Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.466
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jel taj CoinCity podrzava engleski ili samo spanjolski?

 

inace, link za ROM

Respect the Raise...!
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

podržava engleski

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pošto mi hitno treba jedan mobitel molim da mi odgovorite isplati li se kupiti taj mob,  jeste li zadovoljni njime (kvaliteta izrade i funkcionalnost), koje su eventualno mane.
Imam trenutno Xperiu Miro (ide u ženine ruke), kakav je to mob u odnosu na njega?
Gdje je trenutno najpovoljnije i najsigurnije kupiti taj mobitel?
Ima nešto bolje za te novce?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 9:29 (tintin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

U odnosu na Xperiu Miro, ovo je dosta snažniji uređaj: mnogo jači procesor, više RAM-a, malo noviji Android, veći ekran sa znatno višom rezolucijom... Mane su neprecizan GPS koji serijski pogađa ovaj model, kao i par kvarova koji nisu tu na svakom, ali pogađaju veći broj uređaja (pre svega problem sa krčanjem mikrofona). Kvalitet izrade je onako, plastikaner koji zna zaškripati, ali ne bi trebalo da se pokvari pri prvom padu.

 

Sve ukupno, nije loš ako ti uleti primerako kome jedino ne valja GPS, ali mislim da sada ima boljih Kineza po sličnoj ceni.

 

EDIT: Hitno ga dobiti nećeš, mislim da tipično putuje oko mesec dana, mom je trebalo i malo više da stigne u moje ruke (a poslali su ga u roku od tri dana od porudžbine).

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 9:40 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

pozdrav ekipa,

itko uspio riješiti gps problem na cubotu? pokušao sam sa već standardnim gps-fixom sa gizchina.com, downloadam EPO i obavim sve sljedeće potrebne korake no ništa se ne desi, tj. samo sam jednom uspio dobiti lockani gps signal te od tad više nikad ništa. Ukoliko je netko uspio riješiti taj problem zamolio bi ga da mi kaže što je napravio jer ova tema je već stvarno krcata pojmovima "gps" i "gps fix" tako da će se search same teme sigurno oduljiti. Također tu je i zujanje u slušalici sugovornika, vidio sam da se to riješava sa alu folijom pokraj zvučnika, isprobao ko - radi li?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
tuna-1 kaže...

itko uspio riješiti gps problem na cubotu? pokušao sam sa već standardnim gps-fixom sa gizchina.com, downloadam EPO i obavim sve sljedeće potrebne korake no ništa se ne desi, tj. samo sam jednom uspio dobiti lockani gps signal te od tad više nikad ništa. Ukoliko je netko uspio riješiti taj problem zamolio bi ga da mi kaže što je napravio jer ova tema je već stvarno krcata pojmovima "gps" i "gps fix" tako da će se search same teme sigurno oduljiti.

Riješiš se Cubota GT99 i kupiš mobitel koji nema defektni GPS. To je jedino rješenje. {#} Ne možeš riješiti nešto što je samo po sebi defektno. Možeš pokušati ugraditi dodatnu antenu koju ćeš spojiti na GPS, možeš instalirati neki program za navigaciju koji će možda nešto bolje anulirati nepreciznost GPS prijemnika, ali ništa od toga ti ne garantira da će ti GPS barem prihvatljivo raditi. Inače, štogod da napraviš, GPS na tom mobitelu ti neće nikad funkcionirati onako kako bi trebao. Ili se pomiri s tim ili nabavi drugi mobitel.

10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

Riješiš se Cubota GT99 i kupiš mobitel koji nema defektni GPS. To je jedino rješenje. {#} Ne možeš riješiti nešto što je samo po sebi defektno. Možeš pokušati ugraditi dodatnu antenu koju ćeš spojiti na GPS, možeš instalirati neki program za navigaciju koji će možda nešto bolje anulirati nepreciznost GPS prijemnika, ali ništa od toga ti ne garantira da će ti GPS barem prihvatljivo raditi. Inače, štogod da napraviš, GPS na tom mobitelu ti neće nikad funkcionirati onako kako bi trebao. Ili se pomiri s tim ili nabavi drugi mobitel.

 

po 4ti put: ŽICA!!!!!

16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
srcipesak kaže...
mbaksa kaže...

Riješiš se Cubota GT99 i kupiš mobitel koji nema defektni GPS. To je jedino rješenje. {#} Ne možeš riješiti nešto što je samo po sebi defektno. Možeš pokušati ugraditi dodatnu antenu koju ćeš spojiti na GPS, možeš instalirati neki program za navigaciju koji će možda nešto bolje anulirati nepreciznost GPS prijemnika, ali ništa od toga ti ne garantira da će ti GPS barem prihvatljivo raditi. Inače, štogod da napraviš, GPS na tom mobitelu ti neće nikad funkcionirati onako kako bi trebao. Ili se pomiri s tim ili nabavi drugi mobitel.

 

po 4ti put: ŽICA!!!!!

Kolika konkretno je uspješnost? Jesi i ti to napravio? Kamo si žicu nagurao - ispod poklopca? Ili ti strši iz mobitela?

10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

daj netko link od tutoriala sa zicom...Pa da isprobamo i to cudo

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Boixus Nois PS kaže...

daj netko link od tutoriala sa zicom...Pa da isprobamo i to cudo

i za @mbaksa:

 

http://mahapecha.wordpress.com/2013/10/24/how-to-fix-cubot-gt99-gps-software-and-hardware-antenna/

 

ja sam slijedio ovog lika, znaci kruta zica oko 5-5.1cm na taj lijevi kontakt i to je to. Nisam previse eksperimentiral kud gurnut zicu. Ostavil sam ju gore na vrhu kroz jednu od rupa za mikrofon ili kaj.

 

DISKLAIMER: kome se ne svidja i izgleda grdo i fuj i ovo ono, ne morate raditi. Mene boli kuki, napravil sam vidi se zica, gps radi. Ja zadovoljan.

 

Naravno, i dalje ima problema u uskim ulicama s 15+ metri zgradama, ali nisu niti ostali mobiteli bajni u takvih situacijama, a mozda je to feature ovog MTK6589 chipseta.

Ne koristim epo i ono drugo. Imam gps test app i ak nema locka unutar 30sec otvaram gps test, settings - clear agps, update apgs i pricekam da locka za 10-15-30 sec.

16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
srcipesak kaže...
DISKLAIMER: kome se ne svidja i izgleda grdo i fuj i ovo ono, ne morate raditi. Mene boli kuki, napravil sam vidi se zica, gps radi. Ja zadovoljan.

 

To rješenje je šit i ne opravdava ovakvu reakciju:

srcipesak kaže...
po 4ti put: ŽICA!!!!!
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...
srcipesak kaže...
DISKLAIMER: kome se ne svidja i izgleda grdo i fuj i ovo ono, ne morate raditi. Mene boli kuki, napravil sam vidi se zica, gps radi. Ja zadovoljan.

 

To rješenje je šit i ne opravdava ovakvu reakciju:

srcipesak kaže...
po 4ti put: ŽICA!!!!!

Onda moje isprike za vikanje :D

Ak ovo nije dovoljno poboljšanje, onda ne znam kaj drugo reci osim traziti keramicku gps antenu i zalemiti istu prema uputama s kineskog foruma - bile slike i link negdje, mozda sam i ovdje vidio. Ili pokusati sa mtk6582 ili mtk6592 nadajuci se da radi nesto bolje.

Meni je u pocetku gps bilo neupotrebljiv. Trebal sam stajati po par minuta na jednom mjestu da opce ulovi signal, i onda se pomaknem i opet cekanje na drugoj lokaciji dok ulovi signal. Stavil sam zicu prema uputama i razlike su ocigledne. Pisal sam davno, prije sam ulovil jedva 5 satelita dok sam bil miran, sad lovi 75-80% od ukupno vidljivih. Meni je to ok, barem sam rijesil dio oko "poboljsanog prijema". Ostalo je valjda do mtk chipseta u telefonu i vjerojatno bolje niti ne moze biti od ovog...

16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ma stvar je u tome da se za primjenu tog "rješenja" čovjek mora zapitati: "Jesam li dovoljno očajan za GPS-om da idem fizički prčkat po mobitelu, pa onda ga još možda i oštetim, i onda još mi žica strši iz mobitela?" Rekao bih da nisam, ali skoro da sam bio prošli tjedan, kad sam u Zagrebu tražio jedan dućan - gad nikako da ulovi signal, jednom malo ulovio i ispravno pokazao da sam udaljen 850 metara i da sam na dobroj cesti i onda opet izgubi signal. Nisam puno lutao (zahvaljujući tome što sam si unaprijed pogledao trasu na Google Mapsu i preko street viewa pogledao sam si krajeve ulica u kojima moram skretati), ali s GPS navigacijom bih tamo stigao otprve - uštedio bih desetak minuta i nešto živaca. Navigacija mi ipak ne treba dovoljno često da idem žicu gurat u mobitel. Ako će mi zaista trebati, onda ću radije ponovno upogoniti Samsungov Galaxy Mini - očajan smartfon s Androidom 2.3.6 - ali koliko god očajan bio (kupljen za 100 kuna uz produženje ADSL ugovora), GPS navigacija mu radi kako treba.

12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

imam problem, danas je počelo, rootan je MOB, star par mjeseci i sve je bilo u redu do sada, kad ono : CANT CONNECT TO CAMERA I neće ući u kameru ni s jednim programom.. zna li itko u čemu je problem, unaprijed zahvaljujem!

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mlonc kaže...

imam problem, danas je počelo, rootan je MOB, star par mjeseci i sve je bilo u redu do sada, kad ono : CANT CONNECT TO CAMERA I neće ući u kameru ni s jednim programom.. zna li itko u čemu je problem, unaprijed zahvaljujem!

Što si radio prije nego li ti se to dogodilo? Jesi možda između trenutka kad ti je radilo i sad kad ti ne radi instalirao koju aplikaciju ili dirao kakve postavke? Možda ti je uzrok neka novoinstalirana aplikacija.

 

Jesi restartao mobitel? Izvadio bateriju? Sljedeći korak je vraćanje na "tvorničke postavke".

 

Vjerojatno nema veze s tim, no mene je nekoliko puta tako lecnuo, a onda sam skužio da je uzrok tome što je blic/ledica radila - nisam ni skužio da sam je uključio time što sam nekoliko sekundi držao onaj gumb u sredini za otključavanje (što se uključuje GravityBoxom ako se ne varam).

12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

riješeno je vađenjem baterije, restart nije pomogao... hvala puno na savjetima! nisam mislio da će to pomoć, ali je pomoglo!

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 21:45 (mlonc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Čime pratite potrošnju baterije? U posljednje vrijeme jedva izvučem prek 15h s jednim punjenjem, prije je išlo prek 24h ko od šale... Mob imam od 10/2013 i uglavnom internet koristim. Nije da sam nešto mjenjal navike, osim što više koristim viber nego whatsapp.

11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
srcipesak kaže...

Čime pratite potrošnju baterije? U posljednje vrijeme jedva izvučem prek 15h s jednim punjenjem, prije je išlo prek 24h ko od šale... Mob imam od 10/2013 i uglavnom internet koristim. Nije da sam nešto mjenjal navike, osim što više koristim viber nego whatsapp.

pratim  s funkcijom iz settings/ battery, samo sam je s gravityboxom ubacio u ovaj panel kad povučeš prstom status bar da imam brži pristup.

traje mi kako kada, mada vrlo često izvučem 24+ sata..

spojen sam na mrežu cijelo vrijeme ili mobilinu ili wifi, u mirovanju mi troši malo više od 550 MB Ram-a, a tijekom korištenja od 650 -800+ MB ovisi što koristim, neznam procjenit koliko mi ekran provede upaljen nakon jednog punjenja. što se tiće procesora, koristim set cpu profil, tako da kad mi se ugasi ekran da se frekvencija smanji na najmanju moguću, dok ne upalim ponovono ekran, al mislim da od toga i nema neke koristi, nisam siguran..

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jel neko možda ovdje već otvarao svog Cubota i otkrio gdje mu se nalazi "test point" pin?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

...Navigacija mi ipak ne treba dovoljno često da idem žicu gurat u mobitel. Ako će mi zaista trebati, onda ću radije ponovno upogoniti Samsungov Galaxy Mini - očajan smartfon s Androidom 2.3.6 - ali koliko god očajan bio (kupljen za 100 kuna uz produženje ADSL ugovora), GPS navigacija mu radi kako treba.

Što se tiče toga koliko dobro GPS na Cubotu uopće može raditi, sa "fixevima" koji to nisu, žicama, ovim-onim, u usporedbi s ne-defektnim uređajima... Evo, sutra ponovno idem u Zagreb u dio u kojem ne poznam ulice, pa rekoh - pošto ne mogu računati na Cubot, ajde da upogonim taj stari mobitel, onaj živi užas od Samsunga Galaxy Mini Plus (ili kako se već zove - ovo je dotični mobitel - bio bi inače OK da nema katastrofalan ekran rezolucije 320x240 piksela).

 

Kad sam kupio Cubot GT99 napravio sam tvornički reset na ovome i od tada ga nisam koristio (izvadio sam bateriju i ostavio ga na miru).  I sad stavim u njega bateriju, spojim na punjač, spojim se na WiFi, upišem svoje Google Account podatke u mobitel, skinem besplatnu GPS aplikaciju za navigaciju, downloadam mapu Hrvatske, po prvi put pokrenem tu navigaciju, kliknem na prikaz mape - veli mi da GPS nije uključen (zaboravih ga uključiti). Ništa zato - uključim GPS i za valjda nekih dvadesetak sekundi evo točne pozicije na karti! Bez ikakvoga drkanja po postavkama, bez "barem dvije minute mirovanja prije kretanja" - nisam čak ni išao k prozoru, nego je mobitel na punjaču tri metra udaljen od prozora. Znači, prvo uključenje GPS-a nakon vraćanja mobitela na tvorničke postavke pred pola godine i u tren oka pokazao poziciju na karti s mjesta na kojem Cubot uopće ne može obaviti lociranje, nego ga moram ili staviti pod prozor ili izaći na balkon. E, Cubote Cubote moj, sad zbog tebe moram sa sobom vući dva mobitela. Dobro, nije problem u autu, ali...

10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Kad prevrtim film unazad prije 6 mjeseci cubot gt99 najbolji mobitel ikad prema komentarima.

Danas vidim netko stavio anketu 
Kupnja Cubota GT99.Sto mislite o tome :
1. DA (0 glasova)

2.NE (34 glasa) 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Tada nisu bili poznati brojni problemi koje ovaj mobitel ima, tada se živjelo u nadi da se GPS može osposobiti raznim fiksevima, tada je to bio jedini mobitel s tako niskom cijenom a da je hardverskim specifikacijama pogodio manje-više sve bitno (realno gledajući, jako malom broju ljudi doista treba nešto više od onog što je GT99 nudio po specifikacijama) - IPS ekran HD rezolucije, četverojezgreni proc, giga RAM-a i 4 ROM-a, utor za microSD karticu, navodni GPS, Android 4.2... Što ćeš više? Da nema ozbiljnih dječjih bolesti, bio bi to mobitel dobre cijene i za današnje pojmove.

11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zamolio bih one koji su otvarali mob. kako bi riješili problem sa krčanjem.

Pogledao sam onaj video na Youtube, ali tamo mi neke stvari nisu baš jasne. Ako netko ima kvalitetnije slike što je točno izolirao folijom, bio bi mu zahvalan, ne želim si skuriti ovaj "kvalitetni" mobitel.

Zanima me šta se može koristiti umjesto "capton tape", da li izolirka dolazi u obzir, ili ona može na neki način provoditi struju.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ako nisi neki strucnjak za elektroniku nemoj otvarat mobitel.Ja sam stavio obicnu izolirku i na onom mjestu stavio alu foliju...Ali sam zeznio to da mi sad gubi signal vrlo cesto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Kako si ga "zeznuo"?

Nisam stručnjak ali sam ga nedavno otvarao, mislio sam ići promijeniti gsm antenu koju su mi poslali ali sam na kraju odustao.

Brine me samo onaj dio koji upozorava na mogušnost da se napravi kratki spoj, pa sam to htio malo detaljnije saznati.

Koji signal ti sad često gubi, 2G ili 3G, ili općenito ?

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

nema uopce signala...mislim da je staticki naboj zeznio mobitel..

11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Uf, sad si me zabrinul.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
domeklija kaže...

Uf, sad si me zabrinul.

 

Kupiš onu narukvicu protiv statićkog elektriciteta i možeš raditi što hoćeš, to bih se trebalo kao i na Pc-u kada mijenjaš ili diraš komponente, ali tko to koristi jer uvijek mislimo pa neće se ništa dogoditi. Pogledaj youtube tutorijale vezani uz mobilne uređaje pri promjeni dijelova i vidiš da nitko ne koristi antistatičku narukvicu.

 

Edit : Možda sam bio dvosmislen, ali ako je statićki elekt. onda ipak radi predostrožnosti treba imati narukvicu, a moj navod za youtube je da su trebali imati ali nemaju tu narukvici . Greška ili traljavost pa ne stavljaju jer misle pa neće se ništa dogoditi.

Ovo što forumaš navodi da gubi signal zbog statičkog ne mora biti točno.

Možda treba samo zamijeniti sim karticu, imao slićan problem i kartica nije radila, tražio drugu od svog operatera i opet sve radilo.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 15:55 (Fero).
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

A šta se onda njemu dogodilo?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

kupljeno :

 

samo da stigne, pa se time pozabavim

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice