Mislim da sam formatiro EFS particiju pomoc!!!

poruka: 1
|
čitano: 652
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Mislim da sam formatiro EFS particiju pomoc!!!

Mislim da sam nekako kroz TWP recover 3.0.2.0 formatiro EFS particiju ali ne znam kako jer tamo uopste nisam video da ima WIPE za tu particiju. 

Da pocnem,

S3 Neo i9301i

Koristio sam Custom Rom. Motion rom, Project Lucky, Nik60rom sve su to Motion Romovi samo editovani i popularni su tamo na forumu. E sve je super bilo dok nije izasao ovaj Project Lucky 1.0 v6 beta. Ja sa Nik60 reko da probam taj kakav je sad, i skinem odradim wipe preload jer je tamo pisalo, systema, dalvik kesa, kesa, internal storage i isao sam ono format data. E sad, kad sam ga upalio nije htjeo da pokrene samsung logo, nego je zabo na onom prvom. Reko ajde opet, ponovim postupak, isto. Hteo da vratim na onaj sto sam koristio do sad, kad nece ni on. Onda reko da flesujem stock rom pa cu ispocetka sve. I tako ja flesujem, sve super upali kad nema mreze. Nisam odma ni skonto da je zbog imei i da nema imei. Tamo vamo, nece. Skinem drugi sistem, mada mi pise za ova 2 sto sam skinuo, jedan je za BiH, drugi za Srbiju, na oba pise da je lokacija Bugarska, tako i kad sam ih tek flesovao Bugarski jezik se ponudio kao prvi u Setup Wizardu. Ali ja sam skino zadnje Builde 2016 sa samsungove stranice tako da ne znam sta je to. Da nisam mozda nesto zeznuo sa tim pogresnim romom? Sad skidam evo treci, onaj iz 2014te valjda sto je i bio kad sam ga kupio.

E sad, nije bilo nikako imei. U about pisalo Imei invalid, i ja tako nema sta nisam radio neke z3x samsung tool, sa njim probavao, nije pomoglo. Onda neki Octoplus samsung tool ali ni sa njim nista. U Ovom drugom ima rucno da se ukuca imei ali nece. Ja znam svoj imei originalni koji je, imam na kutiji a i ispod telefona pise. I tako ja radim, kad evo sad mi u about pise imei, vratio se originalni onaj. Ali kad ukucam *#06# onda mi isto pise originalni imei ali na kraju ima /null.

E sad, ja opet nemam mreze. Kada odem da skenira mreze, samo se vrti i nece da nadje. 

Da napomenem da je onaj z3x samsung tool prepoznao imei original dok ga sistem nije prepoznavao i pisalo /null. Tj, kada sam usao i on mi izbacio podatke o telefonu pisalo je sve osim imei i hw module to je bilo prazno, a ostalo sve. Medjutim ima neka opcija wipe els ili elm nesto tako, jer pise u instrukcijama programa kao ako ima problema sa imei da se to uradi, i to kada sam kliktao prepoznalo je original imei ali ga nije ubacilo u sistem. 
Ako bilo ko zna nesto, neka predlozi jer ja citav dan za komp sjedim, od jutros, vrat, glava, oci, ledja sve me boli i nista nisam napravio. 

Bekap nemam, jer nisam ni pretpostavio da se moze nesto ovako desiti, mislio sam da se sve sto se zezne moze popraviti flasanjem stock roma. 

Nadjem za one MTK cipove kako se popravi, ali kod mene je ovaj S3 Neo MSM cip. Nasao za galaxy da se kucaju oni kodovi i da se resetuje imei medjutim meni nece onaj kod 

  • In the dialer, type- *#197328640# or *#*#197328640#*#* da bi izzabrao (Field Test Mode
  • Posto se vratio imei. U about kad odem, on je ispravan kako i treba da pise, medjutim ono na *#06# ima posle njega /null pa jos valjda to da se resi, mozda proradi. Valjda ima nade. Ko pomogne 5evra, nemam vise jbg ili da ga koristim ko tablet jesam baksuz. Sve neka sra*nja mi se desavaju 
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 1:06 (xxmen).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice