Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.779
|
čitano: 1.066.029
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Poštujem Xiaomi i imam ih još i od prve jedinice, preko dvice, note, minote pro, note 4g, note2 Prime, Note3 SE... uz još dosta njihovih sitnijih proizvoda.
Dobri i kvalitetni proizvodi.
Šteta što ne slušaju korisnike i ne ispravljaju neke sitne, ali jako iritantne uglavnom softverske nedostatke...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...
ranko091 kaže...

ajde ako je več tema o tome. ima li tko iskustava sa njihovim pametnim uređajima, senzori i to, pametne utičnice. mislio sam si nabavit jedan onaj starter paket, ali neznam ima li kakvih mušica.

 Ovo i mene zanima, ali još nisam puno o tome čitao.

I za početak, dal je uopće (100%) kompatibilno s naših 50Hz, 230V.

 

 

P.S. ono kad ti tema u pola dana postane multinacionalno poznata :D

 Apsolutno je kompatibilno sa nasih 230 VAC i oko toga nemate nikakve brige.Sam posjedujem dvije yeelight bijele zarulje i najnoviju philipsovu (u suradnji sa Xiaomi) zarulju.Vrlo jednostavno upareno preko rutera sa mi home app (koja je 95% prevedena) i funkcionira perfektno.

 

I sam cu ubrzo naruciti taj kit jer me odusevljava njihov princip i jednostavnost.

Evo i link za jednostavan setup....apsolutno svaki proizvod je moguce automatizirati.

 

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
floki26 kaže...

I sam cu ubrzo naruciti taj kit jer me odusevljava njihov princip i jednostavnost.

 

I obavezno review ;)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Prije svega jos jednom cemo se zahvaliti na podrsci.Ovo je ujedno i zadnji puta da se zahvaljujemo 

 

Hvala svima do sada i onima unaprijed 

 

Drago nam je da je tema ovako ekspresno zivnula i nadamo se da ce tako i nastaviti.Jesmo li to i ocekivali?

 

DA!

Upravo iz tog razloga smo je i pokrenuli jer neki od nas su vec godinama na forumima i znamo koliko je Xiaomi popularan.

Zato nastavite komentirati,davati prijedloge i ideje a mi cemo vas pozorno slusati i pratiti te nakon toga iznjeti nas plan za buducnost.

 

Neka ova tema bude pocetak neceg lijepog,ali neka niti ne ostane na tome.Nadamo se ,radujemo i veselimo mnogim susretima i druzenjima u buducnosti.

 

Jos dan,dva cemo vas drzati u neizvjesnosti 

Mi Hrvatska
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
kuzu115 kaže...

Pozdrav svima Miuijašima iz HR i ex-Yu!

Moje ime je Boštjan (iz Slovenije) i ja sam taj koji je odgovoran za prevod Miui u slo jezik i na Xiaomi EU i na Crowdin-u.

Prije nekog vremena probao sam aktivirati uradnu Miui stranicu Miui Slovenija. Ali rezultat je bio nikakav. Zašto i kako baš i nije nije važno. Duga priča....

Tako sad kad sam vidio ovaj zapis pomislio sam da li ima neke šanse da se i oni "pravi" Slo Miuijaši uključimo tu kod vas- bar što ima veze s susretom Miuijaša. Siguran sam da bi i neki Miujaši iz Slo došli tamo, a ja sam pak spreman pomoći oko organizacije ako bude potrebno.

Zato molim za feedback. Ima li interesa za to ili ne?

Ako da objaviću post na neuradnim stranicama koje se nanose na Xiaomi- Miui u Sloveniji i videčemo.

Čujemo se

more ovdje ili na ps

 

Poz

Boštjan

 

 Pozdrav Boštjane,

 

Drago nam je da smo vec (!!!) praceni i u Sloveniji i apsolutno su dobrodosli svi zaljubljenici u Xiaomi.

Naravno da imamo interesa i za vas,zasto vec prvi meetup nebi na neki nacin bio i multinacionalan.Dobrodosli su svi ljudi dobrih namjera neovisno o drzavi i prebivalistu.Ipak se mi ne bavimo politikom pa da nas netko svada 

Slobodno prenesi nase ideje i planove a mi vam vec saljemo poziv za prvi meetup.

 

Lijep pozdrav cijeloj Sloveniji

Mi Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 19:33 (Mi-Hrvatska).
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav ekipi Mi Hrvatska,

 

Ponosni vlasnik sam Xiaomi Redmi Note2 modela od 12mj 2015.

 

Što reći? Brz i jeftin mobitel sa odličnim omjerom uloženo/dobiveno

 

Plusevi:

 

Brz mobitel , dual sim, solidna kamera, jeftini zamjenski dijelovi

 

Minusi:

pregrijavanje, trajanje baterije, nepostojeća službena nadogradnja na Android 7.0 Nougat

 

Zaključak:

Xiaomi ili drugi proizvođač sa Mediatek procesorom NIKAD VIŠE.

 

 

Moj sljedeći Xiaomi uređaj po svemu sudeći će biti Xiaomi Redmi Note 4x sa solidnim Snapdragon procesorom i baterijom od 4100mAh.

 

Ukoliko netko ima prijedlog za neki jači Xiaomi uređaj u rangu 200$ neka slobodno predloži..

 

Toliko od mene zasad :)

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

TNX!

Super mi je ovaj odziv, pošto u Sloveniji ga na nekim mestima (npr. moj nesuđeni oficijalni Slo forum) baš nije bilo, ali ipak je na nekim forumima je dosta govora o Xiaomiju i Miuju.

Zato dečki, javite što prije tačnije gde i kada če biti susret i ja ču to objaviti na postoječim Slo forumima.

I nadam se da če biti odziva i od Slo koristnika Xiaomija- Miuija.

I još jedno pitanje, iako možda malo preuranjeno...

Bi li mogao organizator susreta napomenuti Kinezima da bi se susret mogao organizirati kao nekakva (?) suradnja (ili barem udeležba) s neuradnom Slo Miui zajednicom? Što se mene tiče, ja sam spreman pomoći, a za odziv ostalih korisnika iz SL pak ne mogu reči što bude.

Ako bi uskoro saznao što više tačniji termin ja odmah objavim na Slo forumima, pa da vidimo kakav če biti odziv.

 

Poz

Boštjan

 

11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozz,

 

Ja imam par proizvoda za smart home sustav: 1. xiaomi gateway 2. senzore za temperaturu i vlagu, 3. senzore otvaranja prozora, 4. pametne utičnice, 5. kameru - mijia 1080p, 6. switch i par stvari koje su naručene i čekaju dolazak. Što se tiče samog hardware-a svi senzori su malih dimenzija i jako lijepo su dizajnirani - veliki plus, s time da za gateway, utičnice i kameru trebate adapter za struju. Štzo se tiče software-a - MI Home aplikacija ima dosta kineskog smeća i nažalost ne postoji opcija da se to makne i zna neki put zezati s povezivanjem na pojedine senzore ali uglavnom radi i nije potrebno neko veliko znanje da se to podesi. Najveći problem do sada sam imao s povezivanjem kamere mijia 1080p i bilo je dosta problema s povezivanjem na aplikaciju i morao sam izvoditi egzibicije da to uspijem povezati, srećom postoji dosta foruma na net-u za probleme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 7:33 (njofra13).
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Mene najviše interesira pametna utičnica. To mi ne dosta zanimljivo postavit svugdje po kući i mjerit potrošnju. Vidio sam da ima to. Koliki je domet glavnog gatewaya rutera...?
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Tek od ove godine imam Xiaomi dva uređaja powerbank 16000 mAh i nešto stariji Redmi Note 2 s koji sam zadovoljan.Čitam ovih dana o izlasku Miui 9, negdje se navodi a negdje ne da će i moj uređaj biti podržan...?!
Inače podržavam namjeru teme🌞
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
ranko091 kaže...
Mene najviše interesira pametna utičnica. To mi ne dosta zanimljivo postavit svugdje po kući i mjerit potrošnju. Vidio sam da ima to. Koliki je domet glavnog gatewaya rutera...?

 Kod mene je u pitanju kuća na dva kata, gateway mi je smješten u prizemlju, dok je router na katu i nema nikakvih problema s wi-fi signalom (jačina signala mi je cca. 4 od 5 crtica) i svi uređaju rade super bez problema s wi-fi signalom, što se tiče utičnica (uzeo sam verziju koja nije zigbee) i aplikacija za nju je čisto kinesko smeće ali da se po intuiciji podesiti, dok se zigbee verzija utičnice spaja na mi home aplikaciju koja je malo bolje prevedena.

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

In the club sa powerbankom i Mi Mix 6/256, imam ga tek par dana ali za sad samo riječi hvale

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Redmi Pro - Pro Edition. 

Fizički uređajem sam zadovoljan, 

Sa softverskom stranom baš i ne. 

Iako je to moj tek prvi Mi. 

...................................... funny facts
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja odavno pratim Xiaomi ali moj prvi uredjaj je bio redmi 3, sada imam MI5, youth slusalice koje su odlicne, speaker 2 (onaj cilindricni) i nadam se sirenju palete prozivoda. Do sada najbolji kineski brend!

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja sam u Xiaomi klubu od prije godinu i pol sa svojim MI NOTE PRO.

 

Do sada ni jednog jedinog problema ili zastajkivanja (osim grijanja naravno zbog SD 810 kod žešće uporabe).

Korišten bez ikakve futrole. ima koju ogrebotinu na staklu i na boku od padova.

 

Uglavnom, moj sljedeći Xiaomi mob neće prije u ruke dok ovaj ne izdahne (nadam se da neće tako skoro), jer ovim sam stvarno zadovoljan.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Od 5 mjeseca posjedujem Mi5 3/64, a jos od prije 10000mAh PB te basic in ear slusalice. Zasad sam zadovoljan kvalitetom. Kod mobitela ima nekih bugova koje bi bilo dobro ispraviti, tipa prilikom punjenja touch ne funkcionira najbolje, ali sve u svemu zadovoljan sam.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav!

 

Od Xiaomi uređaja posjedujem: Mi4 LTE, Mi5 prime, Mi powerbank, Mi slušalice piston 3 i Hybrid (piston 4). Sa svime zadovoljan, MIUI mi je odličan i uz takav omjer uloženog i dobivenog mogu zanemariti tih par sitnica koje bi valjalo ispolirati (B20 frekvencija, poneki bug u software-u).

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
mario16 kaže...
Od 5 mjeseca posjedujem Mi5 3/64, a jos od prije 10000mAh PB te basic in ear slusalice. Zasad sam zadovoljan kvalitetom. Kod mobitela ima nekih bugova koje bi bilo dobro ispraviti, tipa prilikom punjenja touch ne funkcionira najbolje, ali sve u svemu zadovoljan sam.

 ahahahahaha, ja mislio da sam jedini koji ima problema s touchem kada se mobitel puni, samo sto je moj Doogee X5, puno jeftiniji i losiji mobitel od  tvog. Uvijek sam to pripisivao kinezima i to ovim jeftinim kineskim mobitelima :D

7 godina
online
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
mario16 kaže...
Kod mobitela ima nekih bugova koje bi bilo dobro ispraviti, tipa prilikom punjenja touch ne funkcionira najbolje....

 Nije to bug, nego loše filtriranje šumova ili u mobitelu ili u punjaču.

Probaj puniti preko više različitih punjača, možda s nekim bude ok.

I ako imaš neki usb kabel koji ima feromagnetne filtere na sebi također bi moglo pomoći.

Neki poput ovoga:

http://i.imgur.com/dBh1RAy.jpg

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Citajuci vase postove dosli smo do zakljucka da se u Hrvatskoj nalazi zavidan broj raznih Xiaomi uredaja,ne samo telefona nego i ostalih proizvoda iz raznih kategorija.
Ima li netko vacuum robota?
Ako ima neka podjeli iskustva sa nama...i obavezno ga ponese na prvi meetup da pocisti iza nas 😀
Mi Hrvatska
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Trebalo bi za meetup dogovoriti da svi koji prisustvuju ponesu sve uređaje s Mi logom (ili njegovim pod-markama) pa da onaj koji jedini ima određeni uređaj dobije neku nagradu :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Mi-Hrvatska kaže...
Citajuci vase postove dosli smo do zakljucka da se u Hrvatskoj nalazi zavidan broj raznih Xiaomi uredaja,ne samo telefona nego i ostalih proizvoda iz raznih kategorija.
Ima li netko vacuum robota?
Ako ima neka podjeli iskustva sa nama...i obavezno ga ponese na prvi meetup da pocisti iza nas 😀

 Ja bi htio ubosti jedan Mi TV 4

Ali imam dva problema.

1. Udubljenje u knaufu namjenjeno za TV mi je široko oko 140 cm, a TV ima 145 cm.

2. Nemam pojma gdje ga kupiti. Nema na AliExpressu, Ebay, GearBestu, Banggoodu.....

 

EDIT: Izgeda da postoje manje verzije koje se ne spominju na stranici, rješen problem 1.

 

EDIT 2: Evo ga. Rješen problem 2.

https://nis-store.com/tv-sets/xiaomi-mi-tv-4-65/

Ali se pojavio problem 3.

Bez uračunatog PDV-a i poštarine košta preko 17.000 kn

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 14:11 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Trenutno imam samo xiaomi powerbank 10000 i cekam da mi stigne sa ali-a xiaomi amazfit smartwatch. Razmisljam i uzet neke njihove bluetooth slusalice.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 14:45 (omomomomoomm).
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
assassin.st kaže...

Trebalo bi za meetup dogovoriti da svi koji prisustvuju ponesu sve urxeđaje s Mi logom (ili njegovim pod-markama) pa da onaj koji jedini ima određeni uređaj dobije neku nagradu :)

  Mislimo da nema potrebe napominjati da svatko tko dode ponese cim vise Xiaomi proizvoda 

 

Ideja o jedinstvenom uredaju,te nagradivanju istog je zanimljiva i usvojena 

 

S obzirom da jedan nas team  member ima xiaomi tv 2,koji je koliko nam je poznato i jedini primjerak u HR ,moramo se odmah ograditi od nagrade te napomenuti da mi necemo ulaziti u izbor za jedinstven uredaj.

 

Sami uspjesan meetup,zadovoljni korisnici i zelja za ponavljanjem istog,nama ce biti dovoljna nagrada.

 

P.S. Izmedu nas,dogovorili smo se da cemo se za uspjesan meetup ipak pocastiti i nagraditi...burekom

Mi Hrvatska
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Vlasnik sam Mi5 već 8 mjeseci, nadam se uskoro Mi6-ici te sam vlasnik njihovog bluetooth zvučnika. Podržavam ideju!

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Imao sam Redmi 3s (2/16 GB verziju) i radio je cijelo vrijeme super unatoč brojnim padovima i čak (slučajnom) gaženju s moje strane bez ogrebotine, ekran je pristojan a baterija super. Jedino što me smetalo što recimo ne drži aplikacije i većinom igre u RAM- u nego ih refresha, a sad imam A3 2017 isto s 2 GB RAM- a i drži danima otvoreno.

Nemam neke veće zamjerke i preporučio bih svima.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
kuzu115 kaže...

TNX!

Super mi je ovaj odziv, pošto u Sloveniji ga na nekim mestima (npr. moj nesuđeni oficijalni Slo forum) baš nije bilo, ali ipak je na nekim forumima je dosta govora o Xiaomiju i Miuju.

Zato dečki, javite što prije tačnije gde i kada če biti susret i ja ču to objaviti na postoječim Slo forumima.

I nadam se da če biti odziva i od Slo koristnika Xiaomija- Miuija.

I još jedno pitanje, iako možda malo preuranjeno...

Bi li mogao organizator susreta napomenuti Kinezima da bi se susret mogao organizirati kao nekakva (?) suradnja (ili barem udeležba) s neuradnom Slo Miui zajednicom? Što se mene tiče, ja sam spreman pomoći, a za odziv ostalih korisnika iz SL pak ne mogu reči što bude.

Ako bi uskoro saznao što više tačniji termin ja odmah objavim na Slo forumima, pa da vidimo kakav če biti odziv.

 

Poz

Boštjan

 

 Boštjane,

 

Na meetup ce biti pozvani apsolutno svi ljubitelji Xiaomi-ja,nebitno iz bili iz Hrvatske,Slovenije ili nekih drugih zemalja.

Mi kao organizatori susreta jos nismo stupili u kontak sa Kinezima ali nevidimo niti potrebu da napominjemo hoce li biti suradnja ili ne....kao sto smo rekli,pozvani su SVI

Kada budemo imali tocan datum,obznanit cemo ga u grupi,a to ce sigurno biti na vrijeme da se svi skupa organiziramo

Mi Hrvatska
12 godina
online
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam redmi note 3 i zadovoljan sam mobitelom, za te pare je vrhunski, jedino kamera je malo loša u specifičnim uvjetima i sama građa mobitela ispada malo krhka, al očekivano.

Uz to imam i Xiaomi powerbank od 10k mah. Iako je od redmia baterija veoma dobra sa 4k mah, potreban je powerbank pošto sam na sezoni cijeli dan na mobu :)

Sljedeći mob će najvjerojatnije isto biti xiaomi, zato jer imaju mobitele koji su hardverski dobri a cijenom prihvatljivi.

Ubi bene, ibi patria.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Susreo sam se sa Xiaomiem prije dvije i pol godine kad sam kupio Note 4G LTE kojeg sam koristio do prije par mjeseci, a sad mi uz Roidmi 2S sluzi ko glazbeni i navigacijski centar u autu.

 

Od Xiaomi uredaja trenutno imam:

 

Note 4G LTE

 

Roidmi 2S

 

Xiaomi Mix 4/128

 

Mi band 2

 

Pistons youth

 

Bluetooth handsfree

 

Yeelight

 

Powerbank 10000

 

ZMI 4G prijenosni ruter

 

 

Planiram kupiti jos svasta (tj. sve :D )

 

Edit: zaboravio sam da imam jos i ZMI Xiaomi 4G prijenosni ruter

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 13:52 (TTTT).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
TTTT kaže...

Susreo sam se sa Xiaomiem prije dvije i pol godine kad sam kupio Note 4G LTE kojeg sam koristio do prije par mjeseci, a sad mi uz Roidmi 2S sluzi ko glazbeni i navigacijski centar u autu.

 

Od Xiaomi uredaja trenutno imam:

 

Note 4G LTE

 

Roidmi 2S

 

Xiaomi Mix 4/128

 

Mi band 2

 

Pistons youth

 

Bluetooth handsfree

 

Yeelight

 

Powerbank 10000

 

Planiram kupiti jos svasta (tj. sve :D )

 Zanimljiva i bogata kolekcija a do ovog svasta ,tj. sve ces tesko doci s obzirom da bi u najmanju ruku trebao dobiti jackpot da nabavis sve 

 

Zanima me tvoje misljenje o roidmi 2s.Iako imam bluetooth earpiece bez kojeg prakticki vise nemogu zamisliti zivot,zivo me zanima kakav ti se roidmi pokazao.Zapravo sam jedino skeptican po piztanju glasnoce i kvalitete zvuka.Tj kako ti cujes kada pricas preko njega i kako tebe sugovornik sa druge strane cuje.

 

Btw kad smo kod Xiaomia i njihovih proizvoda,jeste li znali da su nedavno i kauc proizveli ?

 

Sheram video a ti si probaj zbrojiti koliko love ti treaba samo za ovo sta su izbacili u ovom mjesecu

 

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice