Mobitel zapeo u rec

poruka: 31
|
čitano: 2.920
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mobitel zapeo u recovery-u

Dakle htio sam staviti novi rom na htc one x i radio sam sve isto kao i prije flasha boot.img i obrisao cache ali mi je mobitel zapeo u petlju i stalno se boota u recovery-u našao sam neki tutorial kako vratiti stock rom pa sad to probavam ali mi je baterija trenutno preslaba pa nemogu staviti boot.img.Zna li netko kako da ga napunim jer čim ga ugasim on se upali... Već 3-4 sata tražim po netu ali nisam našao ništa prekorisnog...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u recovery-u

Pa zar se ne puni baterija neovisno jeli mob upaljen ili ne?

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u recovery-u
Ivan_cno kaže...

Pa zar se ne puni baterija neovisno jeli mob upaljen ili ne?

Ona lampica mi ne svijetli sad on se vjerovatno puni ali mi je svetlina na max i ekran je upaljen pa sumnjam da će se napuniti dovoljno da flasham.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Mobitel zapeo u rec

Eto baterija se skroz ispraznila i nemogu više ni u recovery...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mobitel zapeo u rec

Ako imas stock boot.img probaj ponoviti proceduru flashanja ali bez baterije u uredjaju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
brka911 kaže...

Ako imas stock boot.img probaj ponoviti proceduru flashanja ali bez baterije u uredjaju...

Ma najveci problem mi je što je kučište "sljepljeno" pa nemogu bateriju izvaditi našao sam ovaj fix ali sam ostavio preko noci i nikako mi neide iznad 3400 mV bezobzira koliko ga držao sad je pak zapeo u hboot-u jer sam ga htio zakljucati i staviti RUU pa ga trebam opet otkljucati i flashati novi clockwork recovery jer onaj kojeg imam ocito ne podrzava punjenje. Ima li itko kakav savjet gledao sam kako bi ga mogao otvoriti(da odvojim bateriju i žicama spojim na punjač) ali je prekomplicirano i nisam uspio.

edit:problem je što sam i napravio factory reset to je vjerovatno glavni uzrok problema

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 11:10 (zelenbic).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Jel ti je s-off ili s-on?
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Robilad kaže...
Jel ti je s-off ili s-on?

s-on

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Kazes htio si zakljucati bootloader, jesi ga na kraju zakljucao ili? Ako jesi mozes li spojiti mob sa kompom i odabrati fastboot da bude fastboot usb?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Koji mi je k*** danas, procitao sam "Mobitel zapeo u wc"...
Real eyes realize real lies...
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Robilad kaže...
Kazes htio si zakljucati bootloader, jesi ga na kraju zakljucao ili? Ako jesi mozes li spojiti mob sa kompom i odabrati fastboot da bude fastboot usb?

Mogu mogu uspio sam zakljucati ali nemogu koristit fastboot flash xxxx xxx.img jer mi kaze da je paterija preslaba

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Lol dobar si, ja sam na prvu procitao "peć"
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije, ili ces rastavljat mob ili
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Robilad kaže...
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije, ili ces rastavljat mob ili

Nemože se baterija napunit čim ga uštekam na punjač uđe u hboot,tastaljat sam pokušavao i nemogu ga rastaviti onda mi jedino preostaje da ga odnesem na neki servis... Ali ako netko ima bilokakvu ideju neka napiše jer bi mi mobitel trebao u ponedjeljak a sumnjam da će u servisu to tako brzo napravit

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije preko fastboota, ili ces rastavljat mob ili koristit skriptu da ti postepeno napuni bateriju, e sad da bi ti se uspjesno dopunila baterija sa tom skriptom rjesenje ti je da nabavis neki punjac koji je jaci od orginalnog, znaci nadjes neki koji ima 2A, jaci od toga nemoj koristit. tako ce ti se napunit sigurno. Ako nebudes uspio posalji meni mob postom ja ti sve sredim ;)
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije preko fastboota, ili ces rastavljat mob ili koristit skriptu da ti postepeno napuni bateriju, e sad da bi ti se uspjesno dopunila baterija sa tom skriptom rjesenje ti je da nabavis neki punjac koji je jaci od orginalnog, znaci nadjes neki koji ima 2A, jaci od toga nemoj koristit. tako ce ti se napunit sigurno. Ako nebudes uspio posalji meni mob postom ja ti sve sredim ;)
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Ispricavam se za duple poruke, pisem preko moba pa slucajno stisnem posalji
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Robilad kaže...
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije preko fastboota, ili ces rastavljat mob ili koristit skriptu da ti postepeno napuni bateriju, e sad da bi ti se uspjesno dopunila baterija sa tom skriptom rjesenje ti je da nabavis neki punjac koji je jaci od orginalnog, znaci nadjes neki koji ima 2A, jaci od toga nemoj koristit. tako ce ti se napunit sigurno. Ako nebudes uspio posalji meni mob postom ja ti sve sredim ;)

Jel ima neke razlike kod kabela ili baš onaj adapter za zid?može neki link hvala

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Mobitel zapeo u rec

Nađeš stari punjač koji odoka ima iste specifikacije ((voltaža, itd..)) odsječeš prikopčak i vidjet češ dvije žice, crvenu i crnu, spojiš ih izolirkom na bateriju i nemoj zamjeniti polove. Ostavi da se puni nekih 30-ak min jer ako se baterija napuni, nista je nece sprjeciti da se nastavi puniti pa se vjerovatno pregrijati, explodirati ili otopiti...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Strm kaže...

Nađeš stari punjač koji odoka ima iste specifikacije ((voltaža, itd..)) odsječeš prikopčak i vidjet češ dvije žice, crvenu i crnu, spojiš ih izolirkom na bateriju i nemoj zamjeniti polove. Ostavi da se puni nekih 30-ak min jer ako se baterija napuni, nista je nece sprjeciti da se nastavi puniti pa se vjerovatno pregrijati, explodirati ili otopiti...

Ma nemogu odvojit bateriju kad je zaljepljeno kučište

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
zelenbic kaže...
Robilad kaže...
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije preko fastboota, ili ces rastavljat mob ili koristit skriptu da ti postepeno napuni bateriju, e sad da bi ti se uspjesno dopunila baterija sa tom skriptom rjesenje ti je da nabavis neki punjac koji je jaci od orginalnog, znaci nadjes neki koji ima 2A, jaci od toga nemoj koristit. tako ce ti se napunit sigurno. Ako nebudes uspio posalji meni mob postom ja ti sve sredim ;)

Jel ima neke razlike kod kabela ili baš onaj adapter za zid?može neki link hvala

Pozeljno je imati orginalni kabel, a mislio sam konkretno na izlaznu snagu usb-a tj punjaca, na kompu ili laptopu je premala snaga 0,5A s obzirom da mobitel vise trosi baterije nego sto se puni kad je u bootloader modu odnosno fastbootu,

http://www.amazon.com/Plugable-Charger-Adapter-charges-Samsung/dp/B005P2BY5I ovo je primjer da ti docaram sto sam mislio, mozes i improvizirat

Ali prije svega probaj sa skriptom raditi sve ponovo ali na drugi usb (neciji komp) uglavnom probaj na svakom portu uraditi po 2-3 sata pa vidi jel ima pomaka u bateriji na gore. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 2:03 (Robilad).
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
Robilad kaže...
zelenbic kaže...
Robilad kaže...
Ma bitno da ti komp prepoznaje fastboot mobitela, znam da nemozes nista flashati..
S obzirom da si zakljucao bootloader i s-on ti je, jedino sto ti preostaje je punjenje baterije preko fastboota, ili ces rastavljat mob ili koristit skriptu da ti postepeno napuni bateriju, e sad da bi ti se uspjesno dopunila baterija sa tom skriptom rjesenje ti je da nabavis neki punjac koji je jaci od orginalnog, znaci nadjes neki koji ima 2A, jaci od toga nemoj koristit. tako ce ti se napunit sigurno. Ako nebudes uspio posalji meni mob postom ja ti sve sredim ;)

Jel ima neke razlike kod kabela ili baš onaj adapter za zid?može neki link hvala

Pozeljno je imati orginalni kabel, a mislio sam konkretno na izlaznu snagu usb-a tj punjaca, na kompu ili laptopu je premala snaga 0,5A s obzirom da mobitel vise trosi baterije nego sto se puni kad je u bootloader modu odnosno fastbootu,

http://www.amazon.com/Plugable-Charger-Adapter-charges-Samsung/dp/B005P2BY5I ovo je primjer da ti docaram sto sam mislio, mozes i improvizirat

Ali prije svega probaj sa skriptom raditi sve ponovo ali na drugi usb (neciji komp) uglavnom probaj na svakom portu uraditi po 2-3 sata pa vidi jel ima pomaka u bateriji na gore. 

Probao sam sa 3 druga kabela a na ostalim kompovima mi ne prepoznaje mobitel.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Mobitel zapeo u rec

bump

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mobitel zapeo u rec

navodno rjesenje je da ga umotas u foliju (mora biti dobro izolirano, da se ne pojavi kondenzacija) i stavis ga u hladnjak na 15-ak min...izvadis ga van i stavis na punjac, naravno da ti to nepreporucujem, ali...probaj, javi ak te zanima pa ti posaljem detaljan opis na PM

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
brka911 kaže...

navodno rjesenje je da ga umotas u foliju (mora biti dobro izolirano, da se ne pojavi kondenzacija) i stavis ga u hladnjak na 15-ak min...izvadis ga van i stavis na punjac, naravno da ti to nepreporucujem, ali...probaj, javi ak te zanima pa ti posaljem detaljan opis na PM

Ne želim to baš isprobavat da ga skroz ne shebem

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Mobitel zapeo u rec

jel ima jos netko ideju?

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec

ma reko sam da sma 5 puta pokušavao i da neide

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec

Ma di si to 5 puta napiso da si probo ovu skriptu ??Jel ja ne vidim ni jednom..

 

Ja sam imo par ljudi koji su imali isti problem kao i ti i ovaj trik im je pomogao, bitno je samo da spojis na neki high power USB port, a ne prednje portove kao što većina ljudi radi, original HTC USB kabel i direktno iza na maticnu ploču.. ako ti ne pomaze odnesi u servis ne vrijedi ti previse komplicirati...

13 godina
offline
Re: Mobitel zapeo u rec
ivicask kaže...

Ma di si to 5 puta napiso da si probo ovu skriptu ??Jel ja ne vidim ni jednom..

 

Ja sam imo par ljudi koji su imali isti problem kao i ti i ovaj trik im je pomogao, bitno je samo da spojis na neki high power USB port, a ne prednje portove kao što većina ljudi radi, original HTC USB kabel i direktno iza na maticnu ploču.. ako ti ne pomaze odnesi u servis ne vrijedi ti previse komplicirati...

nosio sam na servis kao cijena popravka u cijeni novog mobitela jer je isti rootan.

Original htc kabel nemam budem i to probao nabavit od nekog pa ću vidit

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice