Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.311
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
assassin.st kaže...

 

 

Ali posebno me živcira jedna druga stvar. Imam dvije baterije, ali kao da ih nemam, tj. nemaju nikakvu svrhu. Naime, napunim jednu bateriju do npr. 76%, ubacim drugu bateriju, upalim mobitel, kad piše 76% baterije. Onda ovu npr. ispraznim na 56%, vratim ovu prvu, i Cubotko opet pokazuje 56% ili koji postotak manje.

 

Tko je tu lud i u čemu bi mogao biti problem? Jel itko drugi ima kakvih iskustava sa duplim baterijama?

Nemoj odmah stavljati drugu bateriju, pričekaj 10 - 15 sekundi pa je onda staviš.

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
brane47 kaže...

Mogu li resetirati battery stats samo ako imam CWM?ili moze i preko stock recovery-a?

Ti se sudeći po ovome ne razumiješ uopće u android mobitele. Kakve veze ima cwm s time? On služi za instalaciju i oporavak romova.

Treba ti samo neka aplikacija iz playa i root pristup.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 19:14 (Ag008).
13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Mislio sam rucno napraviti, pa samo pitam ima li u stock recoveryu opcija za wipe battery stats.

 

Provjerio sam, nema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 19:37 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fabregas4 kaže...

nije dobro sve vise problema sa mobitelom

Iskreno, ja sam očekivao puno više "problema" ali sam svejedno naručio mob. Jedina zamjerka koju sam za sad našao je utor za slušalice, slušalice gube kontakt - ali ne stalno, u granicama je podnošljivosti (ne govorim o slušalicama koje su došle uz mob), probao sam više slušalica.

Iako na bateriji piše 2200 mAh ne vjerujem da je to točan podatak, ali sam svejedno ugodno iznenađen, još moram vidjeti koliko će trajati s dvije SIM kartice.

Ono što me je najviše iznenadilo je OS - još se nije desilo da se neka aplikacija FC-a, tu i tamo se desi da malo zašteka (ali zanemarivo), mislio sam ga prodati pa kupiti Lenovo P780 ali sam se predomislio, čak mi je i punjač OK.

 

(Nisam ljubitelj TouchWiz-a, ali ovaj S4 launcher mi se svidja i super radi - bar za sad).

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...
brane47 kaže...

Mogu li resetirati battery stats samo ako imam CWM?ili moze i preko stock recovery-a?

Ti se sudeći po ovome ne razumiješ uopće u android mobitele. Kakve veze ima cwm s time? On služi za instalaciju i oporavak romova.

Treba ti samo neka aplikacija iz playa i root pristup.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

 Kako ta apk radi i brisanje battery stats.bin , te i ponovo radi novi fajl battery stats.bin i calibrira bateriju ali to su zablude da će svima raditi i da će duže baterija trajati jer sam to radio nakon svake instalacije Custom roma, ali brisanje battery stats.bin se može napraviti i iz Custom Recovery-a, bez kalibracije sa nekom od apk. Negdje sam pročitao da to nema baš nikakvog učinka sa kalibracijom baterije ali treba pokušati.

Ono što se događa assassin.st sa baterijama, ja bih napravio wipe data/ factory reset, te wipe battery stats ali to sam ja i time bih morao ponovo namještati postavke Software-a ali neka ako bi to riješilo problem.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 20:02 (Fero).
13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja to neradim zbog duzeg trajanja baterije..nego mi ne ocitava android dobro postotke..normalno se trosi baterija, i odjednom, umjesto da pise da je preko 20 sati koristenje, pise 3 sata, i stoji na jednom postotku dugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jel moze link na temu na forumu u vezi root-a mobitela,custom romova itd....
kad neko napise nek admin slobodno izbrise moju poruku 

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
brane47 kaže...

..., i stoji na jednom postotku dugo.

Da, i meni na 14% stoji duže, ali to mi ne smeta {#}

10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ma ajde ipak je mobitel manje od 150 $ kosta nije s4 da sve radi kako treba

Postavljam glupa pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 19:49 (Fabregas4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pa nije bitno koliko košta, za očekivati je da sve radi kako treba.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
brane47 kaže...

Ja to neradim zbog duzeg trajanja baterije..nego mi ne ocitava android dobro postotke..normalno se trosi baterija, i odjednom, umjesto da pise da je preko 20 sati koristenje, pise 3 sata, i stoji na jednom postotku dugo.

 Znaći tebe muće detalji povijesti na bateriji i koliko što troši bateriju vremenski, a mi o tome ne govorimo nego da njemu pokazuje loše postotak same potrošnje baterije na početnom ekranu ikonica baterije to govorim za @assassin.st. Hm, a ti bi trebao možda vratiti mobitel na tvorničke postavke i ponovo postavljati sve kao i što si kad si ga dobio.

Obavezan backup aplikacija, slika, muzike i drugih stvarčica sa SD card. 

"Just A Dream ".
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

svi znamo tko ih proizvodi i iz koje zemlje dolaze tako da barem meni nije nista cudno

Postavljam glupa pitanja
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fabregas4 kaže...

svi znamo tko ih proizvodi i iz koje zemlje dolaze tako da barem meni nije nista cudno

 Nemoj tako. Bez obzira što su Kineski mobiteli imaju oni svoje brand modele koji su u svijetu poznati. Eu zemlje znaju za Kineske brand mobitele da se ne zavaravamo.  

"Just A Dream ".
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

znam ja to sve ali sto ocekivati od kineske noname marke koji nudi za 150$ ono sto nude kod nas za 3000/4000kn.

EDIT
jel moze odgovori na moje pitanje na ovoj stranici 

Postavljam glupa pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 20:12 (Fabregas4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Kolega Ag008 je ovdje opisao postupke koji te zanimaju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

hvala na tome sigurno ce mi trebati,a zanima me jedna tema u kojoj je pisano i sve objasnjenoo jer se nerazumijem u te stvari

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Na linku koji sam naveo su ti opisani postupci za root, cwm i instalaciju custom ROM-ova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ma znam ali trebam postaviti par pitanja jos,nezelim u ooj temi jer imam 5 poruka sa sugestijama da nepitam stvari koje nisu u vezi sa temom

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pa ovo ti je tema za Cubot GT99, pitaj tu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ok
totalni sam noob pa se nemojte smijati
rekao si da si stavio s4 launcher pa me zanima jeli to samo display i ikonice lice na s4 ili imaju opcije kao naprimijer sto to ima kamera od s4 da snima na razlicitie nacine...

Postavljam glupa pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 20:42 (Fabregas4).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fabregas4 kaže...

ok
totalni sam noob pa se nemojte smijati
rekao si da si stavio s4 launcher pa me zanima jeli to samo display i ikonice lice na s4 ili imaju opcije kao naprimijer sto to ima kamera od s4 da snima na razlicitie nacine...

  Ajde molim te, možeš li ovakvu vrstu komunikacije prebaciti na PP (privatne poruke)?

 

Ovo boldano je stvarno zabrinjavajuće. Nemaš nikakvu želju da se malo koristiš googleom, a pronaći što znači pojam launchera u androidu stvarno nije problem.

 

Evo probaj: KLIK

 

 

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

nije tesko, ima pun k**** stvari koje neznam ovo je samo primjer zar je toliko tesko da mi date ime teme jer je nemogu naci...

sto je zabrinjavajuce,nisam znao kako se izraziti a mislio sam na ovo 

 05:20


Edit mislio sam na ovo cijelo vrijeme

http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/faq-android-flash-custom-rom-root/113178.asp

zar niej to bilo jednostavnije trazim pola dana,nego da mi solis pamet 

Postavljam glupa pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 21:32 (Fabregas4).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ovaj moj nije normalan. Danas sam isprobavao svakakva čudesa i došao do ludog zaključka da imam problem sa t mobile (ht hr) mrežom. Kad stavim karticu od t mobile ili od bonbona mob. krći kako sam več ranije opisao, sa tele2 se to ne događa. Razlika je da se tele 2 kartica nalazi u drugom sim utoru, dok ove sa t mobila stavljam u prvi zato šta na njima imam internet paket.

3g aktivirao ili ne, nema nikakve razlike.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ne znam zašto svi ovdje pišete o problemima a ovaj moj radi normalno kao i prvog dana kad sam ga dobio.

 

Imam ga već mjesec dana i jedina mana mu je što mu u nekim aplikacijaman koje sam instalirao kapacitativne tipke znaju zablokirat ali to se rješi jednostavnim zaključavanjem i otključavanjem moba.

 

Bolje da kucnem o drvo par puta xD

 

Inače na tele2 mreži sam, 3G radi normalno, GPS nisam namještao jer ne koristim.

Mobitel je rootan, stock ROM+Nova Launcher, sve ide glatko

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ja sam imao problem sa flekom. Vise ga nema. Sve ostalo radi super. Kupio torbicu (flip) sa banggooda, 16 giga sd class 10 memorijsku, slusalice za 100kn. Sad sam kompletirao :) Slika super, snima takodjer (frend sa sgs2 malo ljubomoran hehe), igre rade super, ekran milina, izgled sexy, brz i tako to. :)
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Meni mobitel isto radi dobro, ako zanemarim taj problem s punjacem.

 

No ne mogu reci da dosad nisam imao reseta, ali uzrok tome je svaki put dosad bio stock browser, koji zablokira mob i onda se on resetira. Ali brz je i odgovara mi pa ga ne mijenjam s operom ili necim slicnim.

 

Kako vama ostalima izgleda folija na ekranu, moja ima barem 30ak ogrebotina, od manjih do vecih, a nije da ga drzim u torbi s kljucevima? Dosad na nijednom mobitelu nisam imao nikakav trag na staklu, tako da mi je ovo dosta cudno. Doduse imali su Gorilla glass. Ali srecom drugi screen protector je u pripravnosti.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
assassin.st kaže...

Meni mobitel isto radi dobro, ako zanemarim taj problem s punjacem.

Može li me netko prosvjetliti? Skužio sam da je punjač prelagan naprema iShit punjaču, al kakve probleme imate s njim? Vidio sam i par poruka unazad da se već dijele savjeti koji da se kupi novi. {#}

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ramzocro-HCR kaže...
assassin.st kaže...

Meni mobitel isto radi dobro, ako zanemarim taj problem s punjacem.

Može li me netko prosvjetliti? Skužio sam da je punjač prelagan naprema iShit punjaču, al kakve probleme imate s njim? Vidio sam i par poruka unazad da se već dijele savjeti koji da se kupi novi.  {#}

  Meni od jučer punjač dopunjava bateriju do 37%, dalje ne ide, na taj problem sam mislio. S drugim punjačem puni normalno.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
assassin.st kaže...

  Meni od jučer punjač dopunjava bateriju do 37%, dalje ne ide, na taj problem sam mislio. S drugim punjačem puni normalno.

Svi se žale na taj punjač od Cubot-a, ja kad sam ga prvi pu uzeo u ruku osjetio sam da je prelagan, moraju makar nešto zafušarit, nemože bit sve savršeno... {#}

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ramzocro-HCR kaže...
assassin.st kaže...

  Meni od jučer punjač dopunjava bateriju do 37%, dalje ne ide, na taj problem sam mislio. S drugim punjačem puni normalno.

Svi se žale na taj punjač od Cubot-a, ja kad sam ga prvi pu uzeo u ruku osjetio sam da je prelagan, moraju makar nešto zafušarit, nemože bit sve savršeno...  {#}

Najjače je što na njemu piše output 1A, a bateriju mi je punio u najboljim danima minimalno 4,5h..

 

Kada se dočepam drugog adaptera, ovoga ću rastaviti pa da vidimo kako to izgleda iznutra..{#}

 

 

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice