Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.782
|
čitano: 1.067.688
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav!

Ima li itko xiaomi/mi pametnu vagu, bilokoju verziju?

Vidim da se nudi i Mi Smart Scale 2 i neka body composition verzija pa sad ja bih jeftinije htio proci, no da ne uzmem krivo nesto jer je ova prva samo u xiaomi storeu trenutno vidim. ovdje klik

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
body composition se povezuje sa mobitelom preko mi fit aplikacije, ima mogućnost praćenja težine, masnog tkiva i sličnih podataka, (doduše ne treba im slijepo vjerovati).
body composition ima plastičnu gornju površinu, a body composition2 ima staklenu gornju površinu i mislim da je jeftinija, ja sam je platio 180kn.
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
dangor62 kaže...
body composition se povezuje sa mobitelom preko mi fit aplikacije, ima mogućnost praćenja težine, masnog tkiva i sličnih podataka, (doduše ne treba im slijepo vjerovati).
body composition ima plastičnu gornju površinu, a body composition2 ima staklenu gornju površinu i mislim da je jeftinija, ja sam je platio 180kn.

 Pa evo, gle, ovaj drugi link, znaci Mi Smart Scale 2 pise, bez ovog composition. U xiaomi hr storeu 144kn sa dostavom. Pa sad, ne znam evo sto je i gdje su tu razlike.

Kovačić
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
mi smart scale vs mi body composition

3 godine
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nedavo sam kupio android tv mi box s, zasto mi google trazilica otvara samo youtube, nece klasicne stranice, slike, tekst...box je azuriran kao i aplikacija google

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
SilverGold kaže...

Nedavo sam kupio android tv mi box s, zasto mi google trazilica otvara samo youtube, nece klasicne stranice, slike, tekst...box je azuriran kao i aplikacija google

 

Jer je ograničena na YT i video aplikacije.

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Imao sam RN5 i sad imam RN7.
S obzirom na dobra iskustva sa Xiaomiem želio bi kupiti novi Xiaomi mob.
Gledam RN9S, ali mi fali NFC, RN9PRO koji ga ima navodno ne pokriva sve naše mreže (ja sam na A1).
Ima li neki mob koji bi bio bolji/jači/noviji od RN7 a da je u cjenovnom rangu do cca 250€?
Iskreno izgubio sam se u moru njihovih modela.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
tintin kaže...
Imao sam RN5 i sad imam RN7.
S obzirom na dobra iskustva sa Xiaomiem želio bi kupiti novi Xiaomi mob.
Gledam RN9S, ali mi fali NFC, RN9PRO koji ga ima navodno ne pokriva sve naše mreže (ja sam na A1).
Ima li neki mob koji bi bio bolji/jači/noviji od RN7 a da je u cjenovnom rangu do cca 250€?
Iskreno izgubio sam se u moru njihovih modela.

 Redmi Note 8 Pro ti ima NFC, a nije toliko lošiji od RN9S..

16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
SilverGold kaže...

Nedavo sam kupio android tv mi box s, zasto mi google trazilica otvara samo youtube, nece klasicne stranice, slike, tekst...box je azuriran kao i aplikacija google

 Android TV je koncipiran oko aplikacija, ne šljivi WWW. Google uopće nema Chrome za Android TV pa su rezultati samo vezani uz YT. Glupo ali istinito.

6 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

Ima li itko xiaomi/mi pametnu vagu, bilokoju verziju?

Vidim da se nudi i Mi Smart Scale 2 i neka body composition verzija pa sad ja bih jeftinije htio proci, no da ne uzmem krivo nesto jer je ova prva samo u xiaomi storeu trenutno vidim. ovdje klik

Imam baš tu. I iznenađen sam koliko ima detalja, koliko imam masnoće, onda vode, mišićna masa, razina proteina i hrpa drugih stvari, ovo je drugi dan da je koristim, ako imaš pitanja slobodno.

Sada nakon drugog dana vidim da su vrijednosti skoro iste (što je dobra vijest oko preciznosti ili makar dosljednosti) i prati što mi je raslo i što palo..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 23:50 (love2ml86).
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Gdje si je uzeo i koliko platio?

Jel ju spajas sa mi fit app? Posto ja koristim amazfit spp sbog stratosa.

Kovačić
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kako je moguce da je ta vaga (Mi Body Composition Scale 2) na nabavi u par trgovina oko 200kn, a na sajtovima poput Alija i Gearbesta 50+$ i npr u srbiji skoro 50e na oficijalnom sajtu xiaomija?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
slavenP22 kaže...

Kako je moguce da je ta vaga (Mi Body Composition Scale 2) na nabavi u par trgovina oko 200kn, a na sajtovima poput Alija i Gearbesta 50+$ i npr u srbiji skoro 50e na oficijalnom sajtu xiaomija?

 Više razloga:

1. Možda krivo opis i uopće se ne radi o istoj vagi.

2. U hr staro stanje lagera kad su po mnogo povoljnijoj cijeni nabavili proizvod.

3. Nestašica proizvoda u Kini pa je veća cijena

4. Jednostavno greška u sustavu pa su stavili pogrešnu cijenu

 

Ako je to za vaga koju trebaš i u hr si, kupi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
acmilan2 kaže...

Gdje si je uzeo i koliko platio?

Jel ju spajas sa mi fit app? Posto ja koristim amazfit spp sbog stratosa.

200 kn Sancta Domenica, samo pazi da uzmeš napredniji model s bluetooth 5.0.

Koristim Mi Fit, ja koristim tu aplikaciju i za Amazfit Cor i radi mi dobro skupa.

7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

I sam imam istu, kupljenu u SD kod nas. Zadvoljan sam iako mislim da nisu bas sve stvari koje mjeri precizne, ali ok za amatersku upotrebu

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

M365 Pro kod mene već nekih mjesec dana. Naručeno sa geekbuyinga. Mogu reći da sam oduševljen. Prije par dana tu po gradu u nacionalnom parku u Irskoj proveo cijelo popodne, uživancija je ovo voziti u takvom okruženju, po parkovima. Dosad prešao oko 150 km. Baterija je i više nego dobra, rekao bi da ide preko 30 km u standardnom modu sigurno. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 20:48 (antimadridista).
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da li je netko naručivao preko weba sa Xiaomi store hr. Kakva su iskustva? 

Uzeo bi si e romobila pa čisto da pitam.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja uzeo nedavno na aliexu, m365 pro za 2900kn. Kod nas je punoooo preskup. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Evo gledam - danas u HR predstavljen Redmi Note 9 Pro (link sa facebook stranice Xiaomi Hrvatska)

 

Lijepo je vidjeti sve dobre specifikacije i sve super, no zanima me jesam li ja jedini kojemu ne pase sto mobiteli vise nisu mobiteli nego to sve prelazi u tablete? Pa svaka nova serija postaje sve veca i veca, pa jos malo i nece stat ni u hlace ni u jaknu...

 

Nekako gledam, visina mobitela ako je do 158mm jos nekako prolazi, sve ostalo mi je preglomazno. Sto vi mislite o tome? Kuzim da u vece kuciste stane i veca baterija i vise komponenti, mozda i bolje i sl., ali daj izbaci nesto kao sto je Mi9 ili poco f1 velicine.

Kovačić
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mi note 10 lite ti je velicine ko poco f1 a ima veci ekran cca 0.3". Cini mi se skroz dobar mob a cijena mu nije previsoka, bio je sad nedavno kod nas za 2500 kn, iz kine je mislim 300-ak dolara. 

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Hvala ti, imam ja Poco F1 trenutno, ako cu ici na nesto novo, onda bih htio da bude nadogradnja, odnosno jace od Poca, a to moze biti trenutno po takvim dimenzijama mobitela Mi 9 i Mi 9T Pro. Prije ovaj drugi sa boljom baterijom.

 

EDIT: ovaj Mi Note 10 Lite ima slabiji procesor? (poco ima SD 845)

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 22:09 (acmilan2).
6 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
acmilan2 kaže...

Evo gledam - danas u HR predstavljen Redmi Note 9 Pro (link sa facebook stranice Xiaomi Hrvatska)

 

Lijepo je vidjeti sve dobre specifikacije i sve super, no zanima me jesam li ja jedini kojemu ne pase sto mobiteli vise nisu mobiteli nego to sve prelazi u tablete? Pa svaka nova serija postaje sve veca i veca, pa jos malo i nece stat ni u hlace ni u jaknu...

 

Nekako gledam, visina mobitela ako je do 158mm jos nekako prolazi, sve ostalo mi je preglomazno. Sto vi mislite o tome? Kuzim da u vece kuciste stane i veca baterija i vise komponenti, mozda i bolje i sl., ali daj izbaci nesto kao sto je Mi9 ili poco f1 velicine.

Zove se Note linija.. Za manje dimenzije Note nećeš gledati..

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne govorim sami za note nego opcenito. Opcenito mobiteli postaju sve veci, deblji, siri da se dobije nesto bolje unutra.

Nekom pase, meni ne. Koristio sam redmi note 4x prije pocophonea. Imao je ekran 5.5", s bio velik skoro kao i pocophone. S novijim serijama, postaju samo dve veci i veci, o tome govorim, nece uskoro vise stat u dzep. Zanima me samo kako im se isplati radit mobitele koji su veci od glave kad stavis sa uho da pricas s nekim...

Kovačić
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Postaju sve veci no opet svaki proizvodac napravi jedan "manji" model. Npr samsung galaxy s20 je punokrvni flagship a dimenzije su ranga poco f1. Iphone obicna ne pro verzija je isto kompaktna. Huawei p40 je isto 6.1". Xiaomi ima milijun modela, sigurno imaju neki isto te velicine. 
no ti kompaktniji modeli dolaze uz neke kompromise. Ipak su najjaci pro modei koji su automatski ultra veliki. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
acmilan2 kaže...

Ne govorim sami za note nego opcenito. Opcenito mobiteli postaju sve veci, deblji, siri da se dobije nesto bolje unutra.

Nekom pase, meni ne. Koristio sam redmi note 4x prije pocophonea. Imao je ekran 5.5", s bio velik skoro kao i pocophone. S novijim serijama, postaju samo dve veci i veci, o tome govorim, nece uskoro vise stat u dzep. Zanima me samo kako im se isplati radit mobitele koji su veci od glave kad stavis sa uho da pricas s nekim...

 Ja imam Max 3 sa 6.9 inča i nadam se da neće odustati potpuno od Max serije jer se jednostavno ne mogu vratiti na manji telefon. Posle ovog mi sve izgleda kao igračka.

Čak bi se moglo u sledećoj verziji malim smanjivanjem okvira doći do nekih 7.1 inča u sadašnjim dimenzijama telefona što bi bilo fenomenalno. 

Meni staje bez problema u džepove na svim hlačama, jedino bi neko ko nosi onaj idiotski skinny jeans imati problema.

 

Kod ovih novih telefona mi smeta što sve više izdužuju displeje. Prije je standard bio 16:9, ovaj moj Max 3 ima još uvijek prihvatljivih 18:9, ali sada to ide do 20:9 i malo su preterali s tim.

9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Widowmaker kaže...
acmilan2 kaže...

Ne govorim sami za note nego opcenito. Opcenito mobiteli postaju sve veci, deblji, siri da se dobije nesto bolje unutra.

Nekom pase, meni ne. Koristio sam redmi note 4x prije pocophonea. Imao je ekran 5.5", s bio velik skoro kao i pocophone. S novijim serijama, postaju samo dve veci i veci, o tome govorim, nece uskoro vise stat u dzep. Zanima me samo kako im se isplati radit mobitele koji su veci od glave kad stavis sa uho da pricas s nekim...

 Ja imam Max 3 sa 6.9 inča i nadam se da neće odustati potpuno od Max serije jer se jednostavno ne mogu vratiti na manji telefon. Posle ovog mi sve izgleda kao igračka.

Čak bi se moglo u sledećoj verziji malim smanjivanjem okvira doći do nekih 7.1 inča u sadašnjim dimenzijama telefona što bi bilo fenomenalno. 

Meni staje bez problema u džepove na svim hlačama, jedino bi neko ko nosi onaj idiotski skinny jeans imati problema.

 

Kod ovih novih telefona mi smeta što sve više izdužuju displeje. Prije je standard bio 16:9, ovaj moj Max 3 ima još uvijek prihvatljivih 18:9, ali sada to ide do 20:9 i malo su preterali s tim.

meni isto stane u džep (imao sam galaxy note prije) ali sam ga prokleo svaki put kad bih se sagnuo ili čučnuo jer mi se zabio u prepone, pa sam na kraju morao uzeti pederušu zbog mobitela...sad imam kompaktu veličinu (145mm) i preporodio sam se bez pederuše i jako teško bi mi palo vraćanje na ove velike dimenzije...dok sam igrao neke igrice na mobu, veći displej mi je bio neka prednost, no kako ne igram ništa zadnjih par godina, mogu reći da nisam primjetio nikakav nedostatak zbog manjeg ekrana u odnosu na veći, a nenošenje pederuše mi je ogroman plus za kompaktniji mob...

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Heh, razumijem te. Aj sad uguraj na 192cm i 115kg u policijskoj odori. Bas kao sto je kolega rekao, moze ic u dzep, al saginjanje ili kad sjedas pa zaboravis cigliu u dzepu, evo u sluzbenoj jakni vec imam dzep pokidan iznutra, al barem mi ugao od mobitela dobro sjedne nutra pa ne klizi mobitel van haha 

Kovačić
4 godine
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
acmilan2 kaže...

Heh, razumijem te. Aj sad uguraj na 192cm i 115kg u policijskoj odori. Bas kao sto je kolega rekao, moze ic u dzep, al saginjanje ili kad sjedas pa zaboravis cigliu u dzepu, evo u sluzbenoj jakni vec imam dzep pokidan iznutra, al barem mi ugao od mobitela dobro sjedne nutra pa ne klizi mobitel van haha 

Ja bi u tom slučaju htio da mi prišiju na hlače sa bočne strane veći dzepić od iste tkanine  pa bi tamo držao smarthone jer se namjanje tamo nešto savija :D  Inače drzim gore na vrhu bez problema, naravno to nisu hlaće za policajca :D 

 

 

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

kako dobijemo, tako imamo. Ok, da ne idem van teme, samo sam komentirao da se krece prema tabletima vise, a manje ostaje u gabaritima nekakvog starijeg standarda. 

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice