Bateriju bi eventualno valjalo zamijeniti

nakon 3-4 god intenzivnog koristenja, ako si prosjecni korisnik mozda ni tada.

 

Kod moje stare je moj stari g6 kupljen mj dana nakon izlaska 3 god je star.

Zlostavljao sam bateriju pokerom znao i igrat na punjacu prije nego sam ga 

ipak dao staroj. Ona kad ne igra svoje igrice kaze da ima bateriju 2-3 dana.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Pitanje sada za vlasnike običnog P30. On navodno dolazi sa predinstaliranom plastičnom folijom kso zaštita od grebanja ekrana. E sad, obzirom da jako dobro čuvam svoje mobitele, mogu li skinuti tu foliju i ima li ispod oleofobni premaz na ekranu (protiv mrljanja) te neku gorilla ili sličnu zaštitu od grebanja? Pitam jer je P10 imao tu foliju a ispod nije imao oleogobni premaz a mislim čak ni zaštitu od grebanja...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Pozz Ekipa !
Primijetio sam da se P30P dosta zagrijava kod punjenja, cak i punjac je osjetno zagrijan. Dali je to normalno i koliko je to Ok da se grije ??

Rijesio sam tako da sam zamijenio USB-c kabal sa nekim obicnim i odmah se odahnuo i punjac se ohladio, naravno ne puni super brzo, vec normalno. Ne smeta mi, vidjet cu za koliko napuni, pa javim ! ✌️😊
Odmori se u Istini! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...
Pozz Ekipa !
Primijetio sam da se P30P dosta zagrijava kod punjenja, cak i punjac je osjetno zagrijan. Dali je to normalno i koliko je to Ok da se grije ??

Rijesio sam tako da sam zamijenio USB-c kabal sa nekim obicnim i odmah se odahnuo i punjac se ohladio, naravno ne puni super brzo, vec normalno. Ne smeta mi, vidjet cu za koliko napuni, pa javim ! ✌️😊

 Normalno je pogotovo kod brzog punjenja. Nista ne brini baterija ima zastitu od pregrijavanja. Kad si promijenio kabel izgubio si brzo punjenje i zato je hladan ali se puni beskonacno dugo... Samo ti pusti njega da se brzo puni. Jbg to si i platio zasto ne bi i koristio....

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Stvarno se zagrije, cijeli mob i batrija i kod camere cijeli bude topal. Da, brzo punjenje je Ok stvar, korisna, ali bi volio da barem ima mogucnost biranja of/on jer mi ne treba cesto, ovako sam se zabrinuo. Op6 se tako isto znao ugrijati ali ne cesto.

Kad sam prva 2-3 puta punio p30p nisam primijeti takvo zagrijavanje, zato i pitam. Ima neke svoje musice kao i ostali smartphoni.

Ok, za sad cu napuniti na sporo, da vidim kako puni pa javim razliku.

Cisto informativno ! 😊✌️
Thx !
Odmori se u Istini! :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 9:34 (veseli007).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Možda ima pod Settings - Battery pa vidi da li ima opcija isključivanja.

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...
Stvarno se zagrije, cijeli mob i batrija i kod camere cijeli bude topal. Da, brzo punjenje je Ok stvar, korisna, ali bi volio da barem ima mogucnost biranja of/on jer mi ne treba cesto, ovako sam se zabrinuo. Op6 se tako isto znao ugrijati ali ne cesto.

Kad sam prva 2-3 puta punio p30p nisam primijeti takvo zagrijavanje, zato i pitam. Ima neke svoje musice kao i ostali smartphoni.

Ok, za sad cu napuniti na sporo, da vidim kako puni pa javim razliku.

Cisto informativno ! 😊✌️
Thx !

 Ma sta te briga. Izdrzace baterija puno duze nego ce mob biti kod tebe....

Nikad nisam pazio na mob i nikad problema nisam imao.....

 

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
maxcro kaže...

Možda ima pod Settings - Battery pa vidi da li ima opcija isključivanja.

 Nema ne u Settingu trazio sam, koliko znam samsung ima tu opciju da mozes of/on brzo punjenje. Ali huawei jos nema. 

Odmori se u Istini! :-)
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
veseli007 kaže...
Stvarno se zagrije, cijeli mob i batrija i kod camere cijeli bude topal. Da, brzo punjenje je Ok stvar, korisna, ali bi volio da barem ima mogucnost biranja of/on jer mi ne treba cesto, ovako sam se zabrinuo. Op6 se tako isto znao ugrijati ali ne cesto.

Kad sam prva 2-3 puta punio p30p nisam primijeti takvo zagrijavanje, zato i pitam. Ima neke svoje musice kao i ostali smartphoni.

Ok, za sad cu napuniti na sporo, da vidim kako puni pa javim razliku.

Cisto informativno ! 😊✌️
Thx !

 Ma sta te briga. Izdrzace baterija puno duze nego ce mob biti kod tebe....

Nikad nisam pazio na mob i nikad problema nisam imao.....

 

 Kuzim, to ti je kao kad si zaljubljen na sve pazis, a onda sa vremenom se opustis i uzivas. Imam ga 2-3 dana i to je ta zaljubljenost.🤣 

 

Punio sam sa drugim Usb-c i od 50% do 100% napuni za 45 min, sve kao špricer. Znci da bi za otprilike 1.5h mogao napuniti od 0% do 100% li-la. Nije neki bed, za sada mi odgovara tako. Stavio sam Spigen Liquid Crystal 159kn nije najskuplja ali je dobra, odrasit ce poso. Iako mi se vise svidja filing bez maskice ali je previse sklizak. 

 

Jako sam zadovoljan sa mobom. 😊✌️💪

 

Odmori se u Istini! :-)
4 godine
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

Zagrijava se usred punjenja kad ide pri kraju onda se punjenje uspori i mobitel se ohladi.

Mora se zagrijavati baterija dok se puni, vozi auto pola sata pa ga ugasi i stavi ruku na akumulator 😉

Nebu mu nis ne brini stanje baterije nakon god i 3 mj ( 56% sa 3h SoT-a )

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 17:24 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje o skijanju. Ugl, nemogu naci onu opciju gdje npr osoba bude u boji, a pozadina crno bijela. Znam da mi je frend to pokazao jednom i sada nemogu to naci. Radi se o p30 modelu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
To imaš samo za video, bar koliko ja vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Bok !
Jel kome stigo EMUI 10.1 pise da je vani od 7mj. Htio bi promijeniti fingerprint animation. 😁Na EMUI 10.0 nema te opcije ! Thx. ☺️✌️

EMUI 10.1

Odmori se u Istini! :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 14:33 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Stigao update, odavno 😀
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Meni jos nista, zato i pitam ! Nije neki bed, bit ce s vrmenom ! Thx. ✌️☺️
Odmori se u Istini! :-)
5 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Pitanje, kad vadim aplikacije iz task managera tj kad oću ponovnu u neku aplikaciju ona se skoro pa uvijek refresha - jel ima načina na koji se to može spriječiti. Jasno mi je da ima dosta rigorozan taj app managment ali ono... Ovo je malo previše, ubija mi aoplikacije koje treba i koje ne treba pa je onda pitanje - kako ga zamoliti da mi ne ubija aplikacije?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice